Kryptowaluty kupione przed premierą na otwartym rynku (model oszustwa)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 3 maja 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty kupione przed premierą na otwartym rynku (model oszustwa)

Postautor: Akcesss » środa, 3 maja 2023, 14:06

Witam wszystkich.

Więc do rzeczy. W lutym otrzymałem link do platformy inwestycyjnej (www.haotrustpad.online) która miała emitować własne kryptowaluty (dostęp do platformy musiał być autoryzowany kodem rejestracyjnym). W sumie ich kurs był na tyle niski więc postanowiłem zaryzykować i kupić za przysłowiowe parę groszy pewien pakiet. I zapomniałem o temacie powiem szczerze i co jakiś czas ich kurs wzrósł do niebotycznego poziomu. Udział w zysku był możliwy po emisji walut na otwartym rynku 7 maja. Sprawa prosta. Możecie sobie zobaczyć jak kształtował się kurs walut z serii HAO wchodząc na powyższy link. I nagle niespodzianka którą otrzymałem na email:

Dear user:
The token futures HAOIO/HAONO/HAOTRU issued by the https://www.haotrustpad.online/ blockchain investment platform will be launched on May 7th and immediately enter the secondary market.
According to the new government policy, investors need to pay personal income tax on their personal income, which will be withheld and paid by the platform. You have to pay 12% personal income tax on your investments to get government authorization to trade
Tax Directive:
1: Because HAOIO/HAONO/HAOTRU is frozen, your profits cannot be tax deducted.
2: Only the USDT in your account balance is exempt from tax.
3: If your account balance is insufficient, please add enough USDT for tax deduction.
4: Please reserve enough available balance in the account 3 days before May 7th for tax deduction.
5. After the tax reduction, you can open sales channels to sell your HAOIO/HAONO/HAOTRU for profit.
Additionally, an electronic tax receipt will be sent to your email address within 7 days of your tax payment.
Please pay the tax within the specified time.
Do not evade taxes, resulting in failure to withdraw principal and profits, at your own risk.
If you have any tax questions, please contact Customer Service.
Whatsapp Number: +61 43208 5681

Wychodzi na to że przed emisją trzeba zapłacić 12 procentowy podatek by móc dokonywać transakcji - inaczej kapitał przepada. Z racji tego że kurs tej waluty wzrósł o kilkadziesiąt razy - kwota podatku powala. Ja traktuje to jako jakaś wielka ściema - kasy tam wiele nie było. Ale co sądzicie o całej sytuacji? W moim portfelu jest już pokaźna suma - kto odważny i uzna to za złoty strzał i jest gotów zaryzykować chętnie udziele mu kwotowo informacji co i ile jest do zapłacenia. Czekam na Wasze opinie ^^

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty kupione przed premierą na otwartym rynku

Postautor: maxi82 » środa, 3 maja 2023, 14:37

Przeniosłem do odpowiedniego działu.

To jest standardowy SCAM.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Początkujący
Posty: 176
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty kupione przed premierą na otwartym rynku

Postautor: nrth » środa, 3 maja 2023, 18:49

Przykre i smutne, że są ludzie którzy nadal nabierają się na takie wałki.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Kryptowaluty kupione przed premierą na otwartym rynku

Postautor: Kutalisk » środa, 3 maja 2023, 20:41

Akcesss pisze: środa, 3 maja 2023, 14:06Więc do rzeczy. W lutym otrzymałem link do platformy inwestycyjnej
w tym momencie przestałem czytać...
SCAM

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Kryptowaluty kupione przed premierą na otwartym rynku

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 4 maja 2023, 16:14

Akcesss pisze: środa, 3 maja 2023, 14:06You have to pay 12% personal income tax on your investments to get government authorization to trade
To standardowy tekst z każdego scamu.
Odpisz żeby sobie potrącili i wypłacili resztę - zobaczysz co się stanie :P
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 7 maja 2023
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty kupione przed premierą na otwartym rynku

Postautor: krych8888 » niedziela, 7 maja 2023, 12:27

Akcesss pisze: środa, 3 maja 2023, 14:06 Witam wszystkich.

Więc do rzeczy. W lutym otrzymałem link do platformy inwestycyjnej (www.haotrustpad.online) która miała emitować własne kryptowaluty (dostęp do platformy musiał być autoryzowany kodem rejestracyjnym). W sumie ich kurs był na tyle niski więc postanowiłem zaryzykować i kupić za przysłowiowe parę groszy pewien pakiet. I zapomniałem o temacie powiem szczerze i co jakiś czas ich kurs wzrósł do niebotycznego poziomu. Udział w zysku był możliwy po emisji walut na otwartym rynku 7 maja. Sprawa prosta. Możecie sobie zobaczyć jak kształtował się kurs walut z serii HAO wchodząc na powyższy link. I nagle niespodzianka którą otrzymałem na email:

Dear user:
The token futures HAOIO/HAONO/HAOTRU issued by the https://www.haotrustpad.online/ blockchain investment platform will be launched on May 7th and immediately enter the secondary market.
According to the new government policy, investors need to pay personal income tax on their personal income, which will be withheld and paid by the platform. You have to pay 12% personal income tax on your investments to get government authorization to trade
Tax Directive:
1: Because HAOIO/HAONO/HAOTRU is frozen, your profits cannot be tax deducted.
2: Only the USDT in your account balance is exempt from tax.
3: If your account balance is insufficient, please add enough USDT for tax deduction.
4: Please reserve enough available balance in the account 3 days before May 7th for tax deduction.
5. After the tax reduction, you can open sales channels to sell your HAOIO/HAONO/HAOTRU for profit.
Additionally, an electronic tax receipt will be sent to your email address within 7 days of your tax payment.
Please pay the tax within the specified time.
Do not evade taxes, resulting in failure to withdraw principal and profits, at your own risk.
If you have any tax questions, please contact Customer Service.
Whatsapp Number: +61 43208 5681

Wychodzi na to że przed emisją trzeba zapłacić 12 procentowy podatek by móc dokonywać transakcji - inaczej kapitał przepada. Z racji tego że kurs tej waluty wzrósł o kilkadziesiąt razy - kwota podatku powala. Ja traktuje to jako jakaś wielka ściema - kasy tam wiele nie było. Ale co sądzicie o całej sytuacji? W moim portfelu jest już pokaźna suma - kto odważny i uzna to za złoty strzał i jest gotów zaryzykować chętnie udziele mu kwotowo informacji co i ile jest do zapłacenia. Czekam na Wasze opinie ^^
tras
Ku**wa ja w to wjebałem właczeni 750k podliczajac podatki. Oczywiscie w dniu emisji freez i mam 2% podatek transaction stamp duty. Dostąłem takiego samego meila ale z 6% taxem. Drodzy forumowicze. Rozumiem ż epieniądze nie do odebrania ?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Kryptowaluty kupione przed premierą na otwartym rynku

Postautor: Kutalisk » niedziela, 7 maja 2023, 13:18

@krych8888 no już sam sobie odpowiedziałeś.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Kryptowaluty kupione przed premierą na otwartym rynku

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 7 maja 2023, 16:38

krych8888 pisze: niedziela, 7 maja 2023, 12:27750k
Wydawać by się mogło, że osoba dysponująca taką kwotą powinna cechować się rozsądkiem. Życie mnie jednak nie przestaje zaskakiwać.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Kryptowaluty kupione przed premierą na otwartym rynku

Postautor: Kutalisk » niedziela, 7 maja 2023, 17:56

@kozaki_wiesi a co za problem mieć to ze sprzedaży np. domu otrzymanego w spadku? Majętność i rozsądek nie muszą iść w parze.

Mylisz to chyba z majątkiem wypracowanym własną pracą/przedsiębiorczością/ogólnopojętą zaradnością.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 3 maja 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty kupione przed premierą na otwartym rynku

Postautor: Akcesss » poniedziałek, 8 maja 2023, 21:29

No i minął termin płatności "podatku". Wnioski:

-Waluta nie jest nigdzie dostępna (HAOIO);
-Środki i waluty są dalej na moim koncie - nic nie znikło;
-Osoba która poleciła mi tę stronę "podobno" zapłaciła podatek. I po pytaniu czy już sprzedała walutę - uzyskałem odpowiedź iż: " ja dostałem kod polecający na platformę od niej i jest taki sam jak tej osoby. I że puki ja nie zapłacę podatku to ta osoba nie może nic zrobić".

Piszę dla przestrogi :). Czekam na rozwój sytuacji.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 7 maja 2023
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty kupione przed premierą na otwartym rynku

Postautor: krych8888 » środa, 10 maja 2023, 10:20

Hehe, no ja miałem 6% podatek a nie 12% xp . Mam do 12ego zapłacić 2% podatek od transakcji bo oczywiście sprzedaż się nie udała w dniu premiery.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 10 maja 2023
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty kupione przed premierą na otwartym rynku

Postautor: lzosp » środa, 10 maja 2023, 11:50

Domena za 98 centów, darmowy certyfikat SSL, darmowy hosting na Alibabie, strona zrobiona przez 12-latka, a wy się jeszcze zastanawiacie czy to scam xD

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 7 maja 2023
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty kupione przed premierą na otwartym rynku

Postautor: krych8888 » środa, 10 maja 2023, 15:10

To że to scam teraz to oczywiste.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty kupione przed premierą na otwartym rynku

Postautor: Dragonq » środa, 10 maja 2023, 15:47

Też dałem się naciągnąć, przez kobietke która rzekomo miała przyjechać, zanim znalazłem to forum szukałem informacji przez google (zero doświadczenia w inwestowaniu) wszystko składało się w jedna całość aż do momentu jej przyjazdu gdy przestała się odzywać by po dwóch tygodniach znowu zaatakować, po pytaniach o scam znikła tak szybko jak się pojawiła, a w międzyczasie dużo rozmów z ich supportem na what's app aż w pewnym momencie nawet mi policją grożono 🤣😅😂 tak więc dalej czekam aż to zniknie (na szczęście mało zainwestowali bo jedynie 1400 USDT), jedynie wkurzony jestem na fakt ze kobieta mi 4miesiqce zmarnowała dla marnych groszy 😅

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 7 maja 2023
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty kupione przed premierą na otwartym rynku

Postautor: krych8888 » środa, 10 maja 2023, 15:51

Strona stoi póki od ostatniego Jelenia nie wyciągnął kasy. Jest spora szansa że czekają na mnie aż zapłacę dodatkowe 2% XD . Ja obstawiam że po 12 maja strona zniknie. Btw kto polecił ta inwestycję założycielowi wątku?

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 7 maja 2023
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty kupione przed premierą na otwartym rynku

Postautor: krych8888 » środa, 10 maja 2023, 15:57

Jedyne sensowne pytanie czy jest jakikolwiek sens to gdziekolwiek zgłaszać?

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 10 maja 2023
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty kupione przed premierą na otwartym rynku

Postautor: lzosp » środa, 10 maja 2023, 20:30

krych8888 pisze: środa, 10 maja 2023, 15:57Jedyne sensowne pytanie czy jest jakikolwiek sens to gdziekolwiek zgłaszać?
Komisja Nadzoru Finansowego Wysp Kokosowych (z takiego kraju jest numer WhatsApp) bardzo chętnie zajmie się sprawą.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty kupione przed premierą na otwartym rynku

Postautor: Dragonq » środa, 10 maja 2023, 23:45

lzosp pisze:
krych8888 pisze: środa, 10 maja 2023, 15:57Jedyne sensowne pytanie czy jest jakikolwiek sens to gdziekolwiek zgłaszać?
Komisja Nadzoru Finansowego Wysp Kokosowych (z takiego kraju jest numer WhatsApp) bardzo chętnie zajmie się sprawą.
@krych8888 na tej stronie są jakieś odnośniki odnośnie odzyskania hajsu, lecz nie wiem czy to coś da, sam osobiście nie próbowałem odzyskiwać (za mała kwota a zapewne dużo zachodu będzie) https://www.scam-detector.com/validator ... ne-review/
Mam nadzieję że uda Ci się odzyskać pieniądze, a wszystkich zagłębionych w tematyce inwestowania poprosze o trochę wyrozumiałości, nie każdy musi znać się na wszystkim 8-) :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty kupione przed premierą na otwartym rynku

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 11 maja 2023, 14:06

Dragonq pisze: środa, 10 maja 2023, 23:45Mam nadzieję że uda Ci się odzyskać pieniądze
0% na odzyskanie
Dragonq pisze: środa, 10 maja 2023, 23:45 poprosze o trochę wyrozumiałości, nie każdy musi znać się na wszystkim
Sorry, ale dlaczego mamy być wyrozumiali dla osób, które NIE UŻYWAJĄ GŁOWY a co widać po postach myślicie fiutem. Babka napisała to wam się w jajach zagotowało, a koleś, który czekał aż jego kobieta marzeń przyjedzie do niego to już w ogóle ANANAS.
Wy nie straciliście kasy bo źle zainwestowaliście, czy, że mieliście blade pojęcie o inwestowaniu. Wy straciliście przez własne "chciejstwo" czy to kasy czy cipki.
Czy jakbym przyszedł pod wasze drzwi, zapukał i powiedział "daj Pan 10 tys zł a jutro przyniosę Panu 20tys zł" to też byście mi dali?

Jeszcze zrozumiem, że jak ktoś przez nieuwagę kliknie w coś i mu wyczyszczą konto, bo tu trudniej wychwycić moment, w którym zrobiło się błąd, szczególnie starsi ludzie, no ale wałek na babkę z Tajlandii? :roll:
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 7 maja 2023
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty kupione przed premierą na otwartym rynku

Postautor: krych8888 » czwartek, 11 maja 2023, 18:39

To brzmi też jak scam. Jakieś opinie od innych użytkowników?

Dodano po 1 godzinie 37 sekundach:
CzarnaOwca pisze: czwartek, 11 maja 2023, 14:06
Dragonq pisze: środa, 10 maja 2023, 23:45Mam nadzieję że uda Ci się odzyskać pieniądze
0% na odzyskanie
Dragonq pisze: środa, 10 maja 2023, 23:45 poprosze o trochę wyrozumiałości, nie każdy musi znać się na wszystkim
Sorry, ale dlaczego mamy być wyrozumiali dla osób, które NIE UŻYWAJĄ GŁOWY a co widać po postach myślicie fiutem. Babka napisała to wam się w jajach zagotowało, a koleś, który czekał aż jego kobieta marzeń przyjedzie do niego to już w ogóle ANANAS.
Wy nie straciliście kasy bo źle zainwestowaliście, czy, że mieliście blade pojęcie o inwestowaniu. Wy straciliście przez własne "chciejstwo" czy to kasy czy cipki.
Czy jakbym przyszedł pod wasze drzwi, zapukał i powiedział "daj Pan 10 tys zł a jutro przyniosę Panu 20tys zł" to też byście mi dali?

Jeszcze zrozumiem, że jak ktoś przez nieuwagę kliknie w coś i mu wyczyszczą konto, bo tu trudniej wychwycić moment, w którym zrobiło się błąd, szczególnie starsi ludzie, no ale wałek na babkę z Tajlandii? :roll:
Po fakcie każdy mądry. A ty brzmisz jak byś miał ból dupy o to że ktoś miał tyle wolnego hajsu xp

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości