Czy Przesył bitcoina między jest anonimowy?

Regulamin forum
Uwaga! Poruszamy kwestie wyłącznie zgodne z prawem! Nie namawiamy do łamania prawa! Nie radzimy jak łamać prawo!
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 4 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Przesył bitcoina między jest anonimowy?

Postautor: borysszyc » piątek, 4 maja 2018, 02:36

Witam, Mam bardzo dla mnie ważne pytanie, a mianowicie.

zakładam konto na nevbit gdzie niepotrzebna jest weryfikacja. (zakładając tam konto korzystam z vpn, zakładając emaila także)

pewna osoba wpłaca mi PLN na nevbita, ja za pln kupuję bitcoiny na nevbicie i przelewam je na swoje własne zweryfikowane na mnie konto na bitbay. Po czym wymieniam je na pln i przelewam na swoje konto bankowe.

i tutaj powstaje pytanie czy ten mój przelew bitcoina z nevbit (na nevbit założyłem konto całkowicie anonimowo przez vpn itp) na bitbay na którym podałem swoje prawdziwe dane, będzie anonimowy?

chodzi mi tylko o to czy jeżeli organy ścigania dostaną w swoje lapska konto nevbit to pójdą dalej że było coś przesyłane na inne konto giełdowe i dojdą tym samym do mnie? Czy jeżeli przelewan bitcoina z giełdy na giełde jest to anonimowe?

proszę o pomoc i odpowiedź

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Przesył bitcoina między jest anonimowy?

Postautor: devega » piątek, 4 maja 2018, 02:51

Transakcje z wykorzystaniem bitcoina są anonimowe tak długo, jak długo adresy btc nie są możliwe do powiązania z daną osobą. Jeżeli przelew "pójdzie" na giełdę, na której są Twoje dane, to masz odpowiedź na swoje pytanie.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 4 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Przesył bitcoina między jest anonimowy?

Postautor: borysszyc » piątek, 4 maja 2018, 02:59

devega pisze: Transakcje z wykorzystaniem bitcoina są anonimowe tak długo, jak długo adresy btc nie są możliwe do powiązania z daną osobą. Jeżeli przelew "pójdzie" na giełdę, na której są Twoje dane, to masz odpowiedź na swoje pytanie.
Dziękuje za pomoc :)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Przesył bitcoina między jest anonimowy?

Postautor: RafaelGrey » sobota, 5 maja 2018, 21:56

Przerzuc to przez Monero i będzie spokoj za kilka procent

Wróć do „Anonimowość i bezpieczeństwo w sieci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości