Połączenia VPN?

Regulamin forum
Uwaga! Poruszamy kwestie wyłącznie zgodne z prawem! Nie namawiamy do łamania prawa! Nie radzimy jak łamać prawo!
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 lutego 2016
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Połączenia VPN?

Postautor: android » sobota, 16 marca 2019, 18:34

Witam

Mam program open vpn przez, który łącze się z siecią, ale chciałbym żeby serwer vpn dodatkowo przechodził przez jeszcze jeden vpn i nie bardzo wiem jak to zrobić?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Połączenia VPN?

Postautor: rav3n_pl » sobota, 16 marca 2019, 22:08

Tunelowanie VPN jest opisane w necie wielokrotnie, googlaj.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 11 grudnia 2017
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Połączenia VPN?

Postautor: Piffinator64 » środa, 3 kwietnia 2019, 21:52

android pisze: sobota, 16 marca 2019, 18:34Mam program open vpn przez, który łącze się z siecią, ale chciałbym żeby serwer vpn dodatkowo przechodził przez jeszcze jeden vpn i nie bardzo wiem jak to zrobić?
To generalnie zadanie trudne. Poleciłbym pójść w stronę tworzenia kilku maszyn wirtualnych, połączonych ze sobą.

Pytanie także, jaki cel chcesz osiągnąć i czy nie lepsze będą już dostępne, stosunkowo bardzo łatwe w użyciu rozwiązania, takie jak sieć Tor.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Połączenia VPN?

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 3 kwietnia 2019, 23:09

android pisze: sobota, 16 marca 2019, 18:34Witam

Mam program open vpn przez, który łącze się z siecią, ale chciałbym żeby serwer vpn dodatkowo przechodził przez jeszcze jeden vpn i nie bardzo wiem jak to zrobić?
To ekstremalnie trudne zadanie a i niekoniecznie coś Ci to da.

Jeżeli chcesz osiągnąć nadzwyczajnie wysoki poziom prywatności, proponowałbym raczej postawienie Node'a TORa na jakimś VPSie kupionym za BCH/BTC kupione wcześniej za Monero, po czym do tego VPSu wszystkie połączenia muszą iść przez TOR, inaczej cała anonimowość pójdzie w Pissdu.

Najlepiej najpierw
1. Kupić monero
2. Postawić node'a TORa na własnym kompie (lub łatwiej: użyć TOR Browser)
3. Z pomocą przeglądarki po TORze sprzedać monero by wymienić na BCH/BTC
4. Z pomocą przeglądarki po TORze kupić VPS za 3 dolary miesięcznie płatne w BTC/BCH
5. Za pomocą SSH, TORa(zainstalowanego na Twoim kompie) i aplikacji Proxychains połączyć się przez TOR z użyciem SSH do tego VPSa. Trzeba ustawić łańcuch o długości 1 proxy, gdzie jedynym proxy jest lokalny Node TOR'a. Nie jestem pewien czy da się to zrobić z samym TOR browser, chyba trzeba node'a postawić.
6. Na VPSie zainstalować kolejnego Node'a TORa
7. Z pomocą Proxychains utworzyć łańcuch połączeń Twój komputer -> Node TORa na twoim kompie -> Node TORa na tym VPSie -> Internet
8. ????
9. Relatywnie wysoki stopień prywatności.

Mam nadzieję, że pomogłem.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 lutego 2019
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Połączenia VPN?

Postautor: OpenBot » środa, 3 kwietnia 2019, 23:56

Mozna to zrobic tak:

https://www.proxyrack.com/how-to-setup- ... pn-server/

Natomiast jezeli celem takiego setupu mialoby byc zachowanie wysokiej anonimowosci to to sie do tego nie nadaje.

Juz lepiej na tych VPSach uruchom normalne wezly TORa
w regulach routingu klienta na swoim kompie
wymus przekierowanie przez wlasne wezly jesli chcesz.

Anonimowosc bedziesz mial duzo wieksza i przy okazji nieco
poprawisz anonimowosc innych uzytkownikow

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Połączenia VPN?

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 4 kwietnia 2019, 08:13

OpenBot pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 23:56w regulach routingu klienta na swoim kompie
wymus przekierowanie przez wlasne wezly jesli chcesz.
Głupoty gadasz.

Nie da się "w regułach routingu" przekierować ruchu przez 2 node'y TORa. To nie ta warstwa abstrakcji protokołów sieciowych.

Systemy operacyjne (Linux ani Windows) nie mają domyślnie obsługi łańcuchowania proxy. Maksymalna ilość proxy dla domyślnej instalacji Linux czy Windows to 1.

Dlatego potrzebna jest aplikacja Proxychains, która potrafi łańcuchować połączenia proxy przez kilka proxy po kolei.
OpenBot pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 23:56przy okazji nieco
poprawisz anonimowosc innych uzytkownikow
Że co? Że jak?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 lutego 2019
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Połączenia VPN?

Postautor: OpenBot » czwartek, 4 kwietnia 2019, 09:20

ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 08:13 Nie da się "w regułach routingu" przekierować ruchu przez 2 node'y TORa. To nie ta warstwa abstrakcji protokołów sieciowych.

No ja przeciez caly czas mowie o warstwie abstrakcji TORa.
Chodzi o reguły routingu tora w pliku torrc. Jeżeli użytownikowi z jakiegoś powodu
zależy żeby przekierować się przez konkretne Nody to może to wymusic poprzez
wpis: EntryNodes ip ExitNodes ip. Dlugosc sciezki na 2 tez mozna zmodyfikowac.
ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 08:13Że co? Że jak?


No poprawi, bo z jego publicznych wezlow beda mogli korzystac tez inni uzytkownicy.

wrg
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 31
Rejestracja: 19 lipca 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Połączenia VPN?

Postautor: wrg » czwartek, 4 kwietnia 2019, 10:24

a nie lepiej skorzystać z gotowych rozwiązań?
Skoro już ma płacić:
ShadowOfHarbringer pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 23:094. Z pomocą przeglądarki po TORze kupić VPS za 3 dolary miesięcznie płatne w BTC/BCH
to może wykupić Double VPN NordVPN (szyfruje dane dwukrotnie) za 2,99 USD/mies przy wyborze 3-letniego planu korzystania. Mają siedzibę w Panamie, nie są członkiem 5/9/14 Eyes, rzekomo nie przechowują logów.
https://pl.wizcase.com/reviews/nordvpn/
https://nordvpn.com/pl/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Połączenia VPN?

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 4 kwietnia 2019, 11:41

OpenBot pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 09:20Chodzi o reguły routingu tora w pliku torrc

To nie są "reguły routingu". To co innego.

Chcesz coś powiedzieć, ale używasz nieprawidłowych słów.
OpenBot pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 09:20 Nody to może to wymusic poprzez
wpis: EntryNodes ip ExitNodes ip. Dlugosc sciezki na 2 tez mozna zmodyfikowac.
Głupota z dwóhc powodów. Jeżeli wymusisz ścieżkę wewnątrz TOR'a, to będzie ona sztywna, co psuje całą funkcjonalność i sens TOR'a. To tak jakby w ogóle prawie TORa nie używać.

Ścieżka u Ciebie z wymuszoną trasą w TORze będzie wyglądać tak:

Twój komputer -> Wejście do TORa z użyciem swojego Node'a wymuszone -> Przekierowanie Wewnątrz TORa wymuszone do drugiego Node'a -> Internet.

Ścieżka u mnie, z użyciem ProxyChains będzie wyglądać tak:

Twój komputer (0) -> Wejście do TORa z użyciem swojego Node'a wymuszone (1) -> Przekierowanie Wewnątrz TORa losowe (2) -> Exit Node TORa losowy (3)-> Internet (4) -> Wejście do TORa z użyciem swojego Node'a nr.2 wymuszone (5) -> Przekierowanie Wewnątrz TORa losowe (6)-> Exit Node TORa losowy (7)-> Internet.

Na czerwono zaznaczyłem miejsca łatwe do wyśledzenia lub ułatiwające wyśledzenie przez CIA/NSA/FBI/Interpol/Google/FB. Na zielono zaznaczyłem miejsca, w których zachodzi losowość i które przez to zwiększają anonimowość i utrudniają śledzenie.

Jak widać w przypadku mojego rozwiązania z użyciem ProxyChains, jest dużo więcej losowości bo ścieżka przebiega przez znacznie więcej miejsc w których następuje anonymizacja.

Przy założeniu że NSA/FBI/CIA nie kontrolują punktu nr. (4), teoretycznie anonimowość powinna być drastycznie większa. Pytanie czy faktycznie nie kontrolują. Jeżeli kontrolują, to anonimowość będzie taka sama albo gorsza niż w przypadku użycia pojedyńczego węzła TOR'a czyli bez sensu robić taki łańcuch w ogóle.

Twoje rozwiązanie ma jeszcze jedną drastyczną wadę:
OpenBot pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 09:20 No poprawi, bo z jego publicznych wezlow beda mogli korzystac tez inni uzytkownicy.
Z takimi głupimi radami to daleko nie zajedziesz.

Widzę że nie masz pojęcia jakie to jest problematyczne i trudne przedsięwzięcie prowadzić TOR exit node? W najlepszym przypadku tego VPSa mu zlikwidują bez podania przyczyny, a w najgorszym będzie miał wjazd policji na chatę za pedofilię...

Ja nie pisałem w ogóle nic o TOR exit node (wyjście), tylko cały czas pisałem o relay node (przekaźnik).

Nalegam żebyś nie wypowiadał się już w tym temacie, ponieważ Twoja wiedza, rozumienie tematu i umiejętności logicznego myślenia są zbyt niskie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Połączenia VPN?

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 4 kwietnia 2019, 11:41

PS.
Wszystkie moje rady naturalnie dotyczą systemów Linux/BSD.

Po pierwsze ProxyChains nie działa nawet na Windowsie, po drugie jeżeli ktoś używa jeszcze Windowsa do takich rzeczy jak TOR i kryptowaluty, to automatycznie należy założyć że nie zależy mu na własnej prywatności i anonimowości.

System "Microsoft Windows" powinien zmienić nazwę na "Microsoft NSA Doors".
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 lutego 2019
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Połączenia VPN?

Postautor: OpenBot » czwartek, 4 kwietnia 2019, 12:50

ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 11:41Jak widać w przypadku mojego rozwiązania z użyciem ProxyChains, jest dużo więcej losowości bo ścieżka przebiega przez znacznie więcej miejsc w których następuje anonymizacja.


Nie wiemy co chce osiagnac uzytkownik. Nie wiemy
czy anonimowosc jest tu prioryetem czy chodzi o
przekierowanie ruchu przez dwa konkretne serwery
z innego powodu.

Autor zaptal o double VPN co wskazuje, ze zalezy mu na przekierowaniu ruchu tylko
przez dwa wlasne serwery
, Twoje rozwiazanie niestety tego nie zapewnia.
ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 11:41 Widzę że nie masz pojęcia jakie to jest problematyczne i trudne przedsięwzięcie prowadzić TOR exit node? W najlepszym przypadku tego VPSa mu zlikwidują bez podania przyczyny, a w najgorszym będzie miał wjazd policji na chatę za pedofilię...


Tylko drugi serwer musi byc ustawiony jako ExitNode i nie trzeba go bezposrednio
"dotykac". Poza tym prowadzenie ExitNoda nie jest nielegalne, wiec nie wiem czego mialby sie
obawiac, jezeli rzeczywiscie nie ma nic na sumieniu.

Zafiksowales sie w tym watku na problemie anonimowsci, ale nie wiem dlaczego
skoro zwykle VPNy sie do tego nie nadaja. Autor pisze o VPNach wiec zapewne samemu nie chodzi
mu o anonimowosc.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Połączenia VPN?

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 4 kwietnia 2019, 14:29

OpenBot pisze: czwartek, 4 kwietnia 2019, 12:50 przez dwa wlasne serwery, Twoje rozwiazanie niestety tego nie zapewnia.
Nie tylko nie masz pojęcia o temacie, ale też nie czytasz ze zrozumieniem.

Wiesz co, szkoda czasu na poprawianie Ciebie i Twoich bzdur.

Gdybym był podejrzliwy, napisałbym że to sabotaż i sabotujesz zwyczajnie użytkowników, którzy chcą mieć prywatność/anonimowość a nie wiedzą jak.

Zalecam nie słuchać niczego i nie robić niczego co zaleca zacytowany osobnik. Byłoby to szybką drogą do utracenia anonimowości (jeżeli komuś na tej anonimowości zależy).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Anonimowość i bezpieczeństwo w sieci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości