Strona 1 z 1

MADANA - PIERWSZE ICO NA LISKU. PLATFORMA DO ANALIZY DANYCH

: poniedziałek, 12 listopada 2018, 00:15
autor: cornl
STRONA WWW | TELEGRAM PL | TELEGRAM EN | KANAŁ OGŁOSZEŃ | TWITTER | FACEBOOK | LINKEDIN | BLOG | PRESALE

MADANA to młoda niemiecka firma, która rozwija platformę do analizy danych opartą na blockchainie Lisk. Kluczowa kwestia: prywatność użytkowników będzie chroniona w sposób zgodny z RODO, co otwiera nowe możliwości biznesowe.


Obrazek
Obrazek

JAK DZIAŁA MADANA?

MADANA zapewnia ekosystem, który jest łatwo dostępny, skalowalny i prosty w użyciu.
MADANA korzysta z zaufanych środowisk wykonawczych (trusted execution environments, TEE) do przeprowadzenia analizy w sposób zdecentralizowany. Dane są szyfrowane po stronie producenta danych, co umożliwia pełną nad nimi kontrolę. Ekosystem MADANA dzieli się z innymi wynikami, spostrzeżeniami, nigdy surowymi danymi.

3 ROLE
MADANA to otwarta platforma, na której spotykają się producenci danych (data producers), dostawcy wtyczek (plug-in providers) i kupujący analizy danych (data analysis buyers). Każdy może wziąć udział i każdy może zająć dowolną rolę.

PRODUCENT DANYCH
Producentami danych mogą być osoby prywatne i firmy. MADANA umożliwia
zachowanie swojej prywatności, jednocześnie dzieląc się swoimi spostrzeżeniami z innymi. Cały czas zachowujesz kontrolę, możesz czerpać korzyści z własnych danych i równocześnie zapewnić dodatkową wartość dla innych.

DOSTAWCA WTYCZKI
Dostawcy wtyczek to naukowcy czy eksperci w kwestii analizy danych, którzy opracowują algorytmy generujące wnioski z danych. MADANA zapewnia platformę otwartą dla wszystkich, naturalnie nagradzając najlepsze wtyczki. Doprowadzi to do uzyskania wysokiej jakości wyników i utoruje drogę nowym rodzajom analizy danych, łącząc wiele typów danych i dając nowym graczom na rynku analiz danych uczciwą szansę na rozwój ich działalności.

KUPUJĄCY ANALIZY DANYCH
Uzyskaj odpowiedzi na swoje pytania za pomocą MADANA, wykorzystując rosnącą pulę zdecentralizowanych informacji i wysokiej jakości algorytmów analizujących. Wyniki analizy danych można otrzymywać regularnie lub na żądanie, bez konieczności kosztownego przechowywania i zarządzania danymi. Koszt wykonania analizy jest przejrzysty i uczciwy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po uruchomieniu whitelisty 1 sierpnia 2018, MADANA stała się pierwszym ICO opartym na blockchainie Liska, zgodnym z przepisami niemieckiego BaFin (odpowiednik KNF).

Obrazek


Etap otwartej przedsprzedaży zakończył się 31 października. Inwestorzy prywatni oraz zalążkowi zakupili łącznie 9,153,332 tokenów PAX. Pozostałe 15,846,668 tokenów przeznaczono do kolejnego, aktualnie trwającego etapu - "społecznościowej przedsprzedaży" - aby nabyć tokeny PAX w cenie przedsprzedażowej - 0.50 EUR należy skorzystać z linka polecającego kogoś, kto już jest zarejestrowany. Zapraszam do skorzystania z mojego refa: https://bit.ly/MADANApresale

Faza społecznościowej przedsprzedaży potrwa do czasu ogłoszenia ICO lub sprzedaży wszystkich 25 milionów tokenów. Pozostałe ewentualnie tokeny z przedsprzedaży będą dostępne podczas etapu ICO, a tokeny niesprzedane podczas ICO zostaną spalone.


Community Hub
Pierwsza z funkcjonalności uruchomiona przez MADANĘ. Community Hub ma być miejscem, w którym społeczność może się gromadzić, znaleźć komplet informacji o rozwoju i statusie projektu MADANA oraz, co najważniejsze, aktywnie angażować się w budowanie sukcesu tego przedsięwzięcia. Obecnie Community Hub jest cały czas aktualizowany i będzie regularnie rozbudowywany, dzięki czemu jeszcze łatwiej i przyjemniej będzie pomóc MADANIE w rozwoju, jednocześnie mając szansę na atrakcyjne nagrody - w programie Bounty dostępnym w ramach Hubu do zdobycia tokeny o łącznej wartości 500 000 Euro.
Link do rejestracji: https://bit.ly/MADANAhub

Zachęcam do zainteresowania się projektem, rozmów, zadawania pytań albo wytykania błędów mi lub projektowi :D Zapraszam też serdecznie na polski telegram https://t.me/madanaiopolska czy na polski lisk.chat.

MADANA - PIERWSZE ICO NA LISKU. PLATFORMA DO ANALIZY DANYCH

: niedziela, 18 listopada 2018, 21:36
autor: cornl
Szef działu rozwoju Nicolas Pettican przedstawia projekt MADANA w 60 sekund dla serwisu StartupTV. Zapraszam do zapoznania się z filmem, a także o pozostawienie pod filmem komentarza o treści "MADANA", czyli o zagłosowanie na projekt jako najlepszy spośród trzech prezentowanych :D

Link:

Oprócz pracy nad rozwojem kodu projektu, przedstawiciele MADANY działają także w kwestii propagowania świadomości nt. zagrożeń na rynku danych, a także rozwiązań proponowanych przez MADANĘ. W ostatnich dniach można ich było spotkać na NKF Summit w Berlinie, gdzie podobno ostro działali networkingowo :lol:

Ponadto na początku listopada Didi Lace - COO i współzałożyciel MADANY prezentował idee stojące za projektem podczas wydarzenia Bosch BIG IoT w kampusie tytułowej firmy.

Obrazek

MADANA - PIERWSZE ICO NA LISKU. PLATFORMA DO ANALIZY DANYCH

: niedziela, 25 listopada 2018, 23:59
autor: cornl
Aktualizacja z ostatnich dni:

:arrow: Kolejny publiczny występ CEO MADANY w roli eksperta na Blockchain Conference w Berlinie
Obrazek


:arrow: Lisk opublikował długo oczekiwaną roadmapę - pomimo braku konkretnych dat MADANA trzyma się swojego założonego planu i pracuje dalej nad produktem :D
Obrazek

:arrow: Zachęcam do dołączania do polskiego kanału dotyczącego projektu na Telegramie:
Obrazekt.me/madanaiopolska

MADANA - PIERWSZE ICO NA LISKU. PLATFORMA DO ANALIZY DANYCH

: czwartek, 29 listopada 2018, 00:25
autor: cornl
26. października MADANA miała okazję prezentować swój projekt przed deweloperami i CTO (Chief Technical Officers) zebranych na wydarzeniu CTO Flying Seats organizowanym przez 4Scotty:

Ponadto Community Hub otrzymał kolejne aktualizacje - online jest już wersja 0.1.2. Wprowadzono Captchę przy logowaniu, przyspieszono odświeżanie punktów i statusów, poprawiono kilka graficznych bugów. Dokładny opis zmian we wpisie na blogu: https://blog.madana.io/community-hub-0-1-2-b9fb7e98f076

MADANA - PIERWSZE ICO NA LISKU. PLATFORMA DO ANALIZY DANYCH

: niedziela, 2 grudnia 2018, 23:20
autor: cornl
Zachęcam do zainteresowania się programem Bounty, który oferuje MADANA. Jest to niezła okazja do zdobycia tokenów PAX małym wydatkiem sił. MADANA oferuje równowartość 500 tysięcy Euro w tokenach PAX dla uczestników programu (przeliczenie uwzględnia cenę tokena w głównej fazie sprzedaży).

Jak dołączyć?

Po pierwsze konieczna jest rejestracja na stronie Community Hub (communityhub.madana.io). W ramach Community Hubu użytkownicy zbierają Community Points. Za co można je otrzymać:
  • - za polubienie/retweety postów MADANY
    - za zapraszanie nowych użytkowników do dołączenia do Community Hubu
    - za zapraszanie do wzięcia udziału w aktualnie trwającym etapie sprzedaży tokenów PAX (tutaj dodatkowo otrzymuje się 10% wartości tokenów zakupionych przez poleconego)
    - za rozmaite osiągnięcia w stylu okres od założenia konta, aktywność twitterowa itp.
Wszystkie osiągnięcia do obejrzenia po zalogowaniu w zakładce "Achievements". Na razie z mediów społecznościowych zaliczany jest tylko Twitter, ale docelowo ma być nagradzana także aktywność na Facebooku i Telegramie.

Cały czas w ramach Hubu dostępny jest ranking użytkowników ze względu na Community Points. Na koniec programu nagrody w tokenach PAX zostaną rozdystrybuowane zgodnie z poniższą grafiką:

Obrazek

Moim skromnym (a jakże :D) zdaniem warto się zarejestrować i "lajknąć" kilka postów chociażby dlatego, żeby nabijać Community Points za staż konta. Być może nawet taki nakład pracy wystarczy, by znaleźć się w pierwszych 10.000 użytkowników i zgarnąć choćby nagrodę minimalną w postaci 25 PAXów.

Przy okazji ponownie zapraszam na polską grupę na Telegramie t.me/madanaiopolska oraz na grupę anglojęzyczną t.me/madanaofficial.

MADANA - PIERWSZE ICO NA LISKU. PLATFORMA DO ANALIZY DANYCH

: środa, 12 grudnia 2018, 23:59
autor: cornl
Promocja projektu MADANA powoli się rozkręca. Do zespołu dołączają nowi ambasadorzy, m.in. Meyade z Holandii, również mocno zaangażowany w społeczność Liska. Aktualnie koordynuje powstanie Lisk Center w Utrecht - projekt do obejrzenia na twitterze:

Oczywiście nie zabraknie tam obecności MADANY 8-)

Obrazek

MADANA - PIERWSZE ICO NA LISKU. PLATFORMA DO ANALIZY DANYCH

: środa, 26 grudnia 2018, 19:50
autor: cornl
Najlepsze życzenia od całego teamu MADANY :-)

Obrazek

MADANA - PIERWSZE ICO NA LISKU. PLATFORMA DO ANALIZY DANYCH

: wtorek, 1 stycznia 2019, 00:47
autor: cornl
Najlepsze życzenia na Nowy Rok od zespołu MADANA!

Zapraszam do zapoznania się z naszym podsumowaniem roku 2018: :idea: https://blog.madana.io/madanas-year-rec ... 6683dd0096

MADANA - PIERWSZE ICO NA LISKU. PLATFORMA DO ANALIZY DANYCH

: poniedziałek, 4 lutego 2019, 19:50
autor: cornl
Zapraszam jeszcze raz do przeczytania podsumowania roku 2018 w projekcie MADANA oraz planów na nadchodzący czas.

Dla tych, którym czytać się nie chce w telegraficznym skrócie przedstawiam plan MADANY na najbliższe tygodnie/miesiące wg powyższego artykułu z bloga:
1. wydanie produktu pilotażowego dla kilku wybranych firm (w toku - "nagrane" firmy z rynku telekomunikacyjnego, motoryzacyjnego i handlu detalicznego) - tym sposobem zdobycie potwierdzenia, że rozwiązanie działa, jest skuteczne i generalnie jest to coś, czego każdy powinien używać i należy kupować PAXy (tokeny MADANY) ile wlezie :D
2. main sale - czyli główna sprzedaż tokenów
3. wejście na giełdy i dalsza praca nad poszerzaniem użyteczności, nowe kontakty biznesowe itp.

Wszystko w 2019!


Tymczasem przedstawiciele kilkunastu dużych firm oraz mniejszych startupów blockchainowe spotkali się w ubiegłym tygodniu w Brukseli w celu przygotowania do uruchomienia International Association of Trusted Blockchain Applications (INATBA). CEO MADANY był jednym z uczestników spotkania i na zdjęciu wypracował sobie całkiem fajne, centralne miejsce - przypadek? :D


MADANA - PIERWSZE ICO NA LISKU. PLATFORMA DO ANALIZY DANYCH

: poniedziałek, 4 lutego 2019, 20:00
autor: blackraijin
Z tego co pamiętam to twórcy Madany mogą bez limitu dodrukowywać tokeny. :shock:

MADANA - PIERWSZE ICO NA LISKU. PLATFORMA DO ANALIZY DANYCH

: poniedziałek, 4 lutego 2019, 20:40
autor: cornl
A to w jaki sposób? Musiało Ci się jednak pomylić z jakimś innym projektem. W MADANIE jest ustalona z góry całkowita podaż na 100 000 000 PAX, z czego 55% dostępne do kupna.

Dokładniej:
55% Inwestorzy i społeczność, w tym:
  • 30% główna sprzedaż
  • 15% przedsprzedaż
  • 10% inwestorzy zalążkowi
15% Stabilizacja długoterminowa
15% Partnerstwa i rozwój systemu
15% Zespół i doradcy

Nie ma żadnego kopania, skończona ilość tokenów generowana w momencie powstania tokena. Niesprzedane tokeny z głównej fazy sprzedaży będą spalone, co zmniejszy ostateczne "total supply". Chyba, że produkt pilotażowy okaże się tak zarąbisty, że się PAXy wyprzedadzą i pozostanie 100 milionów :P

MADANA - PIERWSZE ICO NA LISKU. PLATFORMA DO ANALIZY DANYCH

: niedziela, 10 lutego 2019, 22:40
autor: cornl
Pozwolę sobie przekleić post użytkownika stasiu, bo bardzo fajnie przedstawił ostatnie działania CEO MADANY :D
stasiu pisze: sobota, 9 lutego 2019, 09:26 taki news i taka cisza :P
Prezes Lisk Sidechain Project uczestniczy w spotkaniu z Komisją Europejską.
Christian Junger, dyrektor generalny projektu MADANA , niedawno spotkał się z Dr. Florentem Frederixem , ekspertem ds. Cyberbezpieczeństwa z Komisji Europejskiej w Brukseli. Słyszałem, że dyskutowali o niesamowitości i oczywiście cyberbezpieczeństwie. Znaczenie technologii zgodnej z GDPR dla bardziej zorientowanego na prywatność świata biznesu było głównym tematem rozmów z MADANĄ, którą reklamowano jako jeden z odpowiednich projektów, aby podtrzymać ten imperatyw. Nic dziwnego, że projekt MADANA ma być jednym z pierwszych dużych dApps, które zostaną zbudowane na bazie sidechain. Platforma do analizy danych z wykorzystaniem technologii Blockchain pozwala uczestnikom na wejście na rynek danych z własnymi danymi, przy jednoczesnym zachowaniu ich prywatności zgodnie z projektem. Projekt MADANA zakończył przedsprzedaż i obecnie przygotowuje się do sprzedaży głównej

zrodlo

MADANA - PIERWSZE ICO NA LISKU. PLATFORMA DO ANALIZY DANYCH

: poniedziałek, 18 lutego 2019, 22:00
autor: cornl
Parę informacji dotyczących ostatnich działań MADANY:

Obrazek
Wypuszczony nowy Community Hub w wersji 0.1.3 - poprawiono grafikę na nieco bardziej przyjazną dla oka, usunięto ramki, które lubiły się rozjeżdżać w niektórych przeglądarkach. Do tego drobne poprawki tekstów i optymalizacja całego silnika, dzięki czemu cały Community Hub działa ewidentnie szybciej. I w końcu dobrze działa podgląd tweetów, które teraz można łatwo lajkować i udostępniać z poziomu Hubu.

Obrazek
Nasz CEO Christian prowadził dziś warsztaty dla Volksbanku, jednego z największych banków w Niemczech, na temat technologii blockchain i kryptowalut.

Obrazek
Na zeszłotygodniowym meetupie Lisk Atlanta część czasu przydzielona była na prezentację projektu MADANA :D

MADANA - PIERWSZE ICO NA LISKU. PLATFORMA DO ANALIZY DANYCH

: piątek, 8 marca 2019, 19:23
autor: cornl
Aktualności, ciekawostki z ostatnich dni dot. MADANY.

MADANA jest członkiem-założycielem International Association of Trusted Blockchain Applications (INATBA). W artykule o powstaniu INATBA przy Komisji Europejskiej MADANA została wymieniona z nazwy jako jeden z kilku projektów spośród 105 zespołów: https://cryptocoinspy.com/ripple-consen ... ommission/

ObrazekFilm na kanale Phila Koniecznego dotyczący Liska, a w nim MADANA wspomniana jako flagowy projekt ICO tej platformy:Wspólne wystąpienie w Berlinie przedstawiciela projektu MADANA i Capgemini na Disrupt Meetup:Szef ds. Rozwoju MADANY Nicolas Pettican wraz z Dr. Fabianem Ruschem z Capgemini prezentowali rozwiązanie MADANY dotyczące rynku e-zdrowia członkom zespołu kierowniczego Johnson & Johnson.

ObrazekCOO MADANY Dieter Schule był obecny z prezentacją na DataMarketplacesWorkshop zorganizowanym przez Bosch Software Innovations. http://www.bdva.eu/node/1220


Obrazek

MADANA - PIERWSZE ICO NA LISKU. PLATFORMA DO ANALIZY DANYCH

: wtorek, 9 kwietnia 2019, 11:49
autor: cornl
Jutro w Berlinie nasz Community Manager Eugen Salkutzan będzie prowadził prezentację podczas eventu OKEx:
https://www.eventbrite.com/e/okex-c2c-n ... 8618509540

Obrazek

MADANA - PIERWSZE ICO NA LISKU. PLATFORMA DO ANALIZY DANYCH

: sobota, 11 maja 2019, 00:02
autor: cornl
Trochę czasu od ostatniej aktualizacji minęło, a zespół MADANA działa nieprzerwanie zarówno w kwestiach programistycznych jak i wizerunkowych oraz edukacyjnych. A zatem jedziemy:

10. maja Christian Junger (CEO) i Didi Lace (COO) wystąpili na konferencji Pioneers'19 w Wiedniu, prezentując projekt w kontekście jakże kluczowej w dzisiejszych czasach prywatności. Przy okazji zaprezentowali nowe bluzy z kolekcji blockchainowa wiosna/lato 2019 :D
Obrazek

7. maja z kolei Nicolas Pettican prezentował pomysły MADANY w Ambasadzie Hiszpanii w Berlinie na wydarzeniu dot. technologii tam organizowanym przez South Summit
Obrazek

Pod koniec kwietnia w siedzibie MADANY gościliśmy przybyszów z Chin i Korei Południowej - wśród nich reprezentację jednego z największych chińskich portali kryptowalutowych Jinse.com, cointime.com, giełdy BiKi, a także przestawicieli funduszy VC Roaming Capital i Node Capital.
Obrazek