!!! Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę" !!!

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 czerwca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

!!! Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę" !!!

Postautor: Romek1990 » czwartek, 16 czerwca 2022, 10:06

Witam najprawdopodobniej zostałem oszukany poprzez zakup waluty internetowej, Po dokonani zakupu i po rozpoczęciu wydobycia waluty internetowej zostałem poinformowany przez centrum pomocy o tym ze moje konto nie jest zweryfikowane po czym dostałem wskazówkę ze tylko wpłata równowartości sumy zainwestowanej będę mógł odzyskać prawo do tego konta. Ze względu ma brak wystarczającej ilości środków wystąpiłem o pozwolenie na wpłatę troszkę mniejszej kwoty gdzie zostałem poinformowany ze udzieloną mi zostanie pomoc jeśli wpłacę dana kwotę pomniejszoną tak jak w umówie. Wpłaciłem pieniądze, niestety otrzymałem wiadomość ze kwota jest niedostateczna aby uzyskać uwierzytelnianie tego konta, czy jest możliwość odzyskania tych pieniędzy?proszę o pomoc w ich odzyskaniu.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z wypłata kryptowaluty

Postautor: koparki » czwartek, 16 czerwca 2022, 10:21

@Romek1990 niestety nie odzyskasz środków. To był znany tu typ oszustwa, poczytaj niniejszy dział znajdziesz podobne historie. Szokująca naiwność przy uleganiu obietnicy "dochodu gwarantowanego" i przy wpłacaniu pieniędzy obcym ludziom. Są tacy co prowadzeni przez "konsultanta" z rosyjskim akcentem ;) wpłacili równowartość mieszkania bo tak dobrze szło im pozorne pomnażanie kapitału.
Zmieniłem tytuł tematu na właściwy i przeniosłem do odpowiedniego działu
---

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 czerwca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: Clamoris » czwartek, 16 czerwca 2022, 12:14

Czy mogę prosić o link, gdzie przeczytam więcej NT tego typu oszustw? Mam podobna sytuację. Przy wypłacie, portal Binance prosi mnie o dodatkowy przelew o równowartości transakcji wypłaty. Nie znalazłam nigdzie informacji na portalu że takie weryfikację są konieczne. Chciałabym to sprawdzić zanim wykonam jakikolwiek dodatkowy przelew.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: koparki » czwartek, 16 czerwca 2022, 12:20

@Clamoris a zapytanie jest z jakiej domeny internetowej ? dosłownie z binance.com? na 100% nie
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: Kutalisk » czwartek, 16 czerwca 2022, 13:36

@Clamoris to chyba jakiś scam, który podszywa się pod Binance. Sam wpisywałeś w przeglądarce czy z też rejestrowałeś się z podesłanego linka?

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 czerwca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: Clamoris » czwartek, 16 czerwca 2022, 13:52

binance_sd_eu@outlook.com, proszą o wpłatę depozytu obrotowego ale nie przez żadnego linka tylko klasycznie przez logowanie na Binance. Nie podoba mi się ta skrzynka mailowa. Planuję wysłać zapytanie do Binance w tej sprawie. Mieliście takie przypadki? Od niedawna zaczęłam współpracować z msp-limited i jak dotychczas było wszystko ok.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: koparki » czwartek, 16 czerwca 2022, 13:57

@Clamoris ale przecież domena outlock.com to zwykły darmowy mail ,ktokolwiek może Ci takiego wysłać . Nie znasz takich podstaw a zabierasz się za finanse w internecie?

Dodano po 49 minutach 9 sekundach:
Clamoris pisze: czwartek, 16 czerwca 2022, 13:52Planuję wysłać zapytanie do Binance w tej sprawie.
oczywiście że wyślij zgłoszenie do binance aby zablokowali konto oszusta
---

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 czerwca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: Clamoris » czwartek, 16 czerwca 2022, 14:52

No dokładnie, dlatego szukam informacji na ten temat. A czy coś wiadomo NT tej spółki maklerskiej msp-limited? Na żadnych forach nie mogę nic znaleźć, a w internecie niby same pozytywne komentarze.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 czerwca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: Clamoris » czwartek, 16 czerwca 2022, 15:06

A czy w ogóle spotkaliście się kiedyś z taką praktyką na Binance? Aby portal wymagał wpłaty depozytu obrotowego w celach weryfikacyjnych rachunku?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: Kutalisk » czwartek, 16 czerwca 2022, 15:43

@Clamoris nie ma takiej praktyki na Binance. To nie jest firma-krzak tylko normalny krypto biznes działający legalnie. Przecież już pisaliśmy, że padłeś ofiarą oszustwa. Ktoś podszył się pod pracownika Binance.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: miso20 » czwartek, 16 czerwca 2022, 16:03

Clamoris pisze: czwartek, 16 czerwca 2022, 15:06A czy w ogóle spotkaliście się kiedyś z taką praktyką na Binance? Aby portal wymagał wpłaty depozytu obrotowego w celach weryfikacyjnych rachunku?
Nitk poważney czegoś takiego nie robi. Jak są wymagane jakieś przelwy weryfikacyjne, to na zasadzie, że masz wysłać losową kwotę od 0 do 5zł i to zresztą jest zwracane zwykle.

A nie bulshit, że masz wpłacić 100zł by wyciągnąc 100zł. Wyślij mi 0,5 btc to ja ci odeślę 0,5btc. :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: Bemx2k » czwartek, 16 czerwca 2022, 18:58

Myślałem że Kaumuki to taka zaniedbana przez cywilizację rasa ruskich sybiraków o lekko skośnych oczach , widać u nas Kaumuków pod dostatkiem ;)
szukam głupka co mnie przeleje 1 ETH obiecuję następnego dnia odesłać 1.2eth , chętnnych proszę o kontakt
bitstamp_for_idiots@hotmail.com
BTC>ETH

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: garlonicon » piątek, 17 czerwca 2022, 12:35

szukam głupka co mnie przeleje 1 ETH obiecuję następnego dnia odesłać 1.2eth
Ciekawostka: da się to załatwić kontraktem, żeby to wymusić. Jeśli na BTC i za mniejsze kwoty, to nie ma problemu. A jak nie chcesz ryzykować, to na sieci testowej. Nie ma technicznych przeszkód, aby zrobić transakcję typu "dostaniesz ode mnie X monet pod warunkiem wypłaty X+Y monet za N czasu". Technikalia są dość proste, jako wejście dajemy SIGHASH_SINGLE|SIGHASH_ANYONECANPAY, gdzie wchodzi 1 BTC, a wychodzi 1.2 BTC. Wtedy nie da się tego oszukać, albo to podpiszesz, albo nie. Całość zabezpiecza timelock transakcji (@rav3n_pl nie mylić z timelockiem wejść/wyjść) określony jako numer bloku lub jako data i czas.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: janomar » piątek, 15 lipca 2022, 01:25

Witam, podobnie jak Romek1990 dałem się wrobić w giełdowe oszustwo. Na podobnych zasadach. Giełda Swistrust. Ktoś coś słyszał o nich?
Ale, odezwał się do mnie jegomość z innej giełdy Ainvesting i poinformował mnie, że może się tym zająć Interpol z pozytywnym skutkiem, czyli odzyskaniem pieniędzy. Jednak wcześniej muszę wykupić tzw konto premium na Ainvesting, aby można było zlecić ściganie tych ze Swistrust.
Co o tym sądzicie? Czy ktoś coś wie na ten temat?
Będę wdzięczny za informacje i z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: Kutalisk » piątek, 15 lipca 2022, 09:14

@janomar 2gi raz chcesz się dać wrobić? Bez jaj.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: miso20 » piątek, 15 lipca 2022, 09:22

janomar pisze: piątek, 15 lipca 2022, 01:25może się tym zająć Interpol
janomar pisze: piątek, 15 lipca 2022, 01:25Jednak wcześniej muszę wykupić tzw konto premium na Ainvesting,

Tak no bo przecież powszechnie wiadomo, że jak chcesz zadzwonić na policję to musisz wpierw wykupić ekstra abonament, bo inaczej się nie dodzwonisz :mrgreen:

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2021
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: crezo » piątek, 15 lipca 2022, 09:33

janomar pisze: piątek, 15 lipca 2022, 01:25może się tym zająć Interpol z pozytywnym skutkiem
janomar pisze: piątek, 15 lipca 2022, 01:25wcześniej muszę wykupić tzw konto premium
XD

Pomijając fakt że to ta sama grupa jedni i drudzy (Swistrust = Ainvesting) to daje 90% na to że dokładnie ta sama osoba dzwoniła Cię naciąć na Interpol :)

Pieniędzy nie ma i ich nie odzyskasz, nie wpłacaj nikomu dalej, to tak nie działa. Chciałbym pomóc z odzyskaniem wpłaty na swisSrust ale no się nie da, ani giełdy ani pieniędzy już nie zobaczysz.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: janomar » piątek, 15 lipca 2022, 13:21

Bolesna prawda:(. Niestety, moja bezmyślność(mówiąc delikatnie) sięga kosmosu...
Ale trafili w moment, kiedy bardzo potrzebowałem większych pieniędzy i ...się pokusiłem...
Ku przestrodze mogę napisać, że straciłem ok 16000 USD
Człowiek zawsze ma jakąś nadzieję, że się odzyska pieniądze, dlatego próbuję tu i tam opisywać sprawę. Oficjalne służby nawet nie odpisały.
Bardzo dziękuję za odpowiedź i życzę sukcesów finansowych...a przede wszystkim zdrowia:)

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: janomar » piątek, 15 lipca 2022, 13:26

Ok, rozumiem...nie ma co już komentować...totalna głupawka z mojej strony(mówiąc delikatnie)...
Jeszcze raz dzięki wielkie za odpowiedzi
Pozdrawiam i pomyślności

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: adiqq » piątek, 15 lipca 2022, 14:43

nie rozumiem tylko dlaczego ludzie najpierw wpłacają a potem piszą tutaj, zamiast na odwrót - najpierw zapytać tutaj, przed wpłatą....
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości