[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 września 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: jala » niedziela, 17 września 2023, 16:56

Witajcie,
ostatniego czasu dałem się złapać na pulę wydobywczą na trustwallet.
Cała akcja miała miejsce na whatsupie gdzie mnóstwo ludzi pisało o dołączeniu do puli wydobywczej. Administrator podawał linka łączącego trustwallet przez przeglądarkę z daną stroną stroną, akceptowało się połączenie ether i bnb.
Chodziło o to, że wpłaca się USDT ma trustwallet i codziennie przez jakiś okres jest generowany zysk, 1-2% od kwoty trzymanej na TW.
Przez pierwsze 2tygodnie z 6k USDT generowało mi 100-200USDT które mogłem śmiało wypłacać. Po 3tygodniach, gdy wszystko szło ok postanowiłem dołożyć 14k USDT tak by kwota na trustwallet wynosiła ponad 20K. To równało się, z dziennym zyskiem 400-500USDT.
Zysk wypłacałem codziennie i szło fajnie.. Aż pewnego wieczoru otrzymałem wiadomość a aplikacji TW, że dokonałem przelewu 2x po 10k USDT. Bez mojego potwierdzenia itd.
Administrator napisał, że dodał moje pieniądze do puli VIP i są teraz zablokowane, ale będą generować podwójny zysk. Zakończyło się wydobycie a kasy nie chcą oddać i piszą, że musze jeszcze dorzucić USDT na TW by opłacić tym podatek. Nabiło tam 60K zysku i mówią o tym by wpłacić 12K USDT.

Oczywiście nie wpłacę już na ten portfel nic. Ale czy mogę temat jakoś zgłosić do odpowiednich organów?
W końcu mam numery telefonów całej grupy.

Poradźcie co zrobić poza zapomnieniem o kasie...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: CzarnaOwca » niedziela, 17 września 2023, 17:32

@jala 1. Czy aby na pewno otrzymałeś USDT? Czy jakiś token, który udaje usdt?
2. Piszesz, że wpłaciłeś 6k usdt i otrzymywałeś 100-200 usdt, no to nie jest 1-2%, coś tu śmierdzi,
3. Jaki "administrator"?
jala pisze: niedziela, 17 września 2023, 16:56W końcu mam numery telefonów całej grupy.
4. Nie masz numerów, masz "numery", które i tak nie istnieją
5.
jala pisze: niedziela, 17 września 2023, 16:56Cała akcja miała miejsce na whatsupie
Czyli nie na trustwallet, zostałeś bankowo oszukany, pytanie na jaką skalę,
6. Sprawdź te usdt czy to fałszywe czy prawdziwe, przelej gdzieś np 20$ na giełdę i spróbuj wymienić na coś, druga sprawa, ładnie cię wuruchali, dali ci palec, chciałeś dłoń, nie masz całego ramienia.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 września 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: jala » niedziela, 17 września 2023, 18:18

Tak, przemielili ostro. Pieniądze prawdziwe, codziennie "urobek" na giełdy wypłacałem.
Na stronie wydobycia wystarczyło kliknąć wypłać i za 20min kasa była na TW.

Myślicie, że jest sens zgłosić to do jakiejś instytucji?
Nr telefonów są i polskie i angielskie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: CzarnaOwca » niedziela, 17 września 2023, 19:03

@jala
jala pisze: niedziela, 17 września 2023, 18:18Myślicie, że jest sens zgłosić to do jakiejś instytucji?
Zgłosić nie ma sensu, za 3 miesiące dostaniesz list z policji = "sprawa unieważniona z powodu nie wykrycia sprawcy". Z resztą oficjalnie tu chyba nie ma przestępstwa, Ty świadomie wysłałeś pieniądze, a czy ktoś coś gdzieś w regulaminie nie umieścił to nie wiesz.

Za to możesz ostrzec innych, podając dokładnie dane co to za numery, dane (imiona, nicki), co to za grupa, z jakich adresów otrzymywałeś wypłaty oraz na jakie wysyłałeś, dosłownie wszystko co ktoś kiedyś może wyszukać i natrafić na ten temat.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: nrth » niedziela, 17 września 2023, 19:40

Ręce opadają, następny naiwny. Serio myślałeś że będziesz miał za darmo dziennie takie zyski hehe. Ambergold nic nie nauczyło tego zachłannego narodu

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: rav3n_pl » piątek, 22 września 2023, 20:01

@jala Prawdopodobnie dałeś uprawnienia do dysponowania swoimi środkami scamerom i je po prostu zabrali.
Sprawdź swój adres/adresy na https://etherscan.io/tokenapprovalchecker i usuń upoważnienia.
Ale pewnie już nie masz na nim nic.
Wszelkie kolejne wpłaty to kolejny etap oszustwa.

Nie ma darmowych obiadków.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 listopada 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: Max369 » czwartek, 16 listopada 2023, 08:11

Niestety oszuści nadal działają. Kolejna grupa na WhatsApp naciąga ludzi w ten sam sposób. Nazywa się Poland Trust Wallet Y560. Wszystko jest socjologicznie przygotowane. Podszywają się pod BINANCE LABS i projekt wsparcia Trust Wallet w Polsce. Podsyłają linki do storny Binance do sprawdzenia pracowników którzy pokrywają się na tym co na stronie. Tym razem chodzi o wydobycie płynności SUI/USDT z gwarantowanym dziennym zyskiem od 1% wzwyż w zależności od wpłaconej kwoty USDT. Dostajesz w prezencie 10USD w BNB a żeby zacząć "zarabiać" musisz wpłacić 1000USDT -BEP20. Socjologicznie widząc na twoim portfelu jak przybywa pieniążków wpłacasz więcej a oni tylko na to czekają.
Uważajcie jeżeli zostaniecie zaproszeni do grupy to nie są pracownicy Binance i Trust Wallet. Napisałem do Binance Labs pod które się podszywają i odpisali że to nie są ich pracownicy. Nr telefonów administratorów które pojawiają się w grupie są głównie +44 , +48 np:
+44 7876518282 Nicola która ładnie za rączke prowadzi cię jak masz postępować na nic nie namawiając. Tylko pokazująć "korzyści" oraz screeny innych kont gdzie ludzie wpłacili po 30 czy 50 tys USDT i dzienne odsetki. Udało mi się wycofać część USDT, natomiast po wycofaniu 1 części, próbowałem wycofać większą kwotę niestety dziwnie się rozmyła i nie ma po niej śladu w Trust Wallet. UWAŻJCIE to po prostu oszuści!!!

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: ekonokomik » czwartek, 16 listopada 2023, 08:51

CzarnaOwca pisze: niedziela, 17 września 2023, 19:03Z resztą oficjalnie tu chyba nie ma przestępstwa, Ty świadomie wysłałeś pieniądze, a czy ktoś coś gdzieś w regulaminie nie umieścił to nie wiesz.



Wypłynął ten stary wątek i dopiero to przeczytałem i "nóż mi się w kieszeni otworzył". Owca, weź proszę przeczytaj definicję oszustwa w polskim KK zanim zaczniesz pisać takie, przepraszam za szczerość, bzdury.
Art. 286

§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

A rozmaitymi "regulaminami" to już w ogóle można się podetrzeć.

Tak na marginesie, to jest chyba jakaś polska specyfika, takie podejście jak wyżej. Na Zachodzie ludzie znają swoje prawa i procesują się o wszystko. U nas pokutuje podejście: "sam jest sobie winien". Bo mógł czytać umowę, bo sam wpłacił, bo był chciwy, bo to jego wina że kliknął w lewy link... itd.

A propos tego ostatniego, pozwolę sobie na mały offtop. Bo często widzę to w podejściu do sporu z bankami. Klikasz w link do fałszywej strony banku, podajesz hasło, kod jednorazowy, pieniądze wyparowały. Jakie jest podejście Polaków (zresztą umiejętnie podtrzymywane przez banki)? "No okradli go i to jego wina".
Tymczasem nie "okradli go", tylko okradli bank. I ten bank ma, wg. polskiego prawa DOBĘ by zwrócić klientowi pieniądze na konto.
Potem może PROBOWAĆ udowodnić w sądzie, że to klient nie dochował należytej staranności i ponosi winę (lub jej część) za zaistniałą sytuację. I rzadko udaje mu się tego dowieść. Bo klient może być amatorem nie znającym się na oszustwach, lub być kompletnie wykluczony cyfrowo, a bank z definicji jest od tego, by zapewnić bezpieczeństwo pieniądzom takiego klienta.

I wiem, że wielu z Was przeciera teraz oczy i myśli sobie, że to jakaś bzdura. Nie. To podejście całego cywilizowanego świata.

Tak samo jest z oszustwem. W polskim prawie, jak widzicie wyżej definicja oszustwa jest bardzo szeroka i opiera się na intencji. Warto o tym pamiętać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 16 listopada 2023, 09:13

ekonokomik pisze: czwartek, 16 listopada 2023, 08:51I wiem, że wielu z Was przeciera teraz oczy i myśli sobie, że to jakaś bzdura
Oczywiście.
Dlatego dostawca usług płatniczych ma obowiązek zwrócić konsumentowi kwotę nieautoryzowanej transakcji najpóźniej do końca następnego dnia roboczego (tzw. termin D+1) po stwierdzenia braku jej autoryzacji.
Te powyżej były autoryzowane, więc nikt nikogo nie okradł, a jak twierdzisz, że okradł, to zgłoś na policję. Policja po 3 miesiącach wyśle ci pismo, że "z powodu nie wykrycia sprawcy sprawa zostaje umorzona". Znasz jakieś takie sprawy gdzie konsument wygrał z bankiem i odzyskał kasę?
ekonokomik pisze: czwartek, 16 listopada 2023, 08:51 Art. 286
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
No widzisz, "rząd" zabiera mi podwójne składki zdrowotne (JDG+etat) a jak próbuję dostać się do lekarza specjalisty, to trzeba rok czekać więc nie mam jak wyzdrowieć. Kogo mam do sądu podać? Morawieckiego? Kaczyńskiego? Czy już Tuska?
ekonokomik pisze: czwartek, 16 listopada 2023, 08:51Na Zachodzie
Ach ten mityczny zachód, musi być tam tak zajebiście, że żałuję, że tam nie mieszkam, wszystko bym miał!

Pamiętaj, że oprócz praw, masz też obowiązki.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: ekonokomik » czwartek, 16 listopada 2023, 10:20

CzarnaOwca pisze: czwartek, 16 listopada 2023, 09:13Te powyżej były autoryzowane, więc nikt nikogo nie okradł, a jak twierdzisz, że okradł, to zgłoś na policję. Policja po 3 miesiącach wyśle ci pismo, że "z powodu nie wykrycia sprawcy sprawa zostaje umorzona".


Mieszasz dwie sprawy. Sprawa z tego wątku to oszustwo, czyli "doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem" w celu osiągnięcia korzyści finansowej przez sprawcę. Nie ma tu znaczenia czy przelew był autoryzowany.
Umorzenie sprawy z powodu niewykrycia sprawcy nie oznacza, że nie doszło do przestępstwa, tylko, że policja nie potrafi znaleźć sprawcy tego przestępstwa.

Natomiast w sprawach banków, o których wspomniałem, mylisz chyba definicje "nieautoryzowanej transakcji platniczej"

Z nieautoryzowaną transakcją płatniczą mamy do czynienia w sytuacji, gdy płatnik nie wyraził na nią zgody.
Żródło i analiza.
CzarnaOwca pisze: czwartek, 16 listopada 2023, 09:13Znasz jakieś takie sprawy gdzie konsument wygrał z bankiem i odzyskał kasę?


Mnóstwo! Nie znam statystyk, ale obstawiam, że większość kończy się wyrokiem na niekorzyść banku. O ile w ogóle dochodzi do procesu, bo bank zwykle mięknie.
Tu masz typowe uzasadnienie wyroku w takiej sprawie. Klient skarżył bank o zwrot środków ukradzonych z jego konta przez hackerów poprzez jego komputer.
W pierwszych dniach października 2013 r. komputer J. S., mimo działającego legalnego programu antywirusowego,
padł ofiarą ataku hakerskiego. Hakerzy uzyskali możliwość logowania się do systemu bankowości elektronicznej (...)
podszywając się pod J. S..

[...]
Sąd zważył, co następuje:
Powództwo jest zasadne w całości. Powód J. S. wnosił o zasądzenie od (...) SA z siedzibą w W. kwoty 178.685,55 zł
wraz z ustawowymi odsetkami od dnia 22 października 2013 r. do dnia zapłaty, tytułem zwrotu środków pieniężnych,
które znajdowały się na jego rachunku bankowym w (...), a które były przedmiotem nieautoryzowanych przez niego
transakcji z dnia 8 października 2013 r.

[...]
Pozwany podniósł jednak, że powód przyczynił się w stu procentach do powstania szkody poprzez niezachowanie
należytej staranności w ochronie swoich danych, co doprowadziło do ich udostępnienia osobom nieuprawnionym, co
z kolei umożliwiło wykonanie przelewów w dniu 8 października 2013 r. Zarzut ten uznać należy za niezasadny.

Stwierdzić należy, że ryzyko dokonania wypłaty z rachunku bankowego do rąk osoby nieuprawnionej oraz dokonanie
rozliczenia pieniężnego na podstawie dyspozycji wydanej przez osobę nieuprawnioną obciąża bank, także w sytuacji
objęcia umowy rachunku bankowego bankowością internetową.
Podstawę odpowiedzialności banku w tym zakresie
stanowią normy prawne zawarte w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych (Dz.U. 2016.1572 j.t.).

Tu kika podobnych orzeczeń:
https://orzeczenia.bialystok.sa.gov.pl/ ... -03-02_003
https://orzeczenia.goleniow.sr.gov.pl/c ... -05-19_001
https://orzeczenia.warszawa.so.gov.pl/c ... -12-28_001

Warto znać swoje prawa.
CzarnaOwca pisze: czwartek, 16 listopada 2023, 09:13No widzisz, "rząd" zabiera mi podwójne składki zdrowotne (JDG+etat) a jak próbuję dostać się do lekarza specjalisty, to trzeba rok czekać więc nie mam jak wyzdrowieć. Kogo mam do sądu podać? Morawieckiego? Kaczyńskiego? Czy już Tuska?


jak chcesz robić z wątku kabaret to ja podziękuję.

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: nrth » czwartek, 16 listopada 2023, 12:32

Możecie mnie cisnąć ale jestem zdania, że barany są po to aby je strzyc

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: adamu79 » piątek, 17 listopada 2023, 09:16

ekonokomik pisze: czwartek, 16 listopada 2023, 10:20Nie ma tu znaczenia czy przelew był autoryzowany
Mylisz się kolego i to bardzo. Autoryzowany przelew nie podlega zwrotowi przez bank. Pokaż mi choć jeden wyrok pozytywny dla powoda w takim przypadku.
Art. 46 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych, na który powołują się sądy w w/w przez Ciebie przypadkach dotyczy wyłącznie transakcji nieautoryzowanych.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: ekonokomik » piątek, 17 listopada 2023, 11:53

adamu79 pisze: piątek, 17 listopada 2023, 09:16Mylisz się kolego i to bardzo. Autoryzowany przelew nie podlega zwrotowi przez bank. Pokaż mi choć jeden wyrok pozytywny dla powoda w takim przypadku.


A kto mówi o zwrocie przez bank? Jeśli na skutek oszustwa przeleję Ci pieniądze, a sąd Cię skaże, to będę dochodził pieniędzy od Ciebie.
Jak pisałem, to dwie różne sprawy. Te dotyczące sporów z bankiem podałem jedynie jako przykład, że Polacy zbyt pochopnie uznają, że wina leżu po stronie pokrzywdzonego, "bo dał się oszukać". Zastanowiło mnie po prostu, skąd w nas takie "masochistyczne" podejście do prawa ;)

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 listopada 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: Max369 » sobota, 18 listopada 2023, 17:16

Panowie pomimo zgłoszenia sprawy na oficjalnej stronie Binance, na security Trust Wallet grupa WhatssApp - oszuści cały czas działają i naciągają coraz to nowe osoby. Czyli Trust Wallet z bezpieczeństwem nie ma nic wsolnego skoro można przekierować z niego cokolwiek bez wiedzy i autoryzacji właściciela. Binance też nie jest bez winy skoro kilka dni od zgłoszenia nie reagują. Jak tutaj zablokować kolejne oszustwa. Nasza policja nie ma pojęcia jak się do tego zabrać, ich poziom wiedzy informatycznej jest niewielki. Chyba że znacie jakąś komórkę w polskiej policji która jest trochę bardziej kumata? Co do strzyżenia baranów może ty też kiedyś zostaniesz takim BARANEM, ja nikomu tego nie życzę, chyba po to są te wpisy żeby uchronić kolejne osoby przed oszustwem. A oszusta prędzej czy później spotka kara. Czy da się tutaj wstawić print screeny?

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: adamu79 » sobota, 18 listopada 2023, 20:31

Max369 pisze: sobota, 18 listopada 2023, 17:16pomimo zgłoszenia sprawy na oficjalnej stronie Binance, na security Trust Wallet grupa WhatssApp - oszuści cały czas działają i naciągają coraz to nowe osoby
Rozumiem że oszuści posługują się legitnymi nr telefonów oraz od 1 do 2 adresów krypto na których przechowują kasę od naciągniętych leszczy, mam rację?;)
Max369 pisze: sobota, 18 listopada 2023, 17:16Czyli Trust Wallet z bezpieczeństwem nie ma nic wsolnego skoro można przekierować z niego cokolwiek bez wiedzy i autoryzacji właściciela
Nie wydaje mnie sie. To taka jakbyś napisał że żaden bank nie ma z bezpieczeństwem nic wspólnego bo naciągacz wyłudził kody i uzyskał dostęp do konta. Albo że zalogowałeś się na fałszywą stronę banku i oszust uzyskał dane logowania.
Kiedy wy ludzie zrozumiecie że grupę na Whatsapp może stworzyć każdy posługując się fejkowym nr telefonu i ten nr może dowolnie pączkować w kolejne..

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 listopada 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: Max369 » niedziela, 19 listopada 2023, 14:10

Numerów telefonów jest dużo, większość z nich zaczyna się prefixem +44 z ikonami Alex Nicola z Binance oraz ikonami Binance LABS i Trust Wallet, i kilka polskich numerów, w grupie jest około 100 osób głównie z polskimi numerami telefonów. Nie mogę tutaj załączyć preent screena. Czy numery są prawdziwe czy fakeowe nie wiem.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 listopada 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: Cshkt » czwartek, 23 listopada 2023, 13:14

Witam,

Też dałem się nabić w butelkę, na szczęście środki, które przelałem nie są tak duże jak co niektórych.

Głupi ja, czasem każdemu się zdarzy i to nie o to chodzi, żeby kogoś oceniać, że jest taki czy sraki, każdy popełnia błędy takie lub inne.

Wygląda na to że tych grup jest więcej moja nazywa się Trust wallet polska K89.

Oczywiście w momencie kiedy zorientowałem się co jest grane zacząłem uważniej obserwować co się dzieje na tej grupie.

Moim zdaniem, cześć nrów generuje wiadomości za pomocą sztucznej inteligencji, bo często pojawiają się błędy w pisowni i użyciu poprawnej polszczyzny. Dalej, cześć osób jest prawdopodobnie podstawiona, żeby uśpić czujność.

Grupa cały czas działa i ludzie do niej dołączają, pytanie jak to zatrzymać, jak przestrzec innych i może jakoś wspólnie spróbować odzyskać pieniądze (nie liczę na odyskanie, ale to nie znaczy, że nie warto spróbować) wydaję mi się, że całość opiera się o phishing. Nie jestem specjalistą w tej kwestii.

Pytanie czy jest tu na forum ktoś kto chciałby pomóc w powstrzymaniu tego procederu, nawet jeśli nie odzyskam pieniędzy to nie chcę, żeby inni najbijali się w butelke. I czytałem poprzednie komentarze, kolega uważa, że barany są po to żeby je strzyc, a ja z kolei, że powinniśmy sobie pomagać, bo tylko w ten sposób prawdziwie się rozwijamy.

Tak czy inaczej grupa K89 wydobywanie płynności ma zakończyć 9 grudnia, tak, sam jestem utwoerdzany przez „Nikole”, że moje środki są zablokowane własnie do wtedy a potem wroca do portfela (trustwallet) - pobrany z app store.

Oczywiscie caly czas jestem namawiany do wplacenia wiekszej ilosci kasy, czego na pewno juz nie zrobie.

Może ktoś chciałby pomóc, spróbować ukrócić ten proceder?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 23 listopada 2023, 14:23

@Cshkt zgłaszajcie te aplikacje do google store czy app store, że wspierają grupy na whatsupie, które okradają ludzi. Zgłaszać też samą apkę whatsup i dawać im 1 gwiazdkę, że wspiera okradanie ludzi.
Jak ostrzec innych? Nie da się.
Każdy musi przynajmniej raz w kupę w depnąć aby potem patrzeć pod nogi.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 listopada 2023
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: Marian54 » sobota, 25 listopada 2023, 16:46

Opiszę precyzyjnie mechanizm oszustwa z tzw. Basenem Wydobywczym Płynności na Trust Wallet. Być może pozwoli to uniknąć poważnych strat kilku kolejnym osobom.

Złodziej posługujący się nickiem Nicola założył na WhatsApp którąś już z kolei grupę dyskusyjną. Przedstawił się jako pracownik Binance Lab, który ma za zadanie poprowadzić pulę wydobywania płynności, dotyczącą w tym przypadku akurat waluty SUI. W grupie pojawiło się wiele wpisów. Część z nich dotyczyło podobnych wydarzeń z przeszłości, które ponoć zakończyły się sporym sukcesem. Inni zainteresowani mocno dopytywali o szczegóły. Po kilku dniach pojawiła się informacja o dacie rozpoczęcia wydarzenia, mocno progresywna tabela % dziennych zysków oraz szereg informacji pomocnych do założenia konta na Trust Wallet. Dla nadania większej wiarygodności codziennie zamieszczano świeżą porcję wiadomości skopiowanych z innych serwisów, dotyczących rynku kryptowalut. Kiedy wydarzenie wystartowało, w grupie nastąpił wysyp zrzutów ekranów, na których uczestnicy epatowali pozostałych swoimi inwestycjami i wysokimi dziennymi zarobkami.
Scamer zaoferował pomoc przy pozyskaniu 10$ bonusu, który jakoby przysługuje nowym osobom otwierającym konto na TW. Kiedy bonus pojawił się na rachunku, złodziej zaoferował dalszą pomoc w dołączeniu do puli wydobywczej. Otrzymałem link do, jak się później okazało, całkowicie wirtualnej strony puli wydobywczej. Tam przez pierwsze trzy dni o tej samej porze pojawiała się kwota odsetek naliczonych od tych podarowanych "na podpuchę" 10$. Jednakże, aby dalej uczestniczyć w "wydobyciu płynności", należało wpłacić na TW minimum 1000 USDT. Dołączając do puli wydobywczej należało kliknąć także w zakamuflowany pod względem funkcjonalności przycisk. Czas pokazał, że był to wniosek o zawarcie tzw. smart kontraktu, a ten okazał się bezterminowym zleceniem przelewów wszystkich posiadanych USDT na konto złodzieja z odroczonym terminem początku wykonania. Reasumując, złodziej podesłał mi tykającą bombę zegarową.
Nicola, by uśpić czujność i zachęcić do kolejnych wpłat, często przypominał, aby codziennie wypłacać odsetki, bo wtedy dołączają do kwoty zdeponowanej na TW, i dzięki temu każdego kolejnego dnia osiągamy % składany. Oczywiście z puli wydobywczej żadnych odsetek nie było. Za każdym razem kiedy zatwierdzałem przelew, złodziej z jakiegoś trzeciego konta automatycznie przelewał mi zatwierdzoną kwotę. Był to jego chwilowy wkład w powiększenie kwoty mojej inwestycji, która i tak w całości do niego powróciła. W pewnym momencie środki z TW przelałem z powrotem do Binance, a kiedy nabrałem pewności, że wszystko prawidłowo działa, zwiększyłem kwotę inwestycji. Złodziej tylko na to czekał!
Dalej, to już wiecie. W pewnym momencie, jako druga strona smart kontraktu, złodziej uruchomił opcję przekazania środków i kasa zniknęła, wpisy na grupie ustały, a nr telefonów na WhatsApp okazały się fikcyjne.
Ostatnio zmieniony środa, 27 grudnia 2023, 22:21 przez Marian54, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 9 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: killer69 » wtorek, 28 listopada 2023, 02:44

rav3n_pl pisze: piątek, 22 września 2023, 20:01 @jala Prawdopodobnie dałeś uprawnienia do dysponowania swoimi środkami scamerom i je po prostu zabrali.
Sprawdź swój adres/adresy na https://etherscan.io/tokenapprovalchecker i usuń upoważnienia.
Ale pewnie już nie masz na nim nic.
Wszelkie kolejne wpłaty to kolejny etap oszustwa.

Nie ma darmowych obiadków.
Opiszesz krok po kroku jak usunąć upoważnienia do portfela?

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości