!!! Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę" !!!

Początkujący
Posty: 217
Rejestracja: 18 sierpnia 2020
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: ozyrys486 » piątek, 24 marca 2023, 09:41

Ja też rozmawiałem z prawnikiem i z policja. jak narazie niema takiego prawa żeby cofnąć tranzakche a zatem odzyskania środków

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 22 marca 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: kaja123 » piątek, 24 marca 2023, 09:46

Chociaż jedna uczciwa osoba powiedziała, jak jest. W tej sytuacji nie ma sensu podejmować żadnych działań i składać reklamacji w banku? Jakie kroki tak w ogóle podjąłeś, bo ja muszę chociaż to gdzieś zgłosić.

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: adamu79 » piątek, 24 marca 2023, 10:05

kaja123 pisze: piątek, 24 marca 2023, 09:46bo ja muszę chociaż to gdzieś zgłosić.
Ma to sens jedynie w kwestii podatkowej - udokumentowanie kosztu uzyskania przychodu w razie przyszłych ewentualnych zysków z krypto

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 22 marca 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: kaja123 » piątek, 24 marca 2023, 11:23

Możesz wyjaśnić, ponieważ nie znam się na tym kompletnie i nie chcę kolejnych problemów.

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: adamu79 » piątek, 24 marca 2023, 13:32

załóżmy że kupiłaś krypto dzisiaj za 10k PLN, sprzedałaś za rok za 60k PLN
od zysku czyli 50k PLN zapłacisz 19% podatku czyli 9,5k PLN
Z kolei coiny, które Ci skradziono też były zapewne kupione i wydałaś na to konkretny pieniądz - powiększa to wydatki czyli do tych 10k, które wydałaś dziś dodajesz to co wydałaś wcześniej. Jeżeli to było razem 60k to w ogóle nie zapłacisz podatku

PS: mam nadzieję, że składałaś PIT-38 gdzie uwzględniłaś koszty zakupu krypto
https://www.podatki.gov.pl/pit/rozlicze ... yptowalut/

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwietnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Już po kolejnym halvingu. Dyskusja ogólna o Bitcoinie

Postautor: Bystra » środa, 12 kwietnia 2023, 20:34

Witam. Pytanie dotyczy portfela Exodus. Czy żeby odebrać BTC wysłane na adres portfela muszę mieć w portfelu 5 % odbieranych BTC w celu uwierzytelnienia portfela? Mam taką informację od platformy inwestycyjnej

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: koparki » środa, 12 kwietnia 2023, 21:43

@Bystra nic nie wpłacaj , to jest popularne oszustwo. Przeczytaj wątek
---

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 sierpnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: danielowdaniel » wtorek, 29 sierpnia 2023, 08:39

Chyba zostałem oszukany przez kobietę w internecie. Poznałem kobietę na portalu randkowym. Mówiła o dużych zyskach i wizji wspólnej rodziny. Były one ale na innej stronie niż portfel kryptowalut. Na aplikacji binance kupowałem przez kartę Visa krypto USDt następnie wybierałem je i przelałem siecią trc-20 na adres portfela wskazany na tej stronie : https://kucoinkcs.com/Trade/tradelist
nadal mam dostęp do konta i mam tam "zarobek" w postaci liczb na koncie.
Mam tam jedno z wielu "zarobków" na owej stronie. Gdy miało dojść do wypłaty trzeba było zapłacić 7 tysięcy USDt za administrowanie. Następnie 9 tysięcy USDt za podatek Singapurski od kwoty wypłaty, potem znowu podatek 9 tys USDt za cały zarobek na koncie. Nie wiem czy to nie było oszustwo to tylko wymyślone zarobki. Czy są państwo w stanie na podstawie strony internetowej sprawdzić czy to prawdziwa firma? Mam także historię zapisana na Binance. Nawet na początku wybrałem ze strony na binance USDt ale tylko 200 USDt, przykład w załączniku. Także dałem ładowanie tej strony poprzez funkcje withdrawal w binance. Teraz oczekują opłaty za ostatnia część podatku.
Podjąłem rozmowe z crypto-security.pl celem odzyskania pieniędzy, ale chcą 4 tys. Euro za pracę. Nie mam takiej kwoty teraz. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy po prostu pogodzić się ze starą czy próbować? Wcześniej natknąłem się na kancelarie, która zamiast pomóc mi tylko chciała pieniędzy, n progress ,na szczęście były złe opinie o niej w internecie i nie zapłaciłem im.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 sierpnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: danielowdaniel » wtorek, 29 sierpnia 2023, 08:51

Chciałem zapytać czy jeśli zostałem oszukany na krypto i był to mój pierwszy raz w świecie krypto. Co mam zrobić z pit38 obszar E ? Czy urząd skarbowy wymaga bym zapisał , że kupiłem krypto mimo , że zostały one wyłudzone ? Czy już do końca życia będę musiał wypełnić te pity aż do śmierci dla przypomnienia mojej głupoty?

Początkujący
Posty: 176
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: nrth » wtorek, 29 sierpnia 2023, 09:51

Należy wziąć kredyt na kwotę 4 tysięcy euro, przesłać gdzie wskazują i następnie czekać na następne wskazówki. Mam nadzieję, że za tą poradę będę zaproszony na wesele

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: adamu79 » wtorek, 29 sierpnia 2023, 13:21

danielowdaniel pisze: wtorek, 29 sierpnia 2023, 08:51Co mam zrobić z pit38 obszar E
To wszystko zależy od tego czy będziesz próbował w przyszłości jeszcze w krypto inwestować czy nie. Jeżeli tak to warto wpisać kwotę poniesionych kosztów i zgłosić sprawę organom ścigania. Oczywiście oni nic nie wskórają ale będziesz miał podkładkę, że swoją stratę faktycznie poniosłeś. Będzie to potrzebne gdy w przyszłości wygenerujesz zysk na krypto i te zgłoszone koszty sprawią, że np. nie zapłacisz podatku belki. Jeśli nie chcesz już nigdy mieć do czynienia z krypto to ja bym sprawę olał, zarówno na policji jak i PIT.
DISCLAIMER: Nie jest to porada inwestycyjna ani podatkowa.

Dodano po 15 minutach 35 sekundach:
danielowdaniel pisze: wtorek, 29 sierpnia 2023, 08:39pogodzić się ze starą
pogódź się ze starą - te cryptosecurity to jak ten podatek singapurski ;)

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 sierpnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: danielowdaniel » środa, 30 sierpnia 2023, 07:59

@adamu79 bardzo dziękuję, za radę. Chyba wtedy będę musiał co rok przepisywać kwotę na pit. Jeśli zapomnę to chyba będą problemy w urzędzie skarbowym. Chyba sobie po prostu odpuszczę? Czy policję odpuścić? Chodziło mi o to, że urząd skarbowy ma wgląd w konta bankowe i zapyta skąd te wypłaty. Tego głównie się obawiam.

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: adamu79 » środa, 30 sierpnia 2023, 11:18

Konto bankowe to nie portfel krypto. US wie, że PLN poszło do banku obsługującego Binance i tyle. US będzie interesować tylko spora kasa, która wróci na Twoje konto. Proponuję pod tym kątem patrzeć i pod to wybrać optymalne rozwiązanie.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 sierpnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: danielowdaniel » czwartek, 31 sierpnia 2023, 09:23

Dziękuję bardzo, jest Pan bardzo pomocny. Chyba złoże wniosek do policji pro forma, ponieważ jeszcze niestety wciągnąłem jednego członka rodziny na darowiznę i muszę do skarbówki dać pismo o darowiźnie, więc numer sprawy w policji i strata darowizny mi pomoże obronić się przed urzędem. Wciąż wacham się z pit podpunkt E , ale mam czas do wiosny na myślenie.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2 września 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: bawol1 » wtorek, 5 września 2023, 09:05

Witam, potrzebuje pomocy. Mam zainstalowany Trust Wallet i przeglądarkę CLOUD0MINING.com Dostałem informację o ,,loteii,, i zamrożeniu moich środków .W celu weryfikacji miełem wpłacić 30% od nagrody do portfela Trust Walletu. Proszę powiedzieć czy padłem ofiarą oszustwa?? Jeszcze nie wpłaciłem tych pieniędzy a osoba która mnie w to wciągnęła podobno ma mi pożyczyć połowę potrzebnej kwoty.

Początkujący
Posty: 176
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: nrth » wtorek, 5 września 2023, 09:22

Ręce opadają. Kiedy zrozumiecie że nie ma nic za darmo? Gdzie wy żyjecie, ludzie

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: adamu79 » wtorek, 5 września 2023, 10:12

bawol1 pisze: wtorek, 5 września 2023, 09:05Witam, potrzebuje pomocy. Mam zainstalowany Trust Wallet i przeglądarkę CLOUD0MINING
Odinstaluj oba programy i wyczyść komputer (nie w sensie dosłownym). I nigdy nie wpłacaj żadnych kwot krypto na adres, którego sam nie wygenerowałeś (czyli tylko Ty posiadasz klucz prywatny do niego) lub został Ci indywidualnie przydzielony przez zaufaną giełdę krypto lub kantor.
Wydrukuj i powieś nad łóżkiem 8-)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 9 września 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: Gabik » sobota, 9 września 2023, 08:21

Cześć mam niestety chyba podobną sytuacje, przed wypłatą pieniędzy każą mi zapłacić podatek 18% czy to jest oszustwo, chodzi o https://www.crypto-ex.vip/#/home czy ktoś miał do czynienia z tą strona, poniżej wiadomość czatu Hello, after inquiry, the total assets of your current account are 103239.84USDT. After deducting your principal of 6536USDT, the profit amount you earned is 96703.84USDT. You need to pay 18% tax on the profit amount, which is 17406.6912USDT. After you complete the tax payment, you can freely handle the currency withdrawal business, thank you

Początkujący
Posty: 176
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: nrth » poniedziałek, 11 września 2023, 18:30

Albo zaczniecie czytać uważnie ten temat albo będziecie tracić pieniądze w głupi sposób

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu: "odblokujemy wypłatę gdy wpłacisz dodatkową kwotę"

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 11 września 2023, 19:03

Gabik pisze: sobota, 9 września 2023, 08:21przed wypłatą pieniędzy
a coś wpłaciłeś? :shock:
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości