Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: miso20 » środa, 7 kwietnia 2021, 23:46

@Krystian123444 Oczywiście, że tak. Poczytaj wątki na forum. Nic nie wpłacaj, za darmo to tylko wpierdol jest ;P

Początkujący
Posty: 451
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: łabondź2020 » wtorek, 13 kwietnia 2021, 09:55

Mam takie pytanie. Słyszał ktoś o Glaremarkets, co o tym sądzicie?
https://glaremarkets.com/

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: miso20 » wtorek, 13 kwietnia 2021, 10:59

@łabondź2020 To samo, co o wszystkich rzeczach, o które nowi pytają: słyszał ktoś o tym?

Masz Bitcoina? To kupuj Bitcoina, a nie jakieś gówno projekty. Choć może niekoniecznie teraz w środku bańki ;P

Początkujący
Posty: 451
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: łabondź2020 » wtorek, 13 kwietnia 2021, 17:16

@miso20 W mojej ocenie ta platforma to kupa, ale potrzebowałem potwierdzenia-dla kogoś. Ja nie szukam takich nowości.

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 25 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: caffe23 » środa, 14 kwietnia 2021, 13:18

Witam.
Z miesiąc temu miałem podobny telefon jak @undertaker.
Tyle, że ja się domyśliłem o co chodzi. Poniżej opis:


Uważajcie na oszustów podających się w moim przypadku za pracowników www.blockchain.com dzwoniących z numeru +48221521573 Najlepiej nie odbierać!
Gdybyście jednak odebrali to w żadnym wypadku nic nie instalować na komputerze, od razu ich olać!
Ja pozwoliłem sobie z ciekawości aby wybadać temat i zainstalowałem oprogramowanie o jakie mnie poprosili a raczej zdecydowanie kazali abym to zrobił. :)
Jest to "AnyDesk" - oprogramowanie które pozwala po zainstalowaniu przejąć kontrolę nad naszym komputerem oraz mieć wgląd w to, co będziemy wpisywali logując się na nasze konto bankowe co oczywiście kazali mi zrobić hehe :) aby przelać mi pieniążki o równowartości 0.5 BTC.
Ja tego oczywiście nie zrobiłem bo jak wiemy takich rzeczy się nie robi ale bardzo mnie to ciekawiło więc brnąłem dalej.
Powiedziałem typowi, że dam mu adres BTC do portfela kryptowalut albo adres na giełdzie kryptowalut lub nr rachunku bankowego jak tak bardzo chce mi przelać (w tamtym czasie 95000 PLN) jednak to go nie zadowoliło. Usilnie kazał mi żebym się logował do banku :) ponieważ mają takie wymogi i muszą wiedzieć/widzieć czy wszystkie dane się zgadzają :)
Na ekranie laptopa dostrzegłem w między czasie jak jego wskaźnik od myszki wędruje po moim pulpicie i zmienia okna które miałem otwarte. W tym czasie zdążył jeszcze zagościć na mojej pierwszej partycji dysku (zostawiając po sobie ślady) i odwiedził foldery "moje dokumenty", "wideo" i "pobrane".
Ja na komputerze nie trzymam żadnych ważnych informacji a tym bardziej adresów czy też haseł więc mogłem sobie na to pozwolić.
Dziurawy system operacyjny Windows z antywirusami i innymi zabezpieczeniami poszedł już w moim przypadku parę lat temu w zapomnienie, po nieprzyjemnym kontakcie i utracie danych z podobnymi lecz działającymi na innej zasadzie oszustami.
Musiałem w pewnym momencie przerwać tą nową znajomość i wyłączyć "na chama" laptopa oraz rozmowę telefoniczną gdy zauważyłem, że nie mogę już sam pozamykać otwartych okien przeglądarki, gdzie miałem między innymi otwarte zalogowane konto jednej z giełd kryptowalut.
Po całym zdarzeniu zadzwoniłem pod 112 jednakże nie byli tym zainteresowani i nie chcieli nawet abym podał numer telefonu z którego do mnie wykonano połączenie. Miły Pan po drugiej stronie poinformował mnie abym udał się osobiście na komendę i zgłosił to dyżurnemu gdyż oni na numerze alarmowym 112 nie mają możliwości nic zdziałać w takich przypadkach.
(za leniwy jestem, też to olałem)
Dla pewności przeinstalowałem system operacyjny Linux oraz zmieniłem hasła na otwartych kontach, stronach internetowych w czasie kontaktu z oszustami.
Oszust który do mnie zadzwonił miał bardzo wyraźny akcent wschodni (Rosja, Ukraina ?)
Jego nr telefonu który podałem na wstępie wyraźnie wskazuje na Warszawę.
W tle rozmowy było słychać, że jest to jakieś większe pomieszczenie i w oddali głosy innych osób (coś jak telemarketing?) co daje do zrozumienia, że jest to większa, zorganizowana grupa przestępcza działająca na terenie naszego kraju.
Pozdrawiam!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: maky » środa, 14 kwietnia 2021, 15:33

caffe23 pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 13:18Jego nr telefonu który podałem na wstępie wyraźnie wskazuje na Warszawę.

Żyjemy w realiach gdzie numer telefonu nie świadczy o niczym. Mogli nawet zadzwonić z twojego numeru do ciebie.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: KamilZ » środa, 14 kwietnia 2021, 19:11

miso20 pisze: niedziela, 6 grudnia 2020, 11:32 jak ktoś z ruskim akcentem zadzwoni do ciebie byś wpłacił 0,1 btc celem odblokowania tego 1 btc, to się rozłącz
Ja ostatnio propaguję inne rozwiązanie. Jeśli ktoś ma czas i ochotę, to:

1. można udawać, że chce się w to wejść ale zwodzić rozmówcę, grać na zwłokę
2. można zawiadomić policję, że próba oszustwa jest w trakcie i może zechcieliby namierzyć skąd dzwoni telefon.

W najgorszym wypadku zmarnujemy trochę czasu oszustom i może uratujemy kilka osób przed stratą oszczędności.
W najlepszym może ktoś z jednostki cyber prszestępczości skontaktuje się z braćmi z Ukrainy i przymkną tę farmę oszustów, albo poblokują im chociaż numery.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: maky » środa, 14 kwietnia 2021, 23:28

KamilZ pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 19:11albo poblokują im chociaż numery.

To akurat jest niemożliwe.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 czerwca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: cherrybomb » środa, 16 czerwca 2021, 15:37

CZERWIEC 2021

Moi Drodzy forumowicze, zgłaszam Wam, że miałam w dniu wczorajszym dokładnie taką samą sytuację. [/glow]
Zadzwonił do mnie przedstawiciel handlowy ze wschodnim akcentem (powiedział, że dzwoni z Białegostoku). Powiedział, że kończy się termin rozliczeniowy mojej inwestycji i co ze środkami z Blockchain.Com, które zainwestowałam w 2020 roku w grudniu.

Miał takiego pecha, że mam wykształcenie biznesowo-prawne i chłopaka, który pracuje w IT w branży krypto, a ja w weszłam temat już w 2021 roku. Facet będzie manipulował, mówił, że chce pomóc i co mamy zrobić z tymi środkami.

Miał mojego maila, którego od dawna nie używam
Miał mój numer telefonu i dzwonił z numeru 668 614 628

Powiedziałam, że to jest skam i nie będę otwierać od niego żadnych linków, niczego przez maila.
A on na to, to co mam zrobić z tymi środkami.

Ja na to, że może to jest jego szczęśliwy dzień i niech wpłaci środki na fundację na rzecz pomocy Białorusi.

AAZ
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 czerwca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: AAZ » środa, 30 czerwca 2021, 18:12

Witam, do mnie dzisiaj dzwonił.
Piotr Kulasa i też powiedział, ze mam konto i że chcą mi zrobić przelew.
Nie zakładałam konta i w ogóle skąd ma moje dane? Cały czas twierdził, ze założyłam konto a ponieważ przez rok nie było mojego ruchju na koncie to chcą wypłacić mi 10% tego co na moim koncie zarobili 0,30 btc około 40.000zł.
Dzięki Bogu, że weszłam w internet i przeczytałam to co poniżej opisał jeden z użytkowników i mam nadzieję, że w dobrym momencie udało mi się przerwać ten przekręt.
Nigdy nie wierzyłam, że dam się chociaż trochę w taki sposób wkręcić, ale muszę przyznać, ze gość był bardzo przekonujący. :D
Uważajcie kochani.

AAZ
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 czerwca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: AAZ » środa, 30 czerwca 2021, 18:14

mudol pisze: niedziela, 6 grudnia 2020, 15:06
undertaker pisze: niedziela, 6 grudnia 2020, 11:03Będąc przed komputerem,kazał załączyć AnyDisk i wszedł na mój komputer aby szybciej zrobić przelew,korzystając z mojej naiwności wszedliśmy na konto bankowe i zaczął dokonywać przelewu,ale z mojego konta na giełdę koinal
Powiedz, że masz 15 lat, bo nie chcę mi się wierzyć, że dorosła osoba, która ma prawa wyborcze może być tak g**** :shock:
Ja bym usunął ten temat, on i tak nie będzie ostrzeżeniem dla kogoś, bo przeważnie takie "inteligentne osoby" najpierw dokonują GŁUPOT, a dopiero potem wchodzą na te forum. Ten temat nie ma najmniejszego wymiaru edukacyjnego a wręcz ośmiesza nasze społeczeństwo jako osoby rozumne. Czy kogoś to uchroni? Nie, tak jak @miso20 napisał:
miso20 pisze: niedziela, 6 grudnia 2020, 11:32Jak ktoś obcy dzwoni oferować pieniądze za darmo, to ludziom jakby mózg parował i tylko o kasie myślą.
Mi to pomogło uniknąć wtopy, więc lepiej niech zostaną opisane takie historie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3107
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1095
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: CzarnaOwca » środa, 30 czerwca 2021, 20:02

@AAZ no to łap kolejną "inteligentną":
Kobieta padła ofiarą oszustów.

Cała sytuacja miała miejsce na początku czerwca bieżącego roku. 65-letnia koninianka postanowiła w prosty i szybki sposób pomnożyć swoje oszczędności, inwestując je w akcje i kryptowaluty. Nie mając wcześniejszego doświadczenia w takich sprawach, postanowiła znaleźć firmę, która zajmuje się fachowym doradztwem.

65-latka skorzystała z pomocy firmy, która jako pierwsza pojawiła się w wyszukiwarce internetowej. Bezpośrednio po dokonaniu rejestracji na stronie, z kobietą skontaktował się przedstawiciel branży inwestycyjnej. Poinformował on koniniankę, że przypisano jej opiekuna, który będzie pełnił funkcję doradcy podczas wykonywanych transakcji - relacjonuje mł. asp. Sebastian Wiśniewski, oficer prasowy policji w Koninie.

Kilka minut później zadzwonił wspomniany opiekun, który nie mówił czystą polszczyzną. Mężczyzna informował kobietę krok po kroku co ma robić. Najpierw kazał koniniance zainstalować na komputerze aplikacje o nazwie ANY DESK, a następnie przelać część pieniędzy na wskazane przez niego konto tłumacząc się, że sprawdza w ten sposób, czy zgromadzone przez kobietę oszczędności są legalne. Chwilę później doradca, który tak naprawdę był oszustem zaczął sam wykonywać kolejne przelewy, prosząc o akceptację SMS kodów. 65-latka dopiero po wykonaniu kilkunastu transakcji zorientowała się, że padła ofiarą oszusta, a z jej konta zniknęło ponad 150 tysięcy złotych - dodaje.

Początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 11 sierpnia 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: MIRQ3 » poniedziałek, 12 lipca 2021, 17:38

Hehe, ja dziś miałem to samo :) Pan z wyraźnie wschodnim akcentem stwierdził, że jakiśtam auto-trading wygenerował mi 0,3BTC :D Hahaha, ale beka, już to mnie rozbawiło.
Ale wkurwiło to, że mieli moje pełne dane. Prawdopodobnie jest to pokłosie spraw Kurwexa i Bitmarketu, bo nie dzwonią do przypadkowych osób :(
Jak poprosiłem o dokładną nazwę firmy bo chcę ją sprawdzić w necie, to... się rozłączył i już więcej nie zadzwonił. Ciekawe dlaczego? :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 13 lutego 2018
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: Zavory » niedziela, 1 sierpnia 2021, 22:24


Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 sierpnia 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: Oliwa » poniedziałek, 30 sierpnia 2021, 17:55

Pani Agata Górska coś Wam mówi? Rozmawiałem z Nią dziś, tez chce mi wypłacić kasę, i też 0,3 btc.. Babka nerwowo odpowiada na moje pytania dotyczące sposobu pozyskania moich danych. Twierdzi ze automat ugrał dla mnie kasę i wypłacają mi 10% środków. Równiez każe mi usiaść przed komputerem i czekać na wytyczne. Poinformowałem ją ze w zadne linki nie będę wchodził, nigdzie się logował, ewentualnie podczas wideo rozmowy mogę okazać częściowo zakryty dokument tożsamości i podać rachunek bankowy do przelewu. Powiedziała że zadzwoni w czwartek po konsultacji z managerem..
juz to widzę.. hehe Złodzieje sa teraz wszędzie, Panowie i Panie uważajcie. Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 3 września 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: Lofty » piątek, 3 września 2021, 20:49

Witam wszystkich wczoraj miałem telefon ze mam na koncie Bitcoin 82 tys gb i ze mam zamrozony portfel i żeby wypłacić te pieniądze muszę wyslac mu 900 euro a to mi wyslal na maila Witam Panie Kraszewski

To jest Jessica Tivey z zespołu wsparcia Blockchain.com.
Dzisiaj odbyliśmy krótką i miłą rozmowę, a Ty zostałeś poinformowany o posiadanym koncie na naszej platformie.


Konta, z którymi kontaktujemy się w trakcie tej pierwszej kampanii, to transakcje od 18 listopada 2015 do 21 marca 2021 i z różnych powodów zostały ZAMROŻONE, a faktyczny status to „uśpiony”.
Twoje konto mogło zostać utworzone z następujących powodów:

1-Zarejestrowałeś to konto samodzielnie za pomocą swoich danych osobowych.
2-To konto mogło zostać utworzone na podstawie Twoich wcześniejszych doświadczeń w handlu online lub środków, które utraciłeś podczas handlu online.
3-W 2015 r. Bitcoin i Blockchain były wszędzie (komercyjne, platformy i w całym Internecie), a 30% naszych klientów zarejestrowało się, nawet nie znając wyników.

Na swoim koncie w Blockchain masz kwotę 2,30201 Bitcoin /82 512,67 GBP
Wartość w GBP jest zmienna, w zależności od ruchów cen Bitcoin.

Ponieważ twoje konto jest zamrożone i jest w stanie uśpienia, masz trzy możliwości:

1- Dezaktywuj swoje konto, a utracone pieniądze nie będą już odpowiedzialnością Blockchain.
2- Rozpocznij proces ponownej aktywacji konta, aby móc wypłacić łączną kwotę pieniędzy bezpośrednio na swoje konto bankowe za pośrednictwem „Działu Zwrotów”.
3- Aktywuj ponownie swoje konto i nadal używaj go do handlu online, gdzie możesz wypłacić, przelać lub handlować online.

Twój portfel jest w stanie Uśpienia i wyświetla się w standardowej cenie GBP.
Aby rozpocząć proces reaktywacji, będziesz musiał dokonać transakcji w wysokości 0,023 BTC (1% całkowitej kwoty), co stanowi minimum wymagane do tego procesu.

Zamierzasz umieścić kwotę 0,023 BTC w swoim portfelu jako Kwotę Odzyskiwania, aby pokazać działanie na swoim portfelu, a nie jako Płatność, biorąc pod uwagę fakt, że konto było nieaktywne przez zbyt długi czas.

Kwota pieniędzy potrzebna do zakupu BTC zostanie umieszczona w Twoim saldzie końcowym na portfelu i możesz ją wypłacić zaraz po zakończeniu procesu reaktywacji, wraz z rzeczywistą kwotą 82 512,67 GBP.
Skontaktują się z Tobą nasi najlepsi Crypto - Eksperci, którzy poprowadzą Cię i pomogą Ci podczas całego procesu.

Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas i udziel nam ostatecznej odpowiedzi.
Możesz umówić się na spotkanie z co najmniej godzinnym wyprzedzeniem, aby kontynuować aktywację portfela i upewnić się, że masz urządzenie z połączeniem internetowym.
Nie mogę się doczekać twojej odpowiedzi.
Z góry dziękuję !

Z poważaniem,

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 6 grudnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: undertaker » sobota, 4 września 2021, 21:06

W tym roku ta sama akcja z wypłatą środków btc , przez blockchain ,ale tym razem tego nie łykam.
Także mają się dobrze i kroją kase na potęgę, dzwonią rok po roku i liczą ,że znów zmanipulują naiwnego.
Być może ktoś też dostał 0,3 btc z tego adresu https://www.blockchain.com/btc/address/ ... q6TrGwGxEK

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 8 grudnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: mgdyzio » czwartek, 9 grudnia 2021, 00:03

Witam wszystkich
Wszyscy krytykują autora postu za lekkomyślność a ja jestem wdzięczny że miał odwagę się przyznać : )
Wczoraj miałem telefon z dziwnym akcentem.
Zdziwiło mnie że mieli mój adres email

Więc drążę temat
Pierwsze podejrzenie było że blockchain.com to jakiś wirus więc nie klikałem, ale jeśli oni założyli mi prawdziwe konto to znaczy że mają wejście na mój adres email ?
Jak jest to świeży temat czy będą do mnie dzwonić czy czekają na mój ruch.

Zgłaszać sprawę na Policje ???

Początkujący
Posty: 217
Rejestracja: 18 sierpnia 2020
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: ozyrys486 » czwartek, 9 grudnia 2021, 04:52

Powiem tak, moje zgloszenie na policje zostalo umorzone.
Jak ktoś ma taka sytuacje to próbujmy to zgłaszać chociaż szukają coraz to nowych pomysłów żeby oszukać.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Oszustwo Przekręt Scam - fałszywy przedstawiciel Blockchain.com - "handel automatyczny"

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 9 grudnia 2021, 09:12

@mgdyzio Sprawdź maila na https://haveibeenpwned.com/
Pewnie wyciek z Ledger gate albo innego.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości