Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 6 grudnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: undertaker » niedziela, 6 grudnia 2020, 11:03

Witam,nie dawno dzwonił do mnie gość podający się za przedstawiciela Blockchain.com miał mój tel.,maila i powiedział,że mam do odebrania wypłatę za handel automatyczny , było to prawie 1 btc.( wcześniej miałem zakupione krypyowaluty i firma króre je przechowywała po jakimś roku została przejęta przez firmę Blockchain.com i mieli się ze mną skontaktować)więc umówiliśmy się na konkretny dzień.Będąc przed komputerem,kazał załączyć AnyDisk i wszedł na mój komputer aby szybciej zrobić przelew,korzystając z mojej naiwności wszedliśmy na konto bankowe i zaczął dokonywać przelewu,ale z mojego konta na giełdę koinal ,gdy zauważyłem przelew nie w tą stronę powiedział,że trzeba wymienić btc na dol.znów uśpił moją czujność i wyprowadził pieniądze z konta.Zanim weszliśmy na konto bankowe pobrał ode mnie ksero dowodu osobistego niby do weryfikacji i prawdopodobnie a nawet napewno utworzył na mnie konto na koinalu i przelał tam pieniądze kupując btc i taką miałem wypłatę ,że dokonałem wpłaty.Wiem tylko,że był to oszust ze wschodnim akcentem i dałem się podejść jak dziecko.Po wszystkim zorientowałem się,że to kant,ale było już za późno,jedyne co mogłem zrobić to zadzwonić do banku i cofnąć transakcje bo była jeszcze na blokadzie i nie wyszła z konta.Reklamacją nie została uznana bo była prawidłowo przeprowadzona,i po 2 dniach konto zostało wyczyszczone.Zablokowałem też pesel do instytucji finansowych,aby nie naciągnął na mnie jakichś pożyczek.
Dzwoniłem też do Blockchain.pl to odrębna nie mająca powiązań z Blockchain.com,ale po takich wałkach ludzie właśnie do nich się odwołują i takich jak ja naiwnych i bez pojęcia i praktyki w kryptowalutowym handlu jest multum jeden z nich stracił nawet 50000 zł.
Jedyne co zostało mi z dowodów tego oszustwa to potwierdzenie przelewu na koinal strona adreu na który zostało przelane z koinalu bo btc trafiły na blockchair mogę to otworzyć ,ale nic więcej nie mogę zrobić typ tego adresu to pubkeyhash .
Piszę to ku przestrodze i jeśli ktoś też dał się nabrać w ten sposób, proszę o wpis im więcej poszkodowanych będzie tym większe szanse w prokuraturze a zgłoszeń jest naprawdę sporo i sprawa będzie barziej rozwojowa.
Dodam tylko,że z Blockchain.com były wycieki informacyjne posiadaczy portfeli na tej platformie, nie mam czym potwierdzić tej informacji ale słyszałem z różnych źródeł w każdym razie jedno jest pewne,że nie mają regulacji i ich system może na to wskazywać a ja mogę być tego ofiarą także bądzcie czujni i jeszcze ważna sprawa nie dajcie się scamować,nie wpuszczaicie nikogo na swój komputer, bo nikt prócz was samych wypłaty nie zrobi ,jako zielony w handlu kryptowalutami mam 0 konto nie dopuście do tego,aby to zdażylo się u was.
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 grudnia 2020, 11:42 przez undertaker, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: miso20 » niedziela, 6 grudnia 2020, 11:32

undertaker pisze: niedziela, 6 grudnia 2020, 11:03kazał załączyć AnyDisk i wszedł na mój komputer aby szybciej zrobić przelew,
Człowieku, dajesz dostęp jakiemuś przypadkowemu gościowi z neta, który ci obiecuje bitcoin do swojego komputera? A tyle jest oświadczeń różnych firm, że żaden pracownik nie zażąda hasła dostępu. Na infolinie jak dzwonisz coś załatwić, to ci wchodzą na komputer czy robią to na swoim systemie? Co najwyżej każą urządzenie wyłączyć z gniazdka. Skąd się tacy naiwni ludzie biorą...
undertaker pisze: niedziela, 6 grudnia 2020, 11:03pobrał ode mnie ksero dowodu osobistego
Moje gratulacje - zostałeś słupem
undertaker pisze: niedziela, 6 grudnia 2020, 11:03tym większe szanse w prokuraturze
Mrzonki - nic nie zrobią, a pozwy są po to by osłodzić wam traumy i ugasić emocje, że wpuściliście złodzieja do mieszkania i jak kazał wam się odwrócić, to potulnie patrzyliście jak wynosi wam telewizor.

Czym prędzej pozastrzegaj dowody, karty i wszelkie dane osobowe. Dla bezpieczeństwa jeszcze pozmieniaj hasła, których używasz - daje 99% szans, że używasz max 1-2 haseł do wszystkich kont. Wystąp o nowy dowód, z nowym numerem oraz datą wydania i ważności (pozostałe dane będą takie same). Załóż konto w BIKu, żeby się nie okazało, że ktoś na ciebie kredyt wziął i monitoruj sytuację. Może jeszcze zamknij konto w banku i załóż nowe.

I najważniejsze: jak ktoś z ruskim akcentem zadzwoni do ciebie byś wpłacił 0,1 btc celem odblokowania tego 1 btc, to się rozłącz i nie bądź znowu dymany. Takich przypadków jest masa. Weryfikacje jak się robi gdzieś na wpłatę konta (np. Skycash do kupna biletów lub opłaty parkingu), to sie wysyła 1 grosz lub coś w przedziale od 0-5zł. A inni, którzy to czytają niech się mieją na baczności. Dzieci się dają złapać do samochodu na cukierka, a dorośli na darmowy hajs...

Jak ktoś obcy dzwoni oferować pieniądze za darmo, to ludziom jakby mózg parował i tylko o kasie myślą. Za darmo to tylko wpierdol możesz dostać.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 6 listopada 2019
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: polleck » niedziela, 6 grudnia 2020, 11:42

Nie wierzę że to prawda, na czym polega na prawdę ten scam? Bo to że tyle ludzi ma konta z bitcoinami przejęte nagle przez firmę blokczejn już samo w sobie jest nie do wiary... reszta historii jeszcze gorzej.... ktoś wchodzi na moje konto i ja to widzę, widzę jak przelewa kasę, jak bierze kredyt i NIE REAGUJĘ ??

Nie wierzę w ani jedno zdanie tej historii, może ktoś wytłumaczyć na czym NA PRAWDĘ polega ten scam?

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: koparki » niedziela, 6 grudnia 2020, 11:57

tutaj jest opisana podobna historia : viewtopic.php?f=128&t=34125&p=660335&hi ... ny#p660335

Dodano po 3 minutach 4 sekundach:
Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"
aaa i jeszcze jedno jak kupowaliście Ledgera u producenta to w sieci krążą Wasze dane teleadresowe które wykradziono z firmy która produkuje Ledgera to daje możliwości , np. takie:
https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-po ... e-ledgera/
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: CzarnaOwca » niedziela, 6 grudnia 2020, 15:06

undertaker pisze: niedziela, 6 grudnia 2020, 11:03Będąc przed komputerem,kazał załączyć AnyDisk i wszedł na mój komputer aby szybciej zrobić przelew,korzystając z mojej naiwności wszedliśmy na konto bankowe i zaczął dokonywać przelewu,ale z mojego konta na giełdę koinal
Powiedz, że masz 15 lat, bo nie chcę mi się wierzyć, że dorosła osoba, która ma prawa wyborcze może być tak g**** :shock:
Ja bym usunął ten temat, on i tak nie będzie ostrzeżeniem dla kogoś, bo przeważnie takie "inteligentne osoby" najpierw dokonują GŁUPOT, a dopiero potem wchodzą na te forum. Ten temat nie ma najmniejszego wymiaru edukacyjnego a wręcz ośmiesza nasze społeczeństwo jako osoby rozumne. Czy kogoś to uchroni? Nie, tak jak @miso20 napisał:
miso20 pisze: niedziela, 6 grudnia 2020, 11:32Jak ktoś obcy dzwoni oferować pieniądze za darmo, to ludziom jakby mózg parował i tylko o kasie myślą.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 7 grudnia 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: morka » poniedziałek, 7 grudnia 2020, 21:52

Dzień dobry,
zadzwonił dziś do mnie nieznany mi Artur Savicki (znał mój numer, nazwisko, a także email, jak się później okazało) z informacją, że mam do odebrania 0,93 btc wypłaty za handel automatyczny, czyli dokładnie ten sam tekst, co poniżej. Zdziwiłam się, ponieważ nie zajmuję się tym i niewiele wiem o btc. Ponieważ powiedziałam, że się zastanowię i proszę o informację o moim koncie - przesłał na mój email, który znał, poniższą wiadomość (cytuję dla następnych, do których zadzwonią).

Skoro mają moje dane, to skądeś je wzięli. Czy powinnam już zmienić dokumenty?
Proszę też o wiadomość o platformie AstonTrust; też się do mnie zgłosiła; są trochę bardziej subtelni, ale też namawiają na wiele rzeczy...
Pozdrawiam.

---
"Artur Savicki <artur.savicki@bitcoinig.com>
11:10 (10 godzin temu)
Dzień dobry!
Z przyjemnością zawiadamiam, że na Pana / Pani koncie handlowym zakończył się właśnie cykl handlu automatycznego. Z uzyskanej w toku handlu kwoty BTC przysługuje Panu / Pani kwota 0,93 BTC. Kwotę tę możemy wypłacić bezpośrednio na rachunek bankowy.
Portfel: https://www.blockchain.com/pl/btc/addre ... UwasKSPqab
W sprawie kontynuowania wypłaty środków, proszę o kontakt drogą elektroniczną.
Gratuluję uzyskanych wyników handlu i mam nadzieję na dalszą, owocną współpracę.
Z wyrazami szacunku,
Artur Savicki
Starszy Specjalista
Ta wiadomość i jakiekolwiek pliki lub załączniki przesłane wraz z nią, są poufne i przeznaczone wyłącznie do użytku osób i jednostek, do których wiadomość została adresowana.
Jeśli wiadomość została otrzymana pomyłkowo, prosimy o powiadomienie o tym nadawcy i usunięcie wiadomości.
Klauzula informacyjna:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych przetwarzanych jest Bitcoin Investment Group Sp. z o.o.
2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są zgodnie z prawem wyłącznie w określonych celach i w niezbędnym zakresie.
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są wyłącznie na podstawie wcześniej udzielonej zgody w zakresie i celu określonym w treści zgody.
4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w pkt 3, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa.
5. W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przysługują Pani/Panu następujące uprawnienia: prawo dostępu do danych osobowych, prawo do żądania sprostowania (poprawiania) danych osobowych, prawo do żądania usunięcia danych osobowych, prawo do żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych, prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
6. W przypadku gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby na przetwarzanie danych osobowych przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie to nie ma wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, z obowiązującym prawem.
7. W przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem przetwarzaniu Pani/Pana danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych."
------

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: miso20 » poniedziałek, 7 grudnia 2020, 23:05

morka pisze: poniedziałek, 7 grudnia 2020, 21:52znał mój numer, nazwisko, a także email, jak się później okazało
Takie dane sa w większości wypadków publicznie dostępne. Publicznie, bo zwykle podaje się je w jakichś sklepach, a potem są wycieki danych osobowych. Kupowałaś może ledgera w ich oficjalnym sklepie? Mieli jakiś czas temu wyciek i całkiem możliwe, że to stamtąd mają twoje dane.

Z tego co opisałaś, to nic nie wskazuje by trzeba było zmieniać dowód. Są jednak tacy, którzy robią to regularnie dla bezpieczeństwa, więc już zdecyduj sama. Na pewno trzeba wymienić, jeżeli gdziekolwiek wysyłałaś skany dowodu.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 6 grudnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: undertaker » niedziela, 13 grudnia 2020, 17:42

To przekręt, mnie oskubali na ten sam portfel z tego właśnie adresu,który jak się przyjżeć jest pusty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: maky » niedziela, 13 grudnia 2020, 18:10

polleck pisze: niedziela, 6 grudnia 2020, 11:42Nie wierzę w ani jedno zdanie tej historii
A ja wierzę w każde zdanie. Dlatego tak śmieszą mnie reklamy mBanku ostrzegające przed oszustami.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: CzarnaOwca » niedziela, 13 grudnia 2020, 20:13

Najszybsze narzędzie do sprawdzenia czy mamy czysty email czy już nam go podje#$li to ta strona:
https://haveibeenpwned.com/

Możecie sprawdzić czy był wyciek danych z Waszym emailem. Mam 1 email gdzie właśnie był wyciek na morele.net

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: Kizia2129 » wtorek, 12 stycznia 2021, 13:25

Jestem ofiarą Artura Savickiego. Proszę o kontak innych poszkodowanych na @ kizia-2129@wp.pl

Początkujący
Posty: 217
Rejestracja: 18 sierpnia 2020
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: ozyrys486 » wtorek, 12 stycznia 2021, 13:57

w jakim celu osoby poszkodowane maja sie kontaktowaqc ?

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 9 września 2020
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: whatever » wtorek, 12 stycznia 2021, 15:23

Selekcja naturalna.
Nie chce mi się wierzyć, że ludzie nabierają się na takie rzeczy.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 12 stycznia 2021, 21:12

@morka @Kizia2129 A zajrzyjcie do wątku o BitcoinIG...
Scam jak się patrzy, z niezłym zapleczem telefonistów i mailerów.
Polica o nim wie, ale trzeba drukować maile i iść zgłosić oszustwo.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: fetek » środa, 13 stycznia 2021, 21:28

parada głupoty...

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: Kizia2129 » poniedziałek, 18 stycznia 2021, 08:40

By zwiększyć szansę na złapanie oszustów. Ci którzy mają nas za głupców mają rację. Jeśli nie zacznie się działać to za kilka dni, tygodni lub miesięcy to może spotkać wasze dzieci, rodzeństwo czy rodziców. Oni w takiej sytuacji jak np. ja miałam też mogą okazać się głupcami. Warto reagować.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: miso20 » poniedziałek, 18 stycznia 2021, 12:42

@Kizia2129 Po pierwsze nikogo nie złapiecie i nikogo nie uchronicie. To nie są rzeczy w Polski tylko z zewnątrz i za mały kaliber, żeby jakieś środki na to przeznaczyć.

Po drugie jak się inwestuje w kryptowaluty CIĘŻKO ZAROBIONE PIENIĄDZE, to trzeba najpierw zgłębić wiedzę, a przynajmniej tak by wypadało. Wtedy łatwo ocenić co jest scamem, a co nie jest. Jakoś weterani krypto nie nabierają się na takie coś (jedynie na hacki giełd, na co raczej nie ma się wpływu), a jedynie nowicjusze. Jaki stąd wniosek? Stawia się kasę, a nie ma się wiedzy. Więc tę kasę się traci.

Ale najwyraźniej komuś łatwo przyszła skoro podejmuje takie ryzyko. To tak jak ja bym chciał teraz dać swój hajs w rynek dzieł sztuki, a się na tym kompletnie nie znam. Na pewno bym nie zaufał nikomu kto by mi mówił, że kupuje oryginalnego Rembrandta - poświęciłbym lata na naukę rynku.
Kizia2129 pisze: poniedziałek, 18 stycznia 2021, 08:40Jeśli nie zacznie się działać to za kilka dni, tygodni lub miesięcy to może spotkać wasze dzieci, rodzeństwo czy rodziców.
Stosowne lekcje zostały przez rozsądnych już dawno udzielone.

Jak komuś darmowy hajs obiecują, to ludzie jakby mózg tracili...

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 18 stycznia 2021, 12:51

miso20 pisze: poniedziałek, 18 stycznia 2021, 12:42Po drugie jak się inwestuje w kryptowaluty CIĘŻKO ZAROBIONE PIENIĄDZE, to trzeba najpierw zgłębić wiedzę, a przynajmniej tak by wypadało.
Z drugiej strony warto wszystko upraszczać - Bitcoin ma być/stawać się narzędziem(?) dla wszystkich ludzi nie tylko dla "wysoko" zorientowanych informatycznie.
Tak jak kałasznikow - ale bitcoin ma służyć ludziom a nie do ich zabijania.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: miso20 » poniedziałek, 18 stycznia 2021, 12:53

@ikswodnal Edukować można i się staram na tym forum - pewnie to widzisz. Ale jest pewien procent, który się nigdy nie nauczy i matołkami będą ciągle. Do takich lepiej dociera solidny opierdol niż przestrogi. Żeby to przełożyć na prosty grunt rozumianej doskonale gotówki: Amber Gold, metoda na wnuczka itd. Proste rzeczy, a i tak sie ludzie nabierają. Rozumiem, że ktoś nie rozumie mechanizmu kreacji pieniądza, ale lokatę na 15%, to już każdy rozumie xd.

Powtórzę raz jeszcze: za darmo tylko wpierdol można dostać, a i to byś mi musiał zapłacić, bo by mi się nie chciało tyłka ruszyć ;).

Jak ktoś oferuje coś za darmo - zwłaszcza duże pieniądze to:
A) Jest oszustem
b) Ty jesteś produktem, który jest sprzedawany

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 5 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: Krystian123444 » poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 21:31

Witam. Dziś dzwonił do mnie gościu że mam 33 tyś dolarów do wypłacenia...przekręt jak nic co.

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości