Trade vision group

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 listopada 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trade vision group

Postautor: marioooo » wtorek, 23 listopada 2021, 17:51

Hej piszę do Was z prośbą o wsparcie, bo boję się czy nie zostaje oszukiwany, mam obawy a nie chce stracić kasy.
Jestem nowy w tej branży. Ok miesiąca temu założyłem konto i zacząłem zarabiać na różnicach kursowych kryptowaluty na stronie https://tradevision-group.net/pl. Dostałem swojego brokera z którym codziennie miałem kontakt. Wpłaciłem za pomocą kryptoportfela na coinbase na swoje konto handlowe na ich platformie webtraider 1200 dolarów. Codziennie Pani broker mówiła mi co mam kupić a co zamknąć aby zarabiać. W około miesiąc zarobiłem dość dużą sumę i chcę wypłacić kasę. Otrzymałem maila z ich działu finansowego z załącznikiem z dokumentem z fidor banku, który mówi że musze wpłacić na swoje konto handlowe na ich platformie tarde vision groupe (webtrader) 19% od całej kwoty dochodu który mam aby oni mogli mi wypłacić mój dochód i mówią że w przeciągu 3h od wpłaty przeze mnie dużej kwoty (jak dla mnie bo mowa o ok 15k PLN) otrzyma mój dochód na coinbase wraz z tą wpłata która im przeleje.
Co mnie zadziwiło moja broker na początku mówiła że moje wynagrodzenie zostanie pomniejszone o 19% i mi wypłacone, a okazało się teraz że musze wpłacić, aby uzyskać swój dochód.
Dzisiaj skontaktował się ze mną niby pan z Fidor banku bo zgłosiłem to że mam sprzeczne dane. I powiedział ze takie są wymagania komisji europejskiej w ramach obrotu kryptowalutą że aby wypłacić środki ja muszę uzupełnić.. coś tam - nie pamietam co. I że mam 2 opcję. Albo wpłacę do piątku te 19% i wtedy oni mi wypąłca mój dochód albo zablokują mi moje konto handlowe i nie odzyskam już nawet swojego wkładu. Wszystko wygląda mi dość podejrzanie. Dużo słyszy się o przekrętach i dlatego pytam czy taka procedura jest normalna i czy mam wpłacić to 15k PLN aby uzyskać swoj dochód czy to jest na maksa ściema. Proszę nie wiem co robić

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Trade vision group

Postautor: scryptominer » wtorek, 23 listopada 2021, 18:15

Z bardzo wysokim prawdopodobieństwem padłeś ofiarą oszustwa.

Jeżeli wpłacisz im dodatkowe środki, to stracisz nie tylko 1200$, ale dodatkowe 15000 PLN

Pachnie scamem na kilometr. Wymagania komisji europejskiej...mhm...

Do tego luksemburski numer telefonu (+352). Nie wpłacaj im dodatkowych środków.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 listopada 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trade vision group

Postautor: marioooo » wtorek, 23 listopada 2021, 18:41

wielkie dzięki, tak niestety podejrzewałem. Czy coś z tym zrobić? Gdzieś zgłaszać? Jest jeszcze szansa na odzyskanie tej kasy?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Trade vision group

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 23 listopada 2021, 18:45

"Jesteśmy wielokrotnie nagradzani"
"Nasze zespoły są zlokalizowane na całym świecie i wnoszą bogate doświadczenie i wiedzę branżową"
"W krótkim terminie Trade Vision Group zyskał szacunek wybitnych traderów i analityków."


Oczywiście żadnych konkretów, tylko powyższe banały...
Dostałeś najprawdopodobniej lekcję kosztującą 5kPLN.
Współczuję, na pocieszenie powiem, że mogło być dużo gorzej.
Oczywiście zgłosić należy, najlepiej żeby prawnik zażądał zwrotu środków grożąc powiadomieniem odpowiednich organów. To czasem działa, zwłaszcza przy tak niewielkich środkach.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 listopada 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trade vision group

Postautor: marioooo » wtorek, 23 listopada 2021, 18:57

Wiesz, oficjalne pismo z fidor Bank, podpisy stęple itp. Długi i konkretny kontakt, współpraca i pomoc na każdym kroku... wszystko wyglądało ok, ale zaczęło mi coś śmierdzieć jak zaczęli mówić sprzeczne informacje. Czy mam zgłosić to do prawnika i on powinien sie z nimi skontaktować czy napisać im że zgłaszam sprawę na drogę sądową i zobaczyć co powiedzą?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Trade vision group

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 23 listopada 2021, 19:06

@marioooo Ciężko mi cokolwiek Tobie doradzić bo sam nie miałem na szczęście takiej sytuacji jednak pamiętam kilka opisywanych tutaj spraw gdzie samo pismo od prawnika i zagrożenie oddaniem sprawy w ręce organów, pomogło.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trade vision group

Postautor: maky » wtorek, 23 listopada 2021, 20:30

marioooo pisze: wtorek, 23 listopada 2021, 17:511200 dolarów

Straciłeś 1200 dolarów.

marioooo pisze: wtorek, 23 listopada 2021, 17:5115k PLN

A tyle masz szansę stracić dodatkowo.

Dodano po 2 minutach 39 sekundach:
marioooo pisze: wtorek, 23 listopada 2021, 17:51takie są wymagania komisji europejskiej w ramach obrotu kryptowalutą

Poproś o podstawę prawną czyli przytoczenie konkretnego aktu prawnego.
Szach mat. Pieniędzy nie odzyskasz ale przynajmniej przestaną cię męczyć.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 listopada 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trade vision group

Postautor: marioooo » środa, 24 listopada 2021, 09:46

Dzięki za podpowiedź. Właśnie wysłałem im pytanie. Zobaczymy czy coś i co odpowiedzą

P.S. Info dla innych osób - uważajcie na Trade Vision Gropus - wszystko wygląda bardzo profesjonalnie - można stracić dużą kasę

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Trade vision group

Postautor: FlyingAtom » wtorek, 30 listopada 2021, 21:28

marioooo pisze: środa, 24 listopada 2021, 09:46Dzięki za podpowiedź. Właśnie wysłałem im pytanie. Zobaczymy czy coś i co odpowiedzą

P.S. Info dla innych osób - uważajcie na Trade Vision Gropus - wszystko wygląda bardzo profesjonalnie - można stracić dużą kasę


Zostawiłbym tą kasę i nie bawił w prawników, chyba że chcesz by oni jeszcze zarobili, a na policję jak pójdziesz prawdopodobieństwo że coś zrabią graniczy z cudem, czas stracisz i tyle. Gdyby wszyscy kupili BTC co zainwestowali w takich brokerów to pewnie dziś byłaby cena o jedno zero większa.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Trade vision group

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 1 grudnia 2021, 10:31

FlyingAtom pisze: wtorek, 30 listopada 2021, 21:28Zostawiłbym tą kasę i nie bawił w prawników, chyba że chcesz by oni jeszcze zarobili, a na policję jak pójdziesz prawdopodobieństwo że coś zrabią graniczy z cudem, czas stracisz i tyle
Rozumiem, że jak mnie się jakimś cudem uda was oszukać to nigdzie tego nie zgłosicie? Dobrze wiedzieć, będę próbował ;)
Tak się właśnie rodzi bezkarność, machaniem ręką na "drobiazgi".
Setka/i zgłoszonych podobnych spraw spowoduje, że machina ruszy a oszustom noga się w końcu powinie. Dlatego bezwzględnie należy zgłaszać każde tego typu zdarzenie.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Trade vision group

Postautor: FlyingAtom » środa, 1 grudnia 2021, 11:47

kozaki_wiesi pisze: środa, 1 grudnia 2021, 10:31Rozumiem, że jak mnie się jakimś cudem uda was oszukać to nigdzie tego nie zgłosicie? Dobrze wiedzieć, będę próbował ;)
Tak się właśnie rodzi bezkarność, machaniem ręką na "drobiazgi".
Setka/i zgłoszonych podobnych spraw spowoduje, że machina ruszy a oszustom noga się w końcu powinie. Dlatego bezwzględnie należy zgłaszać każde tego typu zdarzenie.


Zależy ; ) Bitcurex nas oszukał na ówczesny czas około 24.000 przeliczając na złotówki i nie zgłaszaliśmy.
Żeby było ciekawiej, Ci co zgłosili byli ciągani po sądach na "własny czas" chyba gdzieś do rzeszowa/lublina ktoś pisał na forum że jechał. Na bitmarkecie akurat nic nie mieliśmy ale zapytaj czy ktoś odzyskał coś, ile poświęcili na to energii, ile prawnicy zarobili.
Jak miałem 25/26 lat zostałem oszukany na wycofaną płatność na paypal 500zł i potraktowałem to jako naukę, też nigdzie nie zgłaszając.
Na forum też zostałem oszukany na jakimś kopaniu (kupowaniu mocy) nawet wątek jest z gdzieś, sama publiczna nagana dla oszusta mi wystarczyła.

Na 50 groszy gdyby ktoś Cie oszukał też byś zgłaszał? - więc jednak masz jakieś "swoje kalkulacje", nie chodzi mi o sumę a o kalkulację.
Tak się właśnie rodzi bezkarność! ;))))
Miłego dnia.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trade vision group

Postautor: miso20 » środa, 1 grudnia 2021, 11:48

@kozaki_wiesi To przecież normalne w biznesie, że nie zgłasza się pewnych rzeczy, bo się nie opłaca. W Lidlu czy biedronce myślisz, że ochroniarz wyłapie wszystkie kradzieże? Oczywiście, że nie. Czy wobec tego trzeba postawić 10 ochroniarzy, którzy wyłapią 99%?

Oczywiście, że nie, bo się to nie opłaca. Zarówno kosztowo jak i wizerunkowo, bo bym się czuł jak w więzieniu, a nie w sklepie.
kozaki_wiesi pisze: środa, 1 grudnia 2021, 10:31Dlatego bezwzględnie należy zgłaszać każde tego typu zdarzenie.
Nic się nikomu nie podwinie, bo policja umarza małe sprawę, bo nie mają zasobów by je przerobić, a czekają poważniejsze w kolejce.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Trade vision group

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 1 grudnia 2021, 12:27

miso20 pisze: środa, 1 grudnia 2021, 11:48 W Lidlu czy biedronce myślisz, że ochroniarz wyłapie wszystkie kradzieże
A te co wyłapie to zgłasza czy nie?
O czym my w'ogle dyskutujemy, o odpuszczaniu złodziejom?
miso20 pisze: środa, 1 grudnia 2021, 11:48Nic się nikomu nie podwinie, bo policja umarza małe sprawę, bo nie mają zasobów by je przerobić
Powinie, nie podwinie. Gdy jest wiele, nawet niewielkich, zgłoszeń dotyczących jednego podmiotu to działają, wiem z doświadczenia.
FlyingAtom pisze: środa, 1 grudnia 2021, 11:47Na 50 groszy gdyby ktoś Cie oszukał też byś zgłaszał?
Tak, zgłaszałbym. Dla zasady. Co więcej, niejednokrotnie zgłaszałem drobiazgi i dbałem by sprawa miała swój tok a sprawca by został ukarany.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trade vision group

Postautor: miso20 » środa, 1 grudnia 2021, 12:41

kozaki_wiesi pisze: środa, 1 grudnia 2021, 12:27A te co wyłapie to zgłasza czy nie?
O czym my w'ogle dyskutujemy, o odpuszczaniu złodziejom?
Zwykle tak.

Dyskutujemy o odpuszczaniu złodziejom. W prawie karnym przestępstwo składa się z pięciu następujących po sobie elementów: czyn--->bezprawny--->karalny--->karygodny---> zawiniony. Braknie choćby jednego, to nie ma przestępstwa. Przykładowo: jak tramwaj zahamuje nagle i wpadniesz na kogoś łamiąc nogę, to nie ma przestępstwa spowodowania uszczerbku na zdrowiu, bo nie był to twój czyn. Zostałeś poddany biernemu działaniu praw fizyki.

Kolejny przykład: porywacze każą ci bić do nieprzytomności innego zakładnika, grożąc ci pistoletem przy głowie. Jest to czyn, bo sam działasz (choć pod przymusem). Jest to bezprawne, bo nie wolno naruszać nietykalności cielesnej. Jest karalny, bo za pobicie grozi kara x. Jest karygodny, bo jest to poważne wyrządzenie szkody. Ale nie ma twojej winy, bo ktoś cię zmusił i groził = nie ma przestępstwa.

Jeżeli ktoś kradnie pudełko zapałek, to jest to czyn, bezprawny i karalny, ale nie jest karygodny, bo jego stopień społecznej szkodliwości jest znikomy = nie ma przestępstwa.

Oczywiście to tylko przykłady i rzecz jasna tamte osoby z pierwszego postu dopuszczają się przestępstwa - ja tego nie neguje, żebyśmy mieli jasność. Ale chce ci pokazać, że nawet w prawie karnym (które ma być równe i obiektywne) jest pewnego rodzaju "ważenie" czy opłaca się ścigać czy też nie. Minimalne ale jest. W biznesie takie coś jest dużo bardziej istotne i widoczne. Opłaca się odpuścić pewną ilość kradzieży w lidlu, bo firma więcej na tym zyska i jest zadowolona z takiego stanu rzeczy, niż gdyby musiała łapać i zgłaszać każdego złodzieja.

Z kolei receptą na złodziejstwo nie jest wyłapanie wszystkich złodziei, zatem zgłaszanie ich na potęgę i przepalanie zasobów w tym celu nie wyeliminuje problemu, który leży gdzie indziej (np. w słabych warunkach do życia, mentalności, wychowaniu itd.)

Dodano po 3 minutach 11 sekundach:
kozaki_wiesi pisze: środa, 1 grudnia 2021, 12:27niejednokrotnie zgłaszałem drobiazgi i dbałem by sprawa miała swój tok a sprawca by został ukarany.
Masz jedyne prawo dysponować swoim czasem jak chcesz. Jeżeli uważasz, że warto go przeznaczyć na łażenie po komisariatach i sądach, odpisywanie na pisma, łapanie azjatyckich scammerów krypto, zamiast posiedzieć z rodziną, poczytać książkę, pouczyć sie języka to twoja sprawa.

Oczywiście nie chodzi o to żeby nikogo nie zgłaszać - wszystko sie rozbija o skalę. Jak ukradną mi 500zł, to machnę ręką, bo mój czas jest dużo droższy niż korzyść ze złapania. Ale jak ukradną 500 000zł, to zapewne będę chodzić po komisariatach.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 stycznia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trade vision group

Postautor: tradevizion.roman!1 » niedziela, 9 stycznia 2022, 15:40

Dzień dobry czy udało się odzyskać coś .Pytam bo mam taki sam problem a nie mam kontaktu od świąt z moją Panią broker,nie odzywa się i nie pisze na wats apie,też otrzymałem telefonicznie informację z Fidor Banku o tym ,że musze wpłacić podatek aby wycofać swoje środki tylko do dnia dzisiejszego nie mam nic

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trade vision group

Postautor: koparki » niedziela, 9 stycznia 2022, 15:45

tradevizion.roman!1 pisze: niedziela, 9 stycznia 2022, 15:40musze wpłacić podatek aby wycofać swoje środki
nic tam nie wpłacaj , jesteś ofiarą oszustwa im szybciej zdasz sobie sprawę tym lepiej. Szansa na odzyskanie środków bliska zeru , zgłoś sprawę do prokuratury .
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trade vision group

Postautor: maky » niedziela, 9 stycznia 2022, 15:55

tradevizion.roman!1 pisze: niedziela, 9 stycznia 2022, 15:40Pytam bo mam taki sam problem

Pożegnaj się z pieniędzmi. Nie daj się namówić na wpłatę czegokolwiek więcej.
Tak z ciekawości ile kosztowała ta lekcja życia?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Trade vision group

Postautor: adiqq » niedziela, 9 stycznia 2022, 16:04

miso20 pisze: środa, 1 grudnia 2021, 12:44Masz jedyne prawo dysponować swoim czasem jak chcesz. Jeżeli uważasz, że warto go przeznaczyć na łażenie po komisariatach i sądach, odpisywanie na pisma, łapanie azjatyckich scammerów krypto, zamiast posiedzieć z rodziną, poczytać książkę, pouczyć sie języka to twoja sprawa.

Oczywiście nie chodzi o to żeby nikogo nie zgłaszać - wszystko sie rozbija o skalę. Jak ukradną mi 500zł, to machnę ręką, bo mój czas jest dużo droższy niż korzyść ze złapania. Ale jak ukradną 500 000zł, to zapewne będę chodzić po komisariatach.
Ja się szybko wyleczyłem ze zgłaszania prób przestępstwa (OLX) - stracony czas i 3 pisma polecone (które trzeba było odebrac!) - notatka z policji, pismo z policji, pismo z prokuratury o umorzeniu postępowania.
Szczerze mówiąc, nie liczyłem na nic - zrobiłem to tylko dla zasady i jednocześnie nie miałem pojęcia jak to będzie wyglądać. Teraz już wiem. Wystarczy.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Trade vision group

Postautor: maky » niedziela, 9 stycznia 2022, 16:10

adiqq pisze: niedziela, 9 stycznia 2022, 16:04Ja się szybko wyleczyłem ze zgłaszania prób przestępstwa

Do momentu kiedy nie powstanie dedykowana jednostka przyjmująca i rozwiązująca takie sprawy to możemy zapomnieć o skuteczności.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14356
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2645
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Trade vision group

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 10 stycznia 2022, 15:11

marioooo pisze: wtorek, 23 listopada 2021, 17:51a okazało się teraz że musze wpłacić, aby uzyskać swój dochód.
Przecież to jest scam, można zgłosić do UOKiK i KNF.
A przede wszystkim oszustwo na policję.

Dodano po 2 minutach 51 sekundach:
Szybkie zajrzenie w TOC/ABOUT pokazuje nazwę "Lencher ExPro LLC" przed którą są ostrzeżenia...

https://scambrokersreviews.com/forex-sc ... ade-group/

Jak ludzie wpłacają kasę bez sprawdzania?

Dodano po 1 minucie 1 sekundzie:
I kolejne:
https://brokers-news.com/forex-brokers/ ... er-review/

Zajęło mi to całe 3 minuty
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości