VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Regulamin forum
Uwaga! Poruszamy kwestie wyłącznie zgodne z prawem! Nie namawiamy do łamania prawa! Nie radzimy jak łamać prawo!
Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 7 stycznia 2018, 22:28

Kupujesz sobie virtualkę najtańszą z transferem jaki używasz i sam sobie stawiasz VPN...
https://www.digitalocean.com/community/ ... untu-16-04
Wypełnij moją ankietę o dPLN! https://goo.gl/forms/iF23kgc3WbH4wljp1
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
Mój Skydrive; Trochę o P2pool; C#: Bitmarket SwapBot, RPC CoinControl, BIP39 Mnemonic z talii kart

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0

Postautor: Piffinator64 » wtorek, 9 stycznia 2018, 10:53

Harey pisze:Przejdź do cytowanego posta I bardzo dobrze bo VPN nie były, wbrew temu co sądzi wiele osób, projektowane do zapewnienia anonimowości a prywatności.

VPN był projektowany zupełnie do czego innego, a mianowicie protokół miał umożliwić bezpieczny dostęp do wewnętrznych sieci z zewnątrz. Dlatego VPN nie zabezpiecza choćby przed wyciekiem ruchu. Przy odmiennych niż dzisiaj wielu oczekuje założeniach projektowych nie był to problem.

reddd pisze:Przejdź do cytowanego posta po trzecie ze względu na torrenty

Wykorzystanie VPN do torrentów to nie jest wcale zły pomysł. Uważałbym jednak na wspomniane wyżej wycieki ruchu i z tego względu w ogóle nie próbował robić tego np. na Windowsie.

Najlepiej jest gdy za połączenie z wirtualną siecią prywatną odpowiada inny system niż ten, którego ruch ma być ukrywany. Np. gdy VPN skonfigurowany jest na routerze zewnętrznym albo nawet na oddzielnej maszynie wirtualnej. Dobrą izolację daje tutaj Qubes OS:

https://www.qubes-os.org/doc/vpn/

Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0

Postautor: LamaX » środa, 24 stycznia 2018, 06:12

Mam neta po wifi, chcę VPNa nie dla anonimowości tylko głównie dla szyfrowania połączenia.
Przeznaczenie minning oraz wypłaty na na mój wallet.
Co stabilnego byście polecili (nie szukam żadnych tam anonimowych płatności BTC), kiedyś używałem do innych celów CyberGhosta, ale to tragedia, zrywa połączenia itd.
Z wątku wyczytałem że NordVPN to już nie to co kiedyś, a więc co tu wybrać?

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
2

Postautor: Piffinator64 » czwartek, 25 stycznia 2018, 18:29

@LamaX, a czyje jest to Wi-Fi? Bo jeśli Twoje i hasło nie jest powszechnie znane, to nie bardzo widzę tutaj ataki, przed którymi dobrym zabezpieczeniem byłoby połączenie VPN.

LamaX pisze:Przejdź do cytowanego posta nie szukam żadnych tam anonimowych płatności BTC)

Płatności BTC nie są prywatne, jeśli portfel właściciel portfela przy nabywaniu swoich środków nie zachowywał ostrożności. Żeby płatności BTC były prywatne, trzeba zadać sobie pewien trud.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: LamaX » wtorek, 30 stycznia 2018, 04:55

@Piffinator64, mieszkam na małym zad.piu no i mam łącze od mojego ISP po wifi hasło nie jest powszechnie znane ale cała okolica leci po wifi, a jak wiemy wpa2 łatwo złamać, czy szyfrowanie vpn-a nie podniosło by poziomu ochrony przesyłanych kryptowalut?

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: stonebridge » sobota, 24 lutego 2018, 14:01

Vps i softether.. gui na windowsie jesli ktos potrzebuje. Polecam digitalocean i contabo

Wróć do „Anonimowość i bezpieczeństwo w sieci”