[ANN] Pierwsze IEO w Europie, Fortem Capital tokenizuje nieruchomości

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 czerwca 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ANN] Pierwsze IEO w Europie, Fortem Capital tokenizuje nieruchomości

Postautor: Fortem Capital » wtorek, 11 czerwca 2019, 15:07

Polska spółka Fortem Capital S.A. od lat działa na rynku nieruchomości realizując projekty deweloperskie rewitalizacji i komercjalizacji budynków mieszkalnych, kamienic oraz innych zabytkowych obiektów budowlanych w Polsce. W oparciu o bogate doświadczenie na rynku nieruchomości, które wynika z dotychczasowych realizacji inwestycji i zarządzania portfelem o wartości powyżej 155 milionów złotych, zespół Fortem Capital proponuje innowacyjne rozwiązanie.




Fortem Capital tworzy platformę wykorzystującą technologię blockchain, aby umożliwić inwestorom skorzystanie z potencjału rynku atrakcyjnych nieruchomości. Inwestorzy posiadający token Fortem Capital (FCQ) będą mogli korzystać z dedykowanej platformy transakcyjnej Fort Capital. Dzięki platformie inwestor będzie mógł czerpać korzyści z zysków ze sprzedaży gotowych, odnowionych nieruchomości.

IEO oferowane przez Fortem Capital opiera się na rzeczywistych trwałych zasobach. Celem IEO jest zebranie środków na rozwój platformy Fortem Capital oraz realizację wybranych projektów. Odbiorca będzie mógł objąć na mocy umowy powierniczej dowolną część udziałów w nieruchomości przeznaczonej do dalszej odsprzedaży. Jednocześnie poznać prognozę co do spodziewanego zysku z inwestycji.

Operacja zakupu, rewitalizacji i odsprzedaży nieruchomości będzie realizowana przez zespół Fortem Capital. W momencie zbycia nieruchomości inwestorom zostanie wypłacony zysk, którego wysokość będzie uzależniona od ostatecznej ceny sprzedaży nieruchomości, jednak nie powinna być ona mniejsza od zakładanej minimalnej stopy zwrotu.

W pierwszym etapie IEO Fortem Capital wybrało kilka konkretnych projektów nieruchomościowych. Ich łączna wartość - po przeprowadzeniu rewitalizacji/ budowy, bez marży spółki i inwestorów - to 35 milionów dolarów.




IEO na giełdzie Coinsbit
Pierwsze IEO w Europie wystartuje 4/07/2019 na giełdzie Coinsbit (https://coinsbit.io/), jest to giełda wywodząca się z Estonii, która otrzymała tytuł najlepszej giełdy 2018 roku podczas International Blockchain Life. Giełda jest w pierwszej setce giełd kryptowalutowych pod względem wolumenu, można na niej wymieniać co najmniej 62 waluty.



Dlaczego Polska?
Niedawno Polska znalazła się w gronie 25 najbardziej rozwiniętych gospodarek świata. Jako pierwsi od ponad dekady awansowaliśmy w indeksie FTSE Russell do grona rynków rozwiniętych, do których zalicza się również takie kraje jak Niemcy, Francja, Japonia i Stany Zjednoczone.

Według Global Property Guide ceny mieszkań w dużych polskich miastach, takich jak Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Łódź i Poznań Wzrosły rok do roku o 6,9% w pierwszym kwartale 2019 roku. Biorąc pod uwagę prognozowany przyrost liczby gospodarstw domowych w ciągu najbliższych lat i obecny niedobór mieszkań w Polsce, hossa na rynku nie tylko będzie trwała, ale prognozuje się jej dalszy wzrost. Coraz częściej obcokrajowcy stają się właścicielami nieruchomości w Polsce.

Polska jest najbardziej perspektywicznym krajem w Europie Środkowej i Wschodniej, na którym ceny nieruchomości cały czas są jeszcze zdecydowanie niższe niż w innych krajach wysoko rozwiniętych. Fortem Capital na bieżąco śledzi zachowania w globalnej branży nieruchomości i dostosowuje swoją ofertę do klientów segmentu premium.




Szczegóły tokenów
Token FCQ będzie oparty o protokół ERC-20 czyli będzie zgodny z cyfrowymi aktywami opartymi na sieci Ethereum. Tokeny zostaną wygenerowane w ramach kontraktu działającego w obrębie sieci bazowej. Całkowita podaż tokenu FCQ to 210 000 000.00 sztuk i ta liczba nie zmieni się z czasem. Inicjalnie sprzedawane tokeny FCQ pozostaną jedynymi, które kiedykolwiek pojawią się na rynku pierwotnym. Po zakończeniu IEO osoby zainteresowane naszym projektem otrzymają możliwość odkupienia tokenów tylko od osób, które nabyły je podczas oferty początkowej.




IEO rusza 4 lipca 2019 na giełdzie Coinsbit
Cena tokena: 0,2 USD
Hard cap: 42 000 000.00 USD
Soft cap: 2 000 000.00 USD
Minimalna wartość zakupu tokenów: 10$ = 50 FCQ





IEO Fortem Capital będzie oparte o kilka konkretnych projektów nieruchomościowych o łącznej wartości 35 milionów dolarów(wartość po przeprowadzeniu rewitalizacji/ budowy, bez marży spółki i inwestorów). Cała pula tokenów „do sprzedaży” zostanie proporcjonalnie rozdzielona między konkretne inwestycje. Struktura podziału wszystkich wyemitowanych tokenów wygląda następująco:

[align=center]Zespół 10%
Do sprzedaży 80%
Airdrop 10%
[/align]

Więcej informacji znajdziesz w naszym whitepaper na stronie: https://fortemcoin.io/

https://www.instagram.com/fortemcapitalsa/
https://twitter.com/CapitalFortem
https://www.linkedin.com/company/14778591/admin/
https://www.linkedin.com/in/fortem-capi ... 5bb897185/
https://www.facebook.com/Fortemcapitalsa/
https://t.me/fortemcapital
https://www.reddit.com/user/Fortemcapital
https://medium.com/@CapitalFortem/





Roadmap
Fortem Capital w powyższym celu rozpoczęło współpracę z OAAM Blockchain Consulting]. Firma przygotowała całą koncepcję marketingową i ekonomiczną projektu.

Q3-Q4 2018
● zrodzenie się koncepcji IEO, na bazie doświadczeń z rynku nieruchomości i znajomości rynków finansowych
● udoskonalanie koncepcji całego procesu
● konsultacje z ekspertami z branży blockchain
● przygotowanie agendy działań z podziałem ról

Q1-Q2 2019
● przygotowanie WhitePaper
● opracowanie tokena i Smart kontraktu
● przygotowanie landing page i MVP platformy transakcyjnej
● rejestracja podmiotu dla celów IEO
● opracowanie planu marketingowego i programu bounty
● testy bezpieczeństwa strony
● testy bezpieczeństwa przepływu tokenów
● test pełnej funkcjonalności platformy


Q3-Q4 - 2019
● start IEO czerwiec 2019
● realizacja planu marketingowego
● kodowanie nowych funkcjonalności platformy
● listing tokena na giełdach
● dystrybucja tokenów

Q1- Q2 2020
● wdrożenie kampanii marketingowej post IEO
● wzbogacenie platformy nowymi nieruchomościami
● wprowadzenie tokena na kolejne giełdy
● wprowadzenie programów lojalnościowych dla inwestorów

Q3-Q4 2020
● aktualizacja platformy
● uruchomienie finalnej wersji aplikacji dla tabletów i smartfonów
● wdrożenie kampanii Airdrop
● rozszerzenie działań marketingowych

2021-2022
● dalsze rozwijanie platformy
● wprowadzenie do platformy nowych projektów nieruchomościowych
● listowanie na największych giełdach kryptowalut

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 62
Rejestracja: 19 maja 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ANN] Pierwsze IEO w Europie, Fortem Capital tokenizuje nieruchomości

Postautor: SavAge » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 12:53

Korzysta ktoś z Coinsbit? I co sądzicie o projekcie FCQ.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 8 maja 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ANN] Pierwsze IEO w Europie, Fortem Capital tokenizuje nieruchomości

Postautor: Wojtasoj » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 19:53

Ja mam tylko jedno pytanie:)

Jak prawnie wygląda temat z tokenizowaniem nieruchomości w Unii Europejskiej? Istnieje już taka możliwość czy to temat przyszłościowy? Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 czerwca 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[ANN] Pierwsze IEO w Europie, Fortem Capital tokenizuje nieruchomości

Postautor: Fortem Capital » wtorek, 18 czerwca 2019, 19:30

Wojtasoj pisze: Jak prawnie wygląda temat z tokenizowaniem nieruchomości w Unii Europejskiej? Istnieje już taka możliwość czy to temat przyszłościowy?

Proces tokenizacji przeprowadzany przez Fortem Capital został skonsultowany z zarówno z polską jak i estońską kancelarią prawniczą. Wszystko jest robione zgodnie z literą prawa, spółka dysponuje odpowiednimi opiniami w tej sprawie.
Tokenizacja nieruchomości jest zgodna z prawem polskim jak i estońskim.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 18 czerwca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ANN] Pierwsze IEO w Europie, Fortem Capital tokenizuje nieruchomości

Postautor: Sparky90 » wtorek, 18 czerwca 2019, 20:06

SavAge, sam aktualnie korzystam z tej giełdy, bardzo intuicyjna, praktycznie zero problemów.

Bardziej mnie ciekawi jak będzie wyglądał Airdrop? Ilość tokenów na jednego użytkownika i ich wartość? Oraz najważniejsze KIEDY? :D

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 czerwca 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ANN] Pierwsze IEO w Europie, Fortem Capital tokenizuje nieruchomości

Postautor: Fortem Capital » wtorek, 18 czerwca 2019, 20:26

Sparky90 pisze: Bardziej mnie ciekawi jak będzie wyglądał Airdrop? Ilość tokenów na jednego użytkownika i ich wartość? Oraz najważniejsze KIEDY? :D

Mamy przygotowany aridrop o łącznej wartości bliskiej 4mln$, w rozdaniu może wziąć udział około 8000 użytkowników. Dla każdego zainteresowanego przygotowane jest 250 FCQ o wartości 50$.
Start zaplanowany jest na początek lipca, zachęcamy do obserwowania ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 62
Rejestracja: 19 maja 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ANN] Pierwsze IEO w Europie, Fortem Capital tokenizuje nieruchomości

Postautor: SavAge » środa, 19 czerwca 2019, 14:30

Sparky90 pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 20:06 SavAge, sam aktualnie korzystam z tej giełdy, bardzo intuicyjna, praktycznie zero problemów.

Bardziej mnie ciekawi jak będzie wyglądał Airdrop? Ilość tokenów na jednego użytkownika i ich wartość? Oraz najważniejsze KIEDY? :D
@Sparky90 a jak jest z wpłatami i wypłatami, są tylko w krypto? nie ma problemów z wypłacaniem i czy rejestracja jest bez konieczności weryfikacji danych?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 18 czerwca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ANN] Pierwsze IEO w Europie, Fortem Capital tokenizuje nieruchomości

Postautor: Sparky90 » środa, 19 czerwca 2019, 23:34

@SavAge Wpłacić\wypłacić możesz za pomocą krypto jak i dolarów za pomocą karty płatniczej. Natomiast co do weryfikacji to jak prawie na każdej giełdzie potrzebne jest zdjęcie dokumentu potwierdzającego tożsamość :cry:
Ale jeszcze nie doświadczyłem problemów z wypłatą a już parę miesięcy na niej spędziłem :D

scr metod płatności
https://prnt.sc/o435e3

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 62
Rejestracja: 19 maja 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ANN] Pierwsze IEO w Europie, Fortem Capital tokenizuje nieruchomości

Postautor: SavAge » czwartek, 20 czerwca 2019, 14:55

@Sparky90 dzięki za informację :)

@Fortem Capital macie zamiar wejść na inne giełdy dopiero z początkiem 2020? czy może szybciej?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 czerwca 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ANN] Pierwsze IEO w Europie, Fortem Capital tokenizuje nieruchomości

Postautor: Fortem Capital » niedziela, 23 czerwca 2019, 21:58

SavAge pisze: @Fortem Capital macie zamiar wejść na inne giełdy dopiero z początkiem 2020? czy może szybciej?

@SavAge, planujemy wejść również na inne giełdy do końca września tego roku, więcej informacji pojawi się z czasem :)

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 czerwca 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ANN] Pierwsze IEO w Europie, Fortem Capital tokenizuje nieruchomości

Postautor: Fortem Capital » wtorek, 25 czerwca 2019, 18:13

@SavAge , @Sparky90 , @Wojtasoj zapraszamy do Airdropu :) viewtopic.php?f=127&t=32414

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 4 sierpnia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ANN] Pierwsze IEO w Europie, Fortem Capital tokenizuje nieruchomości

Postautor: Pentuer » niedziela, 4 sierpnia 2019, 16:35

Czy ktoś nabył tokeny i może się podzielić opiniami? Oto moje doświadczenia:

Dokonałem zakupu. Tokeny miały zostać przydzielone dwa tygodnie po zakończeniu IEO. Ilość zakupionych przeze mnie tokenów jest widoczna w zakładce IEO na stronie giełdy, ale nie mogę z nimi nic zrobić. Wg Coinsbit, powinny być widoczne w zakładce „Balances”, tymczasem nic takiego jak dotąd się nie stało. Rozumiem ze tokeny trzeba przelać na platformę zarządzana przez Fortem aby zacząć inwestować w poszczególne projekty - nic takiego nie jest możliwe. Próbowałem dowiedzieć się czegoś więcej i uzyskać pomoc od Coinsbit, jednak ich „obsługa klienta” zachowuje się jak kierownik sklepu z filmów Bareji. Dowiedziałem się jedynie ze tokeny będą widoczne jak tylko zaczną być notowane na ich giełdzie, a kiedy to nastąpi - nie wiadomo. Nie rozumiem co ma piernik do wiatraka - dystrybucja miała się odbyć dawno temu, nie interesuje mnie spekulacja ale inwestowanie w nieruchomości, wiec data rozpoczęcia notowań jest bez znaczenia.
Kilka dni temu wysłałem e-mail z prośba o pomoc do Fortem S.A i póki co cisza. Jedyny efekt jak dotąd, to wydane pieniądze które nie pracują.

Ktoś ma podobne lub inne doświadczenia?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: [ANN] Pierwsze IEO w Europie, Fortem Capital tokenizuje nieruchomości

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 4 sierpnia 2019, 22:58

Chyba jeszcze nie ma żadnego projektu odpalonego przez Fortem w który można by zainwestować.
A ma działanie giełdy ma wpływ tylko giełda.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 4 sierpnia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ANN] Pierwsze IEO w Europie, Fortem Capital tokenizuje nieruchomości

Postautor: Pentuer » poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 09:53

Na platformie FCQ projekty są widoczne. Ale ponieważ nie mam dostępu do tokenów to i inwestować nie mogę. Ani sprawdzić czy sie da.
Nie zgadzam się z tym ze na działanie giełdy ma wpływ tylko ona. Ostatecznie Fortem jest klientem giełdy i dał jej zarobić poszukując partnerów do inwestowania. Może wywrzeć presję na giełdę bo takie postępowanie szkodzi całemu przedsięwzięciu i ich reputacji pośrednio. Jeśli czegoś nie zrozumiałem i niepotrzebnie panikuję to również oczekiwałbym pełnej informacji od giełdy zamiast odsyłania mnie do Twittera, do Fortem albo wyłączania czata. Z kolei od Fortem, po takim sygnale, spodziewałbym się maila lub telefonu do giełdy z wiadomością żeby giełda wzięła dupę w troki lub informacji zwrotnej do mnie typu „źle pan zrozumiał zasady projektu, odbędzie się to tak i tak” albo „przykro nam z powodu tego ze nasz parter nawala postaramy się to wyprostować”. Tylko tyle i aż tyle - podstawy obsługi klienta.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 10 sierpnia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ANN] Pierwsze IEO w Europie, Fortem Capital tokenizuje nieruchomości

Postautor: mtszkbs018 » czwartek, 22 sierpnia 2019, 00:03

Mozna gdzieś już wymienić tokeny FCQ (Fotrem Capital Token) ?

Wróć do „ICO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości