Scam Mist (Alchemist) + Discord

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 834
Rejestracja: 13 kwietnia 2011
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Scam Mist (Alchemist) + Discord

Postautor: Frodo » niedziela, 27 lutego 2022, 15:56

Miałem niezbyt dużo, 0.266 Eth czyli po niskim ostatnio kursie 2700 zł, dla mnie i tak dużo.
Zainteresowałem się MIst (Alchemist) po artykule https://bithub.pl/kryptowaluty/altcoin/ ... era-swope/
I kilka rzeczy: po pierwsze ostatnio za Ethereum są okropnie wysokie opłaty, tak że zaróno Eth jak i wszystkie tokeny Erc20 aby nie było straty na opłatach wielokrotnej, transferowałem jednorazowo całość.
Choć najpierw na Binance zamieniłem na Litecoiny i przetransferowałem na BKEX, bo tam były tokeny Mist, kupiłem tokeny.
Teraz jednak tokeny te mają inflację 1% na dwa tygodnie, i można się jakość uchornić poprzez stakowanie w wallecie. Potrzebowałem przesłąć je na wallet i to tokeny e nie samo Eth.
Znalzłem grupę na Discordzie dotycząćą MIST. Tam ktoś podając się za administratora grupy (może rzeczywiście administrator, bo jakby kto inny mógł przy nicku napisać że jest administratorem czy moderatorem?) stwierdził że aby pozostać w grupię, muszę się zweryfikować. Dałem podejść się na prymitywne wydanie seeda. Byłem pewien, że skoro to administrator grupy.. Zresztą w Discord można łatwo zmienić nicka.
Drugo gość "Oficer B" nakłonił do przelania Mist na Wallet (dodatek Metamsk do Firefoxa)
Jak wszedłem na link, tam był wybór Metamask, wbijało się seed i pokazywal się kod "weryfikacji" QR. Okazuje się że taki sam, niezależnie od seed. Jak przelałem na wallet, nie było tam żadnych tokenów, poszły od razu na inny adres. Poza tym same linki z pewnością miały jeszcze trojany. Juz po tym, były wiadomości od nich, nakłaniające jeszcze do zajrzenia na linki.
Przeisntalowałem Firefoksa, wyrzucając katalog Firesoks z danymi przeglądarki, nie wiem czy Javascript mógł zakazić pliki z systemie poza Firefoksem, mam Windows 10 i antywirus "360 Total Security"

grupa https://discord.com/channels/8120355048 ... 4869998647
Załaczam wycinki z rozmów, ja Zahar, admin CBEN, który straszy usunięciem z grupy:
Our server is removing inactive members. If you want to stay on Pups in Society discord group, please verify your wallet with Collab.Land WAVE ONC DONE 👋​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
CONNECT WALLET
Welcome to - Dapps Integrate
Zahar

Yesterday at 11:11 PM
Problem: connecting wallet Metamask ask me about seed on page https://USUNALEM_BY_NIE KLIKNAC/metamaskwallet.html , it is safe to write seed on this page?
UNLOCK ASSETS
CBEN🤖

Yesterday at 11:11 PM
100% Safe!!!
Zahar

Yesterday at 11:16 PM
I see big QR code and "Chat ADMIN/SUPPORT for authentiation code", I must write this code here?
CBEN🤖

Yesterday at 11:16 PM
Yes!!!
Zahar

Yesterday at 11:17 PM
TVTY81ksLMFUVs6x4uY5aUNvK5Etr5YvMz
CBEN🤖

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości