[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: ikswodnal » wtorek, 4 czerwca 2019, 17:17

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 4 czerwca 2019, 16:51Przeszedłem na BCH, bo było jest jedynym na rynku co można z czystym sumieniem nie kłamiąc nazwać "Bitcoinem
Sądzę że powinieneś bardziej się skupić na upowszechnianiu wiedzy (adopcji) o BCH a mniej wciągać się w dyskusję o jego wyższości nad innymi walutami. Szkoda zdrowia, a życie i tak pokaże co doskonalsze.
amneziahaze pisze: wtorek, 4 czerwca 2019, 17:03@ShadowOfHarbringer czy ktoś Ciebie nakłaniał do kupna BSV kiedykolwiek?
:-)
Zwolennicy/adapterzy BSV też powinni skupić się nad pokazywaniem zastosowania tego rozwiązania do innych celów nie tylko merkantylnych - to naprawdę będzie bardziej służyło (przynajmniej najmniej znającym się na kryptowalutach). Walki/dyskusje zwolenników i przeciwników konkretnych kryptowalut nic nie dają poza budowaniem uprzedzeń między adapterami/znawcami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: janku66 » wtorek, 4 czerwca 2019, 17:23

amneziahaze pisze: wtorek, 4 czerwca 2019, 13:50Może prawo, może podatki, może cokolwiek innego?

To jest piękne :)
Ciekawe czy Craig dalej by się tak palił do twierdzenia, że jest SN gdyby US mu zapukał do drzwi i poprosił o zaległy podatek za swoją górniczą działalność :D
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: amneziahaze » wtorek, 4 czerwca 2019, 18:22

vjankuv pisze: wtorek, 4 czerwca 2019, 17:23Ciekawe czy Craig dalej by się tak palił do twierdzenia, że jest SN gdyby US mu zapukał do drzwi i poprosił o zaległy podatek za swoją górniczą działalność :D
Z tego co mi wiadomo zapukał i nie tylko urząd skarbowy i niestety to co napisał @ikswodnal dowodzi, że wszystko niby tu jest w porządku SCAM I KONIEC.

prawidłowa odpowiedź @ShadowOfHarbringer brzmi NIE.


@vjankuv 3x mniej pisania o niczym przeznaczyć na namierzenie maili Wright-Kleiman i w ogóle jest dużo źródeł, zaś chłopcy tutaj jeszcze na poprzedniej bańce dywagowali coś o Finney'u, co dla mnie jest aktualnie absurdem i tyle z wiedzy na forum i jego wiarygodności. Tak, wiem, wojna, zaraz poleci cegłówka. https://marc.info/?l=cryptography&m=123169814220366&w=2

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1032
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: zdch » środa, 5 czerwca 2019, 20:01

@rav3n_pl Najpierw odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego uważasz, że to jest błąd? Bo LN by nie działało?
Idea jest taka, że nie musisz zapisywać na łańcuchu danych które otrzymujesz, wystarczy sam hash tych danych jako potwierdzenie że je odebrałeś no i Twój podpis. To też może być potwierdzenie, że do takiej części filmu masz prawo, bo za nią zapłaciłeś, a jakbyś chciał resztę, to musisz dokupić. Dlaczego to jest bełkot?

Ilość hashu na BSV to kwestia czasu, chociaż akurat wtedy bardziej odnosiłem się do wszystkich innych monet, które są mniej bezpieczne niż BTC.
Co do weryfikacji transakcji, może poczytaj co Shadders robi z softem koparek. BSV nie podnosi wielkości bloku a reszty softu nie rusza. Soft zostanie zmodyfikowany, mikrosługi wydzielone, żeby dało się je procesować wielowątkowo.

@amneziahaze Shadow ma niepodzielone BCH, czyli ma BSV. Będzie pluł jadem a jak przyjdzie do czego to się nie przyzna, że nie miał racji. Jeśli chciał anonimowego coina, żeby używać go do nielegalnych transakcji to rzeczywiście BSV nie jest tym czego szuka.

Tak Satoshi to Hal i ponieważ Satoshi pisał sam ze sobą.
Tak Satoshi to Szabo, ponieważ Szabo uważał że bitcoin nie posiada cechy kompletności Turinga.
Tak Satoshi to Dave, ponieważ brat Dave pozwał Craiga.
Nie Satoshi to nie Craig, bo Craig opatentował tysiąc różnych zastosowań bitcoina w oryginalnej wersji, o których inni nie mieli nawet pojęcia.

Miałem pytanie o dzielenie BCH i BSV, więc opiszę to jeszcze raz.
1. Najlepiej mieć dwa portfele - BCH i BSV, np electroncash (BCH) i electrumSV (BSV).
2. Należy załadować swój portfel/seed/klucz prywatny do portfela BSV i do portfela BCH. Ilość środków na obu potfelach powinna być taka sama.
3. Na portfelu BSV użyć opcji/zakładki Coin Splitting -> kliknąć guzik Split, dostaniesz wtedy jakieś grosze z kranika BSV żeby rozdzielić łańcuchy.
4. Gotowe :)

W ogóle to znalazłem instrukcję opisującą dokładnie to samo tutaj: https://bitcoinsv.io/coin-splitting-gui ... itcoin-sv/

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: ikswodnal » środa, 5 czerwca 2019, 20:18

zdch pisze: środa, 5 czerwca 2019, 20:01 Należy załadować swój portfel/seed/klucz prywatny do portfela BSV i do portfela BCH. Ilość środków na obu potfelach powinna być taka sama.
To znaczy jak mam "stare" BCH na portfelu papierowym to mam przenieść je za pomocą klucza prywatnego (z "papierowego" portfela ) na portfele BCH i BCV? Wybaczcie ale jestem tutaj najstarszy (wiekiem!) uższykodnik i stąd może głupie pytania.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: rav3n_pl » środa, 5 czerwca 2019, 20:27

zdch pisze: środa, 5 czerwca 2019, 20:01 dlaczego uważasz, że to jest błąd?
https://www.coindesk.com/bitcoin-bug-gu ... lleability
https://eklitzke.org/bitcoin-transaction-malleability
https://en.bitcoin.it/wiki/Transaction_malleability
https://www.mycryptopedia.com/transacti ... explained/
Spoko, masz rację, to był ficzer.
zdch pisze: środa, 5 czerwca 2019, 20:01Dlaczego to jest bełkot?
Bo mowa o umieszczaniu danych jako WEJŚCIE transakcji a następnie usunięciu tych danych z zachowaniem poprawnego podpisu. Znajdź mi kryptografa/kryptologa który potwierdzi że to jest możliwe xDDD

I teraz to naprawdę mój ostatni post w tym wątku.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 5 czerwca 2019, 20:34

zdch pisze: środa, 5 czerwca 2019, 20:01@amneziahaze Shadow ma niepodzielone BCH, czyli ma BSV. Będzie pluł jadem a jak przyjdzie do czego to się nie przyzna, że nie miał racji. Jeśli chciał anonimowego coina, żeby używać go do nielegalnych transakcji to rzeczywiście BSV nie jest tym czego szuka.
Może uściślę, bo widzę że macie wątpliwości.

Mam niepodzielone BCH ponieważ
1) Nie uważam BSV za prawdziwą monetę
2) Nie miałem czasu żeby podzielić
2b) Uważałem swego czasu dzielenie za ryzyko. BSV jest scamcoinem, więc dzielenie go muszę wykonać na osobnej maszynie wirtualnej (chodzi o uruchamianie klientów BSV, którym nie ufam) ale najpierw musiałem jeszcze zainstalować łatki do procesorów INTEL, bo dziury w nim przebijają się przez maszynę wirtualną nawet. Można zhakować główną maszynę z poziomu maszyny wirtualnej!

W tym tygodniu pozbywam się BSV, oczywiście jeżeli uda mi się je wszystkie sprzedać zanim ten jawny scamcoin "pierdolnie".

Mam nadzieję, że nie ruszę kursu na tyle żeby go ubić.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1032
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: zdch » środa, 5 czerwca 2019, 21:42

@ikswodnal tak, dokładnie.

Dodano po 1 godzinie 3 minutach 30 sekundach:
unwriter opublikował Bitbus - bitcoinową sieć obliczeniową, która nie wymaga posiadania pełnego węzła

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: janku66 » czwartek, 6 czerwca 2019, 00:41

ShadowOfHarbringer pisze: środa, 5 czerwca 2019, 20:34 Mam nadzieję, że nie ruszę kursu na tyle żeby go ubić

Epickie :D

Dodano po 43 sekundach:
Też na ten tydzień planuję to gówno oddzielić i sprzedać.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1032
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: zdch » czwartek, 6 czerwca 2019, 07:25

Nie zapomnijcie udowodnić, że to zrobiliście, inaczej jesteście kłamcami i oszustami tak jak znienawidzony przez was CSW.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: janku66 » czwartek, 6 czerwca 2019, 08:04

zdch pisze: czwartek, 6 czerwca 2019, 07:25Nie zapomnijcie udowodnić, że to zrobiliście, inaczej jesteście kłamcami i oszustami tak jak znienawidzony przez was CSW

Nic nie muszę udowadniać.
Nikogo też nienawidzę. Tym bardziej oszusta Craiga. Jest zwykłym oszustem, a na jego myśl nie podnosi mi się ciśnienie krwi :D
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1032
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: zdch » czwartek, 6 czerwca 2019, 08:31

@vjankuv ale on musi ? hipokryzja level 9000 :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: amneziahaze » czwartek, 6 czerwca 2019, 11:52

zdch pisze: czwartek, 6 czerwca 2019, 08:31@vjankuv ale on musi ?
Musi, bo on jest SCAMEM.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: janku66 » czwartek, 6 czerwca 2019, 18:25

zdch pisze: czwartek, 6 czerwca 2019, 08:31 ale on musi ? hipokryzja level 9000

Kuźwa, ja nie twierdzę, że jestem Satoshim aby ściągać na siebie uwagę i kasę spekulantów. Nie sprzedaje też płyt Elvisa podpisując je jako prawdziwy Elvis.

To czy ja sprzedam BSV czy nie to cały świat ziębi, a to czy Craig jest faktycznie SN ma kluczowe dla wielu jego inwestorów znaczenie. Nie udowadniając więc im tego zachowuje się jak w typowym scamowym produkcie sprzedając szajs i twierdząc, że to jest zajebista okazja życia, a potwierdza to jego twierdzenie, że jest SN. Jeśli nie widzisz tu problemu, nie rozróżniasz jego potrzeby dostarczenia dowodów do jego czynów od mojego braku potrzeby potwierdzania moich czynów, to sorry, ale definitywnie masz ze sobą problem.
Craig mogąc z łatwością dowieść i rozwiać wątpliwości nie robi tego i bierze wszystkich na wiarę. Czemu? A no temu, bo nie ma innej możliwości, bo nie jest SN, Nie ma kluczy do pierwszych Bitcoinow, a jakoś musi ten cyrk dalej ciągnąć.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: mecenas » czwartek, 6 czerwca 2019, 18:35

vjankuv pisze: czwartek, 6 czerwca 2019, 18:25nie jest SN, Nie ma kluczy do pierwszych Bitcoinow, a jakoś musi ten cyrk dalej ciągnąć.

A może gra na zwłokę, bo klucze ma, tyle że zaszyfrowane nieswoim hasłem i musi najpierw to złamać, aby przejąć kontrolę nad właściwymi privkeyami... kto wie...?

:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: amneziahaze » czwartek, 6 czerwca 2019, 18:40

vjankuv pisze: czwartek, 6 czerwca 2019, 18:25Jeśli nie widzisz tu problemu, nie rozróżniasz jego potrzeby dostarczenia dowodów do jego czynów od mojego braku potrzeby potwierdzania moich czynów, to sorry, ale definitywnie masz ze sobą problem.
Przecież masz BCH, w takim razie też stoisz naprzeciw scamowi, zatem gdzie jest błąd logiczny w stworzeniu jeszcze lepszej technologii, przyznając się jednocześnie do wynalezienia BTC?
vjankuv pisze: czwartek, 6 czerwca 2019, 18:25Craig mogąc z łatwością dowieść i rozwiać wątpliwości nie robi tego i bierze wszystkich na wiarę. Czemu? A no temu, bo nie ma innej możliwości, bo nie jest SN, Nie ma kluczy do pierwszych Bitcoinow, a jakoś musi ten cyrk dalej ciągnąć.
Kłopot w tym, że nie ma takiej pewności czy mamy do czynienia ze świrem, czy mamy do czynienia z twórcą BTC. Wszyscy stoją po stronie BTC, bo jest pionierskim wynalazkiem, ale nie wszyscy widzą błędy w BTC. BCH bez promocji i zaufania, wsparcia kopalni będzie kolejnym shitcoinem jak cała reszta. Zresztą ciągnięcie gadki będąc SCAMEM powinno go z każdym miesiącem coraz bardziej pogrążać, tj. zakładając że macie rację, BSV powinien iść wykładniczo z czasem cenowo w dół.

Po cholerę ciągnąć nagonkę skoro samo się wyjaśni z czasem.
mecenas pisze: czwartek, 6 czerwca 2019, 18:35A może gra na zwłokę, bo klucze ma, tyle że zaszyfrowane nieswoim hasłem i musi najpierw to złamać, aby przejąć kontrolę nad właściwymi privkeyami... kto wie...?
Dowiemy się w styczniu 2020 rzekomo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: mecenas » czwartek, 6 czerwca 2019, 18:44

amneziahaze pisze: czwartek, 6 czerwca 2019, 18:40Dowiemy się w styczniu 2020 rzekomo.
Dlaczego właśnie wtedy?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: amneziahaze » czwartek, 6 czerwca 2019, 19:07

@mecenas Napisałem rzekomo, bo też nie jestem pewien, gdzieś po drodze znalazłem info o transferze 1mln BTC i Craig będzie coś tam upłynniać na rzecz BSV. Jeżeli to rzeczywiście kłamstwo, scam i fake to automatycznie wartość jego kryptowaluty i jego samego do tego czasu będzie się pogrążać. Jak znajdę to wkleję. https://bitcoinexchangeguide.com/satosh ... ap-happen/


Tak samo jak rzekomo istnieją maile, gdy Wright zwierzał się Kleimanowi, że musi zniknąć i się nie ujawniać. Oczywiście zaraz się dowiemy że to photoshop scam i żydzi.


brzmi jak agent smith, trudno poza tym odnaleźć coś w tym całym atencyjnym internetowym bełkocie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1032
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: zdch » czwartek, 6 czerwca 2019, 19:30

@amneziahaze Wiele dokumentów które wyciekło jest spreparowanych, więc bym im za bardzo nie ufał. Ale faktem jest, że CSW pisał jeszcze przed forkiem BCH/BSV, że przy następnym halvingu BTC będzie sprzedawał duże ilości BTC, więc coś musi posiadać.

Tu info o sprzedaży BTC i jakiejś próby spowolnienia sieci. Wspomina też o przejmowaniu środków z adresów segwit, które są podarunkiem dla górników wg oryginalnych reguł :P


Tu mowa o zwróceniu CSW Bitcoinów z Tulip Trustu 1 stycznia 2020.
https://www.documentcloud.org/documents ... acted.html

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: Bit-els » czwartek, 6 czerwca 2019, 19:39

bsv zdechł, przynajmniej chwilowo, to ruszył Bitcoin2 :mrgreen: https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin2/

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości