SCAM: "dziewczyna" z Whatsapp...

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 czerwca 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SCAM: "dziewczyna" z Whatsapp...

Postautor: arturek1980 » wtorek, 27 czerwca 2023, 00:43

Witam wszystkich i chcialbym poprosic o pomoc.

Opisze cala sytuacje od początku, a więc:

Kilkanascie dni temu na What’s up napisala do mnie pewna dziewczyna pytajac o jakiegos
Edwarda, nie odpisalem jej w ogole więc po dwoch bodajze dnniach napisala znowu. Tym razem
się odezwalem i zaczelismy do siebie pisac.
Ona opisala mi się ze ma beauty salon w Londynie ale oprócz tego ze investuje w kryptowaluty,
ze ma wujka który kiedys pracowal w banku i zna się na finansach daje jej informacje kiedy kupowac i kiedy sprzedawac . Zaczela mnie namawiac zebym zainstalowal aplikacje
crypto.com, rzucila mi linka do strony okexround.top podpowiedziala jak się zarejestrowac itp.
Poniewaz mialem akurat na koncie niecale 100 dolarow pomyslalem ze sprobuje (wiem może glupio pomyslalem). No i na tym czacie na whats up ja jej wysylalm screenshota a ona mi odsylala
co nacisnac, gdzie wejsc oraz gdzie jest wykres i dokladnie kazala mi kupic w pewnym momencie momencie. Kliknalem buy i … zarobilem 10 procent.
Teraz chce zebym wplacil więcej pieniedzy, mowi o 3000 dolarow (pisze mi ze sama mi pozyczy 1500 więc ja wplace tylko pozostale 1500. Nie podoba mi się to więc napisalem jej ze moge dalej ‘’inwestowac’’ ale max co moge zaryzykowac to właśnie te okolo 100 dolarow i ze skoro zarobilem już na tym w 30 sekund 10 procent to przeciez w ten sposob moge zarobic dużo więcej nawet jeśli to będzie tylko 10 procent od transakcji . Ona jedna lekko upiera się ze mi pozyczy ja doplace i będę mial od 3000 dwadziescia procent zysku.

Poniewaz calkowicie się na tym nie znam chcialem zapytac was o pomoc – co dalej robic?

Na moja logike to jest scam ale co wy o tym sadzicie ?

A chcialbym jeszcze dodac ze pisze mi ze … tu wstawie to co napisala
‘’And $100 only gets you a 30-second node, and 30-second nodes don't come around every day!’’
‘’You need 3000 to participate in the 60-second node, I can only lend you up to 1500’’

Nie mam pojecia co to są te 60 second node i nie rozumiem co to znaczy, tak samo jak nie rozumiem dlaczego nie moge ‘’zainwestowac tylko tej stowy która mam .

Dodam ze ona informacje o tym kiedy kupic dostaje od wujka.

Scam czy nie? Jesli tak to czemu ona chce mi pozyczyc te 1500 – nic z tego nie rozumiem, chyba ze chce zapytac o mój numer konta czy cos takiego (oczywiscie nic jej nie podam)

Do tej pory ona zna mój email i numer telefonu
Ona wyslala mi kilka swoich zdjec, znam jej numer i zadzwonila do mnie 2 razy na video czat, ale akurat byłem w pracy i nie moglem odebrac ( zreszta czy to cos da jeśli potwierdze ze wyglada tak samo jak na zdjeciach? Raczej nie – przeciez może dzwonic z 2 konca swiata i w razie czego nikt jej tam nie znajdzie.
Pytalem jej o ten adres jej salonu w Londynie ale jakos na razie nie podala, napisala tylko ze milo jej będzie gdy przyjade się spotkac.

Nie wiem co robic, czy ktos pomoze?
W jaki sposob ona może mnie okrasc? Na co mam patrzec a czego się wystrzegac.

Nie wiem co dalej pisac ale jak ktos ma jeszce jakieś pytania odnosnie mojego czatu z nia to proszę pytac.
Dziekuje za wszelka pomoc

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktos potrafi pomoc?

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 27 czerwca 2023, 08:29

arturek1980 pisze: wtorek, 27 czerwca 2023, 00:43Nie wiem co robic, czy ktos pomoze?
Przelej 100zł na dowolny cel na stronie siepomaga.pl
Pieniędzy nie odzyskasz ale może przynajmniej zrobisz coś pożytecznego.
arturek1980 pisze: wtorek, 27 czerwca 2023, 00:43Ona opisala mi się ze ma beauty salon w Londynie ale oprócz tego ze investuje w kryptowaluty,
ze ma wujka który kiedys pracowal w banku i zna się na finansach
A ja mam różowego słonia w trampkach ale strasznie nieśmiały więc go trzymam w piwnicy.

Co kieruje wami, że zachowujecie się gorzej niż dzieci, ufacie obcym osobom, które nawet nie istnieją, przelewacie im pieniądze i liczycie na góry złota?
arturek1980 pisze: wtorek, 27 czerwca 2023, 00:43Zaczela mnie namawiac zebym zainstalowal aplikacje
crypto.com, rzucila mi linka do strony okexround.top
I ci przez głowę żadna myśl nie przeszła dlaczego masz instalować aplikację crypto.com z jakieś innej lewej strony zamiast po prostu ze źródła czyli crypto.com?!
arturek1980 pisze: wtorek, 27 czerwca 2023, 00:43Do tej pory ona zna mój email i numer telefonu
Jak zainstalowałeś lewą apkę to zna nie tylko email i numer telefonu. Proponuję NATYCHMIAST pozmieniać wszędzie hasła a telefon przywrócić do ustawień fabrycznych - pewności, że nie masz jakiegoś syfa do wykradania haseł nie ma żadnej.

Masakra...
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktos potrafi pomoc?

Postautor: nrth » wtorek, 27 czerwca 2023, 08:58

Gdzie was wszystkich szukać? Widzę, że człowiek chyba w tych czasach nie musi pracować jak tacy naiwniacy się znajdują. Może załóżcie jakąś stronę Ułomni.pl i dajcie tam swoje namiary

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 czerwca 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktos potrafi pomoc?

Postautor: arturek1980 » wtorek, 27 czerwca 2023, 11:59

Wlasnie dlatego tutaj pisze bo jest to podejrzane. Ma zaraz do mnie dzwonic - nie wiem co z tego wyniknie ale gdyby podala adres tego salonu a ja bym go zweryfikowal....?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 37
Rejestracja: 7 czerwca 2023
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktos potrafi pomoc?

Postautor: baranzii » wtorek, 27 czerwca 2023, 14:34

ilość redflagów w tej rozmowie nie powinna pozostawić żadnych wątpliwości co do zamiarów tej osoby. SCAM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktos potrafi pomoc?

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 27 czerwca 2023, 14:46

arturek1980 pisze: wtorek, 27 czerwca 2023, 11:59bym go zweryfikowal
Co Ty chłopie chcesz weryfikować?! Zakochałeś się w niej czy co?! Przeczytaj jeszcze raz mój post i rusz tą głową zanim kolejne pieniądze stracisz.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktos potrafi pomoc?

Postautor: nrth » wtorek, 27 czerwca 2023, 14:57

Haha, dobra wpłacaj jej siano. To będzie napewno dobra inwestycja, Zukiewicz poleca

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 37
Rejestracja: 7 czerwca 2023
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktos potrafi pomoc?

Postautor: baranzii » wtorek, 27 czerwca 2023, 15:24

tak czy siak, dobrze, że pomyślał. Założył w nocy konto na forum żeby zapytać. Gdzieś w głębi odnalazło się światełko :lol:

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktos potrafi pomoc?

Postautor: nrth » wtorek, 27 czerwca 2023, 15:28

Tak to jest jak myśli się ch a nie głową

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 czerwca 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktos potrafi pomoc?

Postautor: arturek1980 » wtorek, 27 czerwca 2023, 20:31

Ok dziekuje za dpowiedzi. Wlasnie odmowilem jej wplaty tych 1500 funtow. Potrzebuje chyba jednak jeszcze rozwiazac jedna rzecz. Ona chce mi pozyczyc 1500 funtow (ja dodam swoje kolejne 1500 i to ''zainwestuje'') i tego to ja juz kompletnie nie rozumiem. No moze sie nie znam kompletnie ale na moja logike gdybym chcial kogos okrasc to nie dalabym/pozyczyl mu zadnej kasy a ona mi tu chce pozyczyc . Wiec o co tu chodzi?
Dziekuje jeszcze raz za pomoc

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktos potrafi pomoc?

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 27 czerwca 2023, 21:02

@arturek1980 Ty nie dostaniesz fizycznie tych pożyczonych pieniędzy, ona ci każe się zarejestrować na ich platformie, tam ci pokaże saldo 0, potem powie, że przeleje i zobaczysz, że masz 1500$, ty głupi uwierzysz w to co widzisz i wyślesz im swoje 1500. Potem oni ci powiedzą, że trzeba dopłacić 1500$ i masz GWARANTOWANE 10tys $....
Powiedz mi, na ch*j ciągniesz ten wątek, skoro ci wszyscy wyjaśnili, że padasz ofiarą oszustwa?
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3934
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: Czy ktos potrafi pomoc?

Postautor: __kot__ » wtorek, 27 czerwca 2023, 21:43

Gdyby to był gruby facet z łysiną, brakami w uzębieniu i w przepoconym podkoszulku to też byś rozważał z nim takie genialne interesy i inwestycje?

Ogarnij głowę zanim zaczniesz brać się za inwestowanie. Lepiej te 1500 funtów zainwestuj w psychologa. Potrzebujesz, zakładając, że wszystko co napisałeś jest szczere.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 247
Rejestracja: 11 września 2015
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktos potrafi pomoc?

Postautor: Amadek » środa, 28 czerwca 2023, 13:31

@arturek1980 Zostałeś oszukany i nie odzyskasz tych pieniędzy.

Potraktuj to jako lekcję i wyciągnij wnioski abyś nie popełnił więcej tego błędu.
Ucz się, czytaj książki, zdobywaj wiedzę. Pozwól sobie rozwijać się intelektualnie.
Witamy na forum, rozgość się.

Aha i jeszcze jedna rada. Odinstaluj Whatzupa. To aplikacja od amerykańskiej firmy facebook, która słynie z tego, że wykrada dane użytkowników, podsłuchuje prywatne rozmowy i współpracuje z rządem amerykańskim (prawdopodobnie przekazuje im całą Twoją korespondencję). Lepiej przesiądź się na Signal (APK to pobrania z Signal.org).

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktos potrafi pomoc?

Postautor: ekonokomik » środa, 28 czerwca 2023, 15:44

arturek1980 pisze: wtorek, 27 czerwca 2023, 20:31Wlasnie odmowilem jej wplaty tych 1500 funtow. Potrzebuje chyba jednak jeszcze rozwiazac jedna rzecz. Ona chce mi pozyczyc 1500 funtow


Funtów? W pierwszym poście pisałeś o dolarach. :roll:

Amadek pisze: środa, 28 czerwca 2023, 13:31Zostałeś oszukany i nie odzyskasz tych pieniędzy.


A ja bym spróbował odzyskać te $100 :) Powiedziałbym lasce, że pożyczyłem 1500 od rodziców, ale waham się czy ta inwestycja to nie jakiś scamm. I brat poradził mi, żebym najpierw wypłacił te 100 + 10 (zarobione) i dopiero jeśli przelew przyjdzie, to wtedy wpłacę te 1500 8-)
Pewnie i tak by się nie udało, ale może... ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktos potrafi pomoc?

Postautor: CzarnaOwca » środa, 28 czerwca 2023, 15:53

@ekonokomik nie bądź naiwny jak autor wątku... :roll:
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktos potrafi pomoc?

Postautor: ekonokomik » środa, 28 czerwca 2023, 20:00

@CzarnaOwca Kto wie... chciwość ludzka nie zna granic ;) Może scammerzy zaryzykowaliby oddanie tych 110 mając w perspektywie wydojenie frajera na 1500 albo więcej? A ja bym przecież nic nie tracił taką desperacką próbą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktos potrafi pomoc?

Postautor: CzarnaOwca » środa, 28 czerwca 2023, 20:11

@ekonokomik resztki godności byś stracił ;)

Oni takich januszy mają setki, jak wyczują, że klient coś ruszył głową to odpuszczają, ani złotówki ci nie przeleją ryzykując sporo, chociażby możliwą utratą anonimowości.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktos potrafi pomoc?

Postautor: makur » środa, 28 czerwca 2023, 20:41

arturek1980 pisze: wtorek, 27 czerwca 2023, 20:31Ona chce mi pozyczyc 1500 funtow (ja dodam swoje kolejne 1500 i to ''zainwestuje'')
wyśle ci fejkowe usdt prawdopodobnie na twój adres eth a ty je wpłacisz na te fejkową giełdę, nie chce mi się rozwodzić jak to wygląda od strony technicznej ale większość użytkowników już pewnie wie o co chodzi.
Nawet tu na forum z miesiąc temu ktoś pisał ze wysłał 40k $ dolarów na coinbase i czemu mu konto tam zablokowali, bo wysłał własnie lewe usdt myśląc że były prawdziwe.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 czerwca 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktos potrafi pomoc?

Postautor: arturek1980 » środa, 28 czerwca 2023, 21:09

OK. Dziekuje za pomoc.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktos potrafi pomoc?

Postautor: ekonokomik » środa, 28 czerwca 2023, 22:08

makur pisze: środa, 28 czerwca 2023, 20:41bo wysłał własnie lewe usdt myśląc że były prawdziwe.


A to ciekawe jest. Jak można wysłać "lewe usdt"?

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości