Oszukany na przyjaciela z Singapore

Regulamin forum
Pseudo waluty udające kryptowaluty lub z zamkniętym kodem źródłowym oraz inne uznane za SCAM
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszukany na przyjaciela z Singapore

Postautor: modzel116 » środa, 10 maja 2023, 12:39

Cześć, piszę do was w związku z sytuacją, w której znalazłem się z powodu braku samoświadomości. Jeśli możesz mi w jakiś sposób pomóc nie wahaj się ze mną skontaktować.

Oto moja historia:

13 marca jedna dziewczyna napisała do mnie na WhatsApp i zapytała czy jestem polskim przewodnikiem, który może pokazać jej zabytki w Polsce, ponieważ dostała mój numer telefonu i jest zainteresowana wizytą w Polsce. Stwierdziłem, że to musi być jakaś pomyłka, a ona wcisnęła zły numer, ale zaczęła mnie wypytywać o mnie, o Polskę i wydawała się bardzo miła – była z Singapuru i była bardzo zainteresowana moim życiem osobistym, więc zacząłem się z nią komunikować. Rozmawialiśmy codziennie i od samego początku nie mówiła nic o pieniądzach, ale pewnego dnia zaczęła wspominać o niektórych aspektach kryptowalut – nie byłem zainteresowany, bo nie chciałem wydawać pieniędzy na kryptowaluty, ale była bardzo cierpliwa i zaczęła pokazywać mi swoje luksusowe życie – konsultowała ze mną buty, które musi kupić – buty gucci i zacząłem jej wierzyć, że krypto może być bardzo lukratywne.

Na początku moje konto w metamak było połączone z euhsy.top, aplikacja/strona dawała mi jakiś dochód, mogłem wpłacać i wypłacać pieniądze bez żadnych problemów. Po osiągnięciu 3000 $ na koncie otrzymałem bonus 10 etherum, aby wypłacić bonus muszę wpłacić dodatkowe pieniądze – kiedy chciałem wypłacić pieniądze poprosili mnie o wpłatę 20% wszystkich pieniędzy, które miałem na koncie, aby zweryfikować wypłatę. W sumie wpłaciłem około 8 800 $. Oszust pożyczył mi 3 000 $, aby pomóc mi w zdobyciu bonusu i to sprawiło, że zaufałem jej.

Kiedy nie mogłem wypłacić pieniędzy, zdałem sobie sprawę, że jestem oszukany. Nadal mam z nią kontakt, mam kilka szczegółów na jej temat i chciałem wiedzieć, czy jest szansa na odzyskanie tych pieniędzy. Większość firm które zajmują się odzyskiwaniem pieniędzy z kryptowalut działa również jak scam, proszą o 1000$ na początek aby mogli zacząć działać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3107
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1095
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszukany na przyjaciela z Singapore

Postautor: CzarnaOwca » środa, 10 maja 2023, 12:58

Ile masz lat?

Obrazek
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 10 maja 2023
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszukany na przyjaciela z Singapore

Postautor: lzosp » środa, 10 maja 2023, 13:26

modzel116 pisze: środa, 10 maja 2023, 12:39mogłem wpłacać i wypłacać pieniądze bez żadnych problemów
modzel116 pisze: środa, 10 maja 2023, 12:39Oszust pożyczył mi 3 000 $, aby pomóc mi w zdobyciu bonusu i to sprawiło, że zaufałem jej.
Po czym stwierdziłeś, że jakiekolwiek pieniądze zostały wypłacone bądź pożyczone?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszukany na przyjaciela z Singapore

Postautor: modzel116 » środa, 10 maja 2023, 15:03

CzarnaOwca:
Nie jestem dzieckiem, swoje lata już mam. Jednak jak dziecko dałem się oszukać.

lzosp:
Po "inwestycji" zacząłem wypłacać po 20$ zarobionych pieniędzy, raz wypłaciłem z metamask na binance - wszystko pięknie działało. Wypłaty z euhsy.top na metamsak robiłem codziennie po te 20$.
Kwota 3000$ była pożyczona przez oszusta aby ukończyć weryfikację. Miałem do opłacenia "opłatę weryfikacyjną" w wysokości 8k to oszust pożyczył mi 3k aby wzbudzić zaufanie. W rzeczywistości wpłacał pieniądze na mój metamask aby za chwile strona sama wysyłała te pieniądze do euhsy.top czyli de fakto spowrotem na jego konto.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Oszukany na przyjaciela z Singapore

Postautor: Kutalisk » środa, 10 maja 2023, 15:09

modzel116 pisze: środa, 10 maja 2023, 12:39chciałem wiedzieć, czy jest szansa na odzyskanie tych pieniędzy
niestety nie

Wróć do „SCAMY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości