[IEO] Moozicore - muzyka w lokalach w rękach klientów - polski zespół!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 92
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[IEO] Moozicore - muzyka w lokalach w rękach klientów - polski zespół!

Postautor: cornl » niedziela, 14 lipca 2019, 00:14

Dzisiaj na tapetę wziąłem projekt Moozicore. Dlaczego akurat ten? Trafiłem na Moozicore dzięki W12, który jak wiadomo śledzę prawie od początku. Co przykuło moją uwagę zaraz na początku to... "lokalnie" brzmiące nazwiska ;) Co się okazało? Moozicore jest w większości polski! :shock: Już wiedziałem, że muszę zagłębić się bardziej, a to co znalazłem okazało się co najmniej ciekawe. To ruszamy!

Obrazek

Moozicore oferuje usługę streamingową dla lokali, w których istotny jest klimat muzyczny. Celem jest ulepszenie miejsc takich jak bary, restauracje, kawiarnie czy kluby fitness poprzez umożliwienie klientowi oddziaływania na muzykę w danym miejscu.

Dzięki aplikacji mobilnej Moozicore klienci kontrolują muzykę w lokalach poprzez:
- głosowanie na utwory w ramach aktualnej playlisty w lokalu
- dodawanie utworów do aktualnej playlisty
- odtwarzanie utworów od razu poza kolejką (czyli "piosenka na życzenie")
Każda z w/w akcji jest płatna w ramach mikrotransacji i wykorzystania tokenów (MZG). Aplikacja mobilna posiada też rozmaite funkcje społecznościowe, umożliwia zgrywanie swojej playlisty np. z serwisu Spotify, udostępnianie zdjęć, lokalizacji i tagowanie znajomych w popularnych serwisach.

Dzięki tym opcjom serwis przekształca "muzykę w tle" w interaktywne playlisty. Co jest szczególnie istotne, w przeciwieństwie do Spotify, Tidala czy innych tego typu serwisów, Moozicore jest w pełni licencjonowany do użytku komercyjnego i wykorzystywania w miejscach publicznych.

A zatem wszystko opiera się o aplikację mobilną dla klientów, której wersja beta jest do pobrania:
- w Sklepie Play: Obrazek
- w AppStore Obrazek.

Użytkownicy aplikacji mogą załadować do niej tokeny MZG ze swoich portfeli krypto (ERC20, czyli projekt oparty o blockchain Ethereum) albo kupić je
bezpośrednio za waluty tradycyjne - whitepaper wspomina o PayPalu i karcie kredytowej.
Testowy lokal, gdzie można słuchać muzyki i śledzić akcje wywołane za pośrednictwem aplikacji: https://tv.moozicore.com/

Obrazek
Projekt wystartował w 2017, a w styczniu 2018 odbył się presale (166 milionów tokenów) i został całkowicie wyprzedany (blisko 2000 ETH, czyli ponad 1,5 miliona USD). Średnia cena ok. 0,01 USD za token. Zespół miał i nadal ma za co pracować. Przez 1,5 roku zespół rozwijał aplikację i pracował nad kwestiami prawnymi, które jak raportują są na ukończeniu. Za kwestie prawne i negocjacje z gigantami rozrywkowego biznesu (Sony Music Entertainment, Warner Music Group i Universal Music Group) odpowiada prawnik Jason Boyarski, osoba renomowana w środowisku zajmująca się właśnie tego typu kwestiami (źródło: https://finance.yahoo.com/news/jason-bo ... 00381.html oraz oficjalna strona kancelarii: https://www.boyarskifritz.com/jason-boyarski - Moozicore na liście klientów).


Ok, brzmi fajnie, ale jaki to ma potencjał biznesowy?

Pierwsza sprawa - Moozicore nie walczy o rynek w naszym kraju. To raczej dobrze, bo o sukces byłoby ciężko. Zespół Moozicore ma ambicje dużo większe - USA. Raport CHD Expert 2017 pokazuje, że w Stanach Zjednoczonych działa ponad 700.000 miejsc, w których muzyka w tle jest ważna dla klientów. Stąd też projekt może wypalić. Kolejne plany to rynki azjatyckie (Chiny, Japonia).
W USA popularne w lokalach są tzw. jukeboxy, czyli nasze "szafy grające", gdzie wrzucając monetę możesz wybrać jedną z wgranych piosenek. W przeszłości były to urządzenia z mocno ograniczonymi playlistami, teraz są to urządzenia cyfrowe z dużymi dyskami. Cały czas jest to dodatkowe, osobne urządzenie. Flagowy produkt to TouchTunes. Ale to Moozicore zapewnia bazę ponad 20 milionów utworów dostępnych w każdej chwili, która aktualizowana jest nowymi piosenkami nawet kilka razy dziennie.
Obrazek
Oprócz aplikacji mobilnej dla klientów, po stronie właściciela lokalu jest tzw. Web Panel, który umożliwia mu komponowanie playlist, kontrolę nad muzyką i tym co dodają/odtwarzają klienci oraz wiele innych opcji. Czyli nie będzie możliwe "strollowanie" lokalu heavymetalowego puszczaniem muzyki country dzięki Moozicore :D

Właściciele lokali oddając w ręce klientów częściową kontrolę nad muzyką zapewniają im większy komfort, poczucie "współtworzenia" tego miejsca, co oczywiście przekłada się na sukces biznesowy. W whitepaperze można znaleźć dokładne dane z badań populacji amerykańskiej w tym zakresie. W skrócie - dla 91% badanych klimat, nastrój lokalu jest bardzo istotny, 52% młodych twierdzi, że muzyka znacznie wpływa na ich wybór restauracji, a 49% badanych określiło pomysł na sterowanie muzyką w lokalu z telefonu jako świetny. Inne badanie potwierdza, że 4 na 10 klientów zostaje dłużej w danym miejscu, gdy gra tam przyjemna dla nich muzyka. Przekłada się to również na obroty lokali.

Ponadto decydując się na abonament Moozicore, właściciel lokalu nie musi się więcej przejmować kwestiami prawnymi, podpisywaniem umów z tamtejszymi odpowiednikami ZAIKSu - ASCAP, SESAC i BMI. Wystarczy zwykły komputer/laptop podłączony do nagłośnienia. Miesięczny abonament podstawowy kosztuje właściciela 39,90 USD miesięcznie. Często indywidualnie podpisywane umowy z organizacjami dbającymi o prawa autorskie kosztują bary od kilkuset do nawet kilku tysięcy dolarów rocznie. Najpoważniejsza konkurencja, twórca "maszyn grających" TouchTunes pobiera miesięczną opłatę w wysokości 99-199 USD + do tego jednorazową opłatę ok. 2000 USD za urządzenie.
Dostępne są dodatki, jak aplikacja pozwalająca na synchronizację z ekranami TV pozwalająca na dalszą promocję - informuje o następnej piosence, ilości głosów, wyświetlanie reklam a także grafik zależnych od lokalu (menu, teledyski, sport itp.).
Moozicore zapewnia innowacyjny sposób reklamy: za pomocą powiadomień push w telefonie (oczywiście po aktywacji tej funkcji przez użytkownika), aplikacja może wysyłać spersonalizowane powiadomienia do klienta z informacją, że mijany przez niego pub/siłownia/kawiarnia korzysta z Moozicore i może wpaść posłuchać ulubionych piosenek :-)
Obrazek
Na czym zarabia Moozicore:
- abonament i usługi dodatkowe
- prowizje z mikrotransakcji
- reklamy i prowizje z nich

Korzyści dla właściciela biznesu:
- niskie opłaty miesięczne (podstawowe 39.90 USD)
- pełna legalność
- aktualna playlista
- "aktywizacja" klientów
- innowacyjne metody reklamy (np. powiadomienia push)
- dodatkowe korzyści finansowe: prowizja 20% za wykorzystane przez klientów tokeny w aplikacji, ew. przychód z reklam na ekranach TV)

A co dla posiadacza tokenów?
- 1 token MZG będzie miał w aplikacji minimalną wartość 0,05 USD (lub większą, w zależności od ceny rynkowej). Zatem przy cenie giełdowej niższej niż 0,05 USD użytkownikom bardziej opłacać się będzie kupno z giełd i wysłanie na portfel w aplikacji.
- Moozicore przeznacza 10% przychodów z zakupów tokenów poprzez aplikację na program "Buy Back", czyli wykup i palenie tokenów z giełd. A zatem total supply będzie się stopniowo zmniejszać.


Wykorzystanie środków ze zbiórki publicznej:
Obrazek


Alokacja tokenów:
Obrazek
Czyli 61% tokenów trafia w ręce użytkowników (pole konwersja MZI dotyczy tokenów z przedsprzedaży) - nieźle. A tokeny zespołu i przeznaczone na rozwój bazy użytkowników (19% total supply) są zablokowane do 31. grudnia 2019.


Zespół
Moozicore zostało założone przez Polaków - przedsiębiorców oraz programistę, i to oni pełnią kluczowe stanowiska:
Obrazek  Obrazek  Obrazek
Wszyscy przeszli KYC na ICOBench (chociaż za tym portalem nie przepadam).
Pozostałe osoby: https://tokensale.moozicore.com/#team - w większości doradcy, osoby odpowiedzialne za PR czy rozwój biznesu z Polski, Europy a także USA. W większości z sensownymi kontami na LinkedIn i z Moozicore na liście doświadczenia, zatem wygląda to OK. Wśród doradców John McAfee, co na pewno pozytywnie wpłynęło na osiągnięcie hard capu w preICO. Ale oprócz hype'u dzięki temu mamy dostępny raport wykonany na zlecenie Teamu McAfee przez Crypto Connection, gdzie Moozicore otrzymało "ICO Trust Score" 4.6/5, zatem bardzo dobrze.
Członkowie teamu są aktywni na Telegramie projektu: https://t.me/moozicore
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 lipca 2019, 00:19 przez cornl, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 92
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[IEO] Moozicore - muzyka w lokalach w rękach klientów - polski zespół!

Postautor: cornl » niedziela, 14 lipca 2019, 00:15

Aktualna sprzedaż - IEO
Od 5. do 31. lipca trwa IEO Moozicore na 4 giełdach kryptowalut i na launchpadzie W12. Cena tokena MZG to 0,0185 USD, a od 19. lipca 0,0241 USD. Pierwsza runda na giełdzie Sistemkoin i Exmarkets została wyprzedana (łącznie 25M tokenów). Trading rozpocznie się od 1. sierpnia.
Coinbene: https://www.coinbene.com/exchange.html# ... rId=MZGBTC
LAToken: https://latoken.com/ico/ETH-MZG
Sistemkoin: https://sistemkoin.com/ieo/token/MZG
Exmarkets: https://exmarkets.com/page/mzg-ieo
W12: https://w12launchpad.com/pl/project-card/moozicore/

W przypadku launchpadu W12 dostajemy dodatkową ochronę 50% kapitału w przypadku, gdyby najbliższy roadmap się opóźnił. Wygląda to następująco:
50% of raised funds during IEO will be locked via smart contract on W12 platform
1st milestone:
1. Signing with Sony Music Group until August 9th 2019 10%, (10 days refund period).
2nd milestone:
2. Signing with Warner Music Group until September 20th 2019 10% (10 days refund period).
3rd milestone:
3. Signing with Universal Music Group until September 20th 2019 10% (10 days refund period).
4th milestone:
4. Project launch in USA September 30th 2019 20% (10 days refund period).Obrazek

Onepager: https://tokensale.moozicore.com/onepager.pdf
Whitepaper: https://tokensale.moozicore.com/whitepaper.pdf
Telegram: https://t.me/moozicore
Strona internetowa: https://tokensale.moozicore.com/
Facebook : https://www.facebook.com/Moozicore/
Twitter : https://twitter.com/moozicore
Linkedin : https://www.linkedin.com/company/moozicore/


Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 92
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[IEO] Moozicore - muzyka w lokalach w rękach klientów - polski zespół!

Postautor: cornl » wtorek, 16 lipca 2019, 10:50

Jeszcze screenshot z części dla właścicieli lokali:

Obrazek

Z kolei tutaj chyba jedyny artykuł z polskiego internetu, który wspomina o Moozicore, ze startupowego portalu INNPoland.pl https://innpoland.pl/140395,dwoch-laiko ... i-i-oknami - widać, że napisany przez kogoś spoza świata krypto :P

A tutaj link do niezależnego audytu nt. Moozicore (jeszcze z 2018 roku, ale generalnie dotyczy zespołu, realności pomysłu, przygotowania itp.): https://t.co/zFekSyMuu6?amp=1

Sprzedaż idzie na razie tak sobie, ale potrwa jeszcze 2 tygodnie. Z plusów projektu, o których wcześniej chyba nie wspomniałem jest to, że może się przyczynić pozytywnie dla samej adopcji kryptowalut: token MZG w aplikacji będzie miał minimalną wartość 5 centów (lub większą, adekwatną do średniej giełdowej). A zatem, gdy użytkownik będzie chciał doładować konto bezpośrednio z aplikacji za pomocą karty/przelewu, kupi token za 5 centów. Jeśli dowie się, że na giełdzie może go dorwać za mniej (cena preICO 1 cent, IEO 1,85 centa) - nie zarejestruje się i nie kupi? Szansa duża :)

Żeby nie było tak kolorowo wspomnę też o minusach:
- w tej chwili przeciętne giełdy, na których MZG będzie dostępny
- w IEO oficjalnie nie mogą brać udziału kupujący z USA, a zatem ci, do których produkt jest kierowany
- zespół bez wcześniejszego doświadczenia w branży muzycznej / blockchain (chociaż jednym z 3 założycieli jest programista, a pozostali 2 to startupowcy z kilkunastoletnim doświadczeniem)
- na przełomie 2018/2019 odbywało się "main sale" bezpośrednio przez stronę Moozicore, które zupełnie nie wypaliło (chyba nikt wtedy nie kupował ICO), zatem IEO to taka powtórka sprzedaży głównej (przez co niektórzy kupujący z preICO są rozczarowani).

Cieszy za to na pewno krótka roadmapa na nadchodzące miesiące i premiera wersji "biznesowej" do końca 3. kwartału 2019. Pogadałem też z zespołem i jakoś im wierzę :D

Jak macie jakieś pytania to podlinkowałem chłopakom do tego tematu, więc może od czasu do czasu będą tu zaglądać. Dajcie znać co o tym wszystkim sądzicie, czy jestem znowu zbytnim optymistą i nie widzę czegoś, co jest istotne.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 4 sierpnia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[IEO] Moozicore - muzyka w lokalach w rękach klientów - polski zespół!

Postautor: lipneprojekty » niedziela, 4 sierpnia 2019, 16:11

Po co do tej aplikacji blockchain? Aplikacja spoko, pomysł spoko, wyłudzanie pieniędzy od naiwnych ludzi którzy łapią się na modę blockchain już mniej spoko.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 92
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[IEO] Moozicore - muzyka w lokalach w rękach klientów - polski zespół!

Postautor: cornl » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 21:51

Blockchain zapewnia Moozicore przejrzysty system użycia tokena, który stanowi walutę aplikacji - za pomocą MZG będzie można głosować na playlisty, "kupować" piosenki na życzenie itp.

A ze względów "poza płatnościowych" najlepiej zacytuję wypowiedź jednego z członków teamu:


Moozicore, due to its construction, analyzes a number of information related to the music being played. This information includes data about the customer preferences and about his profile. Thanks to this, Moozicore will create the User’s Audio Profile based on the songs and locations he picks.

Such a profile can be used to create a unique AI algorithm, thanks to which Moozicore will be able to indicate music preferences in a very effective way based on the parameters introduced into the decision machine. The implementation of predictive systems allows to create unique algorithms, which on the minimum amount of information enables to indicate the content that best fits the profile based on user metadata.

These algorithms can be a very valuable part in behavioral targeting for commercial senders. They can, based on a small dose of information determine (for example, which music to choose for the profile) and moving forward may improve its adaptation and reception according to preferences to product.

Having access to several data sources, music, and also thanks to a large number of music customers and data about the places in which they listen to it, we are able to collect a lot of metadata from users which in practice do not violate any rights and may be public data stored in the blockchain.

Using blockchain we build in a blockchain a distributed file of each song, in which the public blockchain information base will contain information such as:
- how often someone listens to it
- how people react to the song (up / down)
- In what places and what characteristics music is listened (demography, location, sex, age)
- What types of places and locations and how they interact with music.

Injecting this information into the blockchain will give us transparent information about the music and its actual potential. its kind of open-source service to visualize these data in which we enter, for example, the name of a song and we see the data in a public manner, a map, trends and so on.
So we take data from the record company and place it transparently in the blockchain. From the technical side, it will depend on skilful injection of the data contained in the blockchain of this data by the moozicore app.

Moreover the connection of the MZG token in Mobile App enables the user to use this token together with other payment channels in the system.
Moozicore has an analytical system under construction which analyzes the status of the specified settlement portfolio in the Ethereum network in the current mode. It receives the same information about all transfers to it and provides information about such activities to the website.


TLDR: mają zamiar wykorzystać blockchain jako open-source'ową bazę danych do analizy gustów muzycznych i możliwości marketingowych.

Wróć do „ICO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości