Telefon w sprawie rzekomo posiadanej kryptowaluty i możliwości wypłaty pieniędzy. [OSZUSTWO]

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 sierpnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Telefon w sprawie rzekomo posiadanej kryptowaluty i możliwości wypłaty pieniędzy. [OSZUSTWO]

Postautor: komarek1234 » środa, 26 sierpnia 2020, 22:43

Witam.
NA początek zaznaczam, że oprócz tego że wiem co to bitcoin zbyt wiele więcej w temacie nie wiem więc wybaczcie ewentualną amatorszczyznę w pytaniu.
Otóż dziś rano zadzwonił do mnie człowiek z nr komórkowego informując, że kiedyś zarejestrowałem się na jakimś serwisie (podał nazwę ale nie zapamiętałem niestety) i wyniku tego mam konto na którym zgromadzone mam 0,9 bitcoina. Pan podał mój mail na którym rzekomo zakładałem konto. Jakież było moje zdziwienie, gdyż nie przypomianam sobie abym kiedykolwiek dokonywał takich rejestracji. Zapytałem w jaki sposób nic o tym nie wiedząc stałem się posiadaczem tak pokaźnej sumy?? Gość odpowiedział że nabiło się to na handlu internetowym. Oczywiście poinformował mnie że pieniądze mogą być wypłacone w Euro, dolarach bądź złotówkach i oni jako firma pobierają sobie jakieś tam ułamki procenta jako prowizja. Chciał mi podac instrukcję co mam zrobić aby pieniądze mogłyby być przelane. Oczywiście wcześniej zapaliła mi się lampka i wywinałem się że obecnie nie mogę rozmawiać. Mieli zadzwonieć wieczorem. Nie dzwonili. Spotkał się może ktoś z Was z takim działaniem? JAk domyślam się mechanizm oszustwa ukryty jest w instrukcji przelania środków ?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Telefon w sprawie posiadanej kryptowaluty i możliwości wypłaty pieniędzy. [OSZUSTWO]

Postautor: koparki » środa, 26 sierpnia 2020, 23:09

@komarek1234 tak ten mechanizm jest stary i znany:
"już za chwile wypłacimy Ci sporą sumę ale najpierw wpłać nam mniejszą kwotę na poczet kosztów wypłaty kanałami międzynarodowymi" ;)
Istnieje taki fajny polski film: "Konsul", polecam.
---

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2 lipca 2020
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Telefon w sprawie rzekomo posiadanej kryptowaluty i możliwości wypłaty pieniędzy. [OSZUSTWO]

Postautor: kokokoko » czwartek, 27 sierpnia 2020, 06:27

bardziej polecam poszukać tego "Konsula" - a konkretnie Czesław Śliwa - na YT

jest tam (a przynajmniej kiedyś był) oryginalny wywiad z tym facetem - bo historia choć nieprawdopodobna, to zdarzyła się naprawdę :lol:

mało tego.. warto posłuchać jego ofiar, które dały się doić aż do ostatniej stuzłotówki.. i jeszcze się cieszyły :D

miał gość talent.. mógłby dzisiaj garnki emerytom sprzedawać

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Telefon w sprawie rzekomo posiadanej kryptowaluty i możliwości wypłaty pieniędzy. [OSZUSTWO]

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 27 sierpnia 2020, 10:12

komarek1234 pisze: środa, 26 sierpnia 2020, 22:43tóż dziś rano zadzwonił do mnie człowiek z nr komórkowego informując, że kiedyś zarejestrowałem się na jakimś serwisie (podał nazwę ale nie zapamiętałem niestety) i wyniku tego mam konto na którym zgromadzone mam 0,9 bitcoina. Pan podał mój mail na którym rzekomo zakładałem konto.
Ten email rzeczywiście taki miałeś? O ile bazę emaili łatwo dostać, o tyle ciekawe skąd nr telefonu miał. Masz założoną firmę czy coś? Gdzieś Twój numer jest dostępny w sieci?
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Telefon w sprawie rzekomo posiadanej kryptowaluty i możliwości wypłaty pieniędzy. [OSZUSTWO]

Postautor: koparki » czwartek, 27 sierpnia 2020, 11:06

Jest wiele sposobów aby pozyskać czyjś nr tel w kontekście jakiś zainteresowań a potem przehandlować takie zestawienia.
Albo dziurawy smartfon z trojanami(które łatwo uzyskują dostęp do wszystkiego), twój lub czyjś który ma w liście kontaktów Twoje imię i nazwisko , albo naiwne wypełnianie swoich danych na podejrzanych portalach albo wycieki danych z poważniejszych portali.
---

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 sierpnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Telefon w sprawie rzekomo posiadanej kryptowaluty i możliwości wypłaty pieniędzy. [OSZUSTWO]

Postautor: komarek1234 » czwartek, 27 sierpnia 2020, 22:06

Początkowo podał innego emaila, odpowiedziałem że to nie mój. Odpowiedź była taka "aaa przepraszam pomyliłem" i wtedy podał mi faktycznie mój. To mnie cholernie zastanowiło. Nie rzucam swoim nr telefonu na lewo i prawo w necie, tak samo mail. Nigdy nie rejestruję się na forach itp. swoim głównym mailem. Robię to tylko w przypadku np.: allegro czy sklepów internetowych bądź instytucji. Staram się być ostrożny bo juz raz miałem przypadek oszustwa internetowego. Dziurawy smartfon..... Hmmm.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Telefon w sprawie rzekomo posiadanej kryptowaluty i możliwości wypłaty pieniędzy. [OSZUSTWO]

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 27 sierpnia 2020, 22:15

@komarek1234 Zażądaj wypłaty BTC, podaj nowy adres, niech opłaty odejmą od tych 0,9 :)
Jak będą nalegać na konieczność zapłaty podatku dochodowego albo opłaty transakcyjnej - to masz modus operandi.
Zapisz sobie koniecznie nazwę serwisu jakiego to dotyczy i z jakiej formy gość dzwoni.
Jak nie chcesz tu to zapraszam na PW albo maila czy cokolwiek innego.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Telefon w sprawie rzekomo posiadanej kryptowaluty i możliwości wypłaty pieniędzy. [OSZUSTWO]

Postautor: fervi » piątek, 28 sierpnia 2020, 23:45

komarek1234 pisze: czwartek, 27 sierpnia 2020, 22:06Dziurawy smartfon..... Hmmm.
Może Morele.net? Był kiedyś wyciek danych
https://haveibeenpwned.com/
Wpisz maila i się dowiedz czy wyciekł kiedyś i jakie dane wyciekły

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości