Portfel na komputerze offline

Regulamin forum
Uwaga! Poruszamy kwestie wyłącznie zgodne z prawem! Nie namawiamy do łamania prawa! Nie radzimy jak łamać prawo!
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel na komputerze offline

Postautor: kefir~ » wtorek, 25 czerwca 2019, 21:37

Hej. Mam pytanie, może dosyć głupie, ale: czy bezpiecznie jest trzymać btc na czystym komputerze odłączonym od sieci?
Trochę szukałem, ale nie znalazłem dosadnej odpowiedzi.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel na komputerze offline

Postautor: Bit-els » wtorek, 25 czerwca 2019, 22:04

wygenerowanie: klucz prywatny i adres jak najbardziej jest możliwe poza netem. I na trzymanie na long najbardziej polecane.

ale Ty pytasz czy portfel na komputerze bez netu jest dobrym pomysłem? To jest prawie to samo, bo zapewne ściągnąłeś portfel, przelałeś srodki, a teraz odłączasz net.

Jest to ciut niżej w poziomach bezp. (bo wygenerowanie odbyło się online), ale wszystko zależy od wartości btc. Jeśli nie jest to majatek zycie, to ok.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel na komputerze offline

Postautor: redbog » wtorek, 25 czerwca 2019, 22:29

@kefir~ Tak możesz utworzyć portfel na kompie offline i połączyć go z portfelem (tylko do obserwowania) online. Oczywiście oprócz tego portfela na kompie offline musisz spisać jego kopie na kartkę (12 slow) na wypadek jakby komputer padł. http://docs.electrum.org/en/latest/coldstorage.html

Gdzieś już pisałem komuś i po polsku jak to zrobić.

Dodano po 6 minutach 57 sekundach:
@kefir~ viewtopic.php?f=103&t=24323&hilit=portf ... ne#p580285

Dodano po 4 minutach 13 sekundach:
@kefir~ Tam w tym poradniku jest Wallet -> Master public keys bo tak było w starych wersjach electrum, w nowszych zamiast tego jest Wallet -> Information,

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel na komputerze offline

Postautor: koparki » wtorek, 25 czerwca 2019, 22:29

@Bit-els @redbog ale ten post wyglada na żart, bo zapytanie jest o bezpieczeństwo trzymania środków na czystym kompie offline... no jak odłączysz od sieci to nikt nie ma dostępu z zewnątrz.
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel na komputerze offline

Postautor: Bit-els » wtorek, 25 czerwca 2019, 22:31

@koparki niekoniecznie żart. Ludzie myślą, że do działania btc jest potrzebny net, co jest w pewnym sensie prawdą, ale przenoszą to na bezpieczeństwo trzymanych monet. Bo nie siedzą w temacie

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel na komputerze offline

Postautor: redbog » wtorek, 25 czerwca 2019, 22:40

@koparki Jeśli to żart to zasługuje na bana za zawracanie dupy ludziom. Może to być też normalne pytanie bo początkujący często maja problem ze zrozumieniem gdzie te bitcoiny tak naprawdę się znajdują. Np. jednemu jak tłumaczyłem o portfelu offline to po jakimś czasie spytał skąd inni będą wiedzieli że mam bitcoiny jak będę je trzymał bez dostępu do internetu. W jego wyobrażeniu było że btc to jakiś plik trzymany u siebie i żeby przelać to część tego pliku trzeba przesłać.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Portfel na komputerze offline

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 26 czerwca 2019, 10:00

Będę musiał w końcu zrobić artykuł, który w przystępny sposób wyjaśnia jak działa Bitcoin/Blockchain.

Mam pewną koncepcję, która powinna umożliwić największemu januszowi pojęcie tego mechanizmu.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14355
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2640
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Portfel na komputerze offline

Postautor: rav3n_pl » środa, 26 czerwca 2019, 12:42

@kefir~ Najepiej wygenerować seed offline i z seeda adres - i na ten adres przelać środki.
Albo tylko xpub/ypub/zpub do portfela na felefonie/desktopie - żeby odbierać na różne adresy i widzieć saldo.
Opisane na forum w kilku wątkach.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel na komputerze offline

Postautor: kefir~ » czwartek, 27 czerwca 2019, 21:08

Nie, to nie był żart. Jestem nowy w temacie także pytam. Dzięki wszystkim za odpowiedź.

Wróć do „Anonimowość i bezpieczeństwo w sieci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości