Oszustwo typu : jest btc/eth do zgarnięcia ale jest zablokowane ;)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 czerwca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu : jest btc/eth do zgarnięcia ale jest zablokowane ;)

Postautor: ciachozy » niedziela, 20 czerwca 2021, 14:35

Proszę bardzo o pomoc, zainwestowałem pieniądze no i pykło... mam 3300 ethereum, wypłaciłem z giełdy na mój portfel Proszę powiedzieć mi kiedy dojdą pieniądze na mój portfel? Jak ktoś jest zainteresowany współpracą .... Jeżeli jest jakiś znawca tematu to oferuję 10.000zł za pomoc w finalizacji wszystkich transakcji.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Oferta oraz pomoc przelew z giełty na portfel.

Postautor: koparki » niedziela, 20 czerwca 2021, 14:38

na 99,9% skończy się jakąś prośba o wpłacenie małej kwoty aby odblokować dużą kwotę, pozostawiłem jako przykład potencjalnego oszustwa. Nic nie wpłacać temu użytkownikowi ! wykasowałem oferowany kontakt na GG , proszę szukać pomocy w kwestii obsługi portfeli krypto transparentnie, poprzez forum.
---

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 stycznia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: Marcin Stany » wtorek, 18 stycznia 2022, 17:29

Witam
Panowie jestem nowy ale potrzebuję pomocy w sprawie e-maila od Krakena bo trochę nie rozumiem
poniżej wiadomość
Informujemy, że otrzymaliśmy przelew z XXXXXXXXXXX na naszą giełdę Kraken na łączną kwotę 1,86 BTC = 67 884,35 EUR. Twoje konto zostało zweryfikowane w naszym systemie. Waluta transakcji: Bitcoin.

Jesteśmy gotowi do przetworzenia Twoich środków. Upewnij się, że wpłaciłeś 10 000,00 EUR na swoje konto Kraken. Ten krok jest wymagany do zakończenia synchronizacji i przelania pieniędzy na Twoje konto.
Poinformuj nas, kiedy środki zostaną zaksięgowane na Twoim koncie Kraken, a my przejdziemy do kolejnego etapu Twojej transakcji.
Oto link do założenia konta u nas:

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu przelej nam kasę a odblokujemy btc/eth które rzekomo są Twoje

Postautor: koparki » wtorek, 18 stycznia 2022, 18:17

@Marcin Stany nic nie wpłacaj , to jest znany schemat oszustwa, dobrze że tu zapytałeś.
---

Dyskutant
Posty: 188
Rejestracja: 28 sierpnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Oszustwo typu : jest btc/eth do zgarnięcia ale jest zablokowane ;)

Postautor: zuku » wtorek, 18 stycznia 2022, 18:56

Jest wiele schematów oszustwa.

Dzwonił do mnie kiedyś gość mówił po Polsku ale ze znanym wschodnim akcentem. Bardzo się starał żebym mu uwierzył, że mam do odebrania 0.23 Bitcoina. Oczywiście aby odzyskać zagubiony (wg. tego pana) kąsek coina, chciał uzyskać dostęp zdalny do mojego pulpitu na komputerze.
https://www.wykop.pl/wpis/62723229/oszu ... two-22-85/

Inna sprawa, to trzeba uważać z jakich giełd się korzysta. Giełda może widnieć na znanych witrynach tj. coinmaprketcap.com czy coinpaprika.com i nawet działać jak przelejesz środki na nią. Ale jak już będziesz chciał je odesłać z giełdy gdziekolwiek, to może się okazać że nie wyślą.
https://steemit.com/bitebtc/@zooqlabs/g ... yptowaluty

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo typu : jest btc/eth do zgarnięcia ale jest zablokowane ;)

Postautor: miso20 » wtorek, 18 stycznia 2022, 18:59

@Marcin Stany sprawdź dokładnie adres, z którego przyszedł mail. To prawdopodobnie podszywka, np. zamiast K jest inna literka z cyrylicy i już podobnie wygląda.

Oczywiście nic nie wpłacaj.

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości