VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Regulamin forum
Uwaga! Poruszamy kwestie wyłącznie zgodne z prawem! Nie namawiamy do łamania prawa! Nie radzimy jak łamać prawo!
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 23 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: jurekk4 » czwartek, 13 lipca 2017, 01:27

The Real McCoin pisze: @jurekk4, i może jeszcze płaci za to, że go używasz? :)

Coś takiego nie istnieje.
Nie rozumiem na czym polega zarzut?
Mamy wiele krajów poza US i EU przecież... chyba znasz jakieś?
Do tego ma obsługiwać proxy SOCK5

Nie widzę powodu, by posiadać VPN-a jeśli wszystko co robię będzie logowane.

Płatność jest rzeczą oczywistą.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: The Real McCoin » poniedziałek, 17 lipca 2017, 20:10

@jurekk4, łącząc się poza US i EU, do jakiegoś egzotycznego kraju na innym kontynencie, musisz się liczyć z tym, że pingi wzrosną do kilkuset ms, prędkość będzie średnia albo słaba, a pewności czy i kto ma dostęp do logów nie będziesz miał bo po drugiej stronie jest obcy komputer, nad którym nie masz żadnej kontroli. Dodatkowo jak będziesz łamał prawo za pomocą serwerów VPN i operator będzie dostawał skargi to może się zdarzyć, że przekaże władzom wszelkie namiary i logi, żeby samemu nie mieć problemów albo dlatego, że takie ma zasady.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: smieci » piątek, 11 sierpnia 2017, 00:02

Od miesiaca dostepna jest platnosc bitcoinami na VPNonline.pl przez bitpay. Potwierdzam, dziala :D

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: czajaPL » piątek, 11 sierpnia 2017, 07:07

fajna strona http://www.bestvpnservice.com/ można poczytać komentarze użytkowników pod każdym operatorem

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: czajaPL » poniedziałek, 6 listopada 2017, 14:09

też mam purevpn ale znalazłem też coś o nich i ich prywatnośći https://www.dobreprogramy.pl/PureVPN-zb ... 83591.html

Spoiler:
Tymczasem FBI bez problemu uzyskało od dostawcy bardzo przydatne dla śledztwa informacje. Ujawniło, że dostęp do ich usług miał ten sam klient, korzystający z dwóch adresów IP – jednego z domu, w którym Lin wówczas mieszkał, drugiego z firmy, w której wówczas pracował. Skąd takie informacje u operatora, który zapewnia, że stosuje proaktywne, zaawansowane funkcje na rzecz pełnego bezpieczeństwa, który nie współpracuje z żadnymi firmami trzecimi i nie loguje żadnych aktywności?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: wrip » poniedziałek, 6 listopada 2017, 15:20

Jak ktoś chce kupić vpn na dłuższy czas to warto poczekać do black friday - wiele jest wtedy promocji, czasami o kilkadziesiąt procent ;) w tym roku jest to 24 listopada.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: Harey » poniedziałek, 6 listopada 2017, 16:20

Podziwiam, że Wam się chce odpowiadać :) Osobiście uwielbiam takich zawodników: dziś rejestracja, odkopanie starego tematu i link do infantylnego filmiku a pod nim refy. MiSZCZ marketnigu SZEMRANEGO.
Post do którego się odnosisz został usunięty - pm7

A skoro już też naskrobałem tu coś :P VPN - zasadnicze pytanie, czy ma zapewniać prywatność, czy też również w zamyśle anonimowość?
Pierwszy z brzegu dobry VPN: airvpn, drugi własny VPS pod OpenVPN w ... Iranie.
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 listopada 2017, 21:32 przez pm7, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dodanie informacji o usunięciu posta


pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: pm7 » środa, 15 listopada 2017, 00:12

Artykuł trochę bez konkretów. Oskarża AirVPN o zbieranie IP bez wskazania podstaw, tu więcej informacji:
https://airvpn.org/topic/15396-does-air ... entry32348
Addendum:

My doubts may have been clarified, but consider revising the wording of your privacy policy accordingly, as I'm not the only one who can get confused:

https://www.deepdotweb.com/2014/07/08/i ... t-or-shit/
That's not a problem with the Privacy Notice... that article deliberately reported false data for reasons that are not worth the time to be investigated, and not only about us (you can easily cross-check other false claims in that table). Note also how the table is a picture, to avoid indexing by search engines.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: Harey » środa, 15 listopada 2017, 07:06

pm7 pisze: Oskarża AirVPN o zbieranie IP bez wskazania podstaw
O tym samym pomyślałem, AirVPN cieszy się dobrą opinią. Podobnie, jak nie ujęty w ogóle w zestawieniu Perfect Privacy, któremu policja holenderska skonfiskowała serwery udając się bezpośrednio do hostingodawcy, czym za bardzo się nie zmartwili, gdyż wszystko działało w .... RAMdysku.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: pm7 » środa, 15 listopada 2017, 21:19

Harey pisze: Perfect Privacy, któremu policja holenderska skonfiskowała serwery udając się bezpośrednio do hostingodawcy, czym za bardzo się nie zmartwili, gdyż wszystko działało w .... RAMdysku.
To chyba nie takie rzadkie - AirVPN na swoim forum też mówiło coś o używaniu przez nich RAM dysków.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: Harey » środa, 15 listopada 2017, 21:30

pm7 pisze: To chyba nie takie rzadkie
wcale nie twierdzę, że rzadkie. Bardziej chodziło mi o to, że Pefect Privacy nie znalazł się na ich liście rekomendacji a ma sporą renomę. A poza tym przecież co innego mówić/ zapewniać a wdrożyć. O faktycznym stosowaniu dowiadujemy się w takich przypadkach.

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: InformatkSzymonPatyk » poniedziałek, 20 listopada 2017, 00:13

moze tak jak cos za plecami to cie dojada, wedlug mnie wszystko to sciema , duckduckgo to american sciema ,kapicie ?

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
InformatkSzymonPatyk pisze: moze tak ze jak cos masz za plecami to cie dojada, wedlug mnie wszystko to sciema , duckduckgo to american sciema ,kapicie ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 11 grudnia 2017
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: Piffinator64 » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 11:44

Nie polecamy.

Zwłaszcza chcącym używać tych usług na stasiware od Microsoftu albo Apple. System sam w sobie zapewni błyskawiczną denanonimozację użytkownika, identyfikując się unikalnym numerem instalacji oraz numerami seryjnymi sprzętu do statku matki przy każdym podłączeniu do Internetu.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: reddd » czwartek, 4 stycznia 2018, 09:13

Cześć,

Krótkie pytanie, mieszkam za granicą i zastanawiałem się ostatnio nad VPN, po pierwsze ze względu na Netflix (do odblokowania amerykańskiej zawartości), po drugie ze względu na ograniczenia nałożone na niektórą zawartość internetową w Niemczech (głównie teledyski i materiały video z zagranicy), po trzecie ze względu na torrenty, które kiedy jestem w Polsce czasami używam natomiast za granicą mam obawy przed wysokimi karami. Na dodatek tego wszystkiego mam na ten moment internet 25 mb/s więc stosunkowo słabe łącze, które póki co mi starcza natomiast VPN ponoć ostro zaniża prędkość. Moje pytanie jest następujące, czy znacie VPN, który obsługuje Netflix oraz czy VPN jest w stanie naprawdę zagwarantować anonimowość podczas używania torrentów?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 228
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Sankt Petersburg

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: gandzialf » sobota, 6 stycznia 2018, 22:58

@reddd,
Niektóre VPNy szczególnie w wersjach free albo low cost wyłączają mozliwosc korzystania z torrentów.
Czy jest w stanie zagwarantować anonimowość ? Na 100 pro nie. Po analizie Twojego ruchu sieciowego można dojść do prawdziwego adresu. Sama infrastruktura, siec VPN też może wydać Tój adres, może mieć jakieś luki, paść ofiarą ataku, ale może to też wynikać z regulaminu. Nie wszytskie VPNy są absolutnie no logs. No i sam Windows , jeśli takowego systemu używasz. To jest worek luk bez dna, jeden wielki backdoor który gdyby mógł wydął by własną matkę ...
Przy Twojej proędkości dobry serwer VPN nie ograniczy Ci prędkości, powiem więcej może ją przyśpieszyć (prędkość wysyłania, nie pobierania). Sam usiebie obserwuję takie zjawisko.

VPNy których używałem to: Cyberghost, Fsecure Freedome, Windscribe, Proton.
Dlaczego te ? Bo są darmo :D albo można wyhaczyć kody premium na jakiś tam czas/ilość GB.
Z tego co zaobserwowałem w wersjach free/premium (z kodem z giveways) to mogę polecić Protona i Windcribe.

Dodano po 2 minutach 7 sekundach:
Z tym, że ja nie używałem ichto takich rzeczy jak torrenty ;) głównie do ochrony połączenia w sieciach publicznych.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: Harey » sobota, 6 stycznia 2018, 23:26

gandzialf pisze: Z tym, że ja nie używałem ichto takich rzeczy jak torrenty ;) głównie do ochrony połączenia w sieciach publicznych.
I bardzo dobrze bo VPN nie były, wbrew temu co sądzi wiele osób, projektowane do zapewnienia anonimowości a prywatności.

1 VPN = praktycznie zero anonimowości, 2 VPN umiejętnie dobrane i użyte dadzą namiastkę anonimowości o ile nie zawiodą inne elementy.

Tylko, że... anonimowość to proces a to oznacza, że jeśli dam Kaczmarkowi perfekcyjnie przygotowany pod tym kątem system to prawdopodobnie jego tożsamość i tak zostanie ujawniona w pierwszych minutach/ godzinach użytkowania.
reddd pisze: natomiast za granicą mam obawy przed wysokimi karami
Przy dużej wiedzy byłoby szkoda ryzykować, przy Twojej szczerze Ci odradzam i nie traktuj tego jako złośliwość.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: qertoip » niedziela, 7 stycznia 2018, 12:38

Niezależnie od dostawcy polecam protokół https://www.wireguard.io - 1) szybszy, 2) stabilniejszy, 3) przyjaźniejszy w użyciu niż openvpn czy ipsec. Mimo że w becie.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: pm7 » niedziela, 7 stycznia 2018, 14:38

Również jestem fanem WireGuard, ale niestety nie działa na Windows ani na większości telefonów.
Świetne natomiast do łączenia routerów openWRT/LEDE ze sobą, albo jako VPN na urządzeniu z Linux.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: reddd » niedziela, 7 stycznia 2018, 20:53

Harey pisze:
reddd pisze: natomiast za granicą mam obawy przed wysokimi karami
Przy dużej wiedzy byłoby szkoda ryzykować, przy Twojej szczerze Ci odradzam i nie traktuj tego jako złośliwość.
Dzięki, w takim razie odpuszczę sobie te manewry z torrentami i poszukam tylko czegoś do odblokowania amerykańskiej zawartości Netflixa. Nie traktuję tego jako złośliwość, czytałem trochę o tych vpn, ludzie często reklamują je jako zabezpieczenie przy użyciu sieci torrent, nie posiadam na ten temat wiedzy więc szukam informacji od osób bardziej zorientowanych. Pozdrawiam i dzięki

Wróć do „Anonimowość i bezpieczeństwo w sieci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość