[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: adamu79 » środa, 21 lutego 2024, 14:25

@nrth
ucisz się i daj chłopakom działać - może policja miała szkolenia i będzie precedens ;)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 lutego 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: micdur » środa, 28 lutego 2024, 22:24

Cześć,

Również byłem dodany takiej grupy ale na szczęście nie dałem się ponieść emocjom. Link do witryny z którą się łączy portfel: usdtzyi.top.
Całą akcje prowadziła Nicola, również na grupie było widać po wpisach że są tam "naganiacze". Do tego celu otworzyłem nowy portfel przelałem tam 150USDT odebrałem swoje atomiasnatomiast po dwóch niech je zabrałem z powrotem. Witryny tej nie było widać w WalletConnect nt po wejściu nawet po skasowaniu nowego portfela dalej adres mojego tam się pojawiał. Zniknął po skasowaniu plików cache z przeglądarki TW. Czy ktoś się orientuje jak mogę się upewnić że portfel nie jest podłączony do żadnej innej witryny?

Pozdrawiam
Michał

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 1 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: Przemo84 » piątek, 1 marca 2024, 18:56

Witam szanownych forumowiczów. W nawiązaniu do tematu tej dyskusji: proceder trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to by miał się zatrzymać. Co prawda dnia 23 lutego została zablokowana grupa na WhatsApp o nazwie Trust Wallet Polska T354, lecz już kilka dni później wystartowała w jej miejsce Trust Wallet Polska VIP342 która radośnie działa do dziś. Ja osobiście nie zainwestowałem ani grosza w ten proceder, jednak zastanawia mnie, dla czego znalazłem się na liście osób zaproszonych do obu tych grup. Aby zbędnie nie przedłużać, przejdę do faktów. W zeszłym roku pomiędzy lipcem a listopadem padłem ofiarą oszustwa kryptowalutowego metodą na fałszywą giełdę, w wyniku którego straciłem ponad 100tys zł. Ta fałszywa giełda nazywała się Coinmete. Osoba która mnie wtedy oszukała doskonale znała się na giełdzie Binance, tam właśnie kupowałem USDT, następnie przelewałem na Coinmete gdzie kupowałem niszową kryptowalutę w atrakcyjnej cenie, potem cena rosła i tak na koniec procederu miałem już przed oczami 1mln 200tys usdt. Oczywiście na koniec pojawiła się kwestia zablokowania środków z powodu potrzeby zapłacenia podatku i tak dalej, czyli wszystko klasycznie. Sprawę zgłosiłem na policję i gdzieś tam ona się toczy. W między czasie zacząłem samodzielne poszukiwania osoby która mnie okradła, które prowadziłem na portalu gdzie ją wcześniej poznałem. W połowie stycznia znalazłem tą osobę. Przedstawiła mi się tymi samymi danymi co poprzednio i zaczęła opowiadać tą samą fałszywą historię swojego życia, używając tych samych zdjęć. Posługiwała się tylko numerem WhatsApp o początku innym niż poprzednio- tym razem 44 7..... Jak nie trudno zauważyć cały team Trust Wallet Polska posługuje się obecnie takimi numerami, a ja jakimś cudem znalazłem się w grupie osób zaproszonych. Wnioskuję na tej podstawie, że grupa przestępcza odpowiedzialna za projekt TW Polska może być tą samą, która pół roku wcześniej okradła mnie na Coinmete. Jeśli są tu osoby poszkodowane przez Coinmete, proszę o kontakt. Może wspólnymi siłami uda się coś zrobić. Przyłączam się również do poszkodowanych przez Trust Wallet Polska którzy chcą działać.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 9 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: On75 » sobota, 9 marca 2024, 14:04

Witam wszystkich, niestety i ja za późno odwiedziłem to forum, też dałem się nabrać, tyle że na dużo większe pieniądze. Ostrzegam przed zawieraniem smart kontraktu, to jest pułapka, z drugiej strony zastanawiam się czy dalej było by kopanie i otrzymywanie 2%zysku jeśli bym nie zaakceptował tego kontraktu. Podsumowując, stary a głupi

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: Mike87 » wtorek, 12 marca 2024, 14:09

Witam wszystkich.
Temat poznałem lecz jeszcze zdążyłem uciec.
Utworzyli dziś rano kolejna grupę, na ktorej mnie nie ma (może się pogniewali) po tym, jak późnym wieczorem opróżniłem swój trust wallet.
Utworzyłem szybko konto na mexc, żeby gdzieś na szybko zdeponować usdt, bo miałem obawy przed wysłaniem ich na binance.
Teraz pytanie do Was:
Domyślam się że najlepiej jest usunąć TW, i stworzyć nowy (po tym linku nic dobrego stać się nie mogło, a nie wiem jak oczyścić TW)
Czy moje konto na binance jest zagrożone? Też będę musiał je skasować i stworzyć nowe? Jak na razie są na nim jeszcze pewne środki.
Może pomożecie mi jakoś to wszystko poskładać. Pozdrawiam

Nikola podrzuca taki link, aby "bezpiecznie" przejść do puli wydobywczej...

https:/ /coinsbnb25.top?c=ee1f7521b8244dca8c8e9e0db30490ed

Nie otwierać!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 12 marca 2024, 16:18

@Mike87 Daj spację w linku aby nie był aktywny, np htt p : / / coi ns

Na binance możesz zmienić hasło, pamiętaj, że chyba przez 48h nie będziesz mógł nic tam zrobić, TW odinstaluj, zainstaluj nowe ale Z PEWNEGO ŹRÓDŁA, a nie z jakiś linków, tylko oficjalne, telefon przeskanuj czym się da, nie wiadomo w co klikałeś i co mogłeś mieć zainstalowane
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: Cyganek » sobota, 16 marca 2024, 21:45

Hej, późno dotarłam do tego forum i mam pytanie bo wpłaciłam pieniądze na pulę wydobywczą o właśnie pieniądze znikły z konta ale pula cały czas trwa - co mogę zrobić ? Czy jest jeszcze możliwość odzyskania tych pieniędzy ??

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: koparki » sobota, 16 marca 2024, 22:23

@Cyganek nie ma możliwości odzyskania.
---

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: Cyganek » sobota, 16 marca 2024, 22:27

Nawet jak to jeszcze trwa? Gdzie to mohe zgłosić ? Może jakoś uda się ich namierzyć, złapać ?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: Cyganek » sobota, 16 marca 2024, 22:29

Czyli nic się nie da zrobić ?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: koparki » sobota, 16 marca 2024, 22:30

@Cyganek jaka pula wydobywcza , opisz jak to się stało że znalazłeś taką "inwestycję" i co to za pula , ku przestrodze innym osobom.
---

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: Cyganek » sobota, 16 marca 2024, 23:36

Pula płynności SUI/USDT. Użytkownicy uczestniczący w puli wydobywczej muszą zalogować się do puli wydobywczej w odpowiednim czasie, aby uzyskać korzyści wydobywcze.
Aby lepiej promować korzystanie z TrustWallet w Polsce, skontaktuj się ze mną po pobraniu TrustWallet, a poprowadzę Cię przez aktywację puli wydobywczej i otrzymanie nagrody w wysokości 10 USD BNB.
---
I to tak jak na początku opisało kilka osób. Szkoda że nie trafiłam na to szybciej a dopiero teraz to forum mi się pokazało.
---
Czy jeśli teraz cofnęła bym upoważnienie do portfela Cosby to zmieniło ?

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: adamu79 » niedziela, 17 marca 2024, 07:46

Co do przeszłości i poniesionych strat to nie ma na to szans.
Cofnięcie uprawnień zadziała na przyszłość choć najlepszym rozwiązaniem będzie opróżnienie trust wallet z posiadanych coinow i odinstalowanie apki.
Później nowa instalacja i utworzenie nowego czystego portfela.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: Pleszcz » środa, 20 marca 2024, 10:43

Witam serdecznie i proszę o pomoc .
Jakiś czas temu zainwestowałem no i jak się okazało było to oszustwo .
Teraz piszą do mnie że moje środki są odzyskane wpłacone na trust wallet ale nie mogę nic z nimi zrobić do póki nie wpłacę 900 dolarów w celu uwierzytelnienia.
Czy to jest wał ?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6407
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1681
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: maxi82 » środa, 20 marca 2024, 10:52

Pleszcz pisze: środa, 20 marca 2024, 10:43Czy to jest wał ?

TAK
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: Cyganek » piątek, 22 marca 2024, 14:16

Witam, ja jeszcze raz pisze odnośnie puli płynności SUI/USDT. Dzisiaj zakończyła się pula wydobywczą i pokazuje się informacja na stronie że aby ta kwota trafiła na moje konto to muszę wpłacić 5% zysku. Czy ktoś miał taką sytuację ? Próbowaliście wpłacić pieniądze ? Co się działo później ?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: rav3n_pl » piątek, 22 marca 2024, 14:33

@Cyganek Straciłeś kasę i chcą, żebyś stracił więcej.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6407
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1681
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: maxi82 » piątek, 22 marca 2024, 14:34

@Cyganek A co ma być dalej? Albo kontakt się urywa aaalbo, trzeba dopłacić coś jeszcze bo "cośtam cośtam". Weź to odpuść i nie brnij dalej bo stracisz jeszcze więcej, padłeś ofiarą OSZUSTWA!! .
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: nrth » piątek, 22 marca 2024, 15:10

Ja jeszcze uprzedze, że kasy nie odzyskasz i zgłoszenie na milicję nic nie da. Traktuj to jak nauczkę

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: szakal622 » piątek, 22 marca 2024, 15:43

Hej
Kolejny baranek co dał się oscamować:) adres na który j a się nabrałem to coinsusdts.net analogiczna sytuacja.
Z tym że ja tą dziewczynę poznałem na tinder i historia była taka że ona jest z Birmy nr telefonu birmański. Po około 2 tygodniach pisania powiedziała że jest zajęta bo pokazuje przyjacielowi jak kopać krypto.
Spytałem o szczegóły i w tym momencie połknąłem haczyk. Powiedziała też że pracuje w corpo które zajmuje się kopaniem crypto więc wszystko brzmiało prawdziwie. Pokazywała screeny portfela na którym miała 44K $ ( jak się okazuje skradzionych pieniędzy) także wszystko było dość wiarygodne.
Wysłała linka pokazała co i jak, wszystko działało po jakimś miesiącu wpłaciłem 4K $ wtedy wszystko zniknęło moje 6K $.
Byłem dość nie ufny dlatego długo czekała aż uśpi moją podejrzliwość. Dodatkowo do tej pory nie używałem trust wllet więc byłem zielony co dawało im przewagę nie sądziłem, że przez przeglądarkę wewnątrz portfela można robić transakcje bez mojej autoryzacji. Na przyszłość nie będę używał żadnych portfeli które mają dostęp do internetu.
Także przestrzegam też łowią ofiary losowe zapewne wszędzie.


Myślę że ten gość może pomóc oczywiście kasa przepadła ale może kogoś złapią.

Linki:
YouTube: @MateuszChrobok
Instagram: mateuszemsi
LinkedIn: mateuszchrobok
Twitter: mateuszchrobok
FB: mateusz-chrobok

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości