[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » wtorek, 16 lipca 2019, 17:52

@shinya56
BTC zbudowało swój kod w założeniu, że będzie procesować kilka transakcji na sekundę. Jeśli chcemy móc procesować miliony transakcji w BSV, nie może być idiotycznych ograniczeń i opóźnień, które teoretycznie zapewniają większą anonimowość. Stąd też pewne rzeczy muszą zostać usunięte/przywrócone do pierwotnej formy. Oryginalny Bitcoin mógł się skalować do woli, ograniczyli go developerzy Core, to trzeba jasno podkreślić.

Co BSV będzie mieć, czego nie będą mieć BTC/BCH?
Stabilny protokół - transakcja offline stworzona w 2009 roku będzie zaakceptowana przez sieć w 2109, gdyby została rozgłoszona,
Skalowanie on-chain - miliony transakcji na sekundę dzięki nieograniczonym blokom i nowej architekturze węzłów,
Smart kontrakty i obliczenia - bo skrypt bitcoina działający w kanale płatności onchain cechuje się kompletnością Turinga, (podziękujmy malleability!)
Zarządzanie tożsamością - potwierdzenia tożsamości bez potrzeby podawania większej ilości informacji niż wymagana,
Magazynowanie danych - zamiast chmury lub bazy danych która może pójść offline,
Internet na blockchainie - jak wyżej, wszystko będzie zbudowane na blockchainie, bez obawy że ktoś zmodyfikuje Ci stronę chcąc oszukać ludzi, czy że nie wstrzyknie złośliwego oprogramowania itp itd.


Możnaby jeszcze napisać co jest wspólne dla BSV i BCH, przynajmniej na razie, bo nie da się ukryć że BCH>BTC. Ale z różnic tyle mi przychodzi do głowy na ten moment, z czasem będzie tego coraz więcej, jak się ludzie w końcu ogarną i zaczną budować, zamiast gadać o wzrostach i spadkach.

Dodano po 44 sekundach:
vjankuv pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 22:24Satosh"j"ego na pokładzie.

No tak, nie zapomnijmy o patentach nChain.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: shinya56 » wtorek, 16 lipca 2019, 18:30

@zdch
Dzięki za odpowiedź. Czyli oryginalny BTC miał być all in one.
Smart kontrakty mnie zaskoczyły, myślałem, że ETH pierwszy to wprowadził.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » wtorek, 16 lipca 2019, 20:22

Twetch feed (apka onchain):


Bitproof przedstawia TweeTwe - usługa automatycznie publikująca twoje Twetche na Twitterze


cityonchain - publikuj reklamy na BSV (po chińsku?)


LegallyChained to aplikacja do zarządzania tożsamością online i dokumentami, bez konieczności posiadania BSV (bo usługa płatna w $ )

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: shinya56 » wtorek, 16 lipca 2019, 20:28

zdch pisze: wtorek, 16 lipca 2019, 17:52BTC zbudowało swój kod w założeniu, że będzie procesować kilka transakcji na sekundę.

Dlaczego tak zrobili ? Większa anonimowość, prywatność kosztem szybkości ?
Jak to wygląda w BSV ? ( anonimowość, prywatność )

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » środa, 17 lipca 2019, 08:40

@shinya56 Zarówno BTC jak i BCH chcą być anonimowe. BTC za pomocą 2-layer jak LN, który nie ma logów transakcyjnych, BCH już on-chain za pomocą mixerów, sygnatur schnorra itp. Anonimowość ma im umożliwić dokonywanie nielegalnych transakcji bez ponoszenia prawnych konsekwencji swoich czynów. Jak ktoś używa tych samych adresów w BTC (jak np vanity adres) to zdecydowanie nie zapewnia prywatności ani odbiorcy ani nadawcy. Dlatego wiadomo np które adresy to adresy giełd.

BSV jest prywatne (nie anonimowe). Czyli nadal nikt nie wie że Ty to Ty, chyba że się przyznasz. W razie potrzeby, służby mogą dojść do tego które transakcje zostały dokonane przez Ciebie, bo blockchain jest publiczny i sporo danych jest dostępnych, wymagających analizy. No ale to też dotyczy BTC on-chain i BCH jeśli nie używasz mixerów itp. I nic nie stoi na przeszkodzie aby ktoś stworzył mixer na BSV, aby zanonimizować transakcje... Wszystko sprowadza się więc do ideologii danego łańcucha. BSV chce działąć w ramach istniejącego prawa. BTC/BCH chcą być ponad prawem. Przy okazji powtórzę... żeby mieć węzeł w sieci LN w stanach, trzeba mieć licencję pośrednika płatności, inaczej działasz nielegalnie. Oprócz tego masz obowiązek zapisywać logi transakcji, które przechodziły przez Twój node, inaczej działasz nielegalnie. Polecam poczytać o raporcie FinCEN.

Szybkość jest ograniczona na BTC, bo mają wkodowane m.in. losowe opóźnienie w propagowaniu transakcji, żeby uniemożliwić analizę ruchu transakcji między węzłami. Ale to nie jedyne ograniczenie, dlatego BSV przebudowuje architekturę węzłów, żeby umożliwić procesowanie równoległe na więcej niż jednym wątku. Rozwiązania z BSV mogłyby działać na BTC, natomiast nie ma potrzeby ich rozwijać na BTC ponieważ 1MB blok może być z łatwością procesowany przez jeden wątek procesora. Przy gigabajtach danych byłoby to niemożliwe.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 29 sierpnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: AndPer8813 » środa, 17 lipca 2019, 11:40

Witam wszystkich,
Mam uprzejmą prośbę mam klucz prywatny do BSV (Bitcoin SV) - otrzymałem ten klucz z kantoru internetowego, bo zamiast wysłać im BCH ja wysłałem im BSV ale staneli na wysokości zadania i odzyskali dla mnie klucz prywatny.
Ale ja nie wiem co dalej.
Na jaką stronę www. mam wejść? i co mam zrobić?
Będę wdzięczny za pomoc
pozdrawiam

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » środa, 17 lipca 2019, 12:04

@AndPer8813 Zainstaluj portfel ze strony https://electrumsv.io/ Tworząc tam portfel wybierz opcję załadowania klucza prywatnego.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: Araluen » środa, 17 lipca 2019, 12:12

zdch pisze: środa, 17 lipca 2019, 08:40Anonimowość ma im umożliwić dokonywanie nielegalnych transakcji bez ponoszenia prawnych konsekwencji swoich czynów.
Naprawdę sprowadzasz potrzebę prywatności i anonimowości do działan przestępczych? Przykro się czyta od osoby, która trochę już siedzi w krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » środa, 17 lipca 2019, 13:14

@Araluen Nie. Ja odróżniam prywatność od anonimowości.
Bitcoin był pseudoanonimowy, zapewniał prywatność ale nie anonimowość. Bo dlaczego ktoś ma wiedzieć na co wydaję moje pieniądze i ile ich posiadam? Prywatność jest w porządku. Anonimowość natomiast sprawia, że prawo się nie liczy, że można je łamać bo nikt nie wie kto i co zrobił. Anonimowość nie jest w porządku.
Mamy prawa międzynarodowe, AML, KYC żeby nie finansować terroryzmu, handlu ludźmi, narkotyków itp itd. Anonimowe monety nie zdobędą poparcia międzynarodowego.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: shinya56 » środa, 17 lipca 2019, 21:12

@zdch
Jak wygląda sprawa z decentralizacją w BSV ? 5 % ludzi / organizacji posiada 95 % BTC ? Obecnie chyba tak to wygląda w przypadku BTC Core.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » środa, 17 lipca 2019, 21:45

@shinya56 Hm nie wiem, mówisz o tym? https://bitinfocharts.com/top-100-riche ... esses.html
Nie sprawdzałem innych, ale pewnie na BSV jest podobnie do BTC i BCH, bo mają wspólną historię. Nie wiadomo czy Roger, Bitmain itp sprzedali swoje BSV. Wydaje mi się, że ta metryka nie ma znaczenia, a raczej oczekuję że będzie tak jak w FIATach. No i nie nazwałbym tego decentralizacją. Tutaj pisałem jak ja to rozumiem:
viewtopic.php?p=561424#p561424

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: The Real McCoin » środa, 17 lipca 2019, 22:30

zdch pisze: środa, 17 lipca 2019, 13:14Prywatność jest w porządku. Anonimowość natomiast sprawia, że prawo się nie liczy, że można je łamać bo nikt nie wie kto i co zrobił. Anonimowość nie jest w porządku.
A co z szyfrowaniem?
Czy przymusowo powinno mieć ono dziury, tak aby służby w każdym momencie mogły sprawdzić czy przypadkiem terroryści właśnie nie wspomagają się tajnymi kanałami komunikacyjnymi przez internet?

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 29 sierpnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: AndPer8813 » czwartek, 18 lipca 2019, 06:45

zdch pisze: środa, 17 lipca 2019, 12:04 @AndPer8813 Zainstaluj portfel ze strony https://electrumsv.io/ Tworząc tam portfel wybierz opcję załadowania klucza prywatnego.
[@AndPer8813
Właśnie już wczoraj sam do tego doszedłem i również wybrałem elektrumsv.io i działa - niemniej jednak dzięki za odpowiedź - a czy są jeszcze inne portfele u których taka sytuacja zadziała?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » czwartek, 18 lipca 2019, 07:35

@The Real McCoin Po co marnujesz mój czas?

@AndPer8813 Na BSV? Chyba tylko electrumSV. W innych (mobilnych) zwykle wymaga się tylko seeda.
W innych krypto w portfelach desktopowych też jest opcja załadowania klucza prywatnego.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » sobota, 20 lipca 2019, 16:45

Czas pokaże

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » sobota, 20 lipca 2019, 23:34

Wiary nie miałem bom poganin ;)
Szczere gratki dla wszystkich wierzących :mrgreen:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » poniedziałek, 22 lipca 2019, 18:35

_unwriter zakłada firmę w Nowym Jorku, mieście z którego uciekają bojący się regulacji :)


Bico.media pozwala teraz na załadowanie pliku do 310MB za pomocą jednego kliknięcia (wcześniej trzeba było kliknąć 10x żeby załadować 1MB)


Brendan Lee i Faiā oferują konsultacje dotyczące projektów na BSV


Zbiór książek na BSV


jolon stworzył codeonchain.network - onchainowy GitHub na BSV

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: shinya56 » wtorek, 23 lipca 2019, 18:45

@zdch
Jak deweloperzy wrócą do oryginalnego protokołu Bitcoina jakie dalsze plany na przyszłość ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » wtorek, 23 lipca 2019, 19:53

@shinya56 Podbój świata :)
Prawdę mówiąc ciężko powiedzieć, bo kiedy protokół będzie niezmienny (przynajmniej do momentu potrzeby przejścia na jakieś SHA1024 czy coś :P), to dalszy rozwój BSV będzie kompletnie zdecentralizowany, bo niezależny od devów zajmujących się protokołem.

Soft węzłów pewnie nadal będzie rozwijany, żeby umożliwić procesowanie jak największych bloków. Zamiast skupiać się na protokole, więcej czasu będzie można poświęcić na budowę faktycznych rozwiązań, projekty przejdzą z fazy proof of concept do fazy realnych zastosowań.

Dużo będzie zależało od już istniejących i nowych biznesów. Jak widać w tym temacie raz na czas wrzucam jakieś świeże pomysły/projekty które powstały. Może będzie ich więcej jak pozbędziemy się limitów? Może CSW ma już jakieś produkty gotowe, ale wymagały oryginalnego protokołu? W końcu miał firmy już od 2009r i walczył o własność intelektualną, którą nimi budował...

Kto wie... jak zobaczę gdzieś jakieś nowe roadmapy to będę udostępniać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: shinya56 » wtorek, 23 lipca 2019, 20:06

@zdch
Na BSV można budować zdecentralizowane aplikacje, tworzyć smart contracts. BCH i Core służy tylko do płacenia czy też na nich to zrobimy? Z tego co piszesz to BSV ma być do wszystkiego.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości