Nabrałem się na scam, wkład własny 10tys, pozornie pomnożone BTC ale brak mozliwości ich wypłaty.

Regulamin forum
Pseudo waluty udające kryptowaluty lub z zamkniętym kodem źródłowym oraz inne uznane za SCAM
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 października 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nabrałem się na scam, wkład własny 10tys, pozornie pomnożone BTC ale brak mozliwości ich wypłaty.

Postautor: tomasz1020 » wtorek, 27 października 2020, 09:24

Witam. Z własnej głupoty wszedłem w coś co właściwie wydaje się na ten moment nierealne no ale człowiek uczy się na błędach.
Jakiś czas temu trafiłem na człowieka na whatsapp, znalazłem go na jakimś forum, który oferował pomoc z "cudownym mnożeniem BTC" jak teraz się okazuje. Całość miała pracować na bocie, wpłaciłem tam wtedy jakies 10 tysięcy. BOT wypracował z tego ponad 2 razy tyle po paru miesiącach. Oczywiście jasnym jest, że pieniędzy nigdy nie otrzymałem.

Jak to w świetle prawa wygląda, mogę coś z tym w ogóle zrobić czy pozostaje mi o tym zapomnieć ?

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5803
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nabrałem się na scam

Postautor: koparki » wtorek, 27 października 2020, 09:53

tomasz1020 pisze: wtorek, 27 października 2020, 09:24mogę coś z tym w ogóle zrobić czy pozostaje mi o tym zapomnieć ?
no właśnie zrobiłeś , pozostawiłeś info dla potomnych, google zaindeksuje, mozesz dodać słowa kluczowe opisujące portal lub nazwy powiązane z oszustwem choć pewnie te są ruchome. Tylko czy ludzie w ogóle robią rozeznanie zanim wpłacą aż 10tys w ciemno do firmy kogucik która obiecuje cud-inwestycję? nawet nie trzeba szukać info w internecie tylko chwilę pomyśleć: dlaczego anonim dzieli się z Tobą cudownym botem do podwajania hajsu - przecież taki mechanizm robi z Ciebie miliardera spróbuj sobie podwoić wkład startując od 10zł ze 30razy.
Mając drukarkę banknotów, czy dotyk Midasa czułbyś potrzebę aby to udostępniać jakimś losowym anonimom z internetu ?

Jeśli wpłaciłeś na jakieś konto bankowe i kontaktowałeś się z jakimś nr. tel to możesz złozyć zawiadomienie o oszustwie , zwłaszcza jak była wpłata na konto. Możesz tez próbować zrobić szum wokół forum na którym takie wylęgarnie scamów się mnożą @tomasz1020 jakie to forum?
---

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 października 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nabrałem się na scam, wkład własny 10tys, pozornie pomnożone BTC ale brak mozliwości ich wypłaty.

Postautor: tomasz1020 » wtorek, 27 października 2020, 10:12

Wpłata była w BTC.
Mam tylko jego whatsapp
Nie mogę znaleźć tego forum, prawdopodobnie już nie działa.

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5803
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nabrałem się na scam, wkład własny 10tys, pozornie pomnożone BTC ale brak mozliwości ich wypłaty.

Postautor: koparki » wtorek, 27 października 2020, 10:16

ale podaj adres www, pewnie jest zaindeksowane w archive.org , warto pokazać jak takie forum wygląda i co tam się wypisuje
---

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 października 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nabrałem się na scam, wkład własny 10tys, pozornie pomnożone BTC ale brak mozliwości ich wypłaty.

Postautor: tomasz1020 » wtorek, 27 października 2020, 10:21

To było jakieś niemieckie forum z bitcoin w nazwie ale naprawdę nie mogę tego znaleźć, przeszukałem historię ale nic takiego nie mam.

Powiedz mi czy w tym wypadku gdy przelew był robiony w BTC mogę to od strony prawnej jakoś ugryźć ?

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5803
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nabrałem się na scam, wkład własny 10tys, pozornie pomnożone BTC ale brak mozliwości ich wypłaty.

Postautor: koparki » wtorek, 27 października 2020, 10:25

@tomasz1020 możesz złożyć zawiadomienie o przestepstwie, ale prawdopodobieństwo odzyskania mniejsze niz wygrana w totolotka moim zdaniem. Poza tym co powiesz na zeznaniu? wpłaciłem anonimowi z internetu hajs w formie bitcoin i poczułem się oszukany , niestety nie jestem w stanie pokazać dowodów w jaki sposób zostałem oszukany bo nic nie pamiętam, dowody mechanizmu oszustwa zniknęły ;)
---

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 października 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nabrałem się na scam, wkład własny 10tys, pozornie pomnożone BTC ale brak mozliwości ich wypłaty.

Postautor: tomasz1020 » środa, 28 października 2020, 15:27

Rozumiem, że pieniędzy już nie odzyskam.
Jedyne dowody jakie mam to korespondencja oraz adress portfela BTC.
Co polecacie z tą sprawą zrobic, udać sie do adwokata ?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14327
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2636
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Nabrałem się na scam, wkład własny 10tys, pozornie pomnożone BTC ale brak mozliwości ich wypłaty.

Postautor: rav3n_pl » środa, 28 października 2020, 15:33

Zgłosić na policję, to zawsze krok pierwszy.
Ale jak strona już nie działa, to pewnie i maile nie pomogą. Zwłaszcza, że to za granicą.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 października 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nabrałem się na scam, wkład własny 10tys, pozornie pomnożone BTC ale brak mozliwości ich wypłaty.

Postautor: tomasz1020 » środa, 28 października 2020, 16:17

Korespondencje mam z whatsappa.
Wątpie, by ktoś się tym zainteresował bo na Policji 95% ludzi nie wie co to Bitcoin dlatego pytam tu czy jest sens zwłaszcza w tych czasach chodzić i zgłosić - czy będzie jakaś szansa na odzyskanie czy stracę czas tak samo jak pieniądze.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14327
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2636
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Nabrałem się na scam, wkład własny 10tys, pozornie pomnożone BTC ale brak mozliwości ich wypłaty.

Postautor: rav3n_pl » środa, 28 października 2020, 17:33

I w ten sposób przestępcy są bezkarni.
Bo Policja nic nie wie.

Ale żeby randomowi z internetu przez komunikator kasę dać... nadal nie mieszczą mi się w głowie te historie.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nabrałem się na scam, wkład własny 10tys, pozornie pomnożone BTC ale brak mozliwości ich wypłaty.

Postautor: Rumcajs » czwartek, 29 października 2020, 00:30

rav3n_pl pisze: środa, 28 października 2020, 17:33Ale żeby randomowi z internetu przez komunikator kasę dać... nadal nie mieszczą mi się w głowie te historie.

przypomniał mi się post tego samego typu
szctas pisze: niedziela, 7 lipca 2019, 14:00Prawdopodobnie zostałem oszukany przez Lauriego Suareza, jakiś Australijczyk.
I oni jeszcze myślą że to ich prawdziwe imiona i nazwiska bo takie mieli w komunikatorze i bo było zdjęcie profilowe ...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nabrałem się na scam, wkład własny 10tys, pozornie pomnożone BTC ale brak mozliwości ich wypłaty.

Postautor: maky » czwartek, 29 października 2020, 10:46

Na Telegramie zaczepia mnie multum ludzi. Zaczyna się gadką szmatką o pogodzie a potem interesy. W chwili obecnej moim pierwszym tekstem jest zawsze: "Co sprzedajesz?". To kończy w 100% takie rozmowy już na samym początku.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14327
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2636
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Nabrałem się na scam, wkład własny 10tys, pozornie pomnożone BTC ale brak mozliwości ich wypłaty.

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 29 października 2020, 12:16

@maky Ja miałem tak:
- Hello my friend!
- What virus are you selling?
- I'm not China!
xD

Wszelkie zaczepki od razu ban+zgłoszenie + wspólne grupy ostrzegać.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „SCAMY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości