VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Regulamin forum
Uwaga! Poruszamy kwestie wyłącznie zgodne z prawem! Nie namawiamy do łamania prawa! Nie radzimy jak łamać prawo!
Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 8 lutego 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: Frezu » wtorek, 10 kwietnia 2018, 00:02

@prezes
czyli co uwazasz ze te wszystkie protony , pateny szwajcarskie to szpiegi number 1?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: aragonix » wtorek, 10 kwietnia 2018, 03:59

Frezu pisze:@prezes
czyli co uwazasz ze te wszystkie protony , pateny szwajcarskie to szpiegi number 1?
Zwykle głupoty, nie poparte faktami ani danymi. Proton mail, poza tutamail, oferuje najlepszą ochronę dla przeciętnego Kowalskiego, jeśli chodzi o skrzynkę pocztową i pewnie vpn. Sam mogę polecić nord vpn, akceptują płatność BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: prezes » wtorek, 10 kwietnia 2018, 06:34

Frezu pisze: czyli co uwazasz ze te wszystkie protony , pateny szwajcarskie to szpiegi number 1?
Pewnie nie wszystkie.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 8 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: Bartek843 » piątek, 4 maja 2018, 05:13

Ja ostatnio kupiłem subskrypcję nordvpna i działa bez zarzutu.

Kierowałem się tym rankingiem: https://bezpiecznyvpn.pl/ranking-vpn/
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 października 2019, 00:51 przez Bartek843, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: Harey » piątek, 4 maja 2018, 06:11

Bartek843 pisze: kupiłem subskrypcję nordvpna i działa bez zarzutu
Cieszymy się Twoim szczęściem i dziękujemy za obszerną recenzję :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: Rumcajs » niedziela, 2 września 2018, 05:30

niedługo powinno działać Mysterium - VPN na blockchainie, teraz jest testnet. Jak ruszy mainet to będą Masternody i dostawały fee z opłat użytkowników w ich tokenach a wszystko ma byc w teori super i mamy dostać anonimowy internet. Team ma podobno ponad 25 devów którzy nad tym pracują cały czas. Samego tokena nie mam ale akurat dziś przeczytałem przypadkiem pare aktualnosci o tym więc wspominam.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: Bit-els » piątek, 23 listopada 2018, 12:40

Protonvpn i protonmail.com też mają promocje. Kilka dni jeszcze

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: pm7 » sobota, 24 listopada 2018, 00:28

Dwa lata:
https://airvpn.org/ 10zł/mies (więcej opcji, np. port forwarding)
https://nordvpn.com/ 15zł/mies (więcej krajów)

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 8 lutego 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: Frezu » piątek, 7 grudnia 2018, 11:56

Dlatego VPN nie zabezpiecza choćby przed wyciekiem ruchu
Uważałbym jednak na wspomniane wyżej wycieki ruchu i z tego względu w ogóle nie próbował robić tego np. na Windowsie.

Czy za wycieki odpowiada tak zwany termin dns leak (tzn odpalam stronę która sprawdza jak mnie widzi ISP i wiem czy są przecieki czy nie ?
Czy jednak może być coś o czym nie wiemy ?

Zaufany VPN. Pytanie. Jaką mam pewność za sam vpn nie wykorzystuje danych i nie przekazuje danych itp itd. Moga sobie obiecywać na stronie , że nie ma logów itp no ale wiecie jak to jest. Obiecanki macanki.

Tor. Pytanie podobne. Czy korzystanie z takiej przeglądarki tor na linuxie jest bezpieczne? Analogicznie pytam skąd mam wiedzieć że rzeczywiście chrona oni prywatność i nie zbiera moich danych/nie przekazuje ich dalej ? Podbnie jak z wtyczkami blokującymi reklami.

Od czasu korzystania z tych wtyczek mam wrażenie że gdy je wyłącze to reklamy są "lepiej dopasowane"
Czy to nie jest tak że te wszystkie vpny , wtyczki i inne super moce mogą mieć odwrotny wpływ od zamierzonego..

Koniec konców i tak komuś musimy zaufać.. Może rzeczywiście najlepiej zrobić własny vpn na serwerze. Tylko jeszcze to dobrze skonfigurować bo taka podstawowa instalacja pewnie da tylko fałszywe poczucie prywatności.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: pm7 » sobota, 8 grudnia 2018, 14:33

Frezu pisze: Czy za wycieki odpowiada tak zwany termin dns leak (tzn odpalam stronę która sprawdza jak mnie widzi ISP
"dns leak" to jeden z możliwych wycieków informacji występujący przez nieprawidłowo skonfigurowany VPN.
Frezu pisze: wiem czy są przecieki czy nie ?
Ta strona pozwala przetestować niektóre: https://ipleak.net/
Frezu pisze: Zaufany VPN. Pytanie. Jaką mam pewność za sam vpn nie wykorzystuje danych i nie przekazuje danych itp itd. Moga sobie obiecywać na stronie , że nie ma logów itp no ale wiecie jak to jest. Obiecanki macanki.
Pewności oczywiście nie ma żadnej, choć ponoć jeden z dostawców przed sądem zeznał, że nie ma logów. Inni z kolei wbrew obietnicom logi zbierali i przekazywali.
Frezu pisze: Czy korzystanie z takiej przeglądarki tor na linuxie jest bezpieczne?
Nie. Bezpieczeństwo to skala, a nie proste stwierdzenie "tak/nie".
Frezu pisze: Analogicznie pytam skąd mam wiedzieć że rzeczywiście chrona oni prywatność i nie zbiera moich danych/nie przekazuje ich dalej ? Podbnie jak z wtyczkami blokującymi reklami.
Od tego jest kod źródłowy. Jak masz wątpliwości, przejrzy kod. Jak nie umiesz, naucz się, albo zapłać komuś, żeby zrobił dla Ciebie analizę.
Frezu pisze: Od czasu korzystania z tych wtyczek mam wrażenie że gdy je wyłącze to reklamy są "lepiej dopasowane"
Czy to nie jest tak że te wszystkie vpny , wtyczki i inne super moce mogą mieć odwrotny wpływ od zamierzonego..
No to chyba świadczy o skuteczności wtyczek, jeżeli przy ich używaniu masz generyczne reklamy, a przy nieużywaniu masz dopasowane?
Chyba, że mówisz o wyświetlaniu reklam na podstawie tego, co oglądałeś z np. tor browser, ale to raczej świadczy o problemach z Twoją konfiguracją.
Frezu pisze: Koniec konców i tak komuś musimy zaufać..
Oczywiście.
Frezu pisze: Może rzeczywiście najlepiej zrobić własny vpn na serwerze. Tylko jeszcze to dobrze skonfigurować bo taka podstawowa instalacja pewnie da tylko fałszywe poczucie prywatności.
To zależy przed kim chcesz się ochronić. Jeżeli przed dostawcą internetu, to jest to ok. Jeżeli przed śledzącymi stronami, itd. to pomysł do niczego, bo będziesz miał stałe IP wyjściowe (swojego serwera) i będziesz jego jedynym (albo niemal jedynym) użytkownikiem w przeciwieństwie do komercyjnych VPN, gdzie jedno IP jest używane przez setki ludzi dziennie i tysiące/dziesiątki tysięcy miesięcznie, co pozwala "zgubić się w tłumie".

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 8 lutego 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: Frezu » sobota, 8 grudnia 2018, 15:16

pm7 pisze:
Frezu pisze: Czy za wycieki odpowiada tak zwany termin dns leak (tzn odpalam stronę która sprawdza jak mnie widzi ISP
"dns leak" to jeden z możliwych wycieków informacji występujący przez nieprawidłowo skonfigurowany VPN.

czyli są jakeś inne wycieki. Jak one się nazywają ? jakimi narzędziami to sprawdzę i upewnie się że vpn działa jak należy ?
Frezu pisze: wiem czy są przecieki czy nie ?
Ta strona pozwala przetestować niektóre: https://ipleak.net/

to wiem
Frezu pisze: Czy korzystanie z takiej przeglądarki tor na linuxie jest bezpieczne?
Nie. Bezpieczeństwo to skala, a nie proste stwierdzenie "tak/nie".

no dobra ale jakie są niebezpieczeństwa korzystania z przeglądarki tor ?
Frezu pisze: Analogicznie pytam skąd mam wiedzieć że rzeczywiście chrona oni prywatność i nie zbiera moich danych/nie przekazuje ich dalej ? Podbnie jak z wtyczkami blokującymi reklami.
Od tego jest kod źródłowy. Jak masz wątpliwości, przejrzy kod. Jak nie umiesz, naucz się, albo zapłać komuś, żeby zrobił dla Ciebie analizę.

No dobra ale po co mi indywidualna analiza kodu dla wszystkich jednakowego ? Nie ma już takiej analizy w sieci ? I czy na aby na pewno jest to tylko sprawa sprawdzenia kodu ?
Frezu pisze: Od czasu korzystania z tych wtyczek mam wrażenie że gdy je wyłącze to reklamy są "lepiej dopasowane"

Frezu pisze: Może rzeczywiście najlepiej zrobić własny vpn na serwerze. Tylko jeszcze to dobrze skonfigurować bo taka podstawowa instalacja pewnie da tylko fałszywe poczucie prywatności.
To zależy przed kim chcesz się ochronić. Jeżeli przed dostawcą internetu, to jest to ok. Jeżeli przed śledzącymi stronami, itd. to pomysł do niczego, bo będziesz miał stałe IP wyjściowe (swojego serwera) i będziesz jego jedynym (albo niemal jedynym) użytkownikiem w przeciwieństwie do komercyjnych VPN, gdzie jedno IP jest używane przez setki ludzi dziennie i tysiące/dziesiątki tysięcy miesięcznie, co pozwala "zgubić się w tłumie".
No dobra ale własny serwer cieżko skonfigurować pod kątem właśnie tak zwanych "leaków" . Masz jakiś poradnik na to ?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: pm7 » sobota, 8 grudnia 2018, 16:00

Nie cytuj bezsensownie całego posta, na który odpowiadasz.

Wycieki to w 99% kwestia konfiguracji klienta, nie serwera.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: The Real McCoin » niedziela, 9 grudnia 2018, 11:24

Dlaczego Android nie ma natywnego wsparcia dla OpenVPN?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 165
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 123
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: Yogi77 » niedziela, 9 grudnia 2018, 19:41

Jeżeli chcesz ukryć zawartość trasnmisji przed dostawcą internetu w sposób całkowicie pewny to powinieneś dostarczyć klucz publiczny niezależnym kanałem (najlepiej przez fizyczne dostarczenie klucza). Inaczej zawsze możliwy jest MITM.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: pm7 » czwartek, 13 grudnia 2018, 19:42

The Real McCoin pisze: Dlaczego Android nie ma natywnego wsparcia dla OpenVPN?
Dobre pytanie. Może nikt nie zapłacił za implementację, ani użytkownicy tego nie oczekują? Inne standardy są oczekiwane przez firmy, że będą działać.

@Yogi77, jeżeli obawiasz się takich ataków, to prawdopodobnie też powinieneś zakładać, że żaden dostawca VPN nie jest zaufany.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: WitoldC » sobota, 6 lipca 2019, 11:00

https://sekurak.pl/vpnpro-97-dostawcow- ... niejawnie/
97 dostawców VPN-ów w rękach raptem 23 firm. Znaczna część jest chińska (często niejawnie)

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 6 października 2018
Reputacja: 85
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: eD2k » sobota, 6 lipca 2019, 19:28

WitoldC pisze: sobota, 6 lipca 2019, 11:00Znaczna część jest chińska (często niejawnie)
ja osobiscie wole zeby mnie Xi Jinping szpiegowal niz np. Trump. Chinczyk nic do mnie nie ma a Trump moze mnie sprzedac polskiemu rzadowi. W koncu nasze rzady wspolpracuja czyz nie? Takie luzne dywagacje w ramach OT.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: koparki » sobota, 6 lipca 2019, 21:09

Operator vpn ma cały Twój ruch , musi być do niego niesamowite zaufanie.
Moze płatny szwajcarski porotonvpn? chwalą się fizycznymi lokalizacjami w Szwajcarii , w bunkrach wykutych w skale z ograniczonym fizycznym dostępem.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: benq » sobota, 6 lipca 2019, 21:30

@koparki
A podwójne/potrójne tunelowanie VPN nie jest satysfakcjonujące?

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: qertoip » sobota, 6 lipca 2019, 22:56

koparki pisze: sobota, 6 lipca 2019, 21:09Operator vpn ma cały Twój ruch , musi być do niego niesamowite zaufanie.

Tak ale jednocześnie nie musisz już więcej ufać Twojemu ISP.

Różnica jest taka, że ISP musi logować i szpiegować bo takie są regulacje.

Natomiast VPN może ale nie musi. Dodatkowo jest w innej jurysdykcji, co samo w sobie jest korzystne.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Wróć do „Anonimowość i bezpieczeństwo w sieci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości