ukradziono mi środki z leadger nano s

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: redbog » sobota, 25 kwietnia 2020, 19:12

ttbit pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 18:41 który wiesz, że to zrobił
Jest to bardzo prawdopodobne ale nie jest na 100% pewne.

Trzeba sprawę porządnie przemyśleć @Kszyszy musi to sam zrobić. Skoro seed tak sobie leżał to musisz dokładnie przeanalizować komu opowiadałeś ze masz krypto. Musisz rozważyć w gronie podejrzanych wszystkich co byli u ciebie nawet najbliższą rodzinę(tak nawet brata i siostrę mimo ze wydaje się na pierwszy rzut nie prawdopodobne to w życiu zdarzały się przeróżne przewałki wewnątrz rodzinne np. gdy w grę wchodzą uzależnienia) oraz żonę, kochankę itp. Wszystkich musisz podejrzewać.

Dziwne było by ze ktoś zielony w temacie znalazł by i zainteresował się jakąś kartką z wyrazami już prędzej leagera by ukradł. Chyba ze dla tego koleżki wcześniej opowiadałeś co to kopia zapasowa i ze można to na kartkę zapisać?

Dodano po 5 minutach 1 sekundzie:
@norbus82 Seed to kopia bezpieczenstawa. Kupujesz leadgera, tworzysz i chowasz seed i korzystasz z leagera na co dzień.

Ale gdy zgubisz, ukradną albo popsuje się leadger to po to masz kopie bezpieczeństwa żeby mógłbyś wszystko odzyskać na nowym leadgerze lub na innym dowolnym portfelu.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: miso20 » sobota, 25 kwietnia 2020, 19:31

norbus82 pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 18:54 Wytłumaczcie mi jedno, wybaczcie głupie pytanie. Jak pisaliście wcześniej, wystarczy seed, żeby dysponować środkami, pomimo tego, że mam np. ledgera nano? Bo już zgłupiałem.
Oczywiście, że tak. Sądzisz, że do czego jest niby seed potrzebny? Żeby sobie popisać na karteczce?

To przecież logiczne, że wystarczy sam seed do kontrolowania środków. W końcu po to powstał byś mógł odzyskać środki, gdy np. zgubisz ledgera, albo rozwalisz go. Inaczej bez sensu byłaby taka kopia zapasowa, która wymaga posiadania portfela sprzętowego przy sobie.

TWÓJ PORTFEL TO SEED - LEDGER TO TYLKO TAKI ŚMIESZNY PENDRIVE :D

Dodano po 2 minutach 1 sekundzie:
redbog pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:12Dziwne było by ze ktoś zielony w temacie znalazł by i zainteresował się jakąś kartką z wyrazami już prędzej leagera by ukradł. Chyba ze dla tego koleżki wcześniej opowiadałeś co to kopia zapasowa i ze można to na kartkę zapisać?


Z tego co pisał wcześniej, to coś tam sobie rozmawiali o Bitcoinie i krypto. Więc nie taki zielony.

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 23 kwietnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: Kszyszy » sobota, 25 kwietnia 2020, 19:34

@redbog
Wiem o tym co piszesz dzięki za wszystko.
Właśnie wacham się nad zgłoszeniem ,narazie próbuje sam ,nie mam nikogo innego którego mógłbym podejrzewać.
A sam wątek powstał dlatego że chciałem się dowiedzieć czy jest możliwy np.atak hakerski
Bo nie mogłem znaleźć w necie żadnych info. Na ten temat ,a jak kupowałem sprzęt to właśnie dlatego że ponoć jest to wystarczająco bezpieczne
Ale z tego co wszyscy pisaliście to można wykluczyć jakiś atak h. Bynajmniej byłbym pierwszy tego typu.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: norbus82 » sobota, 25 kwietnia 2020, 19:45

miso20 pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:31
norbus82 pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 18:54 Wytłumaczcie mi jedno, wybaczcie głupie pytanie. Jak pisaliście wcześniej, wystarczy seed, żeby dysponować środkami, pomimo tego, że mam np. ledgera nano? Bo już zgłupiałem.
Oczywiście, że tak. Sądzisz, że do czego jest niby seed potrzebny? Żeby sobie popisać na karteczce?

To przecież logiczne, że wystarczy sam seed do kontrolowania środków. W końcu po to powstał byś mógł odzyskać środki, gdy np. zgubisz ledgera, albo rozwalisz go. Inaczej bez sensu byłaby taka kopia zapasowa, która wymaga posiadania portfela sprzętowego przy sobie.

TWÓJ PORTFEL TO SEED - LEDGER TO TYLKO TAKI ŚMIESZNY PENDRIVE :D

Dodano po 2 minutach 1 sekundzie:
redbog pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:12Dziwne było by ze ktoś zielony w temacie znalazł by i zainteresował się jakąś kartką z wyrazami już prędzej leagera by ukradł. Chyba ze dla tego koleżki wcześniej opowiadałeś co to kopia zapasowa i ze można to na kartkę zapisać?


Z tego co pisał wcześniej, to coś tam sobie rozmawiali o Bitcoinie i krypto. Więc nie taki zielony.
Śmieszny pen drive? To po co go w ogóle kupować, skoro wystarczy jak twierdzisz seed na karteczce i możne ze środkami zrobić co dusza zapragnie. Może wypowie się ktoś inny poza Tobą? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: maky » sobota, 25 kwietnia 2020, 19:45

norbus82 pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 18:54Wytłumaczcie mi jedno, wybaczcie głupie pytanie. Jak pisaliście wcześniej, wystarczy seed, żeby dysponować środkami, pomimo tego, że mam np. ledgera nano? Bo już zgłupiałem.
O mamo... Tak. Ledger to tylko bezpieczne i wygodne urządzenie do używania seed.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: norbus82 » sobota, 25 kwietnia 2020, 19:47

O mamo...Z tego co wiem, to sam seed nie wystarczy do tego żeby dysponować środkami. A klucz prywatny?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: maky » sobota, 25 kwietnia 2020, 19:49

norbus82 pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:45Śmieszny pen drive? To po co go w ogóle kupować, skoro wystarczy jak twierdzisz seed na karteczce i możne ze środkami zrobić co dusza zapragnie. Może wypowie się ktoś inny poza Tobą?
Ten śmieszny pendrive umożliwia ci wygodne korzystanie z środków nawet na skompromitowanym kompie (jeśli jesteś ogarnięty). Kartka to "tylko" receptura na kamień filozoficzny. Ledger to piec, który zamienia ołów w złoto na podstawie tej receptury. Pilnuj receptury!
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3115
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1100
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: CzarnaOwca » sobota, 25 kwietnia 2020, 19:50

@Kszyszy Coś mi tutaj nie do końca się zgadza, albo coś kombinujesz, miałeś dziś jechać do gościa, ale to olałeś. Nie chce mi się wierzyć, że nie masz kogoś jeszcze kto jest waszym znajomym i nie jest w stanie z nim pogadać, nawet niech kolega, matka, kuzyn, pies do niego podejdzie z telefonem i powie, że "Kszyszy chce z Tobą rozmawiać". Z tym seedem też sprawa trochę śmierdzi, czy czasem komuś jeszcze nie mówiłeś, a on wykorzystał kumpla do zajumania seeda?
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: maky » sobota, 25 kwietnia 2020, 19:50

norbus82 pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:47O mamo...Z tego co wiem, to sam seed nie wystarczy do tego żeby dysponować środkami. A klucz prywatny?
Po tej wypowiedzi to już wiem, że nic nie wiesz. Klucze prywatne generuje się z seeda.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: ikswodnal » sobota, 25 kwietnia 2020, 19:51

norbus82 pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:45Śmieszny pen drive? To po co go w ogóle kupować,
Reklama dźwignią handlu. Różnego rodzaju sprzętowe ustrojstwa w tym wypadku tylko komplikują.
Najprostsze rozwiązanie to "portfel papierowy" - tak wiem, jestem fanem a wiec nieobiektywny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: maky » sobota, 25 kwietnia 2020, 19:54

mudol pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:50@Kszyszy Coś mi tutaj nie do końca się zgadza, albo coś kombinujesz, miałeś dziś jechać do gościa, ale to olałeś. Nie chce mi się wierzyć, że nie masz kogoś jeszcze kto jest waszym znajomym i nie jest w stanie z nim pogadać, nawet niech kolega, matka, kuzyn, pies do niego podejdzie z telefonem i powie, że "Kszyszy chce z Tobą rozmawiać". Z tym seedem też sprawa trochę śmierdzi, czy czasem komuś jeszcze nie mówiłeś, a on wykorzystał kumpla do zajumania seeda?
Dajcie już spokój gościowi. Ma wszystkie potrzebne informacje.

Dodano po 2 minutach 12 sekundach:
ikswodnal pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:51Reklama dźwignią handlu. Różnego rodzaju sprzętowe ustrojstwa w tym wypadku tylko komplikują.
Najprostsze rozwiązanie to "portfel papierowy" - tak wiem, jestem fanem a wiec nieobiektywny.
Nie mieszaj portfela papierowego z seedem i portfelem sprzętowym. Portfel papierowy możesz mieć bez seeda. Sprzętowy bez seeda praktycznie nie istnieje.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: norbus82 » sobota, 25 kwietnia 2020, 19:54

maky pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:50
norbus82 pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:47O mamo...Z tego co wiem, to sam seed nie wystarczy do tego żeby dysponować środkami. A klucz prywatny?
Po tej wypowiedzi to już wiem, że nic nie wiesz. Klucze prywatne generuje się z seeda.
No to może inaczej. To będzie bardzo proste pytanie, bez wmieszania w to sagi "Harry Pottera" :) Czy pomimo tego, że dysponuję ledgerem nano nieważne jakim, to jeśli ktoś zdobędzie mój seed, to zrobi z moimi środkami co zechce? Wydaje mi się, że pytanie jest zrozumiałe i stosunkowo proste, żeby nie trzeba było uciekać się do świata, gdzie występuje np. "kamień filozoficzny".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: maky » sobota, 25 kwietnia 2020, 19:56

norbus82 pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:54jeśli zdobędzie mój seed, to zrobi z moimi środkami co zechce
TAK
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: redbog » sobota, 25 kwietnia 2020, 19:58

norbus82 pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:45Śmieszny pen drive? To po co go w ogóle kupować, skoro wystarczy jak twierdzisz seed na karteczce i możne ze środkami zrobić co dusza zapragnie. Może wypowie się ktoś inny poza Tobą?
Po to żeby hakier nie ukradł tobie seeda.
norbus82 pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:47O mamo...Z tego co wiem, to sam seed nie wystarczy do tego żeby dysponować środkami. A klucz prywatny?
Klucz prywatny jest wyliczany z seeda. Z seeda można utworzyć dużo kluczy prywatnych a z klucza prywatnego ostatecznie wyliczyć adres na który możesz przelać środki.
Natomiast odwrotnie nie da się wyliczyć z adresu nie wyliczysz klucza prywatnego to jeden z filarów bezpieczeństwa bitcoina.

Dodano po 1 minucie 45 sekundach:
ikswodnal pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:51 Najprostsze rozwiązanie to "portfel papierowy" - tak wiem, jestem fanem a wiec nieobiektywny.
Portfel papierowy to nie praktyczne i niebezpieczne rozwiązanie pod wieloma względami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: maky » sobota, 25 kwietnia 2020, 19:58

redbog pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:56Natomiast odwrotnie nie da się wyliczyć z adresu nie wyliczysz klucza prywatnego
Na razie...
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 23 kwietnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: Kszyszy » sobota, 25 kwietnia 2020, 20:01

@maky
dokładnie wszystko wiem,więcej nie ma co się rozwodzić,jak mogliście pomogliście
Wątek można skończyć.
Dzięki wielkie wszystkim za pomoc.
Ewentualnie napiszę jak sprawa się skończy.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: norbus82 » sobota, 25 kwietnia 2020, 20:01

redbog pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:58
norbus82 pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:45Śmieszny pen drive? To po co go w ogóle kupować, skoro wystarczy jak twierdzisz seed na karteczce i możne ze środkami zrobić co dusza zapragnie. Może wypowie się ktoś inny poza Tobą?
Po to żeby hakier nie ukradł tobie seeda.
norbus82 pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:47O mamo...Z tego co wiem, to sam seed nie wystarczy do tego żeby dysponować środkami. A klucz prywatny?
Klucz prywatny jest wyliczany z seeda. Z seeda można utworzyć dużo kluczy prywatnych a z klucza prywatnego ostatecznie wyliczyć adres na który możesz przelać środki.
Natomiast odwrotnie nie da się wyliczyć z adresu nie wyliczysz klucza prywatnego to jeden z filarów bezpieczeństwa bitcoina.

Dodano po 1 minucie 45 sekundach:
ikswodnal pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 19:51 Najprostsze rozwiązanie to "portfel papierowy" - tak wiem, jestem fanem a wiec nieobiektywny.
Portfel papierowy to nie praktyczne i niebezpieczne rozwiązanie pod wieloma względami.
No to jeszcze raz, ponieważ liczyłem na odpowiedź w stylu TAK lub NIE. Powiedzmy, że mam ledgera, ktoś zdobędzie mojego seeda, to będzie miał pełen dostęp do moich środków i zrobi z nimi co zechce? Bardzo proszę o prostą odpowiedź adekwatną do zadanego pytania :)

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: redbog » sobota, 25 kwietnia 2020, 20:04

@maky Czemu na razie? Z tego co mi się obiło o uszy to nawet kwantowy(którego nie ma) nie wyliczy priva z adresu natomiast może próbować podchodzić do wyliczenia priva z publicznego.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: adiqq » sobota, 25 kwietnia 2020, 20:04

norbus82 pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 20:01No to jeszcze raz, ponieważ liczyłem na odpowiedź w stylu TAK lub NIE. Powiedzmy, że mam ledgera, ktoś zdobędzie mojego seeda, to będzie miał pełen dostęp do moich środków i zrobi z nimi co zechce? Bardzo proszę o prostą odpowiedź adekwatną do zadanego pytania
TAK

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież - ktoś ukradł mi środki z leadger nano s

Postautor: maky » sobota, 25 kwietnia 2020, 20:50

norbus82 pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 20:01No to jeszcze raz, ponieważ liczyłem na odpowiedź w stylu TAK lub NIE.
Poczytaj wyżej. Taką odpowiedź już dostałeś.

Dodano po 59 sekundach:
redbog pisze: sobota, 25 kwietnia 2020, 20:04@maky Czemu na razie? Z tego co mi się obiło o uszy to nawet kwantowy(którego nie ma) nie wyliczy priva z adresu natomiast może próbować podchodzić do wyliczenia priva z publicznego.
Raz użyty jest spalony. Masz rację.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości