[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » piątek, 26 lipca 2019, 17:45

zdch pisze: piątek, 26 lipca 2019, 13:08W którym momencie, przy jakiej wielkości bloku, duży blok to ośmieszający się łańcuch?

Ano w takim, w którym za wcześnie powstanie zator, czyli wcześniej niż technologia pozwoli puścić tak ogromny strumień danych. To się stanie, to będzie kolejny zapchany BTC II (tyle, że ten akurat śmieciami) i znowu świat dostanie info, że skalowanie on_chain to złudzenie dla naiwnych.

Kończę ten wywód, bo już mnie głowa boli od bicia w tę ścianę...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: shinya56 » piątek, 26 lipca 2019, 20:20

vjankuv pisze: piątek, 26 lipca 2019, 08:37A to, że BSV to scam, to już chyba tutaj zostało wyjaśnione.

Jak BSV może być scamem jak deweloperzy przywracają BTC do oryginalnego protokołu z 2009 r. ? Jeżeli BSV jest scamem to automatycznie BTC Core, BTC Cash, Litecoin też są scamem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: janku66 » piątek, 26 lipca 2019, 21:26

@shinya56
Mówię, że to już zostało ustalone, po co mielić ponownie to samo, nie wiem...

Dodano po 1 minucie 44 sekundach:
zdch pisze: piątek, 26 lipca 2019, 13:08Sam ograniczasz bitcoina tylko do użytku jako cyfrowej gotówki p2p

Przecież to jest właśnie bitcoin, a nie chmura danych 2.0 do czego zmierza BSV.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » sobota, 27 lipca 2019, 00:10

vjankuv pisze: piątek, 26 lipca 2019, 21:26 Przecież to jest właśnie bitcoin, a nie chmura danych 2.0 do czego zmierza BSV.
Wg Ciebie, devów Core, czy randomków z Internetu?
Co robiło OP_PUSHDATA4 umożliwiające wysłanie ponad 4GB danych w wersji 0.1? Pewnie Satoshi się pomylił? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: janku66 » sobota, 27 lipca 2019, 11:58

zdch pisze: sobota, 27 lipca 2019, 00:10Wg Ciebie, devów Core, czy randomków z Internetu?

Wg Satoshiego:
Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System
...
A purely peer-to-peer version of electronic cash would allow online payments to be sent directly from one party to another without going through a financial institution
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: shinya56 » sobota, 27 lipca 2019, 13:30

vjankuv pisze: sobota, 27 lipca 2019, 11:58A purely peer-to-peer version of electronic cash would allow online payments to be sent directly from one party to another without going through a financial institution

Chyba coś się nie udało. Giełdy, KYC, itd. Na każdym kroku ktoś zarabia na prowizjach. Bez potwierdzenia danych osobowych co raz mniej opcji na zamianę krypto na FIAT.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: janku66 » sobota, 27 lipca 2019, 17:46

shinya56 pisze: sobota, 27 lipca 2019, 13:30 Na każdym kroku ktoś zarabia na prowizjach. Bez potwierdzenia danych osobowych co raz mniej opcji na zamianę krypto na FIAT.

Liczba miejsce na świecie gdzie można płacić krypto rośnie czy maleje?
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: shinya56 » sobota, 27 lipca 2019, 18:08

vjankuv pisze: sobota, 27 lipca 2019, 17:46Liczba miejsce na świecie gdzie można płacić krypto rośnie czy maleje?

Czytając @socjolog2008 lub gościa co był ostatnio w NY chyba @kot to nie napawa to optymizmem, żeby miało rosnąć :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: janku66 » sobota, 27 lipca 2019, 18:13

shinya56 pisze: sobota, 27 lipca 2019, 18:08 Czytając @socjolog2008 lub gościa co był ostatnio w NY chyba @kot to nie napawa to optymizmem

Dane, fakty, liczby, a nie dwie osoby i dwa miejsca. Znam reportaż Socjologa, bardzo fajna dawka informacji, jednakże nie możesz zbudować opinii z całego świata na jednym wypadzie. No i punkty płatności krypto to też internet.

Dodano po 23 sekundach:
Więc jak?
Liczba miejsce na świecie gdzie można płacić krypto rośnie czy maleje?
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: shinya56 » sobota, 27 lipca 2019, 18:25

vjankuv pisze: sobota, 27 lipca 2019, 18:13Dane, fakty, liczby, a nie dwie osoby i dwa miejsca

To są fakty.
vjankuv pisze: sobota, 27 lipca 2019, 18:13Więc jak?
Liczba miejsce na świecie gdzie można płacić krypto rośnie czy maleje?

Ja osobiście jeszcze przez krypto nic nie kupiłem, nic nie załatwiłem. Bardzo dużo rzeczy załatwiam online. W tych branżach co się obracam nie widzę światełka w tunelu.

Poczytaj sobie relacje z wypadu do NY. Chłopak z forum, dwa dni załatwiał chyba wypłatę przez ATM bo regulacje, bo KYC, wypełnianie papierków itd. Mamy XXI, technologia przyszłości :lol:

Ja zastosowanie krypto widzę gdzieś indziej, niż płacenie za bułki w sklepie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: janku66 » sobota, 27 lipca 2019, 18:28

Dalej nie odpowiedziałeś na pytanie.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » niedziela, 28 lipca 2019, 21:01

@vjankuv Przepraszam, gdzie w tym cytacie jest napisane, że te płatności mają dotyczyć tylko yyy "płatności"? Przecież to dotyczyło wszystkiego, opłaty za każdy malutki fragment danych, internetowy przełącznik który można aktywować, a nie tylko zapłata za jakiś produkt w sklepie. Najlepsze jest to, że p2p w bitcoinie praktycznie nie ma, bo transakcje pomiędzy IP zostały wyłączone, bo lepiej coś usunąć, niż naprawić buga.
shinya56 pisze: sobota, 27 lipca 2019, 18:25Ja osobiście jeszcze przez krypto nic nie kupiłem, nic nie załatwiłem. Bardzo dużo rzeczy załatwiam online. W tych branżach co się obracam nie widzę światełka w tunelu.
Ja używałem BCH, używałem też BSV. Z czasem będzie więcej sposobów na używanie krypto, niestety musimy praktycznie zacząć od zera.
vjankuv pisze: sobota, 27 lipca 2019, 18:13Liczba miejsce na świecie gdzie można płacić krypto rośnie czy maleje?
Zakładam że rośnie, chociaż zdarzają się takie duże porażki jak np rezygnacja steama z BTC. Ograniczanie się jedynie do płatności to świadoma rezygnacja z ogromnego kawałka tortu, który moglibyśmy obsługiwać.

Dzisiaj na mainnecie BSV wydobyto blok 248MB, potem 138MB i kilka "mniejszych" jak 90MB, 70MB, 40MB

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: janku66 » poniedziałek, 29 lipca 2019, 12:30

zdch pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 21:01Ograniczanie się jedynie do płatności to świadoma rezygnacja z ogromnego kawałka tortu, który moglibyśmy obsługiwać.

No ale po co?
Czemu mercedes nie robi pralek do prania, a BMW kombajnów zbożowych? Przecież to jest świadoma rezygnacja z ogromnego kawałka tortu, który mogliby obsługiwać...

Bitcoin płatności.
Inne krypto, inne zastosowania blockchain.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: Jazda » poniedziałek, 29 lipca 2019, 15:32

vjankuv pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 12:30Czemu mercedes nie robi pralek do prania, a BMW kombajnów zbożowych?

To nie jest świadoma rezygnacja tylko brak technologii.
Ale np Lambo robi traktory 8-) a wspomniany MB TRUCKI, a BMW motory. itd



Obrazek
Fortuna lubi, gdy podwajać ją, A my lubimy się narażać. :mrgreen:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » poniedziałek, 29 lipca 2019, 17:25

@vjankuv Nie wiem jakie masz wykształcenie, ale mam wrażenie że nie rozumiesz a) bitcoina, b) ekonomii, c) pojęcia specjalizacji, d) zasad prawidłowej argumentacji.
Jak nie rozumiesz dlaczego piekarnie pieką chleb, zamiast budować rakiety, to chyba nie mamy o czym rozmawiać.

Kolejne 256MB bloki z wczoraj. Sieć nie wybuchnęła, serwery nie spłonęły, BSV wciąż funkcjonuje i jakoś jest w stanie procesować większe bloki.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: The Real McCoin » poniedziałek, 29 lipca 2019, 19:22

vjankuv pisze: piątek, 26 lipca 2019, 21:26Przecież to jest właśnie bitcoin, a nie chmura danych 2.0 do czego zmierza BSV.
Nie BSV tylko BCV (Bitcoin Craig Vision).
To jest wizja Craiga Wrighta.
Jesteśmy w dziale SCAM, trzeba częściej przypominać bo jeszcze jakiś naiwniak uwierzy:

Craig Wright nie jest Satoshim Nakamoto – oszust zdemaskowany
https://bitcoin.pl/craig-wright-nie-jes ... maskowany/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: janku66 » poniedziałek, 29 lipca 2019, 22:13

zdch pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 17:25Nie wiem jakie masz wykształcenie, ale mam wrażenie że nie rozumiesz

Nie wiem jakie masz ty, że dajesz się nabijać w butelkę przez jawnego oszusta.
zdch pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 17:25bitcoina

Rozumiem, peer-to-peer electronic cash system.
zdch pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 17:25ekonomii

Rozumiem.
zdch pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 17:25pojęcia specjalizacji

Chyba ty nie rozumiesz właśnie.
zdch pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 17:25zasad prawidłowej argumentacji

Rozumiem. Tylko tutaj nie ma co więcej argumentować. Dałeś się omotać jak dziecko na cukierki.
zdch pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 17:25k nie rozumiesz dlaczego piekarnie pieką chleb, zamiast budować rakiety, to chyba nie mamy o czym rozmawiać.

Craig to oszust, a jego dzieło opierając się tylko na jego osobie jebnie jeszcze szybciej niż on, jak już się zupełnie w kłamstwach zamota i chociaż część takich jak ty przejrzy na oczy.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 29 lipca 2019, 22:32

vjankuv pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 12:30Czemu mercedes nie robi pralek do prania, a BMW kombajnów zbożowych? Przecież to jest świadoma rezygnacja z ogromnego kawałka tortu, który mogliby obsługiwać...

Yamaha produkuje motocykle i sprzęt audio. Kawasaki słynie z motocykli, a ich największym targetem jest produkcja statków. Lamborghini wiadomo kojarzy się ze sportowymi autami, a do tego produkuje sprzęt rolniczy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » poniedziałek, 29 lipca 2019, 22:36

vjankuv pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 22:13Craig to oszust, a jego dzieło opierając się tylko na jego osobie jebnie jeszcze szybciej niż on, jak już się zupełnie w kłamstwach zamota i chociaż część takich jak ty przejrzy na oczy.


Macie jakieś inne argumenty przeciwko BSV, oprócz tego, że CSW to oszust? :D

Wierzycie takim ludziom, a tymczasem my mamy 256MB bloki na BSV. Ktoś inny musi przejrzeć na oczy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: janku66 » poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:19

@shinya56
Nie musisz mnie uświadamiać. Wiem co z czym się je w przemyśle i jak funkcjonują korporacje i różne biznesy.

Pekao już niekoniecznie bierze się za inne branże niż jego core competence.

Temu Bitcoin mógłby pozostać przy swoim, bo inaczej... Jak to się mówi... Jak coś jest od wszystkiego to jest do niczego.
zdch pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 22:36 Macie jakieś inne argumenty przeciwko BSV, oprócz tego, że CSW to oszust?

Yyyy, ja nie. Mi to wystarczy :D
Craig padnie, to i BSV padnie.
Craig to BSV, BSV to Craig.
Tak długo aż kilku czci osobę Craiga, tak długo będzie działać BSV.
Jak się towarzystwo wykruszy, to i środki ludzi przepadną wraz z kursem tego szajsu. Temu to dla mnie scam.

No i dla mnie jeszcze, BSV to @zdch :D
Tak, z tym mi się to kojarzy :D

Ale nie jesteś dla mnie oszustem, broń boże. Po prostu sobie w coś wierzysz, a do tego masz prawo.

Mój znajomy też kiedyś mówił, że sygnet jaki kupił od cyganów, to złoto. Do czasu aż nie nie chciał tego sprzedać u złotnika.
Tak samo babcie ładowały wodę energią, bo pan Nowak ładnie się uśmiechał w tv. Spoko, jak się ktoś dobrze czuje z tym w co wierzy to jego kwestia.
Jednak niech nie działa na szkodę innych, podatnych na ładny uśmiech, kilka łez przed komisją i strach przed sądem.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Pan Inwestor, tomaroc i 8 gości