[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 3 grudnia 2023, 10:00

Idziesz na https://revoke.cash/ i podajesz swój adres - dostajesz listę gdzie i ile masz upoważnienia i dajesz "revoke" tam, czego nie jesteś pewien.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 grudnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: jaceksky » wtorek, 12 grudnia 2023, 12:24

Witam

Na obecną chwilę dzisiaj kolejne grupy naciągaczy w tym jedna niby polska i jedna angielska.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 grudnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: MarKust71 » środa, 20 grudnia 2023, 12:12

Dzień dobry wszystkim :)

Przyznaję, jestem baranem, co dał się ostrzyc, choć milion rzeczy każdego dnia krzyczało "to pułapka" :D, szczęśliwie na chyba minimalną kwotę, która dawała prawo "uczestniczenia w puli" do końca okresu (19 grudnia). Stratę kasy trzeba przeboleć i wyciągnąć wnioski na przyszłość.
Właśnie uruchomiłem mechanizm weryfikowania udzielonych upoważnień (https://revoke.cash i https://etherscan.io/tokenapprovalchecker), ale nie widzę, żeby na liście pokazywało mi się cokolwiek. Takie upoważnienia mogły być w jakiś sposób usunięte przez samych "złodziei"? Albo co robię źle? @raven3n_pl, @killer69?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 grudnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: charlie21 » środa, 27 grudnia 2023, 14:23

Witajcie,

wszedłem tu niestety po fakcie, ale chcąc ostrzec innych dodam, że w zupełnie zaskakujący sposób nawiązała ze mną kontakt kobieta, która zaproponowała po czasie stały, stabilny dochód polegający na założeniu konta na Binance, a następnie na Trust Wallet podpinając sugerowany link od niej - m.huaiows.com. Nawiązując do pierwszego posta sytuacja była identyczna. Wpłaciłem 100USDT, otrzymałem bonus na start 68USDT i dziennie wybierałem około 2-3$. Następnie jak miałem już pulę 250$ w portfelu podczas rutynowej czynności wymieniania celem zasilenia portfela wyskoczyło okienko, że zostałem wytypowany do odbioru nagrody w postaci 5 ETH (wartość niemała). Dałem się ponieść emocjom i zacząłem kombinować skąd pozyskać 1500(-215usdt - aktualne sald), które musiałem wpłacić celem spełnienia warunków odblokowania tych środków. Po pierwszej wpłacie w trakcie próby przerzucenia tych środków ze strony m.huaiows.com proces został przerwany a po kontakcie z ich wsparciem otrzymałem informację, że należy zasilić portfel o wartości 10% z już jak się okazało kwoty 13220.59$. Zrobiłem to uwzględniając lekką nadwyżkę (opłaty prowizyjne) i ponownie proces został przerwany, po kolejnym kontakcie okazało się, że z ówcześnie muszę wpłacić 10% równo co do centa, ponieważ umowa SMART jest zdecentralizowana i nie jest zawierana przez człowieka, a system. Zdziwiło mnie to, ponieważ saldo mojego portfela zawierało 1364,18USDT i całość została przez nich zabrana (zamrożona) i zmuszają do tej wpłaty celem odzyskania. Dzięki informacjom zawartych tutaj widzę, że schemat się powtarza w identyczny sposób. Jeśli ktoś miał do czynienia z tą stroną i ma więcej informacji - proszę o informację. Kobieta deklarowała, że mieszka w Londynie i komunikowała się jedynie w języku angielskim.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: Meraman » poniedziałek, 15 stycznia 2024, 14:52

Witam,
Mam podobną sytuację w biegu, więc Pani z Londynu, trust Wallet, 68USDT start bonus, zostałem wytypowany do otrzymania nagrody 18 ETH, dodatek do portfela wart 10%, w tym czasie muszę wpłacić 10% równo co do centa.
Zapraszam do kontaktu z WAp w celu wyjaśnienia szczegółów tej sytuacji. Z góry dziękuję.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: Krypto23 » poniedziałek, 29 stycznia 2024, 22:49

Cześć,

Mam podobną sytuację z tymże do końca stycznia miałem mieć zamrożoną kwotę z wydobycia na portfelu. Zyski mi się nie odkładają do trust wallet tylko są na stronie portefela do którego dostalem link.

Czy w związku z tym mogę cokolwiek zrobić jeszcze żeby chociaż wpłaconą kwotę uratować ?

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: adamu79 » środa, 31 stycznia 2024, 20:15

Spróbuj - może na początek 10% wpłaconej kwoty. Po tygodniu kolejne 10%. Jeśli nawet to nie przejdzie to
odpuść sobie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: CzarnaOwca » środa, 31 stycznia 2024, 20:44

Krypto23 pisze: poniedziałek, 29 stycznia 2024, 22:49stronie portefela
Na "stronie portfela" to ja mogę sobie wpisać 1000000000000000000000000000000000000000000000000$, to nie jest strona portfela.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: Krypto23 » czwartek, 1 lutego 2024, 12:44

No i lipa. Zakończyłem wydobywać i dostałem info o podatku do zapłaty. Moja pula oczywiście jest zablokowana. Rozumiem, że ten podatek to ściema i nic nie da się zrobić. Podrzucam screeny portfela + komunikatu. https://zapodaj.net/plik-3wmlEPex34 https://zapodaj.net/plik-iIOyhznOyV https://zapodaj.net/plik-QzrlYT1WuK https://zapodaj.net/plik-yCuAVh8sTT

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 1 lutego 2024, 13:19

@Krypto23 Co to za apka bo na TW to to nie wygląda?
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: Krypto23 » czwartek, 1 lutego 2024, 14:55

To jest Trust Wallet, ale wchodzę przez przeglądarkę na adres który dostałem właśnie od Nikoli i tam już są screeny. Wchodzę przez TW na tym screenie https://zapodaj.net/plik-zJiRIM1euK przez przycisk przeglądarka i tam mam adres do tej puli wydobywczej (gdzie właśnie pojawiły się screeny o podatku).

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 12 lutego 2024, 12:40

Czyli to jakaś strona WWW na którą wchodzisz przez przeglądarkę wbudowaną w TW, i która nie ma NIC wspólnego z portfelem - oprócz możliwości wpłaty swoich środków ;)
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 lutego 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: Zielinski2024 » wtorek, 13 lutego 2024, 17:18

Cześć, ja również jestem feralnym pokrzywdzonym przedmiotowej akcji. W związku z czym prowadzimy "śledztwo" tej tematyki. Czy jesteście w stanie podesłać linki jakie dostaliście do wpisania do trust walleta ( w momencie "rejestracji" w której została przekierowana platnosc) każde jedno zostałoby sprawdzone i zweryfikowane pod względem historii/możliwości. Wiecej w priv. Bede wdzieczny za podeslanie! W kupie siła, im wiecej danych tym wiecej mozliwosci ktore można wykorzystać przez specjalistów.

Pozdrawiam!

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 listopada 2023
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: Marian54 » czwartek, 15 lutego 2024, 18:23

Witam! Moim zdaniem podesłany link prowadził jedynie do ładnie zaaranżowanej strony "platformy wydobywczej", zwanej także "basenem wydobywania płynności", na której przez pewien czas w przystępny sposób były zaprezentowane nasze codzienne zarobki. Dotarcie do niej w tej chwili może nie być już możliwe.
Kluczowe znaczenie dla sprawy miała strona nadesłana przez BSC, na której to zatwierdziliśmy naszą zgodę na połączenie konta z kontem złodzieja. To połączenie kont w rzeczywistości było akceptacją inteligentnego smart kontraktu, czyli zlecenia stałego z odroczonym w czasie terminem rozpoczęcia wykonywania, które przenosi środki z naszego konta na konto złodzieja. Kontrakt jest bezterminowy i nie może zostać anulowany, zatem ponowne wpłacenie na Trust Wallet w bliżej nieokreślonej przyszłości jakiejś kwoty w tej samej walucie zaowocuje kolejnym transferem na robocze konto złodzieja. Wszystkie transakcje są transparentne i zapisane raz na zawsze w systemie Block Chain. Zapisów nie można usunąć, ani modyfikować, zatem nawet za 100 lat da się prześledzić je po nitce do kłębka. To samo dotyczy przelanych nam odsetek. One na nasze konto na TW trafiały z innego roboczego konta złodzieja, które, aby machina mogła dalej sprawnie działać, co jakiś czas musiał zasilać. Prawdopodobnie dla zatarcia śladów transfery przechodziły przez kilka pośrednich kont, jednak wszystko jest zapisane raz na zawsze i nieusuwalne! Aby złodziej mógł zrobić użytek ze skradzionych pieniędzy, muszą one na jakimś etapie trafić na którąś z giełd, a tam jego prawdziwe dane są dostępne. Uważam, że jest tylko kwestią czasu, kiedy ktoś zada sobie nieco więcej trudu i wtedy zostanie skutecznie namierzony. Jestem przekonany, że na wniosek policji bardzo łatwo może to zrobić np. Binance.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 9 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: killer69 » czwartek, 15 lutego 2024, 22:22

Ma ktoś pomyśł gdzie zgłosić to wyłudzenie? Gdzie wy zgłaszacie? Bo Ciężko to wytłumaczyć policji... jest na pewno mnóstwo osób oszukanych którzy nawet tutaj posta nie napiszą. Każdy chce mnożyć swoje monety a ten przekręt jest taki sprytny że ciężko się na to nie złapać. Każdy myśli że to własny portfel i bez kluczy nikt mu kasy nie zwinie, przynajmniej ja tak myślałem.
Dlaczego binance nie prowadzi akcji informacyjnej o grupach podszywajacych się pod nich. Cóż możemy zrobić? Jak się zjednoczyć? :cry:

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: koparki » czwartek, 15 lutego 2024, 23:15

@killer69 nigdy w historii tego forum nie było wzmianki o ujęciu przez policję sprawców oszustw w których ktoś przesłał kryptowaluty komuś anonimowemu często na inny kontynent na podstawie obietnicy ponadprzeciętnego zarobku :?
Ale zgłoś i daj znać o postępach sprawy
---

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 lutego 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: Zielinski2024 » poniedziałek, 19 lutego 2024, 15:49

Zielinski2024 pisze: wtorek, 13 lutego 2024, 17:18 Cześć, ja również jestem feralnym pokrzywdzonym przedmiotowej akcji. W związku z czym prowadzimy "śledztwo" tej tematyki. Czy jesteście w stanie podesłać linki jakie dostaliście do wpisania do trust walleta ( w momencie "rejestracji" w której została przekierowana platnosc) każde jedno zostałoby sprawdzone i zweryfikowane pod względem historii/możliwości. Wiecej w priv. Bede wdzieczny za podeslanie! W kupie siła, im wiecej danych tym wiecej mozliwosci ktore można wykorzystać przez specjalistów.

Pozdrawiam!
Słuchajcie: jest pewna opcja: potrzebuje tylko te linki które zostały wklejone. Podajcie mi je do weryfikacji pls. Im więcej będę mógł sprawdzić tym większa szansa na skuteczne dane. Nie pisałbym tutaj gdyby to nie było ważne. Policja jest za cienka na takie rzeczy!!

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 lutego 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: szmek2 » wtorek, 20 lutego 2024, 19:48

Witam
Chcialem tak tylko dodać ze proceder dalej trwa dziś zostałem dodany do takiej grupy jednak po wpisie: "Spokojnie nie długo ci wszystko wyłuszczą i nawet dadzą zarobić sugeruje zachować ostrożność" zostałem wywalony z grupy :cry: pozdrawiam i życzę dużo uwagi i ostrożności przy tranzakcjach.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 lutego 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: Zielinski2024 » środa, 21 lutego 2024, 10:40

killer69 pisze: czwartek, 15 lutego 2024, 22:22 Ma ktoś pomyśł gdzie zgłosić to wyłudzenie? Gdzie wy zgłaszacie? Bo Ciężko to wytłumaczyć policji... jest na pewno mnóstwo osób oszukanych którzy nawet tutaj posta nie napiszą. Każdy chce mnożyć swoje monety a ten przekręt jest taki sprytny że ciężko się na to nie złapać. Każdy myśli że to własny portfel i bez kluczy nikt mu kasy nie zwinie, przynajmniej ja tak myślałem.
Dlaczego binance nie prowadzi akcji informacyjnej o grupach podszywajacych się pod nich. Cóż możemy zrobić? Jak się zjednoczyć? :cry:
Killer, dobrze mówisz - warto sie zlapac w wiekszym gronie. Ja złożyłem i na policje i prokurature. A dodatkowo działam na własna reke. mozesz podac link który wkleiłes do wyszukiwarki - przekazany prze wyludzaczy?

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Trustwallet i pula wydobywcza USDT

Postautor: nrth » środa, 21 lutego 2024, 12:34

Uważajcie, że milicja i prokurator coś zrobią w tej sprawie hehe

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości