[ICO]W12 - Platforma ICO 2.0 - bezpieczne inwestycje w ICO

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[ICO]W12 - Platforma ICO 2.0 - bezpieczne inwestycje w ICO

Postautor: cornl » niedziela, 24 czerwca 2018, 21:41

Obrazek

W12 - sposób na bezpieczne inwestycje w ICO

Cześć. Stworzyłem ten temat, aby przedstawić wam ciekawy projekt, na który niedawno natrafiłem. Jest nadal w fazie ICO (właściwie jeszcze pre-ICO, przed fazą intensywnego marketingu), ale udostępnili już MVP (wersję alfa) finalnego produktu, rozwijaną od października 2017. Wersja live na stronie, a źródła na GitHubie.

Platforma W12 to sposób na bezpieczne inwestycje w projekty ICO. Dzięki wykorzystaniu specjalnych smart kontraktów W12 możliwe jest zwielokrotnienie zysków z inwestycji.
Brzmi bajecznie i kolorowo jak większość rzeczy w kryptoświecie, ale czy kryje się za tym coś sensownego? Otóż tak.
Twórcy zaprojektowali smart kontrakty, które stopniowo uwalniają autorom projektu środki zebrane w ramach ICO - dopiero wtedy, gdy nabywcy tokenów uznają, że projekt osiąga kolejne, założone w roadmapie cele.

Platforma W12 ochroni potencjalnych inwestorów przed utopieniem środków w projektach, które są scamami, albo upadają szybko po zakończeniu ICO. A jak wiadomo, statystyki dla ICO są okrutne.

Obrazek

W12 to platforma, za pośrednictwem której można uruchomić własne ICO (można też przenieść powstałe już ICO z tokenami na platformę) i kupować tokeny projektów ICO.
1. Projekt tworzy roadmap i ustala wartość funduszy koniecznych do osiągnięcia każdego etapu mapy drogowej.
2. Projekt wydaje tokeny poprzez platformę W12 lub przesyła swoje tokeny na platformę W12
3. W12 wydaje zabezpieczone tokeny projektu (tzw. W-tokeny) w liczbie równej ilości właściwych tokenów projektu.
4. Użytkownicy W12 kupują zabezpieczone W-tokeny danego projektu.
5. Zebrane środki są lokowane w smart kontrakcie i zostają udostępnione twórcom projektu ICO dopiero, gdy nabywcy tokenów potwierdzą osiągnięcie danego etapu i chęć kontynuacji finansowania projektu.
6. Po zakupie zabezpieczonych W-tokenów użytkownik może:
- wymienić W-tokeny na właściwe tokeny projektu i robić z nimi co chce
- otrzymać zwrot zainwestowanych środków, jeśli projekt nie osiągnął etapu zawartego w mapie drogowej lub gdy cena tokena spadnie poniżej poziomu ICO - i to jest coś, dzięki czemu ten projekt uważam za bardzo ciekawy.
Nie ma w tym oczywiście żadnej magii - w przypadku scamu lub nierealnego projektu nie odzyskamy 100% środków, ale wszystkie te, które nie zostały przekazane jeszcze projektowi (czyli w przypadku scamu zwykle wszystko poza 1. transzą - pewnie z 90-95%, a w przypadku projektów, które okażą się nieosiągalne pewnie nieco mniej).

Kto decyduje, czy wypłacić projektowi daną transzę?
W zależności od opcji wybranej przez konkretny projekt ICO albo jest to 12-osobowe "jury" wybierane losowo spośród inwestorów, wraz z zespołem 8 doradców albo głosowanie wszystkich inwestorów (brak głosu = głos za). Próg jest też z góry ustalany przez projekt i wszystko to jest prezentowane przed zainwestowaniem jakichkolwiek pieniędzy.


Jaki interes ma projekt ICO, żeby uruchomić się za pośrednictwem platformy W12?
- pełna automatyzacja procesu generowania tokena, gotowe projekty smart kontraktów, które nie wymagają od startującego projektu wiedzy z zakresu technologii blockchain, projekty dokumentów prawnych, regulaminów itp.
- brak kosztów początkowych - uruchomienie zbiórki ICO nie wiąże się z opłatami, o ile projekt zdecyduje się na przechowywanie zebranych środków w 100% w postaci tokenów W12
- możliwość łączenia różnych źródeł finansowania - projekt może sprzedać część tokenów jako bezpieczne W-tokeny przez W12, a część we własnym zakresie (przez swoją stronę, p2p czy jakkolwiek inaczej)
- profesjonalne recenzje projektów przygotowane przez ekspertów W12 oraz użytkowników platformy
- jednym z kolejnych etapów rozwoju W12 jest stworzenie wewnętrznej giełdy, gdzie każdy zakończony projekt ICO będzie uzyskiwać automatyczny listing


A zatem:
1. Mniejsze ryzyko
2. Większa pewność i bezpieczeństwo
3. Pełna przejrzystość (bo kod jest open source + blockchain)Do czego potrzebny jest sam token W12:
- do przechowywania środków zebranych przez projekty na platformie (obok ETH, BTC i innych - projekt wybiera % udział walut, a im więcej tokenów W12 - tym niższe prowizje płaci)
- do nabywania tokenów projektów obecnych na platformie (obok innych kryptowalut)
- do płącenia za usługi dostępne na platformie (m.in. za doradców, pracowników, usługi prawne, marketing itd.).
Logiczne zatem, że im większą popularność W12 zdobędzie, tym wyższa będzie cena pojedynczego tokena W12.
Poza tym, tokeny W12 można będzie zdobyć za współtworzenie platformy - np. za recenzowanie dostępnych projektów ICO.

Kupując tokeny W12 podczas ich ICO można otrzymać konto premium (lub później je zakupić w ramach działającej platformy). Co daje premium?
- 50% tokenów otrzymanych w ramach prowizji od ICO, które odbywają się na platformie będzie rozdawane posiadaczom kont premium
- możliwość uczestnictwa w prywatnych przedsprzedażach ICO, które aktywują taką opcję
- udział w airdropach projektów, które uruchamiają się przez platformę W12

Charakterystykę tokena i tego typu sprawy sobię daruję, bo jak przed każdą inwestycją - zróbcie własny research, może mnie coś zaślepiło :-) A wszystko w tej kwestii jest na stronie, i to po naszemu.

Co istotne nie ma soft capu - platforma jest już w zaawansowanej fazie rozwoju, a z tego co czytałem na Telegramie to już ponad 500 ETH zebrali, więc mają za co pracować.

Zespół wydaje się sensowny i realny. Mamy linki do kont społecznościowych, konta LinkedIn każdego członka. Główni założyciele to Rosjanie, którzy mają za sobą doświadczenie w biznesie, w startupach przede wszystkim w zakresie IT, programowania, większość chwali się ukończeniem studiów z zakresu finansów/informatyki, z ciekawostek - babka od relacji biznesowych jest byłą mistrzynią Europy w piłkę ręczną :D Ogólnie mówiąc, nie są to jacyś gimnazjaliści i nie są nołnejmami.

Zacni są ich doradcy, co oczywiście potwierdza rangę projektu, ale i fakt, że własne środki też w to musieli z góry zainwestować. Wśród doradców jest Anders Larsson - wiceprezes Ericssona (tak tak, ci od telefonów komórkowych z przełomu wieków), Joakim Holmer - też związany z zarządem Ericssona, teraz poszukujący nowych superprojektów na rynku krypto. Trzeci człowiek - Chintan Thakkar był wiceprezesem Goldman Sachs - więc też z liści nie wyskoczył.

Panie i panowie pojawiają się na międzynarodowych konferencjach, zaczynają prezentować swój produkt. Zasadniczy marketing ma dopiero ruszyć wraz z nastaniem fazy ICO, czyli w lipcu-sierpniu i potem, gdy już będą uruchamiane kolejne funkcje platformy.

Mocno pozytywne opinie na różnych stronach z agregatorami ICO, i to nie wystawione przez boty tylko przez realnych recenzentów. Także pozytywny feedback z prezentacji na żywo - niedawno zdobyli 1. miejsce na World Blockchain Forum w Nowym Jorku, dostali się też do finału ICO Race w Szwajcarii. Prezentowali się w USA na Keynote WBF - security tokens conference, na konferencjach w Azji (Crypto Economy conference w Seulu). Zatem nie ograniczają się terytorialnie. Firma zarejestrowana jest w Singapurze.
Weszli w kooperację z Bancorem, a Bancor raczej też background check im zrobił :)

Telegram - kanał ogłoszeń https://t.me/w12_io
Telegram - chat https://t.me/w12io
Twitter - https://twitter.com/w12_io
LinkedIn - https://www.linkedin.com/company/w12io/

W tej chwili w przedsprzedaży ok. 19% zniżki od ceny docelowej, co 24h zmniejsza się o jakąś setną procenta zgodnie z algorytmem opisanym w whitepaperze. Dodatkowo z linka polecającego dostaje się 3% bonusu - zarówno polecający, jak i polecony.
Zatem wrzucam: https://tokensale.w12.io/?aff=542ereit
Bez linka polecającego: https://tokensale.w12.io/pl/

Zachęcam do dyskusji nt. projektu na forum albo na Telegramie (mój nick @cornlg) - temat dość zgłębiłem, odpowiadam za polską wersję strony.

Podsyłam też OnePager po polsku:
oraz wersję beta polskiego whitepapera:
Angielski whitepaper: https://tokensale.w12.io/W12-en.pdf
Ostatnio zmieniony piątek, 6 lipca 2018, 18:02 przez cornl, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ICO]W12 - Platforma ICO 2.0 - bezpieczne inwestycje w ICO

Postautor: cornl » piątek, 6 lipca 2018, 17:45

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


W12 – platforma ICO 2.0 i protokół blockchain.

Możesz bezpiecznie nabywać tokeny projektów ICO i uzyskać zwrot środków, w przypadku, gdy dany projekt okaże się oszustwem lub nie wypełni zakładanych celów i zobowiązań.
Stworzyliśmy smart kontrakty, które uwalniają środki autorom projektów dopiero, gdy osiągną określone kamienie milowe.
Zwiększy to wielokrotnie zwrot z inwestycji, ponieważ chroni kupujących tokeny przed 96% projektów, które niestety upadają.

Problemy, które rozwiązujemy:
- Oszustwa
- Wysokie ryzyko utraty funduszy z powodu upadłych projektów ICO.

Oferujemy zupełnie nowy model alokacji środków dla projektów. Dla każdego ICO na platformie tworzymy specjalne W-tokeny wsparte środkami nabywców. W-tokeny mogą być w każdej chwili wymienione na właściwe tokeny projektu ICO lub użyte do zwrócenia niewykorzystanych przez projekt środków, zgodnie z mapą drogową danego projektu.

Misja W12 to stworzenie infrastruktury do decentralizacji kapitału i stworzenie nowych standardów bezpiecznych, globalnych inwestycji w różnorodne projekty.

Dla zespołów i przedsiębiorców stworzyliśmy market W12, protokół blockchain i zautomatyzowane smart kontrakty. Platforma W12 zapewnia projektom możliwość zbierania funduszy w bezpiecznym środowisku, gdzie droga od pomysłu do jego realizacji jest tak krótka, jak to tylko możliwe.
Zatem, jeśli masz potencjał na stworzenie produktu, rozwój technologii czy innego projektu o dużym oddziaływaniu – możesz uruchomić ICO na platformie W12 i zbierać środki w ciągu kilku godzin z jakiegokolwiek miejsca na świecie.
Projekt może przeznaczyć na sprzedaż za pośrednictwem W12 określony procent swoich tokenów, wykorzystując platformę W12 jako jedyne lub tylko dodatkowe źródło finansowania, a resztę zebrać we własnym zakresie.
Tokeny W12 wykorzystywane są do przechowywania środków projektów oraz do płatności za usługi dostępne w ramach ekosystemu W12.

Planem W12 jest stanie się najważniejszą globalną platformą, która zrewolucjonizuje obecny scentralizowany model zbiórek publicznych ograniczonych ramami politycznymi i geograficznymi, a ponadto umożliwi prywatnym inwestorom dostęp do projektów i współtworzenie przyszłości dzięki cyfrowej ekonomii.
Nie oferujemy dużych zniżek, ale proponujemy inne benefity dla naszych wczesnych inwestorów. Szczczegóły dostępne na naszej stronie internetowej.
Dołącz do sprzedaży tokenów.
Stwórz z nami przyszłość.


Strona www http://tokensale.w12.io/?utm_source=ico ... itcointalk
Email enquires@w12.io
Whitepaper – biała księga http://tokensale.w12.io/W12-en.pdf
MVP (wersja alfa) https://w12.io/?landing=1
GitHub https://github.com/w12-platform


Wczesna przedsprzedaż
Data zakończenia: 20 lipca 2018 lub osiągniecie hard capu (w zależności od tego, co nastąpi pierwsze)
Zniżki: rozpoczyna się od 25% / do 15%
Wartość tokena: 0.0002625 ETH — 0.0002975 ETH

Sprzedaż prywatna
Start: 1 sierpnia 2018
Data zakończenia: 15 października 2018 lub osiągniecie hard capu (w zależności od tego, co nastąpi pierwsze)
Zniżka: rozpoczyna się od 15% / do 5%
Wartość tokena: 0.0002975 ETH — 0.0003325 ETH
Hard Cap: 14,500 ETH

Sprzedaż publiczna
Start: 1 listopada 2018
Data zakończenia: 12 grudnia 2018 lub osiągniecie hard capu (w zależności od tego, co nastąpi pierwsze)
Cena sprzedaży: 0.00035 ETH
Hard Cap: 5,000 ETH

Medium https://medium.com/@w12_io
Telegram channel https://t.me/w12_io
Telegram główny https://t.me/w12io
Telegram – polski czat https://t.me/w12_czat
Linkedin – strona firmowa https://www.linkedin.com/company/w12io/
Twitter https://twitter.com/w12_io
Facebook https://www.facebook.com/w12.io/
Reddit https://www.reddit.com/user/W12io/Zespół aktualnie rusza z ofensywą marketingową w związku ze zbliżającym się etapem głównym ICO. Postawili na Polskę jako jeden z głównych rynków ich zainteresowania. Okażmy Rosjanom trochę miłości :D
Ostatnio zmieniony środa, 15 sierpnia 2018, 23:13 przez cornl, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2937
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 623
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ICO]W12 - Platforma ICO 2.0 - bezpieczne inwestycje w ICO

Postautor: Rumcajs » piątek, 6 lipca 2018, 23:08

Pytanie po co ICO miałyby używać ich platformy i kontraktów jeśli byłyby scamami ? okaże się że będzie mało bardzo ICO na tej platformie. I ludzie bedą mieli do wyboru tylko kilka ICO lub kupić poza tą platformą gdzie automatycznie traca tą ochronę z uwalnianiem kasy dla ICO i mozliwością odzyskania środków. Miałem kiedyś Cofound.it czy jakoś tak platforma do wypuszczania wyselekcjonowanych ICO. wypóścili z kilka tylko i potem się już zesrało na maxa bo nie mieli nowych.
Niby fajnie ale obecne dev teamy są duże i wypuszczenie własnych tokenów np na Eth czy innej nie jest dla nich problemem a mają dostęp do kasy, nawet jeśli nie na pczątku to po jakimś czasie a tutaj ryzyko (dla nich) że mogą nie dostać kolejnych paczek kasy.
A rosjanom bym nie ufał, pełno ico scamów jest właśnie z rosji i to ze zdjęciami ruskich mord z teamami po kilkanascie osób, nie żebym był jakimś rasitom ale jeśli są statystyki to tak jest, nawet jeśli rejestrują się w Estoni bo tak robią to o nazwiskach widać że cały tream z rosji. Już kupiłem kiedyś CarTaxi, dużo obiecywali a od miesiecy nawet na forum nie racza nic pisać jedynie twitera utrzymują i wrzucają posty, podobno ich adresy biur na USA i chyba chiny są fałszywe bo nie otworzyli ich nawet. PlusCoina też miałem i też scamem sie okazał.
I tak wiem że Vitalik jest z rosji. Ogólnie rosjanie i chińczycy to top programisci co nie zmienia faktu scamów, polacy podobno też zaraz za nimi jako dobzi programisci no ale wiadomo u nas nie ma polskich ICO bo rząd nawet "nie wie" co to są kryptowaluty i nawet giełdy stąd spier....ją.
Anyway nie wiem czy będą mieli klientów bo dla zwykłych userów to ładnie brzmi ale ICO mogą niechętnie z nimi współpracować bo tracą bardzo dużo niezależności, ram czasowych bo roadmapy i mvp goni inaczej kasy nie będzie, boję się trochę że to może skończyć jak wiele platform dla ICO do których nie było chętnych ICO ... jak przykładowy CFI (cofound.it, powiązany w sumie ludzmi z innym scamem czyli Iconomi).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ICO]W12 - Platforma ICO 2.0 - bezpieczne inwestycje w ICO

Postautor: cornl » sobota, 7 lipca 2018, 13:12

W sumie o to częściowo chodzi - wchodząc w projekt na platformie W12 zyskujesz prawie pewność, że nie jest on nastawiony typowo na zgarnięcie Twoich coinów i zwinięcie się na Seszele. A dodatkowo masz jeszcze ochronę przed sytuacją, gdzie projekt jest na tyle innowacyjny, że aż nierealny :P

Etapowa wypłata środków to funkcja opcjonalna - projekt nie musi tego aktywować. Ale faktycznie, stanowi to jedną z głównych cech wyróżniających W12 na tle innych platform. Projekt może wykorzystać to tylko częściowo - np. połowę tokenów próbować sprzedać samodzielnie, a połowę przez W12 z funkcją zabezpieczenia, żeby skusić tych bardziej nieufnych inwestorów - myślę, że właśnie to może stać się popularną opcją, szczególnie na początku.

A co generalnie projekt zyskuje z korzystania z platformy W12? Między innymi:
- minimalne, a w niektórych przypadkach zerowe koszty uruchomienia ICO
- udział w zbiórce osób, które do tej pory bały się lub podchodziły do ICO z bardzo dużą rezerwą
- automatyczne narzędzia i szablony - smart kontraktów, stron internetowych, pomysłów marketingowych (a zatem zespół na etapie powstawania pomysłu nie musi mieć eksperta od pisania kontraktów czy webmastera)
- market W12, w którym znaleźć można będzie oferty pracowników do zespołu, doradców czy innych specjalistów do pomocy przy projekcie (pewnie wielu z nas miało jakiś pomysł, który pozostał na etapie rozmyślań w głowie lub zapisków w notatniku, bo nie było ekipy, z którą można byłoby zacząć cokolwiek realizować)
- możliwość przetestowania idei, zyskania opinii od ekspertów ze społeczności przed rozpoczęciem ICO (opcja Sandbox, szczegóły w WP)
- darmowe oceny, recenzje pisane zarówno przez użytkowników W12, jak i przez wyznaczonych ekspertów, co pozwoli wybić się ciekawym pomysłom - i zyskać lepszą pozycję w katalogu ICO W12
- dostęp do podstawowej obsługi prawnej (szablony dokumentów, regulaminów, polityki prywatności, KYC, RODO-podobnych regulacji itp), a w razie potrzeby możliwość płatnego zwrócenia się do ekspertów prawnych w danej działce z poziomu platformy
- notowanie na zdecentralizowanej giełdzie obsługiwanej przez W12 od razu po zakończeniu zbiórki publicznej.

Co do tego, że to Rosjanie, to w sumie sam sobie odpowiedziałeś. Nas też do Niemiec ciągle wpuszczają, a podobno kradniemy im auta :P Zresztą Polacy, mimo że ICO u nas zorganizować nie można, i tak dali radę zawinąć się z paroma milionami - patrz HashCard.

Nie ma co ukrywać, że powszechna opinia o rosyjskich projektach jest zła i wielu Rosjan okazało się płodnych w tworzeniu fikcyjnych ICO, ale nie ukrywajmy - szansę na wtopienie mamy niezależnie od narodowości członków zespołu. Tutaj nie są oni w żaden sposób anonimowi, pojawiają się na konferencjach w różnych krajach i to z dobrym skutkiem (przypomnę nagrodę na World Blockchain Forum w Nowym Jorku czy dojście do finału ICOrace w Szwajcarii), zatem raczej nie stoi za tym jakiś Grigorij z wioski na Kamczatce robiący marketing internetowy wokół wyimaginowanego projektu. Doradcy to mocne nazwiska. Profile na LinkedIn też nie są tyle co założone, choć jak wiadomo i to można zmanipulować. Jak to w krypto, gwarancji nigdy na nic nie dostaniesz. Ale tutaj ryzyko totalnej wtopy zdaje się ograniczone.

Czy uda im się zdobyć popularność i taką renomę, żeby świeżym projektom "opłacało się" korzystać z W12? Nie wiem. Wiem za to, że znakomita część zebranych środków ma iść właśnie na promocję, marketing. Bo w sumie to dla platformy tego typu jest kluczowe. Zwłaszcza, że wersję alfa już mają. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ICO]W12 - Platforma ICO 2.0 - bezpieczne inwestycje w ICO

Postautor: cornl » poniedziałek, 9 lipca 2018, 09:53

Mike Satoshi opublikował wczoraj recenzję ICO W12, zachęcam do obejrzenia - film na pewno tematu nie wyczerpuje, ale o kluczowych kwestiach wspomina:

[youtube][/youtube]


Telegram – polski czat: https://t.me/w12_czat

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ICO]W12 - Platforma ICO 2.0 - bezpieczne inwestycje w ICO

Postautor: cornl » wtorek, 17 lipca 2018, 18:17

Dobrze znana ekipa z kanału Krypto Raport w swojej nowej serii filmów "ICO warto" opublikowała research projektu W12. Jak zwykle w ich przypadku film rzeczowy, na temat i oprócz treści czysto merytorycznych też parę ciekawostek :-)

Ocena końcowa:
Spoiler:
4,6/6
[youtube][/youtube]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ICO]W12 - Platforma ICO 2.0 - bezpieczne inwestycje w ICO

Postautor: cornl » środa, 18 lipca 2018, 21:41

W dniu jutrzejszym będzie mnie można spotkać na Cryptocurrency World Expo 2018 w Warszawie (Złote tarasy, Multikino). Zachęcam do uczestnictwa, a w razie ochoty - do dotarcia do mnie i pogadania :D https://cryptocurrencyworldexpo.com/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ICO]W12 - Platforma ICO 2.0 - bezpieczne inwestycje w ICO

Postautor: cornl » niedziela, 22 lipca 2018, 23:46

W ostatnich dniach ogłoszono oficjalnie dwa projekty, które zdecydowały się na skorzystanie z bezpiecznego modelu sprzedaży tokenów na platformie W12. Kupno tokenów projektu Vibeo oraz AgentMile, bo o nich mowa, możliwe będzie od 1. września.

O projekcie Vibeo:
:arrow: Vibeo – to aplikacja do wymiany wiadomości błyskawicznych wykorzystująca technologię blockchain (dostępna w wersji 2.1)
:arrow: Vibeo wprowadza token użytkowy, który będzie wykorzystywany w Vibeo API.
:arrow: Cel projektu - dostać się do czołowej trójki komunikatorów obok aplikacji Wechat, Snapchat i Whatsapp.

✔️Karta projektu na platformie W12:
https://w12.io/project-card/vibeo/
ObrazekO projekcie AgentMile:
:arrow: AgentMile to pierwsza na świecie zdecentralizowana platforma zajmująca się najmem nieruchomości komercyjnych (commercial real estate - CRE) z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI).
:arrow: Umożliwimy brokerom, właścicielom lokali i dzierżawcom notowanie swoich komercyjnych nieruchomości w ramach opartej na technologii blockchain usługi MLS (ang. Multiple Listing Service), która oferuje rozszerzone możliwości najmu, zarządzania i raportowania.
:arrow: AgentMile jest tworzone przez AgentDrive, twórców pakietu produktów dla profesjonalistów z branży nieruchomości, z ponad 1,000 agentów w 20 krajach. Wykorzystanie AgentMile pozwoli firmom z branży CRE sprostać następującym wyzwaniom:
- uczynieniu procesu poszukiwania nieruchomości łatwym, prostym i przejrzystym;
- przyspieszeniu procedur due diligence, a także uproszczeniu i usprawnieniu zarządzania nieruchomościami i przepływami pieniężnymi;
- wsparciu w tworzeniu ogólnoświatowego, połączonego rynku nieruchomości, który doskonale spełni potrzeby zarówno konsumentów, jak i inwestorów.

✔️Karta projektu na platformie W12:
https://w12.io/project-card/agentmile/

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ICO]W12 - Platforma ICO 2.0 - bezpieczne inwestycje w ICO

Postautor: cornl » niedziela, 29 lipca 2018, 21:43

W12.io zakończyło z sukcesem pierwszy etap wczesnej przedsprzedaży.

OGŁOSZENIE PRASOWE
25 lipiec 2018

Platforma W12 zakończyła sukcesem pierwszy etap przedsprzedaży, sprzedając tokeny o łącznej wartości 3147 ETH. Osiągnięto soft cap. Podczas przedsprzedaży na whitelistę zapisało się 4841 użytkowników, którzy zadeklarowali chęć zainwestowania łącznie 48573 ETH w tokeny W12.

W związku z ostatnimi wydarzeniami na rynku, zespół zmodyfikował strukturę sprzedaży tokenów. Ponadto podjął decyzję o zmniejszeniu hard capu z 30000 ETH na 22500 ETH poprzez optymalizację roadmapy i kosztów rozwoju, pozostawiając więcej miejsca na dalszy rozwój tokena.

Wczesna przedsprzedaż
Data zakończenia: 20 lipca 2018 lub osiągniecie hard capu (w zależności od tego, co nastąpi pierwsze)
Zniżki: rozpoczyna się od 25% / do 15%
Wartość tokena: 0.0002625 ETH — 0.0002975 ETH

Sprzedaż prywatna
Start: 1 sierpnia 2018
Data zakończenia: 15 października 2018 lub osiągniecie hard capu (w zależności od tego, co nastąpi pierwsze)
Zniżka: rozpoczyna się od 15% / do 5%
Wartość tokena: 0.0002975 ETH — 0.0003325 ETH
Hard Cap: 14,500 ETH

Sprzedaż publiczna
Start: 1 listopada 2018
Data zakończenia: 12 grudnia 2018 lub osiągniecie hard capu (w zależności od tego, co nastąpi pierwsze)
Cena sprzedaży: 0.00035 ETH
Hard Cap: 5,000 ETH

Wszystkie niesprzedane tokeny zostaną nieodwracalnie spalone. Tokeny przeznaczone dla zespołu, założycieli i doradców są zamrożone w smart kontrakcie na 2 lata.

W ostatnim czasie, W12.io znacząco ulepszyło proponowane rozwiązania i rozszerzyło zakres potencjalnej implementacji.

«Po rozpoczęciu prac nad rozwiązaniem W12 dla rynku ICO, szybko odkryliśmy, że możliwości jego zastosowania są znacznie szersze, niż początkowo zakładaliśmy. Rozwiązanie W12 to następny etap rozwoju idei decentralizacji w nowoczesnej, cyfrowej ekonomii, mający na celu likwidację potrzeby zaufania pomiędzy stronami w przypadku umów jakiegokolwiek rodzaju.» — Założyciele Projektu W12, Oleg Sharpatiy i Andrey Granovskiy.

Dziś, W12 prezentuje koncepcję Systemu Cyfrowych Kontraktów Peer-to-Peer.

Poza rynkiem ICO, gdzie W12 pokonuje problem braku zaufania pomiędzy kupującymi tokeny a projektami ICO, rozwiązania W12 będą mogły być wdrażane na następujących rynkach:
- rynek pracy zdalnej (Freelance)
- P2P e-commerce
- rynek dobroczynny (charytatywny)
- crowdfunding
- budownictwo i wiele innych.

Więcej informacji na temat przykładów wykorzystania i integracji znaleźć można w białej księdze projektu.

Całkowita wartość powyższych rynków jest szacowana na ponad 15 bilionów USD. Problem, który pokonuje W12 jest jednym z najistotniejszych problemów tradycyjnej gospodarki. Rozwiązanie W12 stanowi znaczny progres względem istniejących, scentralizowanych odpowiedników, oferując model transakcyjny z prowizją wynoszącą tylko 0,5%.

Dla efektywnego wdrożenia tego rozwiązania, zespół wyda swój własny blockchain oparty na konsensusie proof-of-authority - protokole, który umożliwi użytkownikom tworzenie kontraktów peer-to-peer, a zdecentralizowana sieć wyroczni pozwoli na potwierdzanie realizacji kamieni milowych zawartych nw umowach i zapewni transfer środków drugiej stronie umowy zgodnie z ustalonymi wcześniej warunkami.

“Naciskasz przycisk, podpisujesz kontrakt, przesyłasz środki i kontrakt jest automatycznie wykonywany bez konieczności ugania drugiej stronie czy jakiejkolwiek zewnętrznej instytucji.”— Oleg Sharpatiy opowiada o prostym modelu produktu.

Rozwiązanie W12 zostało już docenione na wielu międzynarodowych konferencjach w czerwcu.Oczekuje się, ze zostanie jedną z podstaw integracji technologii blockchain w tradycyjnej ekonomii.

- 1. miejsce i tytuł najlepszego ICO na World Blockchain Forum w Nowym Jorku
- Finalista ICOrace w Szwajcarii (wybrane spośród 140 ICO)
- Wyróżnienie przez ekspertów z Doliny Krzemowej na Blockchain Economic Forum w San Francisco.

Media:
Nazwa firmy: W12 Pte. Ltd.
Email: l.siurina@w12.io; oleg@w12.io;
Kraj: Singapur
Whitepaper: https://tokensale.w12.io/W12-en.pdf
Link do sprzedaży tokenów: https://tokensale.w12.io
Telegram EN: https://t.me/w12io
Telegram PL: https://t.me/w12_czat
Ostatnio zmieniony sobota, 4 sierpnia 2018, 00:06 przez cornl, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ICO]W12 - Platforma ICO 2.0 - bezpieczne inwestycje w ICO

Postautor: cornl » sobota, 4 sierpnia 2018, 00:03

Oceny W12 na najpopularniejszych trackerach ICO:

- icocreed (https://www.icocreed.com/ico-w12-ico-review-300.html): 4.9 / 5

- icotop (https://icotop.io/project/w12): Rating A2

- trackico (https://www.trackico.io/ico/w12/): 4.6 / 5

- topicolist (https://topicolist.com/w12/): Rating A

- icobench (https://icobench.com/ico/w12): 4.1 / 5

- icomarks (https://icomarks.com/ico/w12): 9.3 / 10

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ICO]W12 - Platforma ICO 2.0 - bezpieczne inwestycje w ICO

Postautor: cornl » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 21:58

Do zespołu W12 dołączył nowy doradca z rynku azjatyckiego - Rennie Sng, określany jako "Krypto Doradca nr 1 w Azji".

Obrazek

Były pracownik Citibanku, operujący walorami o wartości ok. 200 000 000 USD, umieszczony w top 2% pracowników Citibanku. Ponad 17 lat doświadczenia w dziedzinie bankowości, finansów i zaawansowanych technologii. Rennie jest wysoce konkurencyjnym i aktywnym doradcą funduszy krypto, specjalizując się w finansach i kryptoekonomii.
Rennie posiada nieocenioną wiedzę z zakresu działalności firm, zarządzania budżetem, prawnych badań due diligence, zarządzania ryzykiem, zgodności z AML / KYC. Posiada doświadczenie w zakresie doradztwa korporacyjnego, inkubatorów przedsiębiorczości, strategii wejścia na rynek, PR / zarządzania kryzysowego, marketingu oraz rozwoju biznesu międzynarodowego.
Rennie mieszkał i pracował w Australii, Londynie, Szwecji, Japonii, Filipinach, Indonezji i Singapurze.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ICO]W12 - Platforma ICO 2.0 - bezpieczne inwestycje w ICO

Postautor: cornl » czwartek, 16 sierpnia 2018, 00:29

Obrazek


W ten piątek o 13:00 czasu polskiego (2:00 PM UTC +3) odbędzie się sesja AMA (ask me anything), gdzie będzie można zadawać wszelkie pytania nt. platformy W12.
W sesji wezmą udział:
:arrow: Oleg Sharpatiy (COO i założyciel)
:arrow: Alexander Tikhonov (szef marketingu).  

Przed rozpoczęciem sesji otrzymasz przypomnienie na telegramie oraz mailowo.

:idea: Aby wziąć udział i otrzymać przypomnienia, wypełnij formularz na https://goo.gl/szqBqP - tam też można zostawić wstępne propozycje pytań.
Ostatnio zmieniony sobota, 18 sierpnia 2018, 21:19 przez cornl, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ICO]W12 - Platforma ICO 2.0 - bezpieczne inwestycje w ICO

Postautor: cornl » piątek, 17 sierpnia 2018, 07:46

W związku z licznymi prośbami zmieniamy termin AMA na najbliższy poniedziałek o 13.00 czasu polskiego :!:

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ICO]W12 - Platforma ICO 2.0 - bezpieczne inwestycje w ICO

Postautor: cornl » wtorek, 21 sierpnia 2018, 22:09

Na profilu YouTube W12 dostępny jest zapis z poniedziałkowego AMA (Ask Me Anything). Zapraszam do obejrzenia. 48 minut, trochę ogólnych informacji o projekcie, które śledząc ten temat już na pewno znacie, ale także trochę ciekawych informacji o przyszłości i planowanych kierunkach rozwoju. Postaram się napisać jakieś ładne podsumowanie dla leniwych i tych, którzy nie przetrwają akcentu CEO :D

[youtube][/youtube]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ICO]W12 - Platforma ICO 2.0 - bezpieczne inwestycje w ICO

Postautor: cornl » niedziela, 26 sierpnia 2018, 15:46

Przekazałem ojcom założycielom sugestię, że warto zainwestować w mikrofon. A teraz w kilku punktach najważniejsze informacje płynące z pierwszego AMA:


- 20 września mają wystartować pierwsze projekty oferujące sprzedaż swoich tokenów na platformie W12 z użyciem bezpiecznego modelu
- Prowadzone rozmowy z 40 projektami, które są analizowane pod względem sensowności, z 8 projektami rozmowy są na zaawansowanym etapie (finalizacji), kolejne kilka idzie w dobrą stronę - we wrześniu pojawić się może nawet 10-15 projektów do inwestycji z bezpiecznym modelem W12.
- Zbiórki charytatywne to nowy rynek docelowy, w związku z ogólnie panującym brakiem przejrzystości tych zbiórek oraz faktem, że często nawet 40% środków rozpływa się po drodze zanim dotrze do odbiorcy docelowego.
- Tokeny security na platformie planowane są na przyszły rok, na razie zespół chce skupić na rozwoju sprzedaży tokenów użytkowych. Sprawy prawne odnośnie tokenów security zaczną załatwiać dopiero od 2019 roku.
- Na razie nie znajdują konieczności wprowadzania własnego rozwiązania blockchainowego - wraz z rozwojem platformy, wzrostem liczby transakcji będą zastanawiać się nad wprowadzeniem własnych rozwiązań lub skorzystania z innych rozwiązań niż blockchain Ethereum. Ale to kwestia pewnie kilku lat.
- Nie ma istniejącej, bezpośredniej konkurencji. Ta, która jest, to projekty ICO - ale to W12 ma gotowy do uruchomienia produkt, zatem zdecydowanie jest przynajmniej o krok do przodu. Twórcy zrobią wszystko, aby utrzymać i powiększyć tą przewagę. To, że inni mają podobne pomysły to dobry znak - oznacza, że takie rozwiązanie jak rozwiązanie W12 jest potrzebne. (mój dopisek: podobne projekty to Zeon, descrow, smartvalley, poniekąd KICKICO)
- W planach przynajmniej kilkanaście meetupów / konferencji do czasu zakończenia ICO
- W planach również organizacja dużego eventu w okolicach listopada/grudnia pod egidą W12
- W12 prowadzi zaawansowane rozmowy z funduszem inwestycyjnym (niestety więcej informacji nie mamy, musimy wierzyć na słowo 8-) )
- Około środy ma się pojawić aktualizacja strony z uwzględnieniem nacisku na rozwiązania dla rynku zbiórek charytatywnych (już online, podobnie jak uaktualniony whitepaper)
- Będą następne sesje AMA, najpewniej w poniedziałki o tej samej porze. Daty pojawią się wkrótce na Telegramie i w mediach społecznościowych. Będą też AMA dla większych, lokalnych społeczności (mówili na pewno o Rosji)
- Pytania można kierować do lokalnych adminów na czatach telegramowych, gdy będzie konieczność oni (ja) przekażą pytania do zespołu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ICO]W12 - Platforma ICO 2.0 - bezpieczne inwestycje w ICO

Postautor: cornl » piątek, 31 sierpnia 2018, 00:58

W dniu jutrzejszym (a w sumie już dzisiejszym, tj. 31.08) odbędzie się kolejne AMA - tym razem dla społeczności rosyjskiej. Kto zna język może oczywiście dołączyć, ale wygodniej na pewno będzie poczekać na napisy, które powinny pojawić się niebawem po publikacji AMA na Youtubie. W drugiej odsłonie AMA na pytania odpowiadać będzie:
:arrow: Andrey Granovskiy, drugi ze współzałożycieli W12
:arrow: Nelly Pankovichenko
, była kapitan żeńskiej reprezentacji Rosji w piłce ręcznej, modelka instagramowa, a wg stanowiska w W12 odpowiedzialna za "rozwój biznesu" (może coś więcej się na ten temat wyjaśni, a jak nie to chociaż się będzie przyjemnie oglądać :D - swoją drogą niezłą metamorfozę przeszła od czasu swojej kariery sportowej - ale na te tematy to prędzej zapraszam na https://t.me/w12_czat 8-) )

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ICO]W12 - Platforma ICO 2.0 - bezpieczne inwestycje w ICO

Postautor: cornl » niedziela, 2 września 2018, 19:14

Obrazek
:idea: Ogłoszenie współpracy z projektem Moolyacoin

:idea: Z przyjemnością przedstawiamy projekt Moolyacoin, którego tokeny będzie można kupić za pośrednictwem bezpiecznego modelu na platformie W12 od 1 października 2018 roku.

:arrow: Projekt na platformie W12:
https://w12.io/project-card/moolyacoin/

O projekcie Moolyacoin:
Moolyacoin to token ERC20, który ma stać się preferowaną metodą działania i dostępu do usług ekosystemu na platformie moolya - http://www.moolya.global - korzystając z protokołu blockchain Ethereum.
:arrow: Powstanie moolyacoin ma na celu promocję platformy moolya -pierwszego na świecie ekosystemu cyfrowych startupów, jego popularyzację i zwiększenie wartości dla udziałowców.
:arrow:Tokeny ERC20 o nazwie moolyacoins zostaną wydane na blockchainie Ethereum i będą oferowane w sprzedaży publicznej (członkom społeczności i użytkownikom).
:arrow:Moolyacoin jest preferowaną walutą, która pozwoli użytkownikom społeczności na dostęp do usług świadczonych przez platformę Moolya.
:arrow:Platforma akceptuje obok moolyacoin również inne krypto i tradycyjne waluty fiat.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ICO]W12 - Platforma ICO 2.0 - bezpieczne inwestycje w ICO

Postautor: cornl » środa, 5 września 2018, 12:19

:!: Ogłoszenie współpracy z projektem MyComedyPlay

Z przyjemnością przedstawiamy projekt MyComedyPlay, którego tokeny będzie można kupić za pośrednictwem bezpiecznego modelu na platformie W12 od października 2018 r.

:arrow: Projekt na platformie W12:
https://w12.io/project-card/mycomedyplay/

O projekcie MyComedyPlay:
:idea: ComedyPlay to zdecentralizowana platforma dla treści komediowych, wykorzystująca blockchain Ethereum do opartego o blockchain
streamingu treści komediowych.

:idea: ComedyPlay to bezpłatna, otwarta i rozproszona platforma stworzona specjalnie w celu wspierania twórców treści komediowych i umożliwienia im bezpośredniego dotarcia do ich widzów.
 
:arrow: Platforma będzie centrum kompleksowej obsługi szerokiej gamy treści komediowych, łatwo dostępnych dla użytkowników na całym świecie.
:arrow: Użytkownicy platformy otrzymają dostęp do różnych funkcji platformy za pośrednictwem kryptowaluty o nazwie Comedycoin (CCP), tokena, który będzie dystrybuowany i generowany w ramach platformy, umożliwiając użytkownikom udostępnianie, tworzenie i korzystanie z oryginalnych treści komediowych
:arrow: Formaty multimedialne dostępne na platformie obejmują teksty, zdjęcia, audio i filmy wideo, bazujące na komediowych treściach z różnych popularnych i niszowych gatunków.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ICO]W12 - Platforma ICO 2.0 - bezpieczne inwestycje w ICO

Postautor: cornl » wtorek, 11 września 2018, 22:45

Mamy już zakontraktowane 10 projektów ICO, które udostępnią tokeny na sprzedaż z wykorzystaniem bezpiecznego modelu W12.
:idea: Te projekty to:

AgentMile https://www.agentmile.com/
Vibeo https://vibeo.io
Moolyacoin https://www.moolyacoin.io
Freldo https://ico.freldo.com/
MyComedyPlay https://mycomedyplay.com/
Parkres https://parkres.org
Taxa https://taxa.network/
WRIO https://wr.io
Sentigraph https://www.sentigraph.io/
Terawatt https://www.terawattled.com/

Część została tu już przedstawiona, część dopiero zostanie oficjalnie ogłoszona wraz z opisem w najbliższych dniach. Zdaje się jednak, że będzie co kupować za tokeny W12 :-)

Na polskim telegramie https://t.me/w12_czat trwają również 2 ankiety, gdzie możecie wyrazić zdanie jakie powinny być domyślne ustawienia dla tworzonych ICO w kwestii sugerowanej ilości etapów roadmapy oraz sposobu decyzji o zatwierdzeniu bądź odrzuceniu osiągnięcia kamieni milowych. Wśród uczestników każdej z ankiet rozlosujemy symboliczne 100 tokenów W12 - zakończenie ankiet w piątek.


Dla informacji/przypomnienia, platforma W12 pozwoli projektom na wybór jednego z trzech sposobów potwierdzenia wykonania kamieni milowych roadmapy:
:arrow: 1) Osiągnięcie kamieni milowych projektu jest potwierdzane decyzją 51% głosów nabywców tokenów. Waga głosu jest proporcjonalna do ilości zakupionych tokenów.
:arrow: 2) Każdy nabywca tokenów działa samodzielnie i niezależnie podejmuje decyzję o osiągniętych celach i zatwierdzeniu kamieni milowych.
:arrow: 3) Osiągnięcie kamieni milowych jest potwierdzane przez niezależne wyrocznie, które są losowo wybierane spośród bazy wyroczni sieci W12.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ICO]W12 - Platforma ICO 2.0 - bezpieczne inwestycje w ICO

Postautor: cornl » czwartek, 13 września 2018, 18:06

:idea: Ogłoszenie współpracy z projektem Sentigraph

Z przyjemnością przedstawiamy projekt Sentigraph, którego tokeny będzie można kupić za pośrednictwem bezpiecznego modelu na platformie W12 od października 2018 roku.

Projekt na platformie W12:
https://w12.io/project-card/sentigraph/

O projekcie Sentigraph:
:arrow: Sentigraph jest zdecentralizowaną platformą, która informuje użytkowników o rozwoju obecnych i przyszłych wydarzeń, inicjatyw, programów i projektów w oparciu o dane dotyczące emocji uzyskane z analizy nastrojów i eksploracji opinii w sieci społecznościowej dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji (IBM Watson), Blockchaina (Ethereum) i międzyplanetarnego systemu plików (IPFS).

:arrow: Twitter został wybrany jako pierwszy przypadek zastosowania głównie ze względu na rozmiar jego szybko rosnącej bazy użytkowników. Tweety związane z hashtagami mogą być analizowane przez Watson IBM i dalej trafiać do Smart Kontraktu (zdecentralizowanego fragmentu kodu) odpowiedzialnego za obliczenie Graph Indexu (gi), wartości przypisywanej sentymentowemu "wynikowi" zdarzenia; przedstawia on także siłę społeczności i rozwoju tego wydarzenia.

:arrow: Sentigraph może analizować rynki akcji, różne systemy oceny, media społecznościowe, politykę, opiekę zdrowotną i bezpieczeństwo za pomocą powiązanych hashtagów na Twitterze

Wróć do „ICO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość