NEO - wątek informacyjny

Kolejna analiza ma dotyczyć

Czas głosowania minął czwartek, 23 listopada 2017, 18:16

Red Pulse
4
15%
Qtum
3
12%
Metaverse
7
27%
OmiseGo
9
35%
AdEx
1
4%
WaltonChain
2
8%
 
Liczba głosów: 26
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 413
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

NEO - wątek informacyjny

Postautor: stokarz » czwartek, 2 listopada 2017, 13:40

Edit. Ze względu na ogrom publikowanych informacji, temat pozostaje jedynie do analizy platformy NEO. Opracowania innych crypto, publikowane będą w osobnych tematach.

Cześć. Jako, że nie istnieje na tym forum żaden temat dotyczący konkretnie projektów wywodzących się z dalekiego wschodu, postanowiłem na tę okazję założyć oddzielny temat. Jeśli moderator stwierdzi, że to bez sensu, to proszę po prostu przenieść post do tematu odnośnie inwestycji w alty.

Temat podzieliłem na dwie części. Na początku zarysuje w dużym skrócie obecną sytuację całego rynku (w swojej subiektywnej wizji oczywiście), następnie postaram się nakreślić, jak w, związku z tym, prezentują się projekty które mam zamiar omówić.

Kolejnym krokiem będzie analiza poszczególnych tokenów, kryptowalut. Zaprezentuje w niej moje subiektywne spojrzenie na poszczególne tokeny, jak wyglądają postępy deweloperskie oraz podam linki do większej ilości danych, a także analiz poczynionych przez inne osoby. Dalej zastanowię się, jaka może być przyszłość każdego z tych projektów.

W swojej analizie skupie się na:
- NEO oraz wszystkich innych projektach związanych z tą platformą: GAS (dywidenda w systemie NEO), AdEx, Red Pulse (pierwsze ICO na tejże platformie)
- Qtum
- Walton
- Metaverse

Analizy będą dodawane po kolei.

1. Analiza Makro

Jeżeli chcecie uzyskać solidną porcję informacji na temat analizy technicznej kursu Bitcoina polecam przejrzeć, chyba najgorętszy temat na naszym forum:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=18294

Jeśli jednak bardziej interesuje was wiedza fundamentalna i to, co dzieje się za kulisami projektu Bitcoin, co czeka nas w niedalekiej przyszłości, zajrzyjcie do tych opracowań:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=24253
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=23279

A teraz kilka słów ode mnie.
Spoiler:
Chociaż przyznam szczerze, że zacząłem interesować się tematem kryptowalut raptem pół roku temu, to jednak przez kilka miesięcy analizy rynku i jego poszczególnych aspektów, nauczyłem się sporo. Choć starając się przewidzieć zachowanie kursu na przestrzeni dłuższej niż tygodnia, równie dobrze moglibyśmy posłużyć się kartami tarota, bądź astrologią, tak mając na uwadze szerszą perspektywę, obserwację trendów i zachowań społecznych oraz, nawet jedynie prostą analizę techniczną i wiedzę fundamentalną, można zacząć formułować swoje wnioski i spostrzeżenia.

Osoba, szczególnie ta zaznajomiona z rynkami finansowymi, spoglądając na wykres Bitcoina, może ze spokojem wnioskować, że jest to jedna wielka bańka spekulacyjna, a wartość fundamentalna została całkowicie oderwana od rzeczywistości. Spoglądając na dane historyczne faktycznie możemy odnieść takie wrażenie. Schemat zazwyczaj jest taki sam. Pojawia się nowa technologia (koleje i bańka spółek kolejarskich w XIX wieku na terenach Anglii, a także Dot-Com Bubble na początku obecnego wieku), ludzie zaczynają przeceniać ją krótkookresowo, zapominając, że ludzie ją tworzący są pionierami, pierwszymi w historii, nie ma schematów działań, gotowych planów biznesowych. Wszystko co tworzą, powstaje po raz pierwszy w historii. Do tego pojawia się wielu oszustów, czekających na łatwe pieniądze, grających na aktualnych trendach. Pojawia się szaleństwo, każdy pragnie uczestniczyć w budowie nowego świata, lepszej przyszłości. Następnie oczywiście, gdy tłum osiągnie poziom euforii, wszystkie idzie się jebać. Ludzie bankrutują, zaczynają nienawidzić, czuć złość. Co dzieje się później? Rozpoczyna się złota era dla danej technologii, która zazwyczaj, długofalowo, zmienia całkowicie świat jaki znamy, powodując zmiany większe, niż ktokolwiek by się spodziewał.

Czy dokładnie taka sama sytuacja czeka naszego ukochany waluty oraz tokeny oparte na kryptografii? Cholera wie. Choć jedno jest bardzo prawdopodobne. Bańka spekulacyjna na kryptowalutach, okazać się może największą w historii. Im prostszy będzie zakup poszczególnych krypto dla zwykłego człowieka, tym większa będzie bańka. Pamiętajmy, że zarówno w przypadku kolei, a także internetu, aby zaopatrzyć się w akcji danego przedsiębiorstwa, firmy, potrzebny nam był, w większości przypadków, makler obsługujący nasze finanse. Teraz sytuacja jest z goła inna. Dostęp do światowych rynków kryptowalut posiada każdy, kto dzierży w swej dłoni telefon komórkowy, wystarczy aplikacja giełdy. Chcesz sprawdzić jak mają się twoje inwestycje? Świetnie, pobierz Blockfolio i stresuj się wraz z milionami innych ludzi na całym świecie. Nic prostszego. Więc im bardziej prosty i intuicyjny będzie dostęp do zakupu kryptowalut dla zwykłego człowieka, tym większa bańka spekulacyjna i napływ gotówki nas czeka.

Aktualnie spoglądając na wykres, możemy spodziewać się dosłownie wszystkiego. Wzrosty tracą swój impet, kanały techniczne wskazują na korektę. Z drugiej zaś strony, przyglądając się giełdom azjatyckim widzimy znacznie większe szaleństwo prowzrostowe. W dodatku firmy takie jak Coinbase notują rekordowe dzienne ilości nowozarejestrowanych użytkowników. Wskazywać by to mogło na napływ świeżej gotówki. Choć wszyscy widzimy jak cierpią i krwawią inne kryptowaluty i tokeny, to od nich głównie uciekają pieniądze spekulantów, wolących ulokować swoje dobra finansowe w pędzącym bitcoinie.

Jako, że w tej analizie skupiam się na krypto odrębnych od BTC, tak pytanie kiedy pieniądze napłyną w kierunku innych projektów, jest bardzo ważne. Można wnioskować, że stanie się to w momencie którym tłum znów dostrzeże, że wzrost procentowy ich dóbr jest dokładnie taki sam, a 15% zarobku to nadal 15%, nie ważne czy to Bitcoin urośnie, czy inny altcoin. Dopóki to się nie wydarzy i nie zmieni się moda, będziemy widzieć krwawe przedstawienie na reszcie altów. Stwarza to oczywiście świetną szansę inwestycyjną, dla posiadaczy wolnych środków na kontach. Widać jednak, że powoli pojawia się w ludziach złość, desperacja widoczna jest chociażby na subforach na reddicie poszczególnych projektów, co może powoli wskazywać na odwrócenie trendu w niedługiej przyszłości. Kierując się jednak wyznacznikiem USD/ALT, na który moim zdaniem niestety patrzy większość spekulantów, możemy się spodziewać dalszej czerwieni na altach, gdyby Bitcoin teraz mocno skorekcił. Skłaniam się wtedy do zdania @ekonokomika, że czekaj nas flash crashe na większości altów. Co będzie później? A to już moi drodzy, jest piękna zagadka spowita w mrokach przyszłości.
Sytuacja na analizowanych przeze mnie walutach:

Spoglądając na większość wykresów, widzimy, że czasy swojej świetności większość krypto w stosunku do BTC ma już za sobą, maj/czerwiec się skończył, a w raz z nim zaczęły się spadki trwające bez przerwy od prawie 6 miesięcy. Azjatyckie projekty prezentują się na tym tle lepiej. Większość z nich jest stosunkowa nowa, największe skoki w cenie przypadły więc na okres połowy Sierpnia bądź wrzesień. Następnie, mieliśmy informacje odnośnie zamykania giełd w Chinach i większość projektów azjatyckich zaliczyło gigantyczne spadki. Ludzie spodziewali się najgorszego - całkowitego wycofania ich z handlu.

Przyszłość pokazała, że nie jest wcale tak źle i w październiku kilka z nich odbiło solidnie, zaliczając nawet po kilkadziesiąt procent wzrostu w stosunku do Bitcoina. Od trzech tygodni, znajdują się jednak w trendzie spadkowym w stosunku do BTC i USD. Część z nich doszła już do poziomów cenowych (w stosunku do BTC) z czasów chińskiego bana, a nawet je przebiła. I choć większość z tych projektów jest stale, systematycznie aktualizowana, a deweloperzy wywiązują się ze swoich zadań, respektowane są RoadMap'y, tak ogólna sytuacja rynkowa nie pozwala na wzrosty. Nic tylko czekać na odwrócenie trendu. Zanim to się stanie, polecam zaopatrzyć się w solidną dawkę wiedzy, która może zapewnić wam przewagę nad innymi, kiedy przyjdą czasy zielone na giełdach, a wyceny walut odbijać się będą od dołków z gorliwością przebiśniegów wychylających swe łodygi wraz z pierwszymi wiosennymi promieniami słońca, zaraz po ciężkiej zimie. Zapraszam!

(ze względu na długość wypowiedzi i ograniczenie postu do 10 000 znaków, zmuszony jestem napisać wszystko w kilku postach, proszę więc o chwilowe nie pisanie w temacie i nie usuwanie zarezerwowanego miejsca na posty)

Adres NEO na który każdy może przesłać dotacje: ARGXydpKiK4YNHGyVVLBxDrifoTLNeftbJ
Pamiętajcie, że środki inne niż NEO GAS lub RPX wysłane na ten adres zostaną utracone!
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 listopada 2017, 21:19 przez stokarz, łącznie zmieniany 6 razy.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 413
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza azjatyckich kryptowalut NEO/ETP/GAS/QTUM/WTC/RPX

Postautor: stokarz » czwartek, 2 listopada 2017, 13:42

Obrazek
NEO / GAS
Tutaj możecie znaleźć moją wcześniejszą analizę, głównie GAS'u, jednak znajdują się tam przydatne informacje odnośnie całego systemu i platformy NEO, a także tego, jak rozwijała się na przestrzeni ostatnich miesięcy:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 96#p365796

Przypominam, GAS jest dywidendą przyznawaną osobą posiadającym NEO na portfelu deweloperów (NEO- gui lub NEON) lub giełdzie Binance (Poloniex, ani Bittrex nie przyznają holderom NEO dywidendy! Dlatego tak ważne jest składowanie NEO na portfelu jeśli jesteśmy posiadaczami większej ilości tokenów, w powyższym temacie znajdziecie również link do kalkulatora - ile GAS'u otrzymasz za deponowanie NEO).

W ostatnim czasie miało miejsce kilka interesujących wydarzeń. Została zmieniona, usprawniona i odnowiona strona projektu (teraz znajdująca się pod adresem: https://neo.org)
Otrzymaliśmy więc bardziej przejrzyste źródło informacji, strona jest bardziej intuicyjna, przystępniejsza dla osób posługujących się językiem angielskim i w moim odczuciu po prostu ładniejsza (ważna, licząca się sprawa dla potencjalnego klienta).

Kolejnym wydarzeniem było, wcześniej już planowane i transparentne, ,,uwolnienie" 15 milionów tokenów NEO do obiegu. Zmieniło to liczbę tokenów w cyrkulacji z 50 milionów do 65 milionów i chwilowo podniosło kapitalizację całego projektu o 400 milionów. Co ciekawe, cena początkowo nie zarejestrowała żadnych spadków, kurs został obroniony, aż do czasu rajdu cenowego Bitcoina. Obecnie cena utrzymuje się na poziomie 24$ dolarów (0.0035 BTC) choć najprawdopodobniej zaliczy korektę spadków, w postaci odbicia.
https://cryptovest.com/news/neo-network ... ens-moved/

Otrzymaliśmy również wynik ostatnich prac nad projektem w postaci raportu od deweloperów oraz City of Zion (grupa współpracująca z NEO):
https://neo.org/blog/Details/3016 Neo Council Monthly Report
City of Zion Weekly Report

Podsumowują one działania projektu na przestrzeni ostatnich tygodni, także serdecznie zapraszam do zapoznania się z nimi, jeśli jesteś zainteresowany projektem.

Drugim dużym newsem jest zapowiedz kolejnego podprojektu NEO. NEX - platforma do zdecentralizowanych wymian dóbr kryptograficznych oraz handlu, oferująca tworzenie usług płatności (mogą pojawić się drobne błędy w zrozumieniu czym zajmować się będzie dokładnie platforma, ze względów językowych). Niewiele więcej jest wiadome na obecną chwile. Whitepapers zostaną opublikowane za 18 dni, wtedy na pewno temat zostanie zaktualizowany. Jest to świetna informacja dla uczestników i inwestorów, gdyż deweloperzy jasno dają do zrozumienia, że prowadzone są stałe działania w celu rozwoju NEO. Szykuje się więc prawdopodobnie kolejne ICO na NEO.

Strona projektu: https://neonexchange.org/
(można tam wpisać swój adres email w celu powiadomienia nas, gdy whitepaper będą gotowe i opublikowane)

Dla tych co jeszcze nie wiedzą, zapowiedziane zostało jeszcze jedno ICO na NEO.
Aphelion: https://apheliontoken.com/
W skrócie jest to po prostu zdecentralizowana giełda wymiany p2p. Do ICO pozostało 12 dni.
Whitepapers: https://apheliontoken.com/wp.html

Wszelkie inne informacje, takie jak roadmap czy drużyna, możecie znaleźć na ich stronie. Swoją opinie o projekcie zamieszczę, kiedy już powstanie funkcjonująca giełda/produkt.

Oprócz tego kilka pomniejszych rzeczy:

Powstało O3 - portfel dedykowany dla posiadaczy NEO na platformę IOS, możliwy do pobrania w iTunes: https://itunes.apple.com/us/app/id1292233893 (nie sprawdzałem jeszcze jego skuteczności)

Twórca NEO będzie przemawiał na konferencji Blockchain World Conference w Bangkoku: https://neonewstoday.com/events/da-hong ... e-bangkok/

Q and A z jednym z członków NEO, Johnsonem Zhao: https://neonewstoday.com/interviews/qa- ... l-meet-up/

Trwają pracę nad wprowadzeniem NEO do portfelu sprzętowego Ledger Nano S:

Koreańska giełda CoinNest wprowadza rynki Gas/Neo: https://neonewstoday.com/exchanges/coin ... ibute-gas/
(kolejna giełda na które otrzymuje się GAS co tydzień)

O rebrandingu strony oraz spojrzenie na cenę NEO: http://ethereumworldnews.com/neo-rebran ... sing-pace/

Neo oddaje wczesnym inwestorom pieniądze zebrane podczas swojego ICO: http://usethebitcoin.com/neo-giving-bac ... first-ico/

Podsumowując wszystkie te informacje. Platforma rozwija się bardziej dobrze. Mamy przed sobą dwa kolejne ICO, powstają portfele, deweloperzy aktywnie uczestniczą w konferencjach i imprezach promując NEO na świecie. Jak wszyscy wiemy, spadki spowodowane paniką i wzrostem BTC nie będą trwać wiecznie. W którymś momencie wiadomości te przedrą się do świadomości tłumu. Choć znane od dłuższego czasu, pojawi się o nich spam na twitterze czy forach. Przeszkodzić we wzrostach może oczywiście, już teraz, bardzo wysoka kapitalizacja projektu. Pamiętajmy jednak, że ludzie widzą w tym kolejne Ethereum i, nawet jeśli kompletnie nas to nie interesuje, lub się z tym nie zgadzamy, to będzie miało to swoje odbicie w cenie, prędzej czy później. Dla zainteresowanych (gdyż sam nie jestem zbyt dobry w analizie technicznej) podsyłam link do strony, na której możemy zobaczyć zestawienie wszystkich analiz poczynionych przez innych i wyciągnąć z nich wnioski, jeśli chcemy dokonać zakupu.
https://www.tradingview.com/symbols/NEOBTC/

Obecna cena 0.0035 BTC jest najniższą jaką mogliśmy zobaczyć od ostatnich dwóch miesięcy. Jednak patrząc na wskaźnik USD, nie jest to jeszcze moim zdaniem wejście idealne (choć takiego nigdy nie będzie). Inaczej sytuacja wygląda na GAS, od sierpnia cena nie była na tak niskim poziomie w BTC. W USD również jest nisko, choć myślę, że gdyby spadki altów były kontynuowane, możemy jeszcze zejść do ok. 11 dolarów. To byłoby bardzo dobre potencjalne wejście.
Ostatnio zmieniony czwartek, 2 listopada 2017, 14:55 przez stokarz, łącznie zmieniany 7 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza azjatyckich kryptowalut

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 2 listopada 2017, 14:00

stokarz pisze: Kolejnym wydarzeniem było, wcześniej już planowane i transparentne, ,,uwolnienie" 15 milionów tokenów do obiegu. Zmieniło to liczbę tokenów w cyrkulacji z 50 milionów do 65 milionów i chwilowo podniosło kapitalizację całego projektu o 400 milionów.
Tzn., że podaż GAS jest ściśle regulowana a wręcz kreowana przez deweloperów Neo/Gas?

Dodano po 1 minucie 22 sekundach:
...i może być jej dowolna ilość?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 413
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza azjatyckich kryptowalut

Postautor: stokarz » czwartek, 2 listopada 2017, 14:10

Wymazywanie pisze:
stokarz pisze: Kolejnym wydarzeniem było, wcześniej już planowane i transparentne, ,,uwolnienie" 15 milionów tokenów do obiegu. Zmieniło to liczbę tokenów w cyrkulacji z 50 milionów do 65 milionów i chwilowo podniosło kapitalizację całego projektu o 400 milionów.
Tzn., że podaż GAS jest ściśle regulowana a wręcz kreowana przez deweloperów Neo/Gas?

Dodano po 1 minucie 22 sekundach:
...i może być jej dowolna ilość?
Zapomniałem dodać, że chodzi o uwolnienie 15 milionów NEO do obiegu, a nie GASu. Ilość GAs'u jest podyktowana tym, ile tokenów Neo deponują ludzie na portfelach lub giełdach które wymieniłem. Deweloperzy mają jedynie dostęp do takiej ilości GAS'u jaką sami wygenerują trzymając swoją część NEO na portfelach. Można to obliczyć tutaj: https://neotogas.com/

Jak widać ilość generowanego GAS'u jest bardzo mała. (co daje pewne pojęcie o tym jaka mogłaby, bądź powinna być kapitalizacja GAS'u w stosunku do NEO). W dodatku w pierwotnych whitepaper to GAS miał być używany do ICO, a nie NEO (a jednak do Red Pulse należało użyć NEO), a NEO miało służyć jako prawo głosu w sieci. Teraz niby nadal pisze, że to GAS potrzebny jest do stworzenia smart contractu na platformie. Trzeba czekać na dalszy rozwój projektu, szczególnie przy następnych ICO powinna się ta sprawa wyjaśnić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1207
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 235
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza azjatyckich kryptowalut NEO/ETP/GAS/QTUM/WTC/RPX

Postautor: tonyxxl » czwartek, 2 listopada 2017, 21:26

jak Azja to grzech pominąć w analizach Omise i ich tokeny OmiseGo. Szczególnie ciekawe byłoby pokuszenie się o analizę potencjału względem konkurencji która ma podobne projekty (wady, zalety OMG)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 481
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 66
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza azjatyckich kryptowalut NEO/ETP/GAS/QTUM/WTC/RPX

Postautor: Lagoon » niedziela, 5 listopada 2017, 10:19

@stokarz
Fajne opracowanie moglbys dodac adex i qutm

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1134
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 826
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza azjatyckich kryptowalut NEO/ETP/GAS/QTUM/WTC/RPX

Postautor: Canis Lupus » niedziela, 5 listopada 2017, 10:36

@stokarz, nie zapominajmy o uśpionych gigantach. Jak w końcu ruszy NEM to będzie siwy dym (albo i nie, w każdym razie NEMa obserwować trzeba).
https://coinmarketcap.com/currencies/nem/

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 481
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 66
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza azjatyckich kryptowalut NEO/ETP/GAS/QTUM/WTC/RPX

Postautor: Lagoon » niedziela, 5 listopada 2017, 10:39

@Stokarz
Jak moge kupic ico aphelion?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 71
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza azjatyckich kryptowalut NEO/ETP/GAS/QTUM/WTC/RPX

Postautor: M4ciek » niedziela, 5 listopada 2017, 10:55

Na ich stronie, chcą min 5k$, mniejsze kwoty dopiero po 15 listopada. Może coś kupię :O

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 481
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 66
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza azjatyckich kryptowalut NEO/ETP/GAS/QTUM/WTC/RPX

Postautor: Lagoon » niedziela, 5 listopada 2017, 11:21

Chyba przesadzili z tymi 5k $

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 413
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza azjatyckich kryptowalut NEO/ETP/GAS/QTUM/WTC/RPX

Postautor: stokarz » niedziela, 5 listopada 2017, 15:46

Lagoon pisze: @Stokarz
Jak moge kupic ico aphelion?
Na tej stronie: https://aphelion.org/#openModal-reg
Jest to link prosto do rejestracji. Musisz założyć konto, wypełnić ich formularz, a następnie pozytywnie przejść weryfikacje (prawdopodobnie taka sama sprawa jak w przypadku ICO Red Pulse, chcą uniknąć wszelkiego rodzaju skupowania tokenów w przedsprzedaży i późniejszej manipulacji, bądź chodzi o kwestie prawne - formularz prawdopodobnie wymaga przesłania skanu dokumentu). Prawdopodobnie już podczas samego ICO, za niecałe 10 dni, będziesz musiał użyć portfela Neo-gui lub NEON (jeśli na czas uaktualnią). W przypadku Neo-gui najlepiej radzę pobrać portfel dwa dni wcześniej, jego synchronizacja trwa kilka,kilkanaście godzin. Z NEONem nie ma takiego problemu, możesz obsługiwać go od razu.

Istnieje również możliwość, że ICO prowadzone będzie przez stronę Apheliona. W każdym przypadku do ICO, najpewniej, będziesz musiał użyć tokenów NEO bądź GAS'u.
Lagoon pisze: @stokarz
Fajne opracowanie moglbys dodac adex i qutm
Tak jak napisałem, te analizy również się pojawią na dniach, obecnie sporo się uczę. Wszystkie analizy będą publikowane w tym temacie. Mam zamiar wzbogacić je również o analizę techniczną.

Jeśli ktoś byłby chętny do wsparcia moich wywodów dobrze zrobionym wykresem, to proszę napisać na PW, będę bardzo wdzięczny, a myślę, że to wzbogaci treść. Zawsze miło jest spojrzeć na coś, a nie tylko czytać opracowanie :p
Canis Lupus pisze: @stokarz, nie zapominajmy o uśpionych gigantach. Jak w końcu ruszy NEM to będzie siwy dym (albo i nie, w każdym razie NEMa obserwować trzeba).
https://coinmarketcap.com/currencies/nem/
W przypadku NEM'a to osobiście nie widzę, aż takiego potencjału, szczególnie jeśli mowa o konkretnych wzrostach ceny, a nie oszukujmy się, większości zależy głównie na tym (nie jestem w tym wypadku wyjątkiem). W przypadku takiego AdEx'a, podwojenie ceny to raptem kolejne 40milionów kapitalizacji, co jest naprawdę niewielką liczbą. Plus myślę, że ludzie chętniej kupią np. Neo, aniżeli NEM'a. Większy hype (ludzie widzą w NEO kolejne Ethereum), NEO jest nowe, ,,fajniejsze", powstają kolejne ICO, projekt się szybciej rozwija itd. Co oczywiście nie oznacza, że NEM jest złym projektem, bądź gorszym. Chodzi mi jedynie o motywy którymi mogą się kierować kupujący.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 481
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 66
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza azjatyckich kryptowalut NEO/ETP/GAS/QTUM/WTC/RPX

Postautor: Lagoon » niedziela, 5 listopada 2017, 16:04

@stokarz
Mam neon i mam tam neo i licznik generuje gas ale aby go zazadac musi byc jego jakas cala liczba? I czy żądam raz czy klikam (claim żąco jakis czas?

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
A i czy to prawda ze trzeba za 5 kola $ to ico kupic?

Dodano po 19 minutach 19 sekundach:
A propo adex to nie rosyjski projekt?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 413
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza azjatyckich kryptowalut NEO/ETP/GAS/QTUM/WTC/RPX

Postautor: stokarz » niedziela, 5 listopada 2017, 17:32

No panowie i panie, chyba natrafiłem na coś naprawdę dobrego. Najlepsze jest, że jeszcze prawie nikt nie zdaje sobie z tego sprawy, nie widać żadnego ruchu o tym na twitterze, czy nawet na reddicie nie wiele osób się tym zainteresowało. Ale najpierw kilka innych informacji.

1. Pewien użytkownik reddita uruchomił portal: http://neosupport.io/
Znajdziecie tam wszystko, czego trzeba, aby zacząć swoją zabawę z NEO, czym jest NEO, co to za technologia, gdzie kupić itd.

2. Zostało wybrane (poprzez głosowanie społeczności) nieoficjalne WiKi NEO, znajdziecie je pod tym adresem:
Kolejna porcja wiedzy fundamentalnej, naprawdę dobrze zredagowana i napisana, bardzo prosty angielski, każdy powinien sobie z tym poradzić, w razie czego, proszę pisać, jestem w stanie to przetłumaczyć.

3. Na reddicie umieszczono zapytanie o planowane kolejne ICO na NEO. Na pytanie odpowiedział członek grupy deweloperów tworzących dla NEO (City of Zion):
Hey, we will have the winners of dapps competition #1 in the November 26, I expect at least a couple tokens from there.
City of Zion zorganizowało konkurs na stworzenie zdecentralizowanych aplikacji. Deweloper City of Zion sugeruje (robił to również w kolejnych postach), że chociaż część z tych zwycięskich projektów, aplikacji wejdzie w ściślejszą kooperacje z samym NEO, emitując tokeny. Możemy się więc spodziewać przynajmniej kilku kolejnych ICO na NEO. (przypomnę, aby stworzyć smart contract na NEO musimy posiadać 5000 tokenów GAS'u, po aktualnej cenie daje to koszt 80 000tyś dolarów)

4. Tutaj wyjaśnienie, dokładniejsze, tego jak tworzy się Smart Con. na NEO:
Basically, anyone can create a new asset on the NEO blockchain, however, there is a catch. It currently costs 5000 GAS to launch a new asset on the network. It is my understanding that the NEO council actually distributes the GAS required (not sure if some or all of the amount) to the entities so they can launch their contracts. As you can imagine, 5000 GAS costs quite a bit of money at current prices. This creates a gatekeeping effect where you could either get the stamp of approval from the NEO council, or shell out the cash yourself for the GAS. The idea is that the GAS cost prevents scammy ICOs from using the network.
Jeżeli projekt dostanie zgodę i uznanie NEO Council (takiej rady nadzorczej firmy), dostają oni od twórców potrzebny GAS na smart contract. Można również samemu zdobyć, wygenerować, kupić na giełdzie, potrzebny GAS (tylko jest to droższa opcja).

5. Aphelion dostał swoje subforum na reddicie: https://www.reddit.com/r/APH/
Później zaktualizuje info o tym projekcie, kilka rzeczy mnie w nim niepokoi.


6. Teraz najlepsze. Znalazłem coś takiego:
Projekt THEKEY rozbudowywać będzie się na systemie i technologii NEO, rezygnując tym samym z platformy Qtum. Co to właściwie jest? Trochę pogrzebałem i wygląda pioruńsko interesująco. PS. organizują oni również AMA na reddicie, można zadawać pytania.

Strona: https://www.thekey.vip/
Zaktualizowane Whitepaper (wcześniej pisali w nim o współpracy z Qtum): https://www.thekey.vip/sites/default/fi ... 171104.pdf

Dlaczego, oprócz samej dobrej wiadomości o kolejnym partnerstwie i ICO na NEO wydaje się to tak ciekawe? Spójrzcie, wycinek z reddita, komentarz odnośnie whitepaper (tak, te informacje się w nich znajdują), czym mogą się pochwalić (myślę, że można zaliczyć te dane jako prawdziwe):
This project is kind of incredible. Im definitely going to have questions.
"23 copyrights have been obtained, 15 patents have been accepted by SIPO (State Intellectual Property office of the P.R.C) and start attestation process.

THEKEY’s first-generation IDV solution is currently in use for mobile social insurance pay in two pilot cities, which people can receive their payment for their pension, or healthcare insurance reimbursement.
The IDV solution is currently being deployed in another 41 cities, covering more than 130 million people. COPYRIGHT © 2017 THEKEY BDMI INTERNATIONAL FOUNDATION. ALL RIGHTS RESERVED 4
Personal identity data of 210 million people in 66 cities, authenticated by the relevant government authorities, are connected on a real-time basis. This constitutes a solid foundation of IDV.
Commercial contracts signed with world-leading firms and the business model of our IDV products in this White Paper have already been partly proven.

Six relevant national laboratories have been set up together with government agencies, banks, insurance companies and one university"
Pogrzebałem więcej. THEKEY (translacja nazwy projektu z chińskiego), działa od 2014 roku. Jest to ekosystem powiązany z weryfikacją tożsamości, danymi osobistymi itd. Nie do końca idzie mi tłumaczenie tego dokładnie. Ale ogólny obraz sytuacji łatwo zrozumieć.

Idźmy dalej. Ich CEO niedawno otrzymała nagrodę: Najwybitniejsza kobieta-przedsiębiorca Chin, rok 2017, nagroda przyznana przez All-China Women's Federation.
Za to firma: Najbardziej wartościowy projekt komercyjny Chin, rok 2017.

Grubo? to nie wszystko. Ich aktywni partnerzy:
- China Re - krajowa grupa reasekuracyjna (rządowy organ). Największa w Chinach, 8 co do wielkości na świecie http://eng.chinare.com.cn/zhzjteng/5055 ... index.html
- China Minisheng Bank
https://www.google.pl/search?q=china+mi ... e&ie=UTF-8
- China Unicom - jeden z największych, jak nie największy, operator telefoniczny Chin (w 2016 zarobili 274 miliarda CNY)
- Ping An Insurance - Holding
https://en.wikipedia.org/wiki/Ping_An_Insurance
http://www.pingan.cn/en/index.shtml
- Unis - wielka chińska firma technologiczna http://www.thunis.com/drupal/english/intro_eng

Wygląda na scam? Wątpię, prawdopodobnie za umieszczanie fałszywych informacji o współpracę z organizacjami rządowymi w Chinach, mogli by ich wsadzić do więzienia albo zabić. Ah, byłbym zapomniał, wszystkie te firmy notowane są na chińskiej największej giełdzie. Niektóre z nich sięgają tradycją do lat 40 dwudziestego wieku. Ciekawi i potężni partnerzy prawda? I to cacko rozwijać się będzie na NEO. ICO prawdopodobnie w tym miesiącu.

Proszę jednocześnie nie wnioskować, że to NEO ma rządowe powiązania, bo ta informacja nie została przez nikogo potwierdzona, a takie plotki chodzą.

Co o tym wszystkim sądzicie?

Czysto spekulacyjnie. Neo obecnie stoi po 25$, 0.034BTC. Ciekawe jak rynek zareaguje na przestrzeni kilku tygodni na te wszystkie informacje (o kolejnych ICO o takich projektach rozwijanych na NEO itd.) Zapraszam do dyskusji.
Lagoon pisze: @stokarz
Mam neon i mam tam neo i licznik generuje gas ale aby go zazadac musi byc jego jakas cala liczba? I czy żądam raz czy klikam (claim żąco jakis czas?

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
A i czy to prawda ze trzeba za 5 kola $ to ico kupic?

Dodano po 19 minutach 19 sekundach:
A propo adex to nie rosyjski projekt?
Ps. odpowiadając na pytanie, tak AdEx jest rosyjskim projektem, a przynajmniej wszyscy deweloperzy mają ruskie imiona i nazwiska. Z tego co pamiętam rozwijają oni jednak projekt w Estonii. Ale moja pamięć może być zawodna.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza azjatyckich kryptowalut NEO/ETP/GAS/QTUM/WTC/RPX

Postautor: batia » wtorek, 7 listopada 2017, 19:47

Częś, dzisiaj NEO wprowadzone zostało na Ledgera więc to moim zdaniem duży plus.

Powiedz mi proszę lepiej kupić NEO czy GAS? Chce zakupić dość sporo tej waluty a różne są zdania.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 413
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza azjatyckich kryptowalut NEO/ETP/GAS/QTUM/WTC/RPX

Postautor: stokarz » czwartek, 9 listopada 2017, 16:45

batia pisze: Częś, dzisiaj NEO wprowadzone zostało na Ledgera więc to moim zdaniem duży plus.

Powiedz mi proszę lepiej kupić NEO czy GAS? Chce zakupić dość sporo tej waluty a różne są zdania.
Cześć, niestety nie udzielę ci dosłownej odpowiedzi na to pytanie. Jednak z tego tematu jak i tego: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=45&t=22817 możesz spokojnie samemu wywnioskować co lepiej i podjąć decyzje. Myśle, że dostarczyłem odpowiedniej ilości danych.

Jeśli już bym miał cokolwiek sugerować, to zakup mniej więcej w takich proporcjach. 60/40, z przewagą dla NEO. Dlaczego dla NEO skoro GAS jest niedowartościowany? A No z tego powodu, że przy pojawieniu się kolejnych ICO na NEO, prawdopodobnie, jak w przypadku RED Pulse, za ich zakupów, płacić będzie się w tokenach NEO. (Pamiętaj, aby wszystko trzymać na portfelach prywatnych, takich jak NEON, Neo Gui lub na hardwallecie Ledger).

Polecam rownież zainteresować się innymi projektami powstającymi lub działającymi na platformie NEO, wśród nich jest wiele ciekawych opcji inwestycyjnych.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza azjatyckich kryptowalut NEO/ETP/GAS/QTUM/WTC/RPX

Postautor: RafaelGrey » czwartek, 9 listopada 2017, 18:12

Tam coś poza Red pulse wyszlo?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 413
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza azjatyckich kryptowalut NEO/ETP/GAS/QTUM/WTC/RPX

Postautor: stokarz » piątek, 10 listopada 2017, 19:17

RafaelGrey pisze: Tam coś poza Red pulse wyszlo?
Na razie nie, Red Pulse było pierwsze i dotychczas jedyne. Jednak szykuje się z pewnością Aphelion, NEX, THEKEY oraz pewnie kilka projektów z konkursu City of Zion również stworzy swoje tokeny.

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 10 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza azjatyckich kryptowalut NEO/ETP/GAS/QTUM/WTC/RPX

Postautor: Nozib » piątek, 10 listopada 2017, 19:36

Witam.
W ktora walute polecalibyscie zainwestowac(dlugoterminowo)-neo czy omisego? Mysle okolo 3000usd zainwestowac i zastanawiam sie nad tymi dwoma walutami.Czy moze np. wlozyc po 1500 w jedno i w druga?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 413
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2105
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza azjatyckich kryptowalut NEO/ETP/GAS/QTUM/WTC/RPX

Postautor: stokarz » czwartek, 16 listopada 2017, 19:06

Cześć po raz kolejny. Na wstępie chciałbym wszystkich zachęcić do głosowania w ankiecie, sami zdecydujcie jaki projekt mam wziąć pod lupę następny. W między czasie mam dla was sporo ekscytujących informacji na temat NEO. Jeśli ktoś nie jest zainteresowany czytaniem całego wywodu, niech wie tylko, że projekt rozwija się bardzo dobrze, a pozytywne informacje napływają, wręcz falami, każdego tygodnia.

Mała dygresja: ogólnie przyglądając się NEO od kilku miesięcy, zauważyłem, że fundamentalnie, projekt prowadzony jest w niezwykle efektywny sposób. W czasie, gdy spora część systemów rozwijana jest, nazwijmy to ,,pompatycznie" (pojawia się wielki news, cena rośnie, spekulanci tracą bądź zyskują, po czym przychodzi stagnacja, często na miesiące) deweloperzy NEO starają się budować silne fundamenty. Drobnymi krokami (które i tak w porównaniu do newsów innych projektów są duże) tworzą solidną bazę, podejmowanych jest wiele działań zgoła niewielkich, przedstawiciele jeżdżą po całym świecie reprezentując projekt i oswajając publikę z NEO (niczym misjonarze :P), prowadzi się wiele rozmów zakulisowych, negocjowane są kontrakty i umowy, bardzo mocno angażuje się społeczność (projekty City of Zion). Jak wszyscy wiemy, na stabilnych fundamentach dopiero można tworzyć coś naprawdę wielkiego, huczne zapowiedzi przynoszą jedynie efekt krótkoterminowy. Przy NEO zdecydowanie widać, że deweloperzy dbający o rozwój, myślą sięgają nieco dalej, aniżeli w kategorii dzień-tydzień. Wszystkie te informacje przeze mnie tu przedstawione, moim zdaniem tworzą dobre ,,momentum'' - katalizatorem którego może być pewnego dnia coś naprawdę dużego - wtedy, uśmiech zagości na twarzach wszystkich spekulantów. Przechodząc do rzeczy:

27 Listopada odbędzie się konferencja Onchain's Blockchain Project Launch + NEO Ecosystem Sharing Session. Onchain jest jednym z pionierów technologii kryptowalut, NEO otwarcie z nimi współpracują. Zanim to się wydarzy, 18 listopada, w Shanghaiu dostaniemy zapowiedź tego co nas czeka. A czeka nas sporo (niektóre z tych danych są niepotwierdzone oficjalnie, są wynikiem zgrabnej spekulacji i domysłów):

Oprócz nowego projektu Onchain, konferencji poświęconej NEO, występować będą również przedstawiciele rządowych agend, np. generalny sekretarz chińskiego ministerstwa technologii i informacji i właśnie na tej wiadomości na razie się skupimy.

Tak jak już napomniałem wcześniej, informacje jakoby, NEO współpracowało z chińskim rządem były jedynie czystymi domysłami. Dostępne były dane szczątkowe z których faktycznie można było wyciągnąć takie wnioski. Wraz z tą konferencją (jako, że jest to konferencja prowadzona przez właśnie NEO i Onchain) bardziej jasne staje się, że faktycznie, NEO najprawdopodobniej współpracuje z chińskimi agendami rządowymi, w celu eksploracji i rozwoju technologii blockchain. Oczywiście swojego przypuszczenia nie opieram jedynie na tej, nowej, informacji, jednak jest ona choć niewielkim potwierdzeniem domysłów. Choć sam jestem przeciwnikiem spekulacji w analizie fundamentalnej, to zgrzeszyłbym nie dzieląc się z wami tymi domysłami. Więcej info tutaj:
(ps. pojawią się tam również naprawdę majętni inwestorzy, grubo już zapakowani w Onchain, być może jest to szansa dla NEO na napływ nowych środków)

Tak jak już mówiłem, 27 listopada w Nowym Yorku odbędzie się kolejna duża konferencja, o której poczytać możecie więcej o tutaj: https://www.meetup.com/de-DE/Onchains-B ... 245101761/
Jednak nie to nas interesuje najbardziej. Informowałem was ostatnio o najbliższych ICO, które wręcz wykładniczo zaczynają pojawiać się na NEO i korzystać z owej technologii. Przedstawiłem wam już THEKEY (do którego wrócę, bo zapowiada się cholernie ciekawie), NEX oraz Qlinku - o którym nie wspomniałem, ale możecie poczytać tutaj: https://qlink.mobi/f/qlink

Prelegentami na owej konferencji, oprócz NEO, Onchain, THEKEY i Qlink, będą również trzy inne projekty:

Validus/Alpha Cat - Fundusz inwestycyjny https://www.validusholdings.com/about-u ... -alphacat/
(zdaje się, że mają firmy na większości kontynentów - planują stworzyć chyba jakąś aplikacje na NEO)

PeerAtlas - projekt badawczy z dziedziny medycyny http://www.peeratlas.com/
Choć projekt jest na razie we wcześniej fazie rozwoju, wygląda to ciekawie - zdaje się być bazą medyczną, wysoko zaawansowaną i wyspecjalizowaną, szukasz schorzenia, choroby, czy czegokolwiek związanego ze zdrowiem, a aplikacja w niezwykle skomplikowany sposób daje ci dostęp do danych jak w przypadku konkretnego problemu postępować, co jest najbardziej opłacalne uwzględniając konkretne objawy itd. Zresztą spójrzcie sami: http://www.peeratlas.com/The_Four_Quadr ... 1777578103

I ostatni prelegent: DeepBrain - kolejna firma badawcza, pracująca nad rozwojem sztucznej inteligencji, neurobiologii - opierająca swoje systemy na blockchainie.
http://www.deepbrain.ai/
https://www.yicaiglobal.com/news/ai-blo ... cing-round
Planują stworzyć laboratorium z Chińską Akademią Nauk w Shanghai'u.

Na razie niewiele informacji jest dostępnych. Każdy z tych projektów wyróżnia się sporą różnorodnością, jeśli chodzi o sektory, którymi mają się zajmować i w których prowadzić badania, rozwijać się. Medycyna, sztuczna inteligencja oraz fundusz inwestycyjny (?). Dlaczego podejrzewam, że w niedługim czasie ogłoszą swoje tokeny na NEO? Z prostego powodu. Jest to konferencja organizowana przez NEO, na której wszyscy pozostali prelegenci, THEKEY oraz Qlink, już ogłosili swój rozwój i ICO na technologii NEO. Myślę, że dokładnie tak samo stanie się z wyżej wymienionymi projektami. Po konferencji będziemy mieli na pewno więcej informacji.

Szykują się więc kolejne ICO na NEO. Neo bierze pod swoje skrzydła projekty bardzo w swej specyfice zróżnicowane. Jeśli choć połowa z nich stanie się na przestrzeni kilku lat sukcesem, Neo zapewnia sobie już w tym momencie bardzo mocny start, rozwój w wielu dziedzinach. Może to przynieść wiele owocnych partnerstw w przyszłości.

PS. później będę edytował post, ponieważ mam ciekawe info odnośnie THEKEY.

Wybaczcie, ale nie chce mi się już dziś pisać za wiele, podrzucę więc tylko linki i krótko opisze. THEKEY, projekt który będzie miał ICO na NEO (oraz korzystał będzie z technologii oferowanej przez NEO), a o którym poczytać możecie w postach wyżej, współpracował będzie z IBM Watson ( - jeśli ktoś nie wie co to IBM Watson). Kooperują ze sobą w celu analizowania i przechowywania danych już od 2009 roku, teraz, kiedy projekt wejdzie w kolejną fazę rozwoju, współpraca ma być jeszcze bardziej owocna. Można się już zapisywać, a nawet uczestniczyć w przedsprzedaży tokenów THEKEY. (pisać na pw jeśli ktoś chce, abym mu to wytłumaczył dokładnie jeśli ma problem, później zrobię poradnik). Info o przedsprzedaży jest na samym dole strony, dwa dokumenty, później je wrzucę tutaj i opisze dokładnie tak jak mówiłem.


Źródło:
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 listopada 2017, 22:31 przez stokarz, łącznie zmieniany 2 razy.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3859
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza azjatyckich kryptowalut NEO/ETP/GAS/QTUM/WTC/RPX

Postautor: Bit-els » czwartek, 16 listopada 2017, 19:10

Ciekawe, dzięki!
Ale to:
"ogólnie przyglądając się NEO od kilku miesięcy, zauważyłem, że fundamentalnie, projekt prowadzony jest w niezwykle efektywny sposób. W czasie, gdy spora część systemów rozwijana jest, nazwijmy to ,,pompatycznie" (pojawia się wielki news, cena rośnie, spekulanci tracą bądź zyskują, po czym przychodzi stagnacja, często na miesiące) deweloperzy NEO starają się budować silne fundamenty"
Jakbym o dashu czytał :-)

Wróć do „NEO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości