Binance i skan dowodu

Regulamin forum
Uwaga! Poruszamy kwestie wyłącznie zgodne z prawem! Nie namawiamy do łamania prawa! Nie radzimy jak łamać prawo!
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 marca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Binance i skan dowodu

Postautor: Proboszcz88 » sobota, 19 marca 2022, 11:01

Dzień dobry,
po dłuższej przerwie chciałem wrócić do "świata kryptowalut" tzn. na giełde Binance, ale zostałem zaskoczony koniecznością potwierdzenia swojej tożsamości zdjęciami dowodu osobistego. Mam wielki dylemat czy jest to bezpieczne? Dlaczego zwykły przelew z banku potwierdzający moją tożsamość nie wystarczy? Jestem młody, boję się popełnić błąd i stracić swoją tożsamość, ale mam tam jednak ulokowane trochę pieniędzy i szkoda je stracić. Chciałbym usłyszeć czy wy to zrobiliście i co o tym sądzicie.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Binance i skan dowodu

Postautor: RevWolt » sobota, 19 marca 2022, 12:05

Jak chcesz, ja zweryfikowałem się dowodem itd. już rok temu. Podejrzewam że tysiące profesjonalnych graczy jest również zweryfikowanych w ten sposób na tej lub innych giełdach, ryzyko zawsze jest nawet gdy masz konto w banku danę mogą wypłynąć.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 marca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Binance i skan dowodu

Postautor: Proboszcz88 » sobota, 19 marca 2022, 12:14

No dobrze, chyba zdecyduje się wysłać zdjęcia dowodu, tylko czy konieczne jest wszystkich informacji tzn. czy mogę zasłonić np. nr PESEL albo nr. dowodu? Może chociaż w ten sposób udało by się trochę uchronić, ale wątpię żeby Binance się na to zgodził.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Binance i skan dowodu

Postautor: RevWolt » sobota, 19 marca 2022, 13:52

@Proboszcz88 Musisz podać wszystko bo inaczej nie ma to sensu, jak chcesz się zabezpieczyć dodatkowo to możesz dodać znak wodny do zdjęcia chociaż nie jestem pewny czy wtedy przejdzie. Zresztą na binance z tego co pamiętam wszystko odbywało się przez aplikację i robiłeś krok po kroku to.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 210
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 172
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Binance i skan dowodu

Postautor: Yogi77 » sobota, 19 marca 2022, 15:24

Binance miało już grubą wpadkę w tej dziedzinie:

https://thehackernews.com/2019/08/binan ... ak_26.html

Początkujący
Posty: 1739
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Binance i skan dowodu

Postautor: fetek » niedziela, 20 marca 2022, 17:31

Proboszcz88 pisze: sobota, 19 marca 2022, 12:14No dobrze, chyba zdecyduje się wysłać zdjęcia dowodu, tylko czy konieczne jest wszystkich informacji tzn. czy mogę zasłonić np. nr PESEL albo nr. dowodu? Może chociaż w ten sposób udało by się trochę uchronić, ale wątpię żeby Binance się na to zgodził.
Musi być widoczne zdjęcie, numer, pesel i wszystkie 4 narożniki. Znak wodny możesz dodać ale w sposób nie utrudniający odczytanie znaków.

Binance z grubsza olewa co tam nabazgrawsz i w jakim miejscu.

Wróć do „Anonimowość i bezpieczeństwo w sieci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości