[SCAM] Odzyskanie środków ulokowanych na giełdzie

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 września 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Odzyskanie środków ulokowanych na giełdzie

Postautor: aloj111 » wtorek, 12 września 2023, 21:34

Witajcie serdecznie. Mam taki temat. Niedawno dowiedziałam się, że na moje nazwisko na giełdzie Huobi założone jest konto kryptowalutowe i znajdują się tam środki. Wiedzę tą pozyskałam od firmy prawniczej, która zajmuje się cyberprzestępczością. Przesłali mi dokument , który niby ten fakt potwierdza. Faktycznie w przeszłości zainwestowałam w krypto, jak i również grałam na giełdzie ( nie na tej), ale w konsekwencji zostałam oszukana i straciłam trochę pieniędzy. Nawiązując jednak do sedna, ta firma prawnicza stwierdziła, że warunkiem koniecznym odzyskania środków przez nich i przelania pieniędzy na wskazane przeze mnie konto jest zapłata za licencję, która pozwoli informatykom zweryfikować moje konto i jakby uwierzytelnić, że jestem osoba uprawnioną. Zapłata za licencję to kwota 7 albo 11 tysięcy złotych, w zależności od czasu oczekiwania na zwrot środków. Poinformowali mnie również, ze moje konto zostało zabezpieczone przez giełdę w myśl prawa bankowego , dlatego konieczna jest ta weryfikacja. Moim zdaniem ktoś mnie chce tu naciągnąć i zastanawiam się, czy jeżeli faktycznie ktoś na moje dane założył konto na tej giełdzie, to czy mogę zwrócić się bezpośrednio do giełdy o wyjaśnienie , czy konto na moje nazwisko jest założone, a w związku z tym czy mogę domagać się przelania pieniędzy?
Jeżeli ktoś ma doświadczenie w tym temacie, to byłabym ogromnie wdzięczna za pomoc.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6405
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1681
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie środków ulokowanych na giełdzie

Postautor: maxi82 » wtorek, 12 września 2023, 21:50

TO SCAM !!!!
przeniosłem do odpowiedniego działu.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1117
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[SCAM] Odzyskanie środków ulokowanych na giełdzie

Postautor: CzarnaOwca » środa, 13 września 2023, 08:49

@aloj111 Skoro nie grałaś na tej giełdzie to skąd tam "pieniądze"? (1 czerwona lampka)
aloj111 pisze: wtorek, 12 września 2023, 21:34Niedawno dowiedziałam się, że na moje nazwisko na giełdzie Huobi założone jest konto kryptowalutowe i znajdują się tam środki. Wiedzę tą pozyskałam od firmy prawniczej, która zajmuje się cyberprzestępczością.
Podaj dokładne dane co to za firma i przez co Ci wysłała (whatsap, email, adres domowy)
aloj111 pisze: wtorek, 12 września 2023, 21:34Zapłata za licencję to kwota 7 albo 11 tysięcy złotych
A dlaczego nie złotówka? (2 czerwona lampka)
aloj111 pisze: wtorek, 12 września 2023, 21:34Moim zdaniem ktoś mnie chce tu naciągnąć
BRAWO! Nic nie przelewaj, nic nawet nie odpisuj, nic nie potwierdzaj, olej temat - wyłudzenie danych oraz Twoich pieniędzy.

Jak możesz to wklej całość zasłaniając oczywiście swoje dane
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

[SCAM] Odzyskanie środków ulokowanych na giełdzie

Postautor: rav3n_pl » piątek, 22 września 2023, 20:33

@aloj111 Jeżeli ktoś założył konto na jakiejś giełdzie na twoje dane - możesz pisać bezpośrednio do giełdy w tym temacie.
Każda "pomoc" w podobnej sprawie to oszustwo.
Cała sytuacja może nie mieć miejsca a oszuści mają twoje dane np. z wycieku Ledgera.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości