ukradziono mi środki z leadger nano s

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: norbus82 » sobota, 25 kwietnia 2020, 21:05

adiqq pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 20:04
norbus82 pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 20:01No to jeszcze raz, ponieważ liczyłem na odpowiedź w stylu TAK lub NIE. Powiedzmy, że mam ledgera, ktoś zdobędzie mojego seeda, to będzie miał pełen dostęp do moich środków i zrobi z nimi co zechce? Bardzo proszę o prostą odpowiedź adekwatną do zadanego pytania
TAK
Dzieki, juz wiemco robic :-)

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: gofer » niedziela, 26 kwietnia 2020, 07:04

@norbus82 obojętnie jaki portfel. Ma seeda to po środkach

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: miso20 » niedziela, 26 kwietnia 2020, 12:01

norbus82 pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:45
Śmieszny pen drive? To po co go w ogóle kupować, skoro wystarczy jak twierdzisz seed na karteczce i możne ze środkami zrobić co dusza zapragnie. Może wypowie się ktoś inny poza Tobą? :)

1. Po to, że jak już chcesz skorzystać z seeda, to musisz go gdzieś wpisać? Takie trudne?
2. A skąd wytrzaśniesz seeda? Sam sobie go wymyślisz? Poda ci go w prosty i wygodny sposób właśnie ten ledger. Spiszesz na kartce i możesz go wyrzucić przez okno

Wiadomo, że Ledger jest potrzebny do korzystania, ale może to być dowolny egzemplarz. Seed nie - seed musi być Twój. No chyba, że znasz czyjś, najlepiej z większą ilością środków.

Nie pisz tu złośliwie żółtku. Gdy pisze ktoś początkujący i chce rady, to staram się to wytłumaczyć najprościej jak się da - czasem spłaszczając pewne rzeczy, żeby uwypuklić problem i pokazać mechanizm działania:

STRACISZ LEDGERA NIC SIĘ NIE DZIEJE, STRACISZ SEED - POZAMIATANE.

To co jest tak naprawdę ważne i potrzebne?

Dodano po 3 minutach 7 sekundach:
norbus82 pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:54
maky pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:50
norbus82 pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:47O mamo...Z tego co wiem, to sam seed nie wystarczy do tego żeby dysponować środkami. A klucz prywatny?
Po tej wypowiedzi to już wiem, że nic nie wiesz. Klucze prywatne generuje się z seeda.
No to może inaczej. To będzie bardzo proste pytanie, bez wmieszania w to sagi "Harry Pottera" :) Czy pomimo tego, że dysponuję ledgerem nano nieważne jakim, to jeśli ktoś zdobędzie mój seed, to zrobi z moimi środkami co zechce? Wydaje mi się, że pytanie jest zrozumiałe i stosunkowo proste, żeby nie trzeba było uciekać się do świata, gdzie występuje np. "kamień filozoficzny".
Tak, tak, tak i jeszcze raz tak. Jeżeli ktoś wprowadzi twój seed na dowolny ledger, to na tym ledgerze pojawią mu się środki z twojego ledgera. Tzn. pojawi mu się dostęp do nich - dopóki ten ktoś ich nie wyśle dalej, to będziesz miał do nich dostęp ty i ktoś.

Dlaczego? BO SEED TO TWÓJ PORTFEL, A LEDGER UMOŻLIWIA ŁATWE KORZYSTANIE Z NIEGO

Poniższy schemat działa tylko w jedną stronę: z seeda możesz poznać pub key, ale z pub key nie poznasz już priv key, ani master priv key, ani seeda. To bilet w jedną stronę

Seed---->master priv key----> priv key---> pub key

Tak to mniej więcej działa. Jeżeli masz klucz prywatny, to dysponujesz "hasłem" tylko do jednego adresu. Jeżeli masz seed dysponujesz hasłem do wszystkich adresów, których są miliony dla danego seeda. Po to własnie powstał seed, żeby nie musieć pamiętać tysięcy ciągów losowych znaków. Wystarczy kilkanaście słów zapamiętać i możesz go mieć w głowie.

Dodano po 6 minutach 34 sekundach:



Dodano po 2 minutach 12 sekundach:
ikswodnal pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:51Reklama dźwignią handlu. Różnego rodzaju sprzętowe ustrojstwa w tym wypadku tylko komplikują.
Najprostsze rozwiązanie to "portfel papierowy" - tak wiem, jestem fanem a wiec nieobiektywny.

Nie do końca się z tobą zgodzę. Portfele papierowe były dobre kiedyś - obecnie są zbyt niebezpieczne. Jest zbyt wiele miejsc na wyciek kluczy. Ale niech się wypowiedzą osoby bardziej obeznane z technologią.

Portfele sprzętowe, to obecnie najlepsze i najbezpieczniejsze portfele. Łączą wysokie bezpieczeństwo, a równocześnie prostotę obsługi. I to wszystko za grosze. Bo co to jest 300zł jak ktoś chce trzymać parędziesiąt czy paręset tysięcy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: mecenas » niedziela, 26 kwietnia 2020, 12:09

miso20 pisze: niedziela, 26 kwietnia 2020, 12:01Portfele papierowe były dobre kiedyś - obecnie są zbyt niebezpieczne. Jest zbyt wiele miejsc na wyciek kluczy.

Tak, paperwallet jest opcją niemal genialną, dopóki nie musisz wydać z niego środków.
W momencie dostępu do funduszy zgromadzonych na papierze cała idea bezpieczeństwa idzie chwilowo w zapomnienie i sprowadza się do najsłabszego ogniwa w łańcuchu portfel-program-użytkownik-system-komputer...

Możesz 20 lat hodlować środki na papierowym portfelu, aż przyjdzie te jego ostatnie 5 minut "życia", w których nastąpi potencjalny wyciek privkeya w otchłań internetu.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: ikswodnal » niedziela, 26 kwietnia 2020, 12:25

miso20 pisze: niedziela, 26 kwietnia 2020, 12:01Portfele sprzętowe, to obecnie najlepsze i najbezpieczniejsze portfele.
Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia, że tak polecę klasyką.
300 PLN niektórzy odkładają na BTC miesięcznie (i to niektórzy). Kryptowalutom potrzeba uproszczeń by stawały się powszechne. Społeczeństwo to nie tylko informatycy, często nowe technologie są traktowane nieufnie. Trudno przekonać starsze roczniki boomersów do korzystania z smartfona bo zwykła komórka wystarczy (sam przeszedłem tą drogę). Sumując - "portfel papierowy" więcej zrobi dla popularyzacji kryptowalut niż odmiany kolejnych portfeli sprzętowych.

Dodano po 3 minutach 46 sekundach:
mecenas pisze: niedziela, 26 kwietnia 2020, 12:09W momencie dostępu do funduszy zgromadzonych na papierze cała idea bezpieczeństwa idzie chwilowo w zapomnienie
Tak miałem takie poważne dylematy i obawy doprowadzające do wibracji serca :-). Dopiero to mnie przekonało do smartfona i rozwiązania innego niż portfel - electrum. Założyłem Coinomi na nowym smartfonie i palpitacje minęły :-).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: mecenas » niedziela, 26 kwietnia 2020, 12:33

ikswodnal pisze: niedziela, 26 kwietnia 2020, 12:25Coinomi na nowym smartfonie

Coinomi na nowym smartfonie jest niczym przy bezpieczeństwie portfela sprzętowego.
Szczególnie Coinomi jest tu nie trafionym przykładem, gdyż to zamknięty niedostępny kod oprogramowania, które żongluje online kluczami prywatnymi użytkowników.
Taki zestaw przy dużych kwotach to raczej proszenie się o kłopoty.

Powtórzę:
Paperwallet stworzony offline wiarygodnym skryptem, zbipowany BIP-38 i leżący offline w szufladzie to wspaniała rzecz, ale tylko do momentu sweepu.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: ikswodnal » niedziela, 26 kwietnia 2020, 12:49

mecenas pisze: niedziela, 26 kwietnia 2020, 12:33Szczególnie Coinomi jest tu nie trafionym przykładem, gdyż to zamknięty niedostępny kod oprogramowania, które żongluje online kluczami prywatnymi użytkowników.
Przyjmuję wyjaśnienie do wiadomości. Korzystałem/korzystam z Coinomi tylko przy przenoszeniu wartości BTC między portfelami na papier o adresach Bech32 z starych adresów, chyba z 3(?).
Sam jestem fanem BCH i mam nadzieję że kiedyś przy małych, popularnych płatnościach Bitcoin Cash będzie standardem czyli portfel Electron Cash jest niezastąpiony.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: adiqq » niedziela, 26 kwietnia 2020, 12:53

mecenas pisze: niedziela, 26 kwietnia 2020, 12:33Szczególnie Coinomi jest tu nie trafionym przykładem, gdyż to zamknięty niedostępny kod oprogramowania, które żongluje online kluczami prywatnymi użytkowników.
Taki zestaw przy dużych kwotach to raczej proszenie się o kłopoty.

Tym bardziej nietrafiony, że Coinomi mobilny miał swego czasu dosyć poważną lukę....
Pewnego razu twórcy kryptoportfela przypadkowo wpisali frazę online w celu sprawdzenia pisowni, a błąd ten wykrył inwestor kryptowalut, gdy skradziono mu 70 000 dol. Naszym zdaniem mało prawdopodobne jest, że to był powód kradzieży, ale w każdym razie historia jest pouczająca.

Stało się tak dlatego, ponieważ w dzisiejszych czasach aplikacje często nie są napisane od podstaw, ale raczej powstają z komponentów, pożyczanych również od twórców zewnętrznych. W ten sposób postąpili twórcy portfela kryptowalut Coinomi. Aby wyświetlić formularz wprowadzania hasła, użyto modułu jxBrowser. Programiści nie wiedzą, czy ten komponent domyślnie sprawdza pisownię całego tekstu wprowadzonego w formularzu. Z kolei aby nie dodawać obciążenia w postaci słowników dla wszystkich znanych języków na świecie, kontrola jest przeprowadzana w chmurze przy użyciu usługi googleapis.com.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: mecenas » niedziela, 26 kwietnia 2020, 12:56

@adiqq
Tak, dokładnie tak było... wywołała się mała panika, ale wszystko wróciło do normy.
Moim zdaniem taki portfel powinien zostać porzucony przez użytkowników.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: redbog » niedziela, 26 kwietnia 2020, 13:17

mecenas pisze: niedziela, 26 kwietnia 2020, 12:09 Tak, paperwallet jest opcją niemal genialną, dopóki nie musisz wydać z niego środków.
mecenas pisze: niedziela, 26 kwietnia 2020, 12:09 Możesz 20 lat hodlować środki na papierowym portfelu, aż przyjdzie te jego ostatnie 5 minut "życia", w których nastąpi potencjalny wyciek privkeya w otchłań internetu.
ikswodnal pisze: niedziela, 26 kwietnia 2020, 12:25Sumując - "portfel papierowy" więcej zrobi dla popularyzacji kryptowalut niż odmiany kolejnych portfeli sprzętowych.
Portfel papierowy to nie tylko problemy i ryzyko przy wypłacaniu.

Przy tworzeniu jest już ryzyko wycieku na kilka sposobów przez komputer czy to nawet przez drukarkę ktore często są same połączone do internetu, jeśli nie drukujemy tylko spisujemy ręcznie to istnieje ryzyko literówki(jest to męczące). Zeby to zrobić dobrze to trzeba wiedzieć co się robi i skąd spodziewać się ewentualnych zagrożeń.

Kolejnym zagrożeniem jest przechowywanie bo papier i tusz to bardzo nietrwały nośnik moknie, blaknie, się rozlewa, pali się. Oczywiście można temu zaradzić i wyryć to np. w metalu ale to znowu ryzyko literówek i dużo pracy.

Następny argument to już wspomniane ryzyko wycieku przy wypłacaniu. Dodatkowo przy wypłacaniu nie tylko ryzyko wycieku istnieje ale i błędu bo trzeba pamiętać o adresie reszty czyli albo wypłacamy wszystko na raz albo ustawiamy adres reszty ręcznie na ten sam adres z którego wypłacamy albo musimy zadbać o nowa kopie priva adresu reszty.

Podsumowując z papierowym portfelem jest więcej problemów niż pożytku jest po prostu przestarzałym sposobem. Jeśli już ktoś chce koniecznie na kartce trzymać btc(chociaz lepiej wybić w metalu) to najlepiej spisać ręcznie seed na kartce a nie 1 priv key. To później będzie można bezpieczniej wypłacać środki i dużo mniejsze ryzyko wycieku. Jak to zrobić jest opisane tutaj:https://electrum.readthedocs.io/en/late ... orage.html

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: ikswodnal » niedziela, 26 kwietnia 2020, 13:54

redbog pisze: niedziela, 26 kwietnia 2020, 13:17Przy tworzeniu jest już ryzyko wycieku na kilka sposobów przez komputer czy to nawet przez drukarkę
Oczywiście 'Paper Wallet" musi być stworzony na odłączonych od internetu komputerze i drukarce.
redbog pisze: niedziela, 26 kwietnia 2020, 13:17przechowywanie bo papier i tusz to bardzo nietrwały nośnik
Nie przesadzajmy - zresztą zabezpieczyłem się w ten sposób że wydrukowałem 2 egzemplarze i jeden dałem żonie do przechowania (na wypadek gdy mnie szlag trafi), oczywiście czas przechowywania przewiduję 2-5 lat, następnie mogę założyć następny papier. Wypłatę testowałem na Coinomi (całą zawartość) i dalej przesłałem giełda + następny papier.
Nie zgadzam się że to jest "przestarzały" i "skomplikowany" - u mnie a więc może i u wielu innych zdaje egzamin "portfel papierowy".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: maky » niedziela, 26 kwietnia 2020, 14:06

ikswodnal pisze: niedziela, 26 kwietnia 2020, 13:54Nie zgadzam się że to jest "przestarzały" i "skomplikowany"
Dam laikowi Ledgera, który wygeneruje mu seed i każę mu stworzyć paperwallet a potem wykorzystać z niego środki. Serio podtrzymujesz, że sposób z paperwalletem jest prostszy? Dla nieogarniętego człowieka z trudem obsługującego komputer? Chyba śnisz.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: miso20 » niedziela, 26 kwietnia 2020, 15:17

Również popieram @maky.

Ledger to de facto ulepszony paper wallet. W końcu masz seed na karteczce i dedykowane urzadzneiem, które pozwala cie je BEZPIECZNIE WPROWADZIĆ DO KOMPUTERA. W odróżnieniu od paper walleta.

Portfele sprzętowe sprzedają się w gigantycznych ilościach i to one spopularyzują kryptowaluty, a nie przestarzałe paper wallety.

Zwłaszcza, że pokolenia nadchodzące po tobie @ikswodnal są lepiej obeznane z telefonami niż z ołówkami. Niestety.

Dodano po 38 sekundach:
ikswodnal pisze: niedziela, 26 kwietnia 2020, 13:54Nie zgadzam się że to jest "przestarzały" i "skomplikowany" - u mnie a więc może i u wielu innych zdaje egzamin "portfel papierowy".


Jest ponieważ jest mega niebezpieczny

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: redlumek » niedziela, 26 kwietnia 2020, 15:21

Ja bym postawił sprawę jasno - kontakt ze złodziejem, ultimatum że ma 24h na zwrot bo jak tego nie zrobi to moi koledzy zrobią mu z dupy jesień średniowiecza. I niech nie próbuje uciekać bo koledzy cały czas mają go na oku.



Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3107
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1095
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: CzarnaOwca » niedziela, 26 kwietnia 2020, 15:30

@redlumek Pytanie który z nich ma właśnie tych "kolegów" ;)
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: norbus82 » niedziela, 26 kwietnia 2020, 16:00

@miso20 cytat "Nie pisz tu złośliwie żółtku" to do mnie? Co ja takiego złośliwego napisałem? Oczywiście, że na forum piszę po to, aby uzyskać odpowiedź i serdecznie dziękuję Ci za nią, ale nie musisz używać takich zwrotów, bo różnie mogą zostać odebrane.
A wracając do tematu, to np. przy ledgerze nie ma możliwości stworzenie własnego 24 frazowego seeda ewentualnie dodania kilku własnych?

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: ikswodnal » niedziela, 26 kwietnia 2020, 16:02

maky pisze: niedziela, 26 kwietnia 2020, 14:06Dam laikowi Ledgera, który wygeneruje mu seed i każę mu stworzyć paperwallet
Po co mi Ledger? To wszystko komplikuje. Proste rozwiązanie z jak najmniejszą liczbą czynności.
Tworze paperwallet , chowam po zapisaniu, skopiowaniu adresu do wpłat i to jest wszystko.
Nie uważam i nie twierdzę że "portfel komórkowy" jest bezpieczny. Portfel na smartfonie służy
mi tylko i wyłącznie do przesyłania wartości, nie do ich trzymania.
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 kwietnia 2020, 16:05 przez ikswodnal, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: mecenas » niedziela, 26 kwietnia 2020, 16:05

ikswodnal pisze: niedziela, 26 kwietnia 2020, 16:02Tworze paperwallet , chowam po zapisaniu, skopiowaniu adresu do wpłat i to jest wszystko.
No właśnie nie wszystko to jest... bo za rok, dwa, trzy, może dziesięć, przyjdzie czas na sweep i wtedy wszystkie zalety papierowego portfela idą się parzyć w krzaki. To co miało zabezpieczyć na poziomie sejfu nagle działa jak nastolatka na fejsiku.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: miso20 » niedziela, 26 kwietnia 2020, 17:03

norbus82 pisze: niedziela, 26 kwietnia 2020, 16:00 miso20 cytat "Nie pisz tu złośliwie żółtku" to do mnie? Co ja takiego złośliwego napisałem? Oczywiście, że na forum piszę po to, aby uzyskać odpowiedź i serdecznie dziękuję Ci za nią, ale nie musisz używać takich zwrotów, bo różnie mogą zostać odebrane.
A wracając do tematu, to np. przy ledgerze nie ma możliwości stworzenie własnego 24 frazowego seeda ewentualnie dodania kilku własnych?
Seed to nie są przypadkowe słowa wbrew pozorom. Jestem laikiem jak chodzi o programowanie, ale z tego co wiem to jest pula bodajże 2048 słów z języka angielskiego. Słowa te są wybrane celowo i nieprzypadkowo. To z nich losowane są seedy i to w taki sposób, że ostatnie słowa są jakąś sumą kontrolną.

Jak ktoś jest bardziej obeznany, to może się wypowie. W każdym razie seed nie jest generowany na łapu capu, więc lepiej nie kombinuj z własnymi słowami

Dodano po 1 minucie 38 sekundach:
@ikswodnal korzystałeś wgl z portfela sprzętowego?

Wiesz, że jego utworzenie jest prostsze niż utworzenie paper walleta? Użycie również: podpinam, odpalam apkę, wysyłam i odbieram środki - wielokrotnie.

Paper wallet jest spalony po jednorazowym użyciu. Nie zastanowiło cię czemu mało kto już uzywa paper walletów, a portfeli coraz więcej?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: maky » niedziela, 26 kwietnia 2020, 17:10

ikswodnal pisze: niedziela, 26 kwietnia 2020, 16:02Po co mi Ledger? To wszystko komplikuje. Proste rozwiązanie z jak najmniejszą liczbą czynności.
To stańmy do zawodów i w jak najkrótszym czasie zróbmy 100 przelewów. Ja z Ledgera a ty z paper walleta.

Dodano po 1 minucie 37 sekundach:
norbus82 pisze: niedziela, 26 kwietnia 2020, 16:00A wracając do tematu, to np. przy ledgerze nie ma możliwości stworzenie własnego 24 frazowego seeda ewentualnie dodania kilku własnych?
Możesz. Będziesz miał tylko problem z ostatnim słowem bo to suma kontrolna lub jej część.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości