Czy to scam ? Proszę o pomoc

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy to scam ? Proszę o pomoc

Postautor: Mitsuhide » piątek, 29 marca 2024, 19:16

Witam, 6 lat temu bawiłem się krótko w handel na binance z forexem. Dwa dni temu zadzwoniła do mnie Pani podająca się za doradcę inwestycyjnego z Binance z informacją, że ze środków które zostawiłem używając bota mam do wyjęcia Bitcoiny o wartości 60 tysięcy złotych. Nie chciało mi się wierzyć ale wysłała mi link do portfela z tą kwotą. Jednak żeby je wyjąć poprosiła o wpłatę połowy jak odmówiłem zaczęła mi grozić i straszyć, że zapłacę od tego podatek bo to jest na mnie na portfelu bo na korzystając z binance konta była moja zgoda na obracanie środkami przez bota. Nie wiem czy mam w jakiś sposób reagować czy to zignorować. Nie będę podawał danych ale dostałem numer licencji MJ5510250 tej pani.
Wiem, że może nie właściwy miejsce na zapytanie ale nie wiem co robić i denerwuję się czy będą jakieś konsekwencje. Dodam, że ta wpłata ma być po to by uzyskać certyfikat wierzytelności nie wiem czy jest coś takiego do handlu potrzebnego.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6410
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1681
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy to scam ? Proszę o pomoc

Postautor: maxi82 » piątek, 29 marca 2024, 22:25

To SCAM!!
Nie wpłacaj żadnych pieniędzy. Co najwyżej możesz im powiedzieć żeby sobie potrącili z tych rzekomych 60tys..
Temat przenoszę do odpowiedniego działu.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Czy to scam ? Proszę o pomoc

Postautor: rav3n_pl » sobota, 30 marca 2024, 12:26

@Mitsuhide Na logikę - skoro miałeś jakieś środki NA GIEŁDZIE, to jaki link do twojego portfela (pewnie do jakiegoś eksploratora bloków) może ktokolwiek podawać?
Giełda nie działa on-chain i wszystkie transakcje wewnątrz giełdy (oprócz wpłat i wypłat) są jedynie w bazie danych giedy.
Zaloguj się na konto i sprawdź - na bank nic tam nie ma :P

Żadna "przedpłata podatku" nie jest nigdy, nigdzie wymagana, to powszechny schemat scamów.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości