[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: shinya56 » sobota, 29 czerwca 2019, 15:47

@zdch Ile deweloperów aktualnie pracuje przy BSV ? Masz takie dane ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: janku66 » sobota, 29 czerwca 2019, 17:27

shinya56 pisze: sobota, 29 czerwca 2019, 15:47 Ile deweloperów aktualnie pracuje przy BSV ?

Nie liczy się ilość, a jakość, a w tym wypadku sam Satoshi :lol:
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1032
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » sobota, 29 czerwca 2019, 18:55

@shinya56 Zależy co masz na myśli pytając o devów. Są dwa zespoły w nChain pracujące nad przywróceniem oryginalnego protokołu oraz usprawnieniem oprogramowania górniczego, stąd też głównie słyszy się o Stevie Shaddersie i Danielu Connollym, którzy nimi zarządzają, ale nie wiem ile osób mają w zespołach. Ostatnio w wywiadzie z Danielem mówił, że nChain się rozrasta, ale nie powiedział na czym się koncentrują.

Teoretycznie po przywróceniu protokołu do oryginału (luty 2020) nie powinno być żadnych devów pracujących nad protokołem, bo nie będzie już żadnych sztucznych ograniczeń. Projekt, gdzie protokół się nie zmienia w końcu będzie można nazwać zdecentralizowanym, bo nie będzie grupy ludzi mających nad nim kontrolę. Zostanie praca nad softem górniczym, gdzie konkurencja jest mile widziana.

Jest też dużo różnych devów budujących aplikacje, narzędzia na BSV. Stąd powstał paymail czyli coś jak adres email na który można płacić, zamiast podawania skomplikowanych adresów. Pisałem też wielokrotnie o tym, co buduje _unwriter, to jest masa narzędzi do zarządzania danymi z łańcucha, sposób na ładowanie ich do baz danych itp. Warto też popatrzeć na aplikacje z ostatniego hackatonu BSV.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » sobota, 29 czerwca 2019, 18:58

d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: benq » sobota, 29 czerwca 2019, 19:02

@zdch
Pewnie nie odpowiesz szczerze, ale z którym zespołem jesteś związany?

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: hashdee » sobota, 29 czerwca 2019, 19:07

Wymazywanie pisze: sobota, 29 czerwca 2019, 18:58
Widzisz ze to fake konto?;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1032
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » sobota, 29 czerwca 2019, 19:17

@benq Heh, gdybym był związany z którymś zespołem, to bym miał więcej informacji. I pewnie wolałbym zachować je dla siebie, bo informacja jest cenna, a z pewnością nie darmowa. Jestem zwykłym człowiekiem, który zainteresował się krypto. Tak jak mówię, najpierw poznałem BTC, potem stwierdziłem że BCH wie co robi, teraz jestem przekonany że BSV idzie właściwą drogą. Dlatego rozumiem jak ktoś uważa że BTC to bitcoin, rozumiem dlaczego inni mówią że BCH to bitcoin. Ja jestem z tych nielicznych, co uważają że BSV to bitcoin. I tyle, nie ma tu drugiego dna.

BTW nie zastanawiałeś się, czy Shadowa nie opłaca Roger? A randomowego świeżaka Blockstream? Bo forumowi Dashowcy to wiadomo że sami siebie opłacają :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » sobota, 29 czerwca 2019, 21:05

@zdch To kto mnie opłaca w takim razie? Szatan czy renta babci? :D
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: benq » sobota, 29 czerwca 2019, 21:37

@zdch
Nie każdy sprawia wrażenie, jakby był opłacany ;)
Ale dzięki za odpowiedź.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: wamak » niedziela, 30 czerwca 2019, 22:34

Mam wrażenie, że próba wyłonienia najlepszej kryptowaluty przypomina walkę szalikowców. Szalikowiec też chce należeć do jakiegoś ugrupowania, byle tylko gdzieś przynależeć.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1032
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » poniedziałek, 1 lipca 2019, 18:09

@tomeklm
Jak przy każdym forku, załaduj seeda BTC do porfela BSV https://electrumsv.io/ Użyj opcji rozdziału monet w tej apce, na wszelki wypadek.

Dodano po 7 godzinach 23 minutach 9 sekundach:
Można teraz kupować BSV za pomocą karty kredytowej, bezpośrednio na portfel BSV.


Dodano po 2 godzinach 9 minutach 36 sekundach:
_unwriter porzuci anonimowość i zacznie budować własny biznes na BSV

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1032
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » wtorek, 2 lipca 2019, 21:17

JumpstarterSV - powstanie platforma do tradycyjnego finansowania społecznościowego / handlu elektronicznego połączonego z płatnościami kryptowalutą (BSV)


Dodano po 11 godzinach 56 minutach 11 sekundach:
Interesujące, BTC.com pool którego właścicielem jest Bitmain, wydobył pierwszy blok BSV


Dodano po 10 minutach 47 sekundach:
https://www.Streamanity.com oferuje kolejne źródło przychodu dla tworzących treści.. Jeśli chcesz wypromować jakiegoś twórcę, możesz zamiast dawać mu napiwek, umożliwić innym użytkownikom darmowe oglądanie ich treści.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 3 lipca 2019, 12:36

wamak pisze: niedziela, 30 czerwca 2019, 22:34Mam wrażenie, że próba wyłonienia najlepszej kryptowaluty przypomina walkę szalikowców. Szalikowiec też chce należeć do jakiegoś ugrupowania, byle tylko gdzieś przynależeć.
Nie wiem jak jest z grupami szalikwców, ale wśród kryptowalut jest tylko jedna, która

- Ma szansę zostać globalną walutą dla świata,
- Nie ma w swojej historii żadnych scamów, wałków ani premine/instamine
- Jest "pretendentem do tronu" Bitcoina, stanowi łańcuch rozpoczęty w 2009 przez Satoshiego Nakamoto
- Nie jest prowadzona przez oszustów, kłamców ani scammerów
- Zrzesza w swojej społeczności większość early adopterów, którzy w latach 2010-2013 tworzyli Bitcoina
- Ma nieocenzurowane fora dyskusyjne, na których każdy może mówić co chce

Taką walutą jest Bitcoin Cash. Nie ma żadnej innej spełniającej powyższe warunki.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » środa, 3 lipca 2019, 13:48

ShadowOfHarbringer pisze: środa, 3 lipca 2019, 12:36Nie wiem jak jest z grupami szalikwców, ale wśród kryptowalut jest tylko jedna, która
- Ma szansę zostać globalną walutą dla świata,
No tak, ale waluty służą kilku celom.
BTC może służyć do przechowywania dużych wartości, być odpowiednikiem dla złota
z starych systemów wartości.
BCH może być "płacidłem" poręczną kryptowalutą w bezpośrednich małych płatnościach,
odpowiednikiem bilonu i banknotów.
BSV może być wykorzystane jako blockchain w logistyce, prawie, itp.
Tutaj jedno zastrzeżenie - patenty! odrzucają i nie służą zrozumieniu kryptowalut.
Sam jestem zwolennikiem BCH, niedostrzegane są możliwości tego Bitcoina w zabezpieczeniu
emerytalnym. Warto -Shadow- zrobić arkusz kalkulacyjny comiesięcznego gromadzenia BCH o wartości 100 PLN i porównać to do gromadzenia środków w Pracowniczych Planach Kapitałowych.
Co prawda PPK ruszają od 1 stycznia(?) ale wyprzedzenie informacji o możliwości gromadzenia BCH na przykładzie - wyprostuje wiedzę o korzyściach z BCH.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1032
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » czwartek, 4 lipca 2019, 22:12

@ikswodnal Jeśli jedna waluta może skutecznie spełniać wszystkie funkcje, po co używać kilku różnych? Ani to praktyczne, ani wygodne. To tak jakby mieć 3 samochody i jednym jeździć tylko do pracy, drugim tylko do sklepu a trzecim tylko w czwartki...

Jeśli ilość transakcji nie wzrośnie kilkusetkrotnie w perspektywie paru lat, (lub cena conajmniej parokrotnie), to dane krypto będzie nic nie warte. Nie wiem czy BTC przeżyje następne 2-3 halvingi. Nie wiadomo co będzie z BCH, brakuje im funduszy na opłaty devów, pool bitcoin.com zmalał prawie do zera na BTC i BCH, wormhole im nie wypalił (pozdro dla kumatych) nie wiadomo ile jeszcze będą istnieć, może nie dotrwać do twojej emerytury.

BTW chciałbym ostrzec wszystkich przed przyjmowaniem pyłu BCH od Shadowa. Po pierwsze będzie mógł śledzić wasze środki, czyli rezygnujecie z prywatności, po drugie ryzykujecie otrzymanie "wypranych" monet z nielegalnych źródeł po cash shufflu, przez co możecie być na celowniku różnych organów. Są lepsze sposoby na rozdzielenie monet...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » czwartek, 4 lipca 2019, 22:18

zdch pisze: czwartek, 4 lipca 2019, 22:12 ryzykujecie otrzymanie "wypranych" monet z nielegalnych źródeł po cash shufflu, przez co możecie być na celowniku różnych organów.
A jak dostaniesz resztę w sklepie, bo kupiłeś se lizaka, to też ryzykujesz, że otrzymałeś "wyprane" w tym sklepie monety z nielegalnych źródeł...

A rozmieniałeś kiedyś pieniądze w sklepie? Czujesz się przestępcą z tego powodu? Przecież dałeś 100zł a otrzymałeś 10 banknotów niewiadomego pochodzenia, możesz być współwinny różnych potwornych przestępstw i z pewnością masz ślady kokainy na rękach - dotykałeś tych samych banknotów, którymi kiedyś zapłaciła prostytutka dilerowi... straszne, idź co najmniej do spowiedzi teraz... zawsze będziesz mógł powiedzieć służbom, że przynajmniej teraz żałujesz...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » czwartek, 4 lipca 2019, 22:49

zdch pisze: czwartek, 4 lipca 2019, 22:12Jeśli jedna waluta może skutecznie spełniać wszystkie funkcje, po co używać kilku różnych
Człowiek do różnych czynności wykorzystuje różne narzędzia. Kombajny istnieją, ale nie zawsze są najlepszym multinarzędziem. Subiektywnie, na razie BSV musi pokonać najdłuższą drogę by wyeliminować BTC czy BCH. Szkoda tylko, że zwolennicy każdej z tych trzech odmian Bitcoina, w zacietrzewionej walce nie biorą jeńców.
zdch pisze: czwartek, 4 lipca 2019, 22:12 nie wiadomo ile jeszcze będą istnieć, może nie dotrwać do twojej emerytury.
.
Jest trochę inaczej. Na tym forum jestem najdłużej już pobierającym emeryturę :-). W czymś trzeba być najlepszym :-).
Dlatego dziwi mnie że "kryptowaluciarze" tak mało eksponują przydatność Bitcoina w tej sprawie (zabezpieczenia emerytalnego).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1032
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » czwartek, 4 lipca 2019, 23:44

@mecenas Durny przykład. Gotówkę jest dużo trudniej wyśledzić niż bitcoiny. Można monitorować sieć, kto wydaje krypto z danego adresu, śledzić skąd transakcja wyszła. I nie odniosłeś się do pierwszego punktu.
@ikswodnal Bitcoin jest jak Internet. Mamy jeden globalny Internet, tak samo będzie z krypto. No, może będą jakieś hobby monety, ale nie będą one istotne.
Krypto jest tak spekulacyjnym aktywem, że tylko nieliczni mogą zaryzykować próbę akumulowania środków na przyszłość.

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » piątek, 5 lipca 2019, 07:10

zdch pisze: czwartek, 4 lipca 2019, 23:44Mamy jeden globalny Internet,
Za niedługo będą 3, zwykły chiński i rosyjski ;)

Sorry za offtop.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » piątek, 5 lipca 2019, 07:15

zdch pisze: czwartek, 4 lipca 2019, 23:44Durny przykład.
Kończę dyskusję. Nie czujesz praw naturalnych i idei walki o to, aby przetrwały.
Jeżeli znajdzie się choć jeden bitcoin nieprzepuszczony przez mixery, niech zatem trafi na Twój portfel.
Pozdr...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości