Życie pod nadzorem - filmy, dyskusje.

Regulamin forum
Uwaga! Poruszamy kwestie wyłącznie zgodne z prawem! Nie namawiamy do łamania prawa! Nie radzimy jak łamać prawo!
Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3483
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Bit-els » sobota, 9 maja 2015, 08:53

Kto jest z Warszawy może wpaść, zapowiada się bardzo ciekawie
http://panoptykon.org/wiadomosc/zycie-p ... al-filmowy
Szczególnie dyskusja po Citizenfour 10 maja

pm7
Moderator
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0

Re: Życie pod nadzorem - filmy, dyskusje.

Postautor: pm7 » sobota, 9 maja 2015, 10:43

Czekamy na Was w Warszawie i we Wrocławiu.

Naczelny krytyk forum
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0

Postautor: kxmedia » sobota, 9 maja 2015, 14:55

kim oni są ci z fundacji panoptykon, oni otrzymali nagrodę min od radia TOK FM , czyli od stacji która regularnie szkaluje nasze państwo

https://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_Panoptykon

"1 marca 2013 Fundacja Panoptykon otrzymała nagrodę Radia TOK FM im. Anny Laszuk. Fundacja została wyróżniona "za czujność i podjęcie walki w ważnych i nie zawsze łatwych czy medialnie popularnych sprawach" ."

Braun w Radio TOK FM
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Weteran
Reputacja: 109
Reputacja postu: 
0

Postautor: AdamM » sobota, 9 maja 2015, 22:50

kxmedia pisze:kim oni są ci z fundacji panoptykon, oni otrzymali nagrodę min od radia TOK FM , czyli od stacji która regularnie szkaluje nasze państwo
Zerknij na to co robią:

http://panoptykon.org/corobimy

Co jakiś czas natykam się na jakiś owoc ich działalności i raczej dobrze mi się kojarzą.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 964
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » niedziela, 10 maja 2015, 18:00

Czy przypadkiem nie trwa cisza wyborcza??
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Reputacja: 109
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Postautor: AdamM » niedziela, 10 maja 2015, 20:54

adam1226, trwa. A co? Chciałeś zagłosować na panoptykona? ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0

Postautor: Piffinator64 » piątek, 5 kwietnia 2019, 23:19

Niemiecki dokument z 2017 roku. Jeden z ciekawszych, na jakie udało mi się trafić ostatnio. Opis przetłumaczony z ich internetowej strony.

Polecam zwłaszcza ten fragment, gdy analizują zebrane dane na projektorze. Tak, jak sami piszą w opisie, to może działać na wyobraźnię osób nowych w tej tematyce.
"Nie mam nic do ukrycia, więc nie mam się czego się obawiać". Jeśli zgadzasz się z tym stwierdzeniem, powinieneś rozważyć obejrzenie dokumentu "NOTHING TO HIDE".

NOTHING TO HIDE jest niezależnym dokumentem podejmującym temat inwigilacji i jej akceptację przez ogół społeczeństwa wyrażoną poprzez argumentację "Ja nie mam nic do ukrycia".
Poprzez historie pięciu bohaterów, dokument podaje w wątpliwość zagrożenia, jakie masowa inwigilacja może stanowić dla naszych demokracji i dla ludzi, którzy mogą myśleć, że nie są ich to dotyczy. Głównym bohaterem filmu jest młody berliński artysta, który uważa, że nie ma "nic do ukrycia". Pan X zgodził się na śledzenie go przez 30 dni za pośrednictwem swojego telefonu komórkowego i laptopa. Jego dane zostały następnie przekazane do analityka danych i specjalisty ds. systemu śledzenia ruchu.

Wyzwanie polegało na tym, jak wiele dwóch hakerów mogło dowiedzieć się o Mister X poprzez jego aktywność cyfrową (WhatsApp, Facebook, lokalizacja GPS....), skupiając się wyłącznie na jego metadanych (bez wnikania w treść jego komunikacji).

Film przedstawia również historie demaskatorów (takich jak Thomas Drake, wcześniej NSA), aktywistów i udziela głosu ekspertom ds. prywatności i bezpieczeństwa.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2003
Reputacja postu: 
1

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: mecenas » poniedziałek, 14 października 2019, 09:32

OD TERAZ W CHINACH DOSTĘP DO INTERNETU BĘDĄ MIAŁY TYLKO ZWERYFIKOWANE OSOBY

https://www.geekweek.pl/news/2019-10-11 ... ane-osoby/
• Trading profesjonalny bez rejestracji (lewar 0-100) → www.BitMEX.com
☝ UWAGA! Inwestowanie lub spekulacja wiąże się z ryzykiem utraty kapitału.

Początkujący
Reputacja: -24
Reputacja postu: 
-9

czzy to wogóle ma sens ?

Postautor: Adolf_H » wtorek, 15 października 2019, 00:21

Czy przed rządem światowym i całkowitą inwigilacją  i kontrolą naszego pieniądza a więc naszego zdanie aż do momentu w którym dojdziemy do przepowiedni Jana i wszepią nam chipy do ręki albo głowy ,czy kryptowaluty są obroną czy to tylko pozór ?. Rząd pisu od 2020 zmniejszy płatność gotówką prawdopodobnie do 1000 zł a ciemnym owcom się powie że to ich dobra .bitomaty też uszczelnią kwestia ,,prawa" ustawianego przez tych bandytów pracujących dla grupy trzymającej władze w bankach .Nowe dowody mają chipy i są bardzo trudne do podrobienia .Prawo tworzone jest tak żeby was w jego majestacie was wywłaszczyć podatkami na rzecz skarbu państwa takie jaja jak się dzieją w sądach podatnik Fiskus nie ma nawet w Kambodzy ,dlatego śmieszą mnie ludzie którzy uczciwie się rozliczają z KAS i skarbkówką wy jeszcze nie wiecie jak oni to ,,uregulują" ale ja przypuszczam że bardzo ,,szczelnie" w Hiszpanii lewica już wprowadza prawo zmuszające ludzi do udostępnienia swoich zasobów w krypto pod grożbą kar więzienia i przestępstwa ,dlatego tak mnie śmieszą te wszystkie laczki pokroju Zaorskiego który na FB pokazuje że ma 13 mln zł w bitcoinach wystarczy prawo że nie udostępni służbą ,,kluczyka" i staja się przestępcą ,,kryptowalutowym" pan Ziobro już czeka z armią rozgrzanych prokuratorów żeby was dojechać nie możliwe ? wspomnicie moje słowa za kilka lat jeszcze dopóki jest konfederacja tli się promyczek nadziei na tym cmentarzu socjalnych nędzarzy zarządzanych przez polityków .Jak to się mówi ostatni gasi światło ,KAS ,prawo informatyzacja algrorytmy życzę powadzonka tym którzy r już niebawem będą nawet kupować telewizora na swoje dane.

Wróć do „Anonimowość i bezpieczeństwo w sieci”