Dałem złapać się na ICO SCAM - BJS i cksap.com

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 lipca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dałem złapać się na ICO SCAM - BJS i cksap.com

Postautor: Hirtus » poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 08:13

Witam,

O kryto walutach słyszałem od pewnego czasu, a od niedawna zacząłem też interesować. Wczoraj zorientowałem się że dałem złapać się na ICO SCAM.
Około półtora miesiąca temu poznałem na Tinderze dziewczynę, pisalismy przez [/url]około dwa tygodnie aż zeszliśmy na temat crypto walut. Przekonywała mnie do inwestycji w nową krytpo walutę itp... i. Nie znalazłem nic co mogło by wzbudzać podejrzenia ( poza wewnętrznym głosem ze to jest przekręt). Mówiła że przyjaciel ojca jest doradcą finansowym w Hong Kongu że ma pewne info itp... Na próby tłumaczenia że się nie znam na wymianie krypto walut i nie mam BitCoina zaoferował pomoc że mi wszystko pokaże i wyjaśni. Podesłała link do localbitcoins.com i cksap.com Zanim cokolwiek zrobiłem to poszukałem w internecie informacji o tych stronach i krypto walucie Broad Joint System Token. Co do BJT to wydawał się ok. Wzrosty zagadały się z tym co mówiła. Więc kupiłem BTC na localbitcoins.com i "zainwestowałem" w BJT. W miedzy czasie nadal normalnie pisaliśmy o wszystkim i o krypto walucie. Namawiała abym jak najwięcej dokładał. Podawała tylko info o kolejnych wzrostach które były w miarę dokładne. W związku z czym jeszcze dwukrotnie dołożyłem do "inwestycji". Wczoraj (około po miesiącu od pierwszej wpłaty) z BTC o wartości 1745 USD zrobiło się BJS o wartości 12150 USD chciałem wypłacić.

I nagle strony nie było a dziewczyna przestała odpowiadać. Szukając po internecie czy to jakiś maintenance lub cośinnego trafiłem na Fake ICO scam https://cksap.com// (reddit) oraz Trustpilot - CKSAP. U uświadomiłem sobie że to scam i 6620 zł które zainwestowałem przepadło. Gorszym problemem jest to że wymagana była autoryzacja do której potrzebny był dowód osobisty. Po zakończeniu pisania posta idę zgłosić całość na policję, aby ewentualnie tylko zminimalizować skutki głupoty i łatwowierności.

Panowie czy coś jeszcze powonieniem zrobić w tej sytuacji aby zminimalizować szkody?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dałem złapać się na ICO SCAM - BJS i cksap.com

Postautor: maky » poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 08:17

Hirtus pisze: poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 08:13Panowie czy coś jeszcze powonieniem zrobić w tej sytuacji aby zminimalizować szkody?
Nowy dowód. Stary zgłosić jako zgubiony/skradziony.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dałem złapać się na ICO SCAM - BJS i cksap.com

Postautor: ChomiczyPlan » poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 09:27

Szkoda, że tak Cię oszukali, tych wszystkich oszustów powinni zagonić do ciężkiej fizycznej pracy, odechciałoby im się żyć z cudzego nieszczęścia. Co powinieneś zrobić w tej sytuacji? Wyciągnąć wnioski na przyszłość, ale to mam nadzieję wiesz.

Może zamiast korzystać z Tindera, pójdź na speedating :) Albo po prostu odpuść sobie kobiety, w dzisiejszych czasach to przewartościowane pasywo :)

Pozdro :)

Weteran
Posty: 1541
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dałem złapać się na ICO SCAM - BJS i cksap.com

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 10:55

ChomiczyPlan pisze: poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 09:27Albo po prostu odpuść sobie kobiety, w dzisiejszych czasach to przewartościowane pasywo
Fajne i śmieszne, nawet moja żona się zaśmiała - jednak to nie do końca prawda :-).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dałem złapać się na ICO SCAM - BJS i cksap.com

Postautor: ChomiczyPlan » poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 11:43

@ikswodnal
Nie miałem na myśli wszystkich kobiet :) Ale większość z tych, które są po 30stce i są wolne :) Trudno znaleźć wśród nich wartość, co nie oznacza, że się nie da i to samo dotyczy rzecz jasna mężczyzn. Ale wg mnie po 30stce wolnych fajnych mężczyzn jest dużo więcej niż fajnych kobiet, bo mężczyzna osiąga szczyt swojej atrakcyjności dla płci przeciwnej w wieku około 35 lat, a kobieta około 23-25 roku życia, stąd różnica :)

Rzeczywiście wypowiedziałem się wyżej zbyt ogólnie, przez co niektóre kobiety mogły słusznie poczuć się dotknięte, za co przepraszam :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4302
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4306
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dałem złapać się na ICO SCAM - BJS i cksap.com

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 13:32

ikswodnal pisze: poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 10:55Fajne i śmieszne, nawet moja żona się zaśmiała - jednak to nie do końca prawda
Nie rozumiem co może być w tym stwierdzeniu nieprawdziwego :)
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 1541
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dałem złapać się na ICO SCAM - BJS i cksap.com

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 14:33

kozaki_wiesi pisze: poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 13:32Nie rozumiem co może być w tym stwierdzeniu nieprawdziwego
Pobędziesz w związku z 30-40 lat to zrozumiesz :-).
Dyskusja odbiega od tematu. Należy stosować zasadę - do końca nie należy wierzyć: ani
sobie, ani partnerce/partnerowi a tym bardziej osobie poznanej w internecie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4302
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4306
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dałem złapać się na ICO SCAM - BJS i cksap.com

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 15:43

Mam 74 lata, także ten.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 lipca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dałem złapać się na ICO SCAM - BJS i cksap.com

Postautor: Hirtus » wtorek, 25 sierpnia 2020, 18:47

maky pisze: poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 08:17Nowy dowód. Stary zgłosić jako zgubiony/skradziony.
Na komendzie i po rozmowie z doradcą w banku polecono mi to samo. Niestety jestem na etapie rozpatrywania wniosku na kredyt hipo na zakup mieszkania... Po uregulowaniu wszystkich spraw dowód idzie do wymiany. Na razie musi wystarczyć BIK i (oby nie) w ramach dowodu zeznanie złożone na komendzie.
ChomiczyPlan pisze: poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 09:27Może zamiast korzystać z Tindera, pójdź na speedating Albo po prostu odpuść sobie kobiety, w dzisiejszych czasach to przewartościowane pasywo
Próbowałem speeddatingu po studiach w Dusz Pasterstwie Akademickim ... ale nie udało się pozyskać żadnego pasywa. A opis może krzywdzący ale poza chlubnymi wyjątkami trafny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dałem złapać się na ICO SCAM - BJS i cksap.com

Postautor: maky » wtorek, 25 sierpnia 2020, 19:34

Hirtus pisze: wtorek, 25 sierpnia 2020, 18:47Próbowałem speeddatingu po studiach w Dusz Pasterstwie Akademickim ... ale nie udało się pozyskać żadnego pasywa. A opis może krzywdzący ale poza chlubnymi wyjątkami trafny.
Dobra rada od weterana portali randkowych. Jak najkrócej przez net. Jak najszybciej w realu. Osoby unikające reala banować. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 lipca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dałem złapać się na ICO SCAM - BJS i cksap.com

Postautor: Hirtus » wtorek, 25 sierpnia 2020, 20:02

maky pisze: wtorek, 25 sierpnia 2020, 19:34Dobra rada od weterana portali randkowych. Jak najkrócej przez net. Jak najszybciej w realu. Osoby unikające reala banować.
Dzięki za radę. Narazie to jednak przeszły mi chęci do dalszych poszukiwań.

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość