Trade vision group

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trade vision group

Postautor: marioooo » wtorek, 23 listopada 2021, 17:51

Hej piszę do Was z prośbą o wsparcie, bo boję się czy nie zostaje oszukiwany, mam obawy a nie chce stracić kasy.
Jestem nowy w tej branży. Ok miesiąca temu założyłem konto i zacząłem zarabiać na różnicach kursowych kryptowaluty na stronie https://tradevision-group.net/pl. Dostałem swojego brokera z którym codziennie miałem kontakt. Wpłaciłem za pomocą kryptoportfela na coinbase na swoje konto handlowe na ich platformie webtraider 1200 dolarów. Codziennie Pani broker mówiła mi co mam kupić a co zamknąć aby zarabiać. W około miesiąc zarobiłem dość dużą sumę i chcę wypłacić kasę. Otrzymałem maila z ich działu finansowego z załącznikiem z dokumentem z fidor banku, który mówi że musze wpłacić na swoje konto handlowe na ich platformie tarde vision groupe (webtrader) 19% od całej kwoty dochodu który mam aby oni mogli mi wypłacić mój dochód i mówią że w przeciągu 3h od wpłaty przeze mnie dużej kwoty (jak dla mnie bo mowa o ok 15k PLN) otrzyma mój dochód na coinbase wraz z tą wpłata która im przeleje.
Co mnie zadziwiło moja broker na początku mówiła że moje wynagrodzenie zostanie pomniejszone o 19% i mi wypłacone, a okazało się teraz że musze wpłacić, aby uzyskać swój dochód.
Dzisiaj skontaktował się ze mną niby pan z Fidor banku bo zgłosiłem to że mam sprzeczne dane. I powiedział ze takie są wymagania komisji europejskiej w ramach obrotu kryptowalutą że aby wypłacić środki ja muszę uzupełnić.. coś tam - nie pamietam co. I że mam 2 opcję. Albo wpłacę do piątku te 19% i wtedy oni mi wypąłca mój dochód albo zablokują mi moje konto handlowe i nie odzyskam już nawet swojego wkładu. Wszystko wygląda mi dość podejrzanie. Dużo słyszy się o przekrętach i dlatego pytam czy taka procedura jest normalna i czy mam wpłacić to 15k PLN aby uzyskać swoj dochód czy to jest na maksa ściema. Proszę nie wiem co robić

Gaduła
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
1

Trade vision group

Postautor: scryptominer » wtorek, 23 listopada 2021, 18:15

Z bardzo wysokim prawdopodobieństwem padłeś ofiarą oszustwa.

Jeżeli wpłacisz im dodatkowe środki, to stracisz nie tylko 1200$, ale dodatkowe 15000 PLN

Pachnie scamem na kilometr. Wymagania komisji europejskiej...mhm...

Do tego luksemburski numer telefonu (+352). Nie wpłacaj im dodatkowych środków.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Trade vision group

Postautor: marioooo » wtorek, 23 listopada 2021, 18:41

wielkie dzięki, tak niestety podejrzewałem. Czy coś z tym zrobić? Gdzieś zgłaszać? Jest jeszcze szansa na odzyskanie tej kasy?

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3915
Reputacja postu: 
0

Trade vision group

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 23 listopada 2021, 18:45

"Jesteśmy wielokrotnie nagradzani"
"Nasze zespoły są zlokalizowane na całym świecie i wnoszą bogate doświadczenie i wiedzę branżową"
"W krótkim terminie Trade Vision Group zyskał szacunek wybitnych traderów i analityków."

Oczywiście żadnych konkretów, tylko powyższe banały...
Dostałeś najprawdopodobniej lekcję kosztującą 5kPLN.
Współczuję, na pocieszenie powiem, że mogło być dużo gorzej.
Oczywiście zgłosić należy, najlepiej żeby prawnik zażądał zwrotu środków grożąc powiadomieniem odpowiednich organów. To czasem działa, zwłaszcza przy tak niewielkich środkach.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Trade vision group

Postautor: marioooo » wtorek, 23 listopada 2021, 18:57

Wiesz, oficjalne pismo z fidor Bank, podpisy stęple itp. Długi i konkretny kontakt, współpraca i pomoc na każdym kroku... wszystko wyglądało ok, ale zaczęło mi coś śmierdzieć jak zaczęli mówić sprzeczne informacje. Czy mam zgłosić to do prawnika i on powinien sie z nimi skontaktować czy napisać im że zgłaszam sprawę na drogę sądową i zobaczyć co powiedzą?

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3915
Reputacja postu: 
0

Trade vision group

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 23 listopada 2021, 19:06

@marioooo Ciężko mi cokolwiek Tobie doradzić bo sam nie miałem na szczęście takiej sytuacji jednak pamiętam kilka opisywanych tutaj spraw gdzie samo pismo od prawnika i zagrożenie oddaniem sprawy w ręce organów, pomogło.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1524
Reputacja postu: 
0

Trade vision group

Postautor: maky » wtorek, 23 listopada 2021, 20:30

marioooo pisze: wtorek, 23 listopada 2021, 17:511200 dolarów

Straciłeś 1200 dolarów.

marioooo pisze: wtorek, 23 listopada 2021, 17:5115k PLN

A tyle masz szansę stracić dodatkowo.

Dodano po 2 minutach 39 sekundach:
marioooo pisze: wtorek, 23 listopada 2021, 17:51takie są wymagania komisji europejskiej w ramach obrotu kryptowalutą

Poproś o podstawę prawną czyli przytoczenie konkretnego aktu prawnego.
Szach mat. Pieniędzy nie odzyskasz ale przynajmniej przestaną cię męczyć.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Trade vision group

Postautor: marioooo » środa, 24 listopada 2021, 09:46

Dzięki za podpowiedź. Właśnie wysłałem im pytanie. Zobaczymy czy coś i co odpowiedzą

P.S. Info dla innych osób - uważajcie na Trade Vision Gropus - wszystko wygląda bardzo profesjonalnie - można stracić dużą kasę

Wróć do „Piramidy i scamy”