[SCAM] Przypadkowy kontakt whatsupp

Regulamin forum
Pseudo waluty udające kryptowaluty lub z zamkniętym kodem źródłowym oraz inne uznane za SCAM
yes
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 9 sierpnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Przypadkowy kontakt whatsupp

Postautor: yes » środa, 9 sierpnia 2023, 23:36

Witam, chciałbym opisać przypadek jaki mi sie przytrafił.
Kilka dni temu dostałem wiadomość na whatsup o treśći "Excuse me, Zuzanna, I am planning a trip to Warszawa in December, may you be my quide?
Odpisalem, że to pomyłka, na co dostałem wiadomość, że bardzo przeprasza, pomyliła numer.
Wywiązała się dalsza rozmowa i tak od słowa do słowa na różne tematy trwała kilka dni.
Jest Chinką, pochodzi z Hong Kongu, mieszka w Niemczech we Frakfurcie. W międzyczasie podała prywatny numer +49 i na tym teraz piszemy. Poprzedni +44
Wysyłała swoje rysunki, posiłki, fotki z Rzymu. Dostałem nawet nagranie głosowe. Jest projektantką i ma swoja fabryke ciuhców w Chinach, jak twierdzi.
Na jednym z wysłanych mi zdjęc zauważyłem, że opakowanie po jajkach ma 'chińskie' znaczki. Powiedziała ze to japońskie znaki i podała sklep z taką zywnością we frankfurcie, który faktycznie istnieje bo sprawdziłem.
Inwestuje również w kryptowaluty a raczej ma 'passive income' co mnie w sumie zainteresowało i pociagnąłem temat.
Powiedziałą, że jesli jestem zainteresowany, może mi powiedzieć co i jak bo kiedyś i jej ktoś pomógł. Na co odpowiedziałem twierdząco i rozpoczęła się przygoda.
Miałem pobrać portfel "Status" z oficjalnej strony oraz wpłacić tam 0.02 ETH dla "verify mining node", co też zrobiłem za pośrednictwem Moonpay. Wyszło niecałe 200zł. Wszystko wyglądało ok.
Teraz zaczyna się krok, który wzbudził moje podejrzenie.
W wbudowanej przeglądarce portfela miałem wpisać link: llungw.top
Nastepnie na tej stronie mialem wymienic moje ETH na USDT i dostać bonus 88 usdt.Tak też zrobiłem. W portfelu miałem po tym zabiegu ETH i 88 USDT.
Ta strona to "minning pool' i nagradza około 2% od zgormadzonych środków USDT dziennie.
Po jednym dniu stwierdziłem, że sprobuje to wyplacic w lokalnym kantorze. Zleciłem 100 zł i się udało. 23 USDT zostało wysłanych.
Teraz pytanie do doświadoczynych. Czy wypłacać wszystko co mam na portfelu i wylogować się z tej stronki w przeglądarce na portfelu?
Czy jeśli bym wpłacił tam wiekszą kwotę, wówczas zaczęłyby się schody?
Co robic?
Pozdrowienia

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6406
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1681
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przypadkowy kontakt whatsupp

Postautor: maxi82 » czwartek, 10 sierpnia 2023, 09:29

yes pisze: środa, 9 sierpnia 2023, 23:36Ta strona to "minning pool' i nagradza około 2% od zgormadzonych środków USDT dziennie.


To SCAM, uciekaj zanim stracisz kasę.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

yes
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 9 sierpnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Przypadkowy kontakt whatsupp

Postautor: yes » czwartek, 10 sierpnia 2023, 10:42

Wypłaciłem prawie całe USDT w kantorze. Zostało mi nadal ETH. Czy ktoś może mi powiedzieć o co chodzi? Czy dobrze rozumiem, że to wygląda jak podpucha, małe kwoty jako bonus na zachęte a potem przy wiekszej wpłacie i próbie wypłaty byłby problem?
Aktualnie jestem do przodu z 300 zł, spoko zatankuje sobie auto.

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Przypadkowy kontakt whatsupp

Postautor: nrth » czwartek, 10 sierpnia 2023, 10:46

Kur.... że są jeszcze ludzie którzy się zastanawiają czy wpłacać, haha. Nie wiem czy to dziura między nogami to powoduje ale to jest tragedia przecież. Chyba mam plan na szybkie wzbogacenie się 😀

Ps. Podaj tutaj ten jej numer telefonu to sobie popisze ze scamerami 😀

yes
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 9 sierpnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Przypadkowy kontakt whatsupp

Postautor: yes » czwartek, 10 sierpnia 2023, 10:55

Czy mam w jakiś sposób teraz się zabezpieczyć? Płatności dokonywałem kartą przez Moonpay, więc karta chyba bezpieczna?
Kasa wypłacona z nawiązką, więc strat nie ma na tą chwile.
Na portfelu zostały jakieś małe ilosci USDT, oraz nadal, co ciekawe ETH. Czy to też wypłacać?
Czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczć, od strony technicznej, na czym polega konkretnie ten przekręt?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Przypadkowy kontakt whatsupp

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 10 sierpnia 2023, 11:49

Ja się zastanawiam czy to nie jest podpucha jakaś, ciągle nowe osoby praktycznie tą samą śpiewkę piszą, dokładnie te same historie, ten sam styl pisania. Nikt nie wpada "k!@#$% okradli mnie co robić?" Tylko ciągle ta miłosna historia na whatsupie. Niedługo to będzie brzmiało jak opowieść jak to kolega był na imprezie i gościu skoczył przez okno a zanim kolejni "z misją ratunkową".
Nawet wyborcza jak chce skłamać to co jakiś czas zmienia schemat.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

yes
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 9 sierpnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Przypadkowy kontakt whatsupp

Postautor: yes » czwartek, 10 sierpnia 2023, 12:20

Nie wiem o czym mówisz CzarnaOwca. To przydarzyło mi się na prawdę. Teraz jednak będąc już świadomy, co jest grane, to ja postaram się 'poprowadzić' rozmowe. Czy ona może widzieć, że wypłaciłem USDT z portfela?
Czy ktoś jest w stanie, bez dziwnych podejrzeń, odpowiedzieć na moje pytania z wcześniejszych postów?

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Przypadkowy kontakt whatsupp

Postautor: nrth » czwartek, 10 sierpnia 2023, 12:56

Dawaj ten numer tutaj

yes
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 9 sierpnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Przypadkowy kontakt whatsupp

Postautor: yes » czwartek, 10 sierpnia 2023, 13:12

Podam, jak skończę z nią pisać. Chce poznać socjotechniki, które za tym stoją. Dziś poprosiłem o zdjęcie pogody to wysłała mi zdjęcie drzewa, które kwitnie wiosna wiec nie wyglada to profesjonalnie.. albo to ja już jestem uważny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Przypadkowy kontakt whatsupp

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 10 sierpnia 2023, 13:48

@yes A co tu Tobie odpowiadać? Poczytaj poprzednie tematy z tym samą historia, to że coś wypłaciłeś dosłownie - nic nie oznacza. Scam i tyle, jakiś debil cię nakręca a ty sam nie wiesz czy wierzyć czy nie - i to jest najgorsze w tej historii.
yes pisze: środa, 9 sierpnia 2023, 23:36Miałem pobrać portfel "Status" z oficjalnej strony (...)
W wbudowanej przeglądarce portfela miałem wpisać link: llungw.top
Czy jak jutro napisze do ciebie Mel Gibson i powie, że ma "chorom curke" to mu przekażesz 100tys zł? Zdjęcie Mela chcesz?
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

yes
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 9 sierpnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Przypadkowy kontakt whatsupp

Postautor: yes » czwartek, 10 sierpnia 2023, 14:47

Skoro wypłaciłem więcej niż wpłaciłem i w tym momencie naiwna gra z mojej strony się kończy to chyba dobrze, co nie? Wielu jest takich zapewne którzy popłynęli. Od tego jest forum, dla wiedzy. Nie każdy jest ekspertem. Zapaliła mi się czerwona lampka, napisałem tu, dostałem pierwsza wiadomość od osoby z reputacja, ze scam i już nie miałem żadnych wątpliwości. I za to dziękuje.
Takie odpowiedzi jak Twoje CzarnaOwca, z fantazja o aktorach, mnie nie interesują.

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Przypadkowy kontakt whatsupp

Postautor: nrth » czwartek, 10 sierpnia 2023, 16:22

Na tym to polega często, że jakieś drobne możesz wypłacić. Ogólnie to jakiś Ukrainiec robi cię w chu... i dobrze się przy tym bawi 😀

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Przypadkowy kontakt whatsupp

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 10 sierpnia 2023, 20:11

yes pisze: czwartek, 10 sierpnia 2023, 14:47napisałem tu, dostałem pierwsza wiadomość od osoby z reputacja, ze scam i już nie miałem żadnych wątpliwości
Czy aby na pewno?
yes pisze: czwartek, 10 sierpnia 2023, 10:42Czy ktoś może mi powiedzieć o co chodzi?
yes pisze: czwartek, 10 sierpnia 2023, 10:55Czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczć, od strony technicznej, na czym polega konkretnie ten przekręt?
yes pisze: czwartek, 10 sierpnia 2023, 12:20Czy ktoś jest w stanie, bez dziwnych podejrzeń, odpowiedzieć na moje pytania z wcześniejszych postów?
Kończąc temat - nie wpłacaj nic, wypłać co możesz, ODINSTALUJ wszelkie "oficjalne pierdoły", właściwie zrób format kompa i telefonu, jeśli masz sporo kasy do stracenia pomyślałbym o zmianie wszelkich haseł (oczywiście na czystym sprzęcie) i sprawdzenia autoryzacji (wylogowanie ze wszystkich urządzeń). Dodatkowo pomyśl na zmniejszeniu limitów kwoty wypłat z konta oraz ile razy w ciągu dnia możesz to zrobić.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

yes
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 9 sierpnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Przypadkowy kontakt whatsupp

Postautor: yes » czwartek, 10 sierpnia 2023, 21:27

Co masz na myśli mówiąc oficjalne pierdoły? Ten portfel status tak ?
Całe USDT już wypłacone a ETH przelane na inny porfel.

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Przypadkowy kontakt whatsupp

Postautor: nrth » czwartek, 10 sierpnia 2023, 21:31

Smutne w tych wszystkich historiach jest to, że dorośli ludzie wierzą, że jest coś w życiu za darmo i ktoś zupełnie obcy przypadkowo chce nam pomóc.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Przypadkowy kontakt whatsupp

Postautor: ekonokomik » czwartek, 10 sierpnia 2023, 21:59

@nrth Chyba odwrotnie? Smutne jest to, że dorośli ludzie przestają wierzyć w bezinteresowność, dobroć, zaufanie... Może rozsądne, ale jednak na swój sposób smutne.

BTW. zdziwiłbyś się ile razy w życiu ktoś praktycznie obcy mi pomógł. Nawet na tym forum. I to nie tylko poświęcając swój czas, ale również okazując zaufanie.

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Przypadkowy kontakt whatsupp

Postautor: nrth » czwartek, 10 sierpnia 2023, 22:00

Nie wierzę że ktoś obcy przypadkowo podarował ci pieniądze bo to jest nie możliwe

yes
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 9 sierpnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Przypadkowy kontakt whatsupp

Postautor: yes » czwartek, 10 sierpnia 2023, 22:41

ekonokomik pisze: czwartek, 10 sierpnia 2023, 21:59@nrth Chyba odwrotnie? Smutne jest to, że dorośli ludzie przestają wierzyć w bezinteresowność, dobroć, zaufanie... Może rozsądne, ale jednak na swój sposób smutne.

Dokładnie. A jest to rozsądne, jedynie w świecie, który 'wykreowaliśmy' i uważamy go za jedyny prawdziwy a w którym króluje strach.
nrth pisze: czwartek, 10 sierpnia 2023, 22:00Nie wierzę że ktoś obcy przypadkowo podarował ci pieniądze bo to jest nie możliwe

Wcześniej piszesz, że na tym to polega, że mogę coś wypłacić a teraz sam w to nie wierzysz? Piszę jak było a czy wierzysz, czy nie to juz Twoja sprawa.

BTW. zostało 11 usdt na portfelu który chce usunąć- nie mogę nigdzie już przelać tak małej kwoty?

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Przypadkowy kontakt whatsupp

Postautor: ekonokomik » piątek, 11 sierpnia 2023, 01:36

yes pisze: czwartek, 10 sierpnia 2023, 22:41Wcześniej piszesz, że na tym to polega, że mogę coś wypłacić a teraz sam w to nie wierzysz? Piszę jak było a czy wierzysz, czy nie to juz Twoja sprawa.


Ale nasza filozoficzna dyskusja o naturze ludzkiej nie zmienia faktu, że przypadek, który opisałeś to klasyczny schemat scamu :)

Porównaj z niedawną historią:
viewtopic.php?p=767799#p767799

Nietypowe jest tylko to, że u Ciebie "środki" istnieją rzeczywiście, a nie jedynie jako cyferki na scammerskiej platformie, a jeszcze bardziej nietypowe, że udało Ci się cokolwiek wypłacić. Stąd zdziwienie i podejrzliwość @CzarnaOwca.

Może scammerzy zmienili sposób działania. Może wyszło im, że na 10 gościach stracą po $100, a za to jedenasty wróci wpłacając $10000. Nie wiem. Tak czy inaczej możesz nazywać się wyjątkowym szczęściarzem. Ciesz się z tego i nie ma co drążyć dalej.

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Przypadkowy kontakt whatsupp

Postautor: nrth » piątek, 11 sierpnia 2023, 06:15

Tak mi się właśnie wydaje. W tym wypadku przekalkulowali, że lepiej będzie dać wypłacić kilku osobom jakieś grosze i zaatakować później jak już złapie przynętę.

Wróć do „SCAMY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości