Forum odleciało?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 525
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 966
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: ghidra-sre.org

Forum odleciało?

Postautor: garlonicon » czwartek, 21 lipca 2022, 22:22

Forum już dawno zostało wyparte na rzecz discordów i innych telegramów czy zoomów.
Zależy, jak to rozumieć. Czysto statystycznie? Być może. Ale jeśli chodzi o jakość materiałów, to nie powiedziałbym tego. Moderowana lista mailingowa, czy nawet taki bitcointalk, to jest o parę rzędów wielkości wyższy poziom dyskusji, niż na jakichśtam Discordach czy Telegramach. Wiem, bo byłem i widziałem na przykład Telegram Paula Sztorca, w porównaniu choćby z dyskusjami pod jego postami na stronie. Nawet tutaj różnica jest kolosalna, mniej memów, mniej śmieciowych wpisów, na pierwszy rzut oka widać, gdzie się można spotkać z ludźmi, a gdzie można serio szukać treści pisanych na poważnie.

To wynika również z tego, że rzeczy, które się załatwi na komputerze, znacznie trudniej jest zrobić z telefonu. Kto próbował pisać aplikacje mobilne używając klawiatury ekranowej na smartfonie, ten wie, o czym mowa. Niektórych rzeczy się nie przeskoczy, żeby się dało, to trzeba byłoby programować za pomocą dotykania jakichś trójwymiarowych hologramów albo czegoś takiego, inaczej nadal pełna klawiatura komputerowa wypiera klawiaturę ekranową, gdyby było inaczej, to programiści porzuciliby komputery na rzecz smartfonów, a jednak widać odwrotne zjawisko: wszystko stoi na maszynach wirtualnych i desktopy nadal królują, jeśli chodzi o wytwarzanie softu.
Największy problem w tym, że nie czuję jakiejś mocnej potrzeby, żeby się tak drastycznie zmienić, kolejny raz się dopasować.
To nie jest problem, to jest zaleta. Jeśli nie jesteś w stanie przez cały dzień przewijać memów, to znaczy, że jest bardzo dobrze. Poza tym, do kogo chcesz się dopasować i w jakim celu?
Fora od dłuższego czasu przechodzą już do historii, zostały tylko wyjątki potwierdzające regułę...
Naprawdę? A jeśli szukasz poważniejszych wpisów, to co znajdujesz? Długie posty na Discordzie? Nie sądzę, bo tam nawet indeksowanie treści nie jest tak dobrze zrobione, jak na forach, więc znalezienie czegokolwiek bez logowania się jest dość toporne, a co za tym idzie, przeszukiwanie tego jest kłopotliwe. Za to wpisy, gdzie parę lat temu na forum ktoś coś opisał raz, a dobrze, to częstsze znalezisko, niż analogiczny przypadek na Discordzie, gdzie większym celem jest "pogadanie na luzie" niż praktyczne rozpracowanie tematu.
ale częściej dyskutują i kłócą się w różnego rodzaju wątkach zlokalizowanych w Hyde Parku
Bo ludzie nie chcą rozwiązywać problemów. Ludzie chcą się bawić, a nic nie zapewnia takich igrzysk, jak Hyde Parki. Dopóki waluty państwowe działają, dopóki ludzie czują się względnie bezpiecznie, dopóki głód nie zagląda im w oczy i dopóki nie dzieje im się krzywda, to będą jeść, pić i się bawić na okrągło, to wynika z ludzkiej natury jako takiej. Żeby zgłębiać technikalia, trzeba mieć taką potrzebę, trzeba zderzać się z jakimiś problemami, które są na tyle dokuczliwe, że znalezienie rozwiązania jest konieczne, aby normalnie żyć. Jakby w 2008 nie było kryzysu, to Bitcoin mógłby nie powstać wcale. Tak samo z technicznymi treściami: nie będzie zdecentralizowanego miningu, dopóki nie okaże się, że na przykład scentralizowane poole robią górników w bambuko. Dopiero coś takiego może wstrząsnąć ludźmi na tyle, aby uznali, że jest problem i że trzeba go rozwiązać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5213
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2543
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Forum odleciało?

Postautor: domator » piątek, 22 lipca 2022, 06:22

ergorg pisze:Forum już dawno zostało wyparte na rzecz discordów i innych telegramów czy zoomów. I uwierz mi [mention]domator[/mention] - na wielu z nich byś się jeszcze bardziej nie odnalazł aniżeli na tym forum. :twisted:
I ? Co z tego wynika?
Z pewnoscia masz racje. Ale ja mam na to wyjebane. Podobnie jak na sporo wiekszosc internetu ktory jest totalna papka. Np. YT praktycznie nie uzywam.
To ze cos sie zmienia i duzo ludzi cos robi nowa metoda nie znaczy ze to jest lepsze. Troche jak Tokarczuk powiedziala o trafianiu pod strzechy.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.
split.click - podział ekranu na kilka części

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forum odleciało?

Postautor: adiqq » piątek, 22 lipca 2022, 06:52

domator pisze: piątek, 22 lipca 2022, 06:22To ze cos sie zmienia i duzo ludzi cos robi nowa metoda nie znaczy ze to jest lepsze.
Ano właśnie. Ja też tak uważam. Ale czasami łapię się na tym, że próbuję płynąć z nurtem, żeby za bardzo nie odstawać ;)
Ale prędzej czy później, to zawsze kończy się podobnie.
Natomiast kolejne pokolenia widzą to już jednak inaczej. Im ta papka w zupełności wystarcza - a przynajmniej większości z nich. Dla większości z nich fora to anachronizm, coś jak symbol epoki słusznie minionej, a siedzą tam same dinozaury ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 525
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 966
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: ghidra-sre.org

Forum odleciało?

Postautor: garlonicon » piątek, 22 lipca 2022, 09:54

Ale czasami łapię się na tym, że próbuję płynąć z nurtem, żeby za bardzo nie odstawać
To zależy od charakteru człowieka. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że w sieci trafiłem na gościa o nicku "vjudeu" i okazało się, że koleś nie używa w ogóle telefonu i jakoś żyje. Ja aż tak daleko nie jestem w stanie pójść, ale na przykład okazuje się, że podawanie numeru telefonu routera zamiast właściwego, to jest całkiem rozsądne wyjście w niektórych przypadkach, choćby po to, aby nikt nie mógł na taki numer zadzwonić (a same SMS-y są w stanie załatwić wiele).
Ale prędzej czy później, to zawsze kończy się podobnie.
Czyli co? Poddajesz się i robisz to, co wszyscy? Po co? Gdzie logika, gdzie sens? Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że najlepiej wyszedłem na niszowych kwestiach, gdzie zrobiłem coś kompletnie inaczej niż wszyscy wokół mnie. Nadal pamiętam te stare czasy, nie takie znowu dawne, gdzie ludzie byli straszeni tym, że "komputery to strata czasu i że tam ludzie tylko w głupie gierki grają". Nadal pamiętam te absurdalne sytuacje, gdzie komputery były przedstawiane jako zło wcielone, zaś telewizja jako jakieś błogosławieństwo. I cóż, mimo tego zostałem programistą, sytuacja się nieco zmieniła i (jak widać) nie mam czego żałować.

W sumie nawet czasami się zastanawiam, czy tym razem nie nastąpi przegięcie w drugą stronę: ludzie będą zmuszani do programowania, bo jest taka potrzeba, a okaże się, że na przykład lepiej wstrzelić się w coś innego, tudzież zrobić to samo w inny sposób, niż jest powszechnie przedstawiany. No ale cóż, na to nie mam zbyt dużego wpływu, że ludzie przygotowują się na to, co już było, zamiast myśleć o tym, co będzie.
Im ta papka w zupełności wystarcza - a przynajmniej większości z nich.
Niech idą swoją drogą. Można przekonywać ludzi, można im tłumaczyć pewne kwestie, ale ostatnią rzeczą, którą należałoby robić, to zmuszanie ich do wybierania czegoś lepszego. Najlepiej przemawiają przykłady, trzeba ludziom pokazywać, że programowanie może być fascynujące, ale jeśli nie zechcą się tym zajmować, to nie ma sensu im niczego wciskać na siłę. Nie każdy musi być młody, piękny i bogaty, no i też nie każdy jest w stanie, bo ludzie zwyczajnie nie są identyczni i niewiele można z tym zrobić. Inna kwestia jest taka, że nikt nie ma monopolu na prawdę, to wszystko wyjdzie w praniu i czas pokaże, kto tak naprawdę miał rację.

Jak to ładnie podsumował kiedyś Satoshi: "If you don't believe me or don't get it, I don't have time to try to convince you, sorry". Jak widać, nie musiał przekonywać wszystkich do Bitcoina, nie było takiej potrzeby. I moim zdaniem tutaj też nie ma, nawet jeśli forum rzeczywiście dryfuje w inną stronę, niż niektórzy by chcieli. Żeby to zmienić, trzeba przekonać ludzi, inaczej nie da rady. No i też nie przekona się wszystkich, więc niektóre rzeczy trzeba po prostu omijać.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Forum odleciało?

Postautor: adiqq » piątek, 22 lipca 2022, 10:15

garlonicon pisze: piątek, 22 lipca 2022, 09:54Czyli co? Poddajesz się i robisz to, co wszyscy? Po co? Gdzie logika, gdzie sens? Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że najlepiej wyszedłem na niszowych kwestiach, gdzie zrobiłem coś kompletnie inaczej niż wszyscy wokół mnie.
Źle mnie zrozmiałeś. Przez pewien czas próbuję robić to co wszyscy, ale prędzej czy później (bo PW wzrasta, poziom wk....) i tak wracam do tego co ja chcę, tak jak domator pisał - też zaczynam mieć na to wywalone i robię wszystko po swojemu.
I znacznie lepiej na tym wychodzę - to tak z perspektywy czasu na to patrząc. Tak, to dotyczy też kwestii niszowych.

A z nawracania innych na swoje przekonania też już dawno wyrosłem - jakoś 15 lat temu....
Nie rób nikomu dobrze, nie będzie ci źle - stare mądrości ludowe się bardzo dobrze tutaj sprawdzają :lol:
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2937
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 1858
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Forum odleciało?

Postautor: __kot__ » piątek, 22 lipca 2022, 10:36

Forum ani nie odleciało ani się nie zepsuło itd - po prostu to już nie jest 2015 i nie będzie nas po raz 1125-ty fascynować kolejna techniczna dyskusja.
Ludzie mają coraz wyższe oczekiwania w stosunku do krypto, które to oczekiwania wciąż nie są spełnione.
Spekulacja i technologiczna fascynacja to nie wszystko. Bitcoin powstał określonym celu i ten cel mamy okazję teraz przetestować „w walce”.

Wszystkie wątki typu Global Reset czy powiązane z korona-zamordyzmem są jak najbardziej w temacie krypto. Ten temat to wolność a nie spekulacja czy technologia. Także, moim zdaniem, jest u nas całkiem nieźle i jak najbardziej w temacie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2544
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 892
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forum odleciało?

Postautor: mudol » piątek, 22 lipca 2022, 11:16

__kot__ pisze: piątek, 22 lipca 2022, 10:36Wszystkie wątki typu Global Reset czy powiązane z korona-zamordyzmem są jak najbardziej w temacie krypto.
Te tematy już dawno powinny wylecieć, albo jeszcze niech spiskowcy zrobią temat o zodiakarach, bo to ten sam poziom. Tam tylko 3-4 tych samych użytkowników się wypowiada ciągle snując spiskowe :lol: Ale na szczęście te tematy są w HP więc wstydu nie ma.

Natomiast co do samego forum, trochę smuci mały ruch w tematach o altach, jak i również przydałby się tam chyba porządek. Z giełdami też nie do końca wiadomo.
Może i ch*jowa giełda i mały volumen, ale szity i spready największe :D Bittrex

Weteran
Posty: 6326
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2618
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Forum odleciało?

Postautor: pael » piątek, 22 lipca 2022, 12:29

Fora to platforma komunikacji, moj jedyny problem z forami to, ze tak malo ich zostalo, a na forach same dinozaury. Nowych ktorzy zostaja mozna liczyc na palcach jedenej reki.

Drugi problem, to coraz wieksza specjalizacja i coraz mniejsza wartosc bitu informacji. Zeby sie do czegos wartosciowego dokopac jest coraz ciezej. Do tego plywamy w fakeach i niedomowieniach(nie w foliarskich kregach, a w kazdych kregach tylko jedne sa w garniturze). Przed wczorajszym EBC sluchalem redaktorow w studio bloomberga i za glowe sie lapalem co ci ludzie opowiadaja.
adiqq pisze: piątek, 22 lipca 2022, 10:15robię wszystko po swojemu.


To jedyna droga, ja obstawiam, ze najbardziej spolaryzowane jednostki calkiem niezle sobie radza, np. Ty i socjo mimo totalnie odmiennych spojrzen. Dzieki temu ja sobie czytam wszystkich(i BARDZO nie lubie uciszania kogokolwiek) co sa dluzej i wyciagam dla siebie jeszcze inna metode ;-)

---

@mudol to po co powstalo krypto? ;-) co oferuje krypto czego nie oferuje obecny system? Dlaczego jest to lepsze?
Jako przyklad watku ktory uznany jest za 'foliarski' - global reset - a w ktorym mozna dowiedziec sie z wyprzedzeniem, ze np. w Holandii sa konkretne strajki od miesiaca. Podobna sytuacja miala miejsce przy truckersach. Oczywiscie mozna uznac informacje biezace z swiata za foliarski kał, co kto lubi i swietnie gdyby pojawila sie opcja "ukryj watek/dzial".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2544
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 892
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forum odleciało?

Postautor: mudol » piątek, 22 lipca 2022, 14:28

pael pisze: piątek, 22 lipca 2022, 12:29co oferuje krypto czego nie oferuje obecny system? Dlaczego jest to lepsze?
Nie wiem, jestem tutaj dla spekulacji a nie dla technologii. Znajomy mnie namówił w 2017 roku, że to będzie w chuj zajebista technologia :lol: Dla mnie liczy się zysk -> usdt -> pln, jak dla mnie może spaść do piekła jeśli na tym będzie można zarobić :mrgreen:
e: przez 5 lat tylko do dwóch rzeczy użyłem krypto: do wypłaty w bitomatach oraz do opłacenia PREMIUM na weeb.tv. 8-)
Może i ch*jowa giełda i mały volumen, ale szity i spready największe :D Bittrex

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forum odleciało?

Postautor: adiqq » piątek, 22 lipca 2022, 14:53

Nie oszukujmy się - ja też jestem tutaj dla zarobku. Ale technologia mnie tak wciągnęłą i zainteresowała, że używam jej regularnie do wykonywania różnych transakcji związanych z.....zarabianiem pieniędzy, niekoniecznie spekulacją.
I jestem bardzo zainteresowany jej dalszym rozwojem.

Dla mnie największym odkryciem w krypto (oprocz miningu ;)) były DeFi. Dla mnie to był taki kamień milowy...opisywałem nie raz swoją historię.
Jestem pewny, że rynek się oczyści i jeszcze będziemy w przyszłości korzystać z tego. A przynajmniej ja mam zamiar korzystać. Nie mam zamiaru nikogo do tego zmuszać ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 525
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 966
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: ghidra-sre.org

Forum odleciało?

Postautor: garlonicon » piątek, 22 lipca 2022, 16:27

trochę smuci mały ruch w tematach o altach
To mnie jakoś szczególnie nie dziwi, biorąc pod uwagę to, że mnóstwo altów powstało tylko ze względów spekulacyjnych. Takich rzeczywiście użytecznych altów to jest może kilka, może kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt, tak bym szacował. W sensie takich, gdzie rzeczywiście jest coś nowego, gdzie można by było serio popatrzeć na jakiś ficzur i stwierdzić: "ja chcę to mieć w innych monetach". No i też to jest kwestia tego, że jeśli dany altcoin tworzy nową bazę monetarną, to ma od razu na starcie podstawowe problemy, które zostały już rozwiązane na innych monetach, na przykład problem spekulacji i tego, że jakiś genialny pomysł może zostać ubity przez pump and dump.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2937
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 1858
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: Forum odleciało?

Postautor: __kot__ » piątek, 22 lipca 2022, 23:08

Mi się forum podoba takie, jakie jest.
Nie podoba mi się natężenie spekulacyjne ale nie postrzegam tego jako coś złego tylko jako próbkę nastrojów społecznych wobec krypto.
Robię swoje.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 525
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 966
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: ghidra-sre.org

Forum odleciało?

Postautor: garlonicon » sobota, 23 lipca 2022, 06:50

O BTC raczej nie ma co na ten moment pisać
Wręcz przeciwnie: treści nie spadają z powietrza, trzeba je stopniowo tworzyć, dzień po dniu, wtedy będą istniały. To proste, żeby było coś ciekawego do poczytania, to ktoś musi to najpierw napisać. I to nie ma najmniejszego znaczenia, czy ktoś opisze Taproota dzisiaj czy za miesiąc, ważne, żeby ten opis był. Kurs nie ma tu nic do rzeczy, bo funkcjonalności nie działają lepiej bądź gorzej ze względu na kurs. Sama cena może wpłynąć jedynie na opłacalność kopania, tudzież na liczbę transakcji w sieci, no ale same funkcjonalności będą nadal działały dokładnie tak, jak są zapisane w kodzie.
jeszcze kilka lat temu można było toczyć dyskusje czy i jaki wpływ będzie miało wprowadzenie SW, LN, Rootstocka, Taprota itd
Dobrze napisane: "będzie miało". A teraz mamy to, co mamy, i można to podsumować. Poza tym, dlaczego niby kiedyś można było o tym pisać, a teraz nagle nie? Czy ficzery są jak fizyka kwantowa: nie istnieją, jak nikt o nich nie gada? Nagle ulatniają się z kodu i w magiczny sposób powracają, gdy ktoś o nich wspomni? To może warto zacząć? Czy może nikt nie jest w stanie tego zrobić, bo uciekły, gdy nikt nie patrzył?
Aktualnie 99% tematów o BTC (nie mówię tylko o tym forum) traktuje o cenie
Ja to omijam. A inni jak chcą tkwić w spekulacji, to trudno, ich życie, ich sprawa.
Niestety dział 'FORKI I ALTERNATYWNE KRYPTOWALUTY' zatrzymał się na roku 2015
Nie ma zakazu pisania o tym. Najpierw treść, potem tytuł, potem dział. Gdyby istnieli chętni, żeby o tym pisać, to by to napisali. Nie ma sensu natrzaskać pustych działów typu "ŁubuDubuSuperCoin", dopóki nie ma worka niezłych tematów na temat takiej monety. Można zacząć od wstawiania nowych tematów w ogólnych działach, a gdy będzie ich dużo, to nowy dział powstanie sam z siebie, niejako automatycznie. Ewentualnie może nie być takiej potrzeby, bo tematy z kursem wiją się na wiele stron i nie ma jakiegoś szczególnego powodu, aby to wydzielać. Także cóż, jeśli chodzi o układ forum, to potrzeba więcej treści, aby poprzestawiać to i owo, zrobienie roszady bez treści niczego nie zmieni, poza tym ja na przykład i tak olewam to, gdzie który temat leży, tylko sobie jadę po liście ostatnich tematów i tyle, więc w moim przypadku działy nie mają znaczenia i mogłoby nie być żadnych.
Może warto przemyślec jednak zmianę i przebranżowac forum na bardziej cryptowalutowe a nie głównie nastawienie na bitcoina.
Droga do tego jest bardzo prosta: więcej treści o altach. Jeśli umiesz sam o tym pisać, to pisz. Jeśli umiesz kogoś takiego znaleźć, to znajdź. Ja robię co mogę i piszę o tym, o czym lubię, więc ciężko ode mnie oczekiwać, żebym się dostosował i pisał treści "na zamówienie". No i to też jest kwestia taka, że każdy ma jakieś swoje ulubione monety, tudzież ulubione funkcjonalności, więc żeby mieć na przykład obiektywnie opisany staking, trzeba byłoby poprosić o to kogoś, kto jest za stakingiem. Ja jestem przeciw, więc można łatwo się domyślić, dlaczego mój opis jest taki, a nie inny. Co nie zmienia faktu, że chętnie pogadam z kimś, kto mnie zaciekawi, nawet jeśli kompletnie się nie zgadzam. Swoją drogą, staking to temat otwarty, miałem swego czasu długą dyskusję na ten temat i wynik końcowy jest taki, że zbieram przykłady na to, że to nie działa. Jeśli takie ETH się zdecyduje przejść na staking, to tym lepiej, bo szybciej będzie widać, kto miał rację.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14218
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2591
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Forum odleciało?

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 18 sierpnia 2022, 10:41

@Bitmar Pisząc "forum odleciało" nie mam oczywiście na myśli softu :D
Traktuję je jako miejsce wymiany myśli i informacji - i w tym kontekście użyszkodnicy forum faktycznie odeszli od tego, czym forum było lat temu kilka.
Może to być jedna spowodowane tym, że wszystkie niezbędne przeciętnemu użytkownikowi BTC (i krypto ogólnie) informacje już SĄ na tym forum - wystarczy poszukać ;)
I w ten sposób nowych postów "z mięsem" pojawia się co raz mniej, bo po co powtarzać po raz kolejny to samo?

Fajnie, że udało mi się wywołać taką dyskusję :)

ps @domator czytając twój wpis sprawdziłem dwa razy, czy na pewno jestem w dobrym miejscu... XD
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
Trochę o P2pool; C#: RPC CoinControl, BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.22
YT: https://bit.ly/rafal-filmy PDFy: https://bit.ly/rafal-prezentacje

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 525
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 966
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: ghidra-sre.org

Forum odleciało?

Postautor: garlonicon » czwartek, 18 sierpnia 2022, 12:36

Traktuję je jako miejsce wymiany myśli i informacji - i w tym kontekście użyszkodnicy forum faktycznie odeszli od tego, czym forum było lat temu kilka.
A czym było forum kilka lat temu? Bo wiesz, nawet patrząc na naprawdę stare tematy, to tam też widać dużo spekulacji i mało technikaliów. Trochę tego było, to prawda, ale to nadal kropla w morzu potrzeb.
Może to być jedna spowodowane tym, że wszystkie niezbędne przeciętnemu użytkownikowi BTC (i krypto ogólnie) informacje już SĄ na tym forum - wystarczy poszukać
Oj nie, brakuje wielu rzeczy. Taproot jest słabo opisany, tym bardziej TapScript. Samo Silent Payments chyba nie jest w ogóle ruszone. Koncepcja sidechainów jest napomknięta pobieżnie, o zdecentralizowanym kopaniu nie ma prawie nic, brakuje mnóstwa rzeczy. O commitmentach w zasadzie nie ma nic, o samym Scripcie i jego możliwościach też jest niewiele i jak kogoś zapytasz, co robi "<data> OP_SWAP OP_CHECKSIG", to ludzie robią wielkie oczy, że w ogóle tak można. Tym bardziej "<minVal> <maxVal> OP_WITHIN OP_CHECKLOCKTIMEVERIFY" to też coś nieznanego, nie mówiąc już o takich smaczkach, jak OP_CODESEPARATOR, co pozwala na podpisanie nieznanego Scriptu w taki sposób, aby druga strona mogła dołożyć własne warunki, ale tylko je rozszerzając, a nie zawężając.
bo po co powtarzać po raz kolejny to samo?
Nie ma co powtarzać treści, trzeba do nich linkować. A nowych tematów do poopisywania jest od groma, nie mówiąc już o tym, że sporo pomysłów jest na etapie koncepcji, na przykład SIGHASH_PREVOUT_SOMETHING.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14218
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2591
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Forum odleciało?

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 18 sierpnia 2022, 19:32

@garlonicon Oj, ilu mamy to devów z poziomem który jest wymagany do pracy na funkcjonalnościach, których normalne wallety jeszcze nie ogarniają? :D
Przecież dla "zwykłych skryptów" prawie nie ma IDE czy edytorów a są 10 lat z nami...
Jak będzie taproot w wallecie i będzie miało "do pracy" znaczenie tychże, na pewno pojawią się pytania i odpowiedzi.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
Trochę o P2pool; C#: RPC CoinControl, BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.22
YT: https://bit.ly/rafal-filmy PDFy: https://bit.ly/rafal-prezentacje

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2544
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 892
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Forum odleciało?

Postautor: mudol » czwartek, 22 września 2022, 20:53

A napiszę tutaj, @Bitmar dałoby radę zmienić w ustawieniach forum aby wyszukiwało po 3 znakach a nie min 4? Większość kryptowalut ma 3 literowe oznaczenie i nie można ich wyszukiwać w szukajce.
Może i ch*jowa giełda i mały volumen, ale szity i spready największe :D Bittrex

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość