[scam] Odzyskanie adresu BTC

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 czerwca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[scam] Odzyskanie adresu BTC

Postautor: Romek1990 » piątek, 5 kwietnia 2024, 12:24

Witam wszyskich czytelników forum i w związku z tym że jestem początkującym treaderem chciałbym zwrócić się z uprzejmą prośbą o poradę w mojej sprawie dotyczącej wykupu adresu BTC, otóż ostatnimi czasy trochę zlekceważyłem informacje dotyczące nowych metod działania oszustów i chyba stałem się ofiarą takich działań chociaż tego nie wiem dlatego też tu jestem. Opisując szybko i zwięźle to: miałem telefon iphon który mi się zawiesił, po tym też otrzymałem od kolegi pomoc który podłączył go do swojego systemu PC z Mac OS i odblokował go w minutę, później o wszystkim zapomniałem i zacząłem przygodę z Crypto.com gdzie wpłaciłem około 2000$ na jakąś pulę płynności, później mój telefon został zgubiony i niedawno go znalazłem, mam częściowy dostęp do giełdy jednak nie mogę uzyskać połączenia aplikacji z aplikacją Crypto.com wraz z DeFi Crypto.com wallet, widzę że mam tam jakieś aktywa natomiast kompletnie nie mogę z nich skorzystać, poddałem się w tej walce i zacząłem czytać trochę o tym temacie, wyczytałem że najbezpieczniej jest używać portwelu sprzętowych no i taki też zakupiłem z firmy SafePal, szukając po jego menu udało mi się dostrzec że posiadam około na oko 50 adresów BTC! Próbowałem wysłać na te adresy BTC, niestety bie otrzymalem na swój adres żadnych aktywów BTC, inne ( np. eth czy usdt, erc20, arbitrum) chodzą bez problemu natomiast BTC nie… szukając głębiej zobaczyłem że można odzyskać swój jeden z adresów BtC płacąc 300$ więc też spróbowałem tej opcji, tym razem używając reboluta i wpłaty fiat24 wpłaciłem 300$ na rzecz odzyskania swojego adresu BTC, w obecnej chwili pieniądze trafiły na konto jednak mailowo dostałem powiadomienie z giełdy jakbym nabył coś o wartości 230 tys dolarów. Zaniepokoiło mnie to mocno bo nie wiem trochę jak ugryźć ten temat, chciałbym bezpiecznie wrzucić te aktywa BTC na swój portwel hardwearow bez jakiś dużych konsekwencji finansowych z tym związanych. Ktos proponował mi żebym zamienił swoje BtC w portwelu Safe Pal na bnb to pozwoli mi ominąć opłaty na pozyskanie tego aktywa. Czy to normalne? Czy ktoś był może w podobnej sytuacji i wie jak sobie z tym poradzić? Chętnie rozważę też opcję odpłatnej pomocy internetowej lub telefonicznej jeśli macie jakieś propozycje to czekam na odpowiedź z waszej strony.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14383
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

[scam] Odzyskanie adresu BTC

Postautor: rav3n_pl » sobota, 6 kwietnia 2024, 15:40

Generalnie padłeś ofiarą jakiegoś oszustwa i brniesz dalej.
Nie masz żadnych tysięcy dolarów, a wszystkie wpłaty jakie robisz idą na konto oszustów obiecujących "odblokowanie" wypłat lub czegokolwiek.

Widać masz zaległości w zakresie zakładania własnego portfela i prawdopodobnie masz albo jakąś lewą aplikację albo dałeś komuś dostęp do swojego portfela.

Do konta na giełdzie crypto.com możesz zalogować się przez przeglądarkę, a "defi wallet" powinieneś mieć kopię mnemonika (12 lub 24 słowa), który możesz odtworzyć na innym portfelu.

Jeżeli to jest SafePal o którym mówisz https://walletscrutiny.com/hardware/safepals1/ to też powinieneś mieć kopię bezpieczeństwa w formie mnemonika.

Jeżeli ktokolwiek pomagał ci zakładać portfel i miał dostęp do mnemonika (lub wręcz dał ci gotowy mnemonik do użycia) - to już nie jest tylko twój portfel.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 czerwca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[scam] Odzyskanie adresu BTC

Postautor: Romek1990 » niedziela, 7 kwietnia 2024, 17:44

No takie rzeczy jak fraza odzyskania to ja mam schowane tylko zastanawia mnie bo wysłałem z jakiegoś tam portwela na portwel SafePal BtC i ich nie otrzymałem! Inne waluty dochodzą a BTC nie! Natomiast w safe pal aplikacji znalazłem taką rubrykę w zakładce kup żeby wpłacić 300 dolarów a odzyska się swój dany adres btc tak więc przelałem na konto 300 usdt no i zakupiłem i teraz pytanie! Bo wpłynelo mi 300dolcow w BTC na konto i co dalej z tym? Musze to wymienić na bnb20? Czy mogę tym sobie normalnie operować bez problemu i obaw o jakieś podatki?

Weteran
Posty: 2905
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

[scam] Odzyskanie adresu BTC

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 8 kwietnia 2024, 10:45

Romek1990 pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 17:44wysłałem z jakiegoś tam portwela na portwel SafePal BtC
sprawdź transakcję na https://www.blockchain.com/explorer wpisując swój adres portfela SafePal, na który BTC wysłałeś.
Romek1990 pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 17:44Czy mogę tym sobie normalnie operować bez problemu i obaw o jakieś podatki?
tu z kolei pomoże fraza wpisana w google "kryptowaluty i podatki"

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14383
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

[scam] Odzyskanie adresu BTC

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 8 kwietnia 2024, 13:24

Romek1990 pisze: niedziela, 7 kwietnia 2024, 17:44Natomiast w safe pal aplikacji znalazłem taką rubrykę w zakładce kup żeby wpłacić 300 dolarów a odzyska się swój dany adres btc
Brzmi jakbyś miał jakąś lewą apkę, bo to co piszesz nie ma żadnego sensu - oprócz kradzieży środków.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości