VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Regulamin forum
Uwaga! Poruszamy kwestie wyłącznie zgodne z prawem! Nie namawiamy do łamania prawa! Nie radzimy jak łamać prawo!
Początkujący
Posty: 161
Rejestracja: 6 października 2018
Reputacja: 85
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: eD2k » niedziela, 7 lipca 2019, 05:28

Taka ciekawostka i pytanie. Uzywam vpnonline by od czasu do czasu ogladnac jakis meczyk na tvp sport czy inne vody za blokada regionalna i dziala bez zarzutu ale juz na polskie hbo go nie wejde. W jaki sposob mnie wykrywaja ze nie siedze w polszy? Po karcie sieciowej?

Dodano po 4 minutach 19 sekundach:
Popelnilem ten blad ze wpierw weszlem na hbo go normalnie a dopiero potem przez vpn.

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: emdecha » niedziela, 7 lipca 2019, 06:21

Jest jakiś darmowy VPN albo np. darmowy okres próbny?

Weteran
Posty: 7379
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2730
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: pael » niedziela, 7 lipca 2019, 07:20

emdecha pisze: niedziela, 7 lipca 2019, 06:21Jest jakiś darmowy VPN albo np. darmowy okres próbny?


https://www.privacytools.io/providers/vpn/
ProtonVPN - 7dni na testy
Mullvad - 3h
Reszta do sprawdzenia w linku powyzej.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: Bit-els » niedziela, 7 lipca 2019, 07:39

@emdecha jak założysz sobie protonmaila, to dostaniesz za darmo protonvpn, ale tylko z jednym serwerem, w Holandii chyba

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: WitoldC » poniedziałek, 8 lipca 2019, 10:52


Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 listopada 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: bzc37135 » wtorek, 19 listopada 2019, 13:01

Skorzystajcie sobie z NordVPN, PureVPN albo ExpressVPN. Tutaj macie fajne porównanie w zależności od tego do czego go potrzebujecie:

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 22 marca 2013
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: Adolf_H » środa, 20 listopada 2019, 08:34

korzystam z norda i polecam

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: qertoip » środa, 20 listopada 2019, 09:39

Adolf_H pisze: środa, 20 listopada 2019, 08:34korzystam z norda i polecam
NordVPN nie jest polecany przez społeczność PrivacyToolsIO, a dodatkowo ostatnio:
https://techcrunch.com/2019/10/21/nordv ... as-hacked/

Z tego trzeba wybierać:
https://www.privacytools.io/providers/vpn/
https://www.reddit.com/r/privacytoolsIO/
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5803
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: koparki » środa, 20 listopada 2019, 09:59

Jak jesteś w porządku , czyli nie robisz nic niezgodnego z prawem (prawem szwajcarskim) to wybierz jurysdykcję szwajcarską oraz serwer znajdujacy się na terenie szwajcarii (protonVPN, być może płatna wersja). Zawsze to lepsza reputacja niż UE.
---

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 22 marca 2013
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: Adolf_H » środa, 20 listopada 2019, 10:15

kolego przecież tam jest napisane że oni zostali zhacokowani nie ma słowa o tym że logi z ip zostały przechwycone .Jeden z ich serverów został zhaczony nic wielkiego każdemu się zdarza .Najważniejsze że logi nie są upublicznianie i zapisywane ,dlatego dalej z norda korzystam.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN, czy znacie taki?

Postautor: Athread4 » środa, 20 listopada 2019, 16:14

Czołem, czy może jest ktoś kto zna taki VPN, który działa na zasadzie, że np. łącze się z Holenderskim IP i łączę się z nim z Operą, póżniej np. z Szwedzkim i to samo tylko z inną aplikacją np. z Firefoxem.
I tak dalej, mam nadzieje, że wyjaśniłem o co chodzi, po prostu otwieranie aplikacji za pomocą IP z którym jestem obecnie połączony i żeby po zmianie wcześniejsze połączenie nadal było aktywne. A nie jak to mają większość VPNów, że jak połączę się z jakąś lokalizacją to resetuje mi połączone i poprzednie jest już nie aktywne.

Będę wdzięczny za pomoc, pozdro :)
 ! Wiadomość z: koparki
masz juz temat o VPN użyj wyszukiwarki forum aby nie dublować tematów (przeniosłem)

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN, czy znacie taki?

Postautor: The Real McCoin » środa, 20 listopada 2019, 18:43

@Athread4
Użyj takiego VPN, który oferuje rozszerzenie do przeglądarek. Np. NordVPN obsługuje Chrome i Firefox.
Opera ma nawet wbudowany własny VPN.
Dodatkowo tą samą przeglądarkę można uruchomić kilka razy za każdym razem jako inny użytkownik windowsowy albo w osobnych piaskownicach w Sandboxie i definiując inne ustawiania VPN.

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 22 marca 2013
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: Adolf_H » czwartek, 21 listopada 2019, 06:18

NORD miała opcję cebulowania połączeń Athred tzn były 2 hopy między docelowym serverem teraz tego nie widzę .

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: Athread4 » czwartek, 21 listopada 2019, 10:49

The Real McCoin pisze: środa, 20 listopada 2019, 18:43 @Athread4
Użyj takiego VPN, który oferuje rozszerzenie do przeglądarek. Np. NordVPN obsługuje Chrome i Firefox.
Opera ma nawet wbudowany własny VPN.
Dodatkowo tą samą przeglądarkę można uruchomić kilka razy za każdym razem jako inny użytkownik windowsowy albo w osobnych piaskownicach w Sandboxie i definiując inne ustawiania VPN.
W zasadzie nie chodzi mi tylko o rozszerzenie do przegladarek, to byl tylko przyklad, zalezy mi na wszystkich nowo otwartych aplikacjach. Albo, zeby VPN posiadal cos takiego jak dodawanie jakiegos programu.

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5803
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: koparki » czwartek, 21 listopada 2019, 11:02

to moze kup sobie dwa małe ruterki istnieja takie wielkości paczki papierosów, wgraj alternatywny firmware OpenWRT skonfiguruj w nich dwa różne VPNy czy WireGuard wtedy będziesz panował nad sytuacją. Jak podepniesz kabelek lan z rutera nr 1 będziesz miał jednego dotawcę VPN a jak podepniesz kabelek lan z rurtera nr 2 to będzie inny dostawca. Niezależnie od softu, urządzenia na którym pracujesz i niezależnie od systemu operacyjnego ;)
---

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: The Real McCoin » czwartek, 21 listopada 2019, 11:46

@Athread4
Oprogramowanie klienta OpenVPN tworzy w Windows wirtualny adapter sieciowy do obsługi połączenia. Takich połączeń i jednocześnie adapterów można utworzyć wiele.
Gdy się to zrobi, trzeba przypisać dany plik wykonywalny aplikacji (np. przeglądarki) do konkretnego interfejsu sieciowego.
Tutaj jest opis apki która to potrafi:
https://www.raymond.cc/blog/bind-window ... rcebindip/
Ciekawostka: w klientach torrentowych zazwyczaj jest wbudowana opcja do wskazania adaptera sieciowego, który ma być używany.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: Athread4 » wtorek, 26 listopada 2019, 10:57

koparki pisze: czwartek, 21 listopada 2019, 11:02 to moze kup sobie dwa małe ruterki istnieja takie wielkości paczki papierosów, wgraj alternatywny firmware OpenWRT skonfiguruj w nich dwa różne VPNy czy WireGuard wtedy będziesz panował nad sytuacją. Jak podepniesz kabelek lan z rutera nr 1 będziesz miał jednego dotawcę VPN a jak podepniesz kabelek lan z rurtera nr 2 to będzie inny dostawca. Niezależnie od softu, urządzenia na którym pracujesz i niezależnie od systemu operacyjnego ;)
Chyba mnie nie zrozumiałeś, mi zależy żeby podczas połączenia z innym IP nie tracić połączenia z poprzednim, więc opcja o której wspomniałeś niestety odpada, juz nie mówiac że była, by nieco skomplikowana w stosunku do gotowych programów, które po prostu oferują opcje o ktorych wspomnialem wyzej.

@The Real McCoin
No dobrze, ale rozumiem ze podana aplikacja będzie mogła nawiązywać nowe połączenia nie tracąc łączności z wcześniej połączonymi?

Btw - to może być nawet program oferujący połączenia proxy, ważne żebym po prostu mógł łączyć się z kilkoma aplikacjami na raz nie tracąc na poprzednich połączeń. Bardzo, by mi ktos pomogl gdyby znal program oferujacy cos takiego.

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5803
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: koparki » wtorek, 26 listopada 2019, 11:32

Athread4 pisze: wtorek, 26 listopada 2019, 10:57Chyba mnie nie zrozumiałeś

w/w rozwiązanie może też służyc do tego o co pytasz, bo mozna wpinać jeden ruter do drugiego. Tobie to trudno polecić ale tak mi się skojarzyło, może ktoś ten pomysł rozwinie.
---

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: SonialleeU » wtorek, 20 kwietnia 2021, 15:37

Zawsze możesz sobie obskoczyć stronkę jakąś, co opisuje i porównuje takie rzeczy, np vpn test na stronce pl.vpntesting.com. Ze swoich takich doświadczeń normalnie polecam NordVPNa, pierwszy raz się spotykam, aby ktoś miał z nim problemy i lagi - zwykle określa się go jako jeden z szybszych dostępnych vpnów (no i niedrogi). Ale jeśli on zawiódł, to jeszcze mam surfsharka, według statów najszybszy vpn na rynku obecnie dostepny (wiadomo, że staty jedno a doświadczenie drugie, ale u mnie działa bardzo przyzwoicie). Cena to 2 dolce za miesiąc w pakiecie 2 letnim, więc też drogo nie wychodzi.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 grudnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

VPN - co polecacie, jakie doświdczenia.

Postautor: Zuza0520 » wtorek, 28 grudnia 2021, 09:53

Polecam iTop VPN (pl.itopvpn.com), który posiada 1800+ serwerów i jakieś dedykowane serwery, na przykład Netflix Serwer, Disney+ Serwer, HBO Max serwer....
Oferuje również wersję Free, więc każda osoba może spróbować to za darmo. Testowałam, codziennie 700 MB.
Obsługuje również język polski.
Teraz iTop VPN jest w sprzedaży ze względu na Boże Narodzenie. Plan - 2 lata za 199.90 zł. Normalnie ta cena jest 249.90 zł.
Możesz pobierać to za darmo, aby spróbować ich usługę.
Kupiłam 2 lata, obecnie nie ma żadnych problemów.
https://pl.itopvpn.com/
 ! Wiadomość z: koparki
Podchodzić z ostrożnością!

Wróć do „Anonimowość i bezpieczeństwo w sieci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość