Więcej możliwości dawania napiwków niż przez BTC on-chain

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Więcej możliwości dawania napiwków niż przez BTC on-chain

Postautor: garlonicon » sobota, 24 kwietnia 2021, 20:10

Jaki koń BTC on-chain jest, każdy widzi. W praktyce rzadko ludzie nagradzają się napiwkami za posty. Można byłoby zatem dołożyć tutaj nieco szersze spektrum i umożliwić dawanie napiwków czy to przy użyciu altów, czy też ewentualnie LN, jeśli dałoby się to względnie łatwo zintegrować.

Poza tym, dawanie napiwków jest bądź co bądź dość scentralizowane, bo wszystko leci najpierw do admina forum, do którego trzeba napisać, żeby ten ręcznie dał każdemu to, co dostał. A można byłoby prościej, na przykład gdyby gdzieś w profilu dało się wkleić adres i wybrać z listy rozwijanej jedną ze wspieranych monet. Jeszcze lepiej, gdyby dało się wkleić klucz publiczny do HD walleta i podać BIP, na podstawie którego adresy byłyby generowane automatem, gdzie każdy chętny po kliknięciu dostawałby adres zgodny z "derivation path zależnie od jego user id", czy coś w ten deseń.

Ostatecznie, na upartego można wkleić adres w stopce, no ale to ma sporo wad: raz, że każdy widzi ten adres, co zmniejsza anonimowość. Dwa, że to zachęca do wielokrotnego używania tego samego adresu. Trzy, że dzięki temu wszyscy widzą nie tylko wpłaconą kwotę, ale także adres, na którym taka kwota się znajduje.

W sumie to też się zastanawiam, na ile robienie takich ruchów ma sens, jeśli ludzie i tak napiwków nie będą dawać, no ale skoro taki pomysł przyszedł mi do głowy, to się nim dzielę, a nuż widelec coś z tego będzie...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 74
Rejestracja: 21 kwietnia 2021
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Więcej możliwości dawania napiwków niż przez BTC on-chain

Postautor: DosiaApriori » niedziela, 25 kwietnia 2021, 15:45

@garlonicon
jestem za altami a tak konkretnie to Monero oczywiście. I należy Ci się napiwek jeśli podasz adres Monero to dostaniesz ode mnie napiwek ;D

Dodano po 1 godzinie 15 minutach 2 sekundach:
adres otrzymałem na PW, smakuje piwo? mam nadzieje że na Twoje preferencje starczyło.

Dodano po 15 minutach 49 sekundach:
właśnie sprawdziłem bilans i wysłałem za dużo o 0.000000000001 XMR nie wiem jak ja to przeżyję ;D możesz zwrócić? :D albo nie bo to bez sensu :mrgreen:

Obrazek
Monero XMR
47H4bRE7emxCmbijt47zPMLKfFd2tN8o2gH7fLCiPVw96hhzH9wtyiv7JnfWpKtbXYiM7gfLW6EqDdoD3PeYy2rbCHwEtcd

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Więcej możliwości dawania napiwków niż przez BTC on-chain

Postautor: garlonicon » niedziela, 25 kwietnia 2021, 18:46

możesz zwrócić?
Nie mogę, bo dostaję komunikat, że adres jest nieprawidłowy. To jakaś nowsza wersja? A może gdzieś jest literówka? Skaner kodów QR też rzuca błędem. Poza tym, nie musisz publicznie rzucać adresami (chyba że koniecznie chcesz), starczy wiadomość na PW, zawsze to lepiej mieć osobne adresy na każdego odbiorcę, poza monetami typu ETH używanie tych samych adresów nie daje zwykle żadnych zysków, a osłabia prywatność.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 74
Rejestracja: 21 kwietnia 2021
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Więcej możliwości dawania napiwków niż przez BTC on-chain

Postautor: DosiaApriori » niedziela, 25 kwietnia 2021, 19:40

Właśnie przy monero jeden adres do odbioru nie jest takim wielkim problemem. Proszę bardzo sprwadź historię mojego adresu.
a co do adresu to nie wiem gdzie jest problem, u mnie wszystko działa.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 74
Rejestracja: 21 kwietnia 2021
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Więcej możliwości dawania napiwków niż przez BTC on-chain

Postautor: DosiaApriori » czwartek, 29 kwietnia 2021, 14:12

podziekował za hojny napiwek ale nie wiem komu. Wypiję Twoje zdrowie.

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości