Wisenex oraz Astontrust - uwaga na scam

Początkujący
Posty: 285
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wisenex oraz Astontrust - uwaga na scam

Postautor: multan » niedziela, 8 listopada 2020, 16:39

Zakładam temat, żeby się indeksowało, bo o tych firmach jeszcze tu nie było mowy.
Z życia (nie mojego) wzięte, ale zostałem poproszony o pomoc przez poszkodowanego, więc poznałem osobiście przypadek, schemat działania:

1. W necie krążą naganiające fejk posty i artykuły (jak to sławne osoby zarobiły kokosy, kontakt telefoniczny z osobistym opiekunem/doradcą i w ogóle bajka) oraz podany link do którejś z tych scam stron. One są ze sobą powiązane, na jednej dokonujesz wpłaty i odsyłają Cię do drugiej, która jest platformą tradingową.
2. Jeżeli ktoś wpisze nazwę którejś z tych nazw w google to temat powinien być zamknięty, bo google krzyczy o scamie. Ale niestety nie każdy to robi.
3. Rozpoczyna się rejestracja i pełna weryfikacja (scany dokumentów dowód, telefon i UWAGA: scan karty debetowej/kredytowej LOL).
4. Dzwoni doradca (polskojęzyczny) i doradza inwestycje w bitcoiny, a oni sami ściągają kasę z konta... i masz bitcoiny na "swoim" koncie.
5. Problem zaczyna się przy próbie wypłaty, standardowe zwodzenie i problemy techniczne. Dodatkowo dochodzą kolejne próby wyłudzenia, np. dostajesz na "swoje" wirtualne konto 15 000 EUR, bo okazuje się że ponad Twoim handlem Twój doradca dodatkowo dla Ciebie też inwestował i tyle zarobił, więc musisz zapłacić prowizję od jego pracy. Jak nie zapłacisz to naliczają karę 500 EUR/dziennie i blokują Ci wszystkie środki. Dodatkowo straszenie, że na podstawie przesłanych dokumentów i wyrażonych zgód mają dostęp do Twojego konta bankowego i sami te pieniądze ściągną, jeżeli nie zapłacisz.

Temat ku przestrodze, ale jeżeli ktoś się już dał naciąć na taki numer to w grę wchodzi tylko zastrzeżenie karty w systemie bankowym i na policji, zgłoszenie przestępstwa oraz wyrobienie nowego dowodu osobistego.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Wisenex oraz Astontrust - uwaga na scam

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 9 listopada 2020, 01:21

Wygląda mi że "wisenex" to jakaś legitny (mniej lub bardziej) kantor używany przez scamerów z pseudo platformy "Aston Trust".
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości