GAS - kompendium wiedzy

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2128
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

GAS - kompendium wiedzy

Postautor: stokarz » wtorek, 8 sierpnia 2017, 19:07

Prawdopodobnie większość z was wie czym jest NEO (24 lipca przeszło gruntowny rebranding zmieniając nazwę z Antshares). Jest to platforma stworzona (2014 rok) i rozwijana przez szangchajską firmę Onchain. Mówi się o niej jako o ,,chińskim ethernie". Mogliście również słyszeć o ogromnym potencjale, drzemiącym w owym tworze, głownie ze względu na skale, Chiny to wysoko zaludnione imperium przemysłowe. Kiedy jednak wszyscy spoglądają łapczywie na tokeny NEO, który zwiększył ostatnio swoją wartość czterokrotnie, niewielu wie czym właściwie jest GAS. Zróbmy krótką analizę.

Dzięki NEO, oprócz oczywiście wartości spekulacyjnej, zyskujemy ,,głos" w całej sieci NEO. Coś jak akcja. Oczywiście realny głos decyzyjny mamy jedynie w przypadku posiadania gigantycznych ilości NEO.

Oprócz tego jeśli umieścimy NEO na dedykowanym portfelu od twórców, generuje ono GAS. Jedynie fajny dodatek? Nie do końca.

Inaczej niż w sieci Etherum, gdzie generujemy tokeny podczas kopania kryptowaluty, a następnie mogą one zostać użyte np. do ICO, w systemie NEO tokeny generujemy właśnie poprzez trzymanie NEO na portfelu. Tym tokenem jest GAS.

Przy pomocy GAS płacisz opłaty w sieci NEO oraz opłacasz wszystkie projekty, które w przyszłości będą tworzone w tejże sieci.

W skrócie: NEO - prawo głosu i generowanie GAS'u,
GAS - opłaty w sieci, płacenie za wszystkie ICO na platformie NEO

Trochę danych (statystyka na 8 sierpnia):
Kapitalizacja całego rynku: 121miliardów$
NEO (top 10) 16,18$ = 0,0048BTC
Market Cap: 809,125,000$ / 238,847 BTC
Wolument dobowy (24h): 120 milionów $ / 35,147 BTC
Ilość w obiegu: 50,000,000
Całość tokenów: 100,000,000
(50% tokenów posiadają twórcy)
Dostępny na marketach: Bittrex (jedyna giełda nie-chińska)
Binance
Yunbi
Jubi
Yanboo
19800
Yobtc

GAS (rank 100) 8,50$ = 0,0025 BTC = 0,5 NEO
Market Cap 25,000,000$ / 7,346 BTC
Wolument 24h: 1,766,640$ / 521BTC / 109,283 NEO
Ilość w obrocie: 2,927,312
Total: 9,677,664
Giełdy: Binance (jedyna giełda, chińska, ale z możliwością zakupu dla całego świata)
19800
Yobtc

GAS zagościł na giełdach 1 sierpnia:
Cena początkowa: 2,27$ / 0,00079 BTC
6,6milionowa kapitalizacja
Wolument 24h: 189,829$.

Jak widzicie obecna ilość GAS (ograniczona do 100 milionów) jest niezwykle mała w porównaniu do ilości NEO. Nie mówiąc już o ogólnej kapitalizacji czy cenie. Poniżej znajdziecie kalkulator, który wyliczy ile GAS otrzymacie za zdeponowane na portfelu NEO.

Wracając, skoro to GAS'em płaci się opłaty w sieci oraz opłaca wszystkie przyszłe projekty, to skąd taka rozbieżność, szczególnie w cenie i kapitalizacji?
Otóż GAS, jak zdążyliście przeczytać, na giełdy wprowadzony został 1 sierpnia. W dodatku tylko na jednej z nich, Binance, można nim handlować nie będąc Chińczykiem. Handel GAS'em na razie jest bardzo drastycznie ograniczony, a nawet niedostępny dla większości świata, gdyż dwie inne chińskie giełdy które go obsługują, są prawie, że zamknięte dla obcokrajowców. Wyklucza to większość świata z rynku. Daje to tylko możliwość do spekulowania o przyszłej cenie GAS'u która najprawdopodobniej, na ten dzień, jest nadal mocno zaniżona.

Jak więc kupić GAS? Oprócz właśnie generowania go poprzez utrzymywanie NEO w portfelu, możemy zakupić go na giełdzie Binance. Jest to nowa, chińska giełda, dostępna jednak na całym świat. Wystarczy w prawym górnym rogu zmienić język, a zamiast malowniczych krzaczków, ujżymy znane nam litery.

To na razie tyle, poniżej zamieszczam bardzo przydatne artykuły, z których sam czerpałem wiedzę oraz kalkulator. Ilość otrzymywanego GASu będzie się zmniejszać z roku na rok. Zapraszam serdecznie do dyskusji.

Ps. Temat nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną, jedynie zebrałem dostępne dane i zaprezentowałem wam ich krótką analizę.

https://steemit.com/cryptocurrency/@chr ... ndervaluedhttps://steemit.com/cryptocurrency/@chr ... -antshares

Kalkulator:
https://neotogas.com

Giełda z GAS:
https://www.binance.com

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

GAS - kompendium wiedzy

Postautor: egoniasty » wtorek, 8 sierpnia 2017, 22:46

@stokarz, Dzięki za zabranie tego w całość. Sam mam parę NEO i do tej pory nie wiedziałem o GAS. Na szczęście mam je od początku w portfelu więc GAS też otrzymałem.

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

GAS - kompendium wiedzy

Postautor: mikolajkulczyk » wtorek, 15 sierpnia 2017, 14:37

czy ja dobrze zrozumiałem ? Skoro za pomocą GAS będzie można opłacać wszystkie nowe ICO które powstaną na platformie neo to może w przyszłości być tak że GAS > NEO ??

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

GAS - kompendium wiedzy

Postautor: stokarz » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 18:05

Obecnie w whitepapers napisane jest, że smart contract na platformie NEO będzie wymagał użycia 500 jednostek GAS. Nie wiadomo na razie jak sprawa będzie wyglądała z ICO. Pierwsze ICO Red Pulse, przyjmować będzie na pewno również NEO.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2128
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

GAS - kompendium wiedzy

Postautor: stokarz » sobota, 26 sierpnia 2017, 22:47

Kilka dni temu na rynku GAS zaistniała bardzo ciekawa sytuacja. Dnia 23 sierpnia kapitalizacja całego runky GAS'u wynosiła 74 miliony $, w obiegu było ok. dwóch milionów tokenów, z ceną 23$ / 0.0063 BTC. Półtorej godziny po północy na rynku tym zadziały się cuda, niemożliwe na tradycyjnych giełdach. Do obiegu wprowadzone zostało ponad 6 milionów tokenów, podnosząc kapitalizacje do 211 milionów $. Przy czym zaistniała zerowa inflacja, cena utrzymała się na dotychczasowym poziomie, wolumen tak samo. Wszystko to pomimo wprowadzenia tak zawrotnej ilości tokenów! Kapitalizacja zwiększyła się, w przeciągu godziny prawie trzykrotnie, a cena ani drgnęła.
Możemy to zaobserwować o tutaj (pionowa niebieska krecha w górę):


Przy aktualnej cenie, taka ilość tokenów daje nam potencjalne ponad 125 milionów $. Można przypuszczać, że na rynku figuruje osoba dysponująca znaczną większością GAS'u. Co to oznacza? Istnieje kilka opcji, a każda z nich to jedynie przypuszczenia, podparte (na razie) zbyt małą ilością dowodów, jednak i tak zamierzam je przedstawić.

Przypominam, GAS, oprócz zastosowania jako opłata w sieci NEO, jest również dywidendą uzyskiwaną za stack'owanie NEO. Obecnie GAS otrzymujemy stack'ując go na oficjalnym portfelu deweloperów lub poprzez trzymanie NEO na giełdzie Binance.

Aktualnie największym rynkiem handlu Neo jest Bittrex. Nie przyznaje on osobą posiadającym NEO, GAS'u. Ze strony społeczności ciągle widać zapytania o tę sprawę, więc prędzej czy później Bittrex będzie zmuszony przyznawać dywidendę w postaci GAS'u dla osób przetrzymujących NEO na ich giełdzie.

Gracz dysponujący tak ogromną ilością GAS'u (6milionów tokenów) może teoretycznie zażyczyć sobie dowolnie wysokiej/niskiej ceny. Aby przetrzymywanie NEO w portfelu było bardziej opłacalne, aniżeli handel nim na giełdzie, dywidenda musi być odpowiednio wysoka. Spójrzmy więc znów na liczby.

Ile GAS'u otrzymasz za daną liczbę NEO wyliczysz tutaj: https://neotogas.com/
Przetrzymując 10 000 NEO w portfelu (385tyś $ po obecnym kursie) dziennie otrzymujemy zaledwie 3,1 jednostek GAS.
Miesięcznie daje to 96.5 GAS'u (6.18% dywidendy) lub 2026.5 $. Niezbyt wiele?

Jeżeli GAS, zostanie przyznany graczom z Bittrexa oraz wprowadzony na tę giełdę, myślę, że spokojnie możemy spodziewać się drastycznego wzrostu ceny, gdyż aktualna dywidenda jest mniej niż zadowalająca (przypomnę, że GAS to nie tylko dywidenda).

Drugi scenariusz to taki, że osoba dysponująca tak dużą ilością GAS'u zamierzała go po prostu wprowadzić do obiegu, nie zbijając przy tym ceny. Choć wydaje się to mało prawdopodobne, nie można wykluczyć i takiej opcji.

Myślę, że w najbliższym czasie zobaczymy na tym rynku ogromne fluktuacje cenowe, szczególnie jeśli dojdzie do umieszczenia GAS'u na większej ilości giełd. Cena może szaleć w górę, a także w dół.

Jak ważną rolę w sieci NEO odgrywa GAS, możecie przeczytać powyżej. Zachęcam do własnego formułowania wniosków na podstawie moich analiz. Pragnę jednak zauważyć, że obecny dzienny obrót na GAS wynosi niecałe milion dolarów. Czym będzie ten milion dolarów kiedy GAS wejdzie na większe giełdy i na stałe zagości w głowach ludzi jako twór ściśle związany z NEO? (Binance jest dużą, jednak bardzo młodą giełdą)

Zachęcam wszystkich do dzielenia się tą wiedzą z innymi, jednak cały czas uprzedzam, nie udzielam żadnych porad dotyczących inwestowania, wnioski proszę wyciągać samemu.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2128
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

GAS - kompendium wiedzy

Postautor: stokarz » wtorek, 5 września 2017, 00:33

Analiza 4 września 2017r.

Jako że, cały rynek kryptowalut przeżył dziś bardzo duże załamanie (co prawda kompletnie nie porównywalne z ,,pęknięciem" bańki), postanowiłem dodać od siebie krótką analizę i ocenę sytuacji na przykładzie oczywiście pary GAS/BTC. Od wczesnych godzin porannych dało się zaobserwować prawdziwą panikę na całym rynku, a także ogromną sprzedaż po niezwykle niskich kursach. Rzecz miała się coraz gorzej z godziny na godzinę, a rynek zaczął się uspokajać dopiero po kilkunastu godzinach.

Powinniśmy zwrócić uwagę na dwie ważne wiadomości, które obiegły świat, gdy w Europie wszyscy jeszcze spali. (mimo, że od kilku dni wejście ich w życie było bardzo pewne dla wprawnego obserwatora i zostały już nieco uwzględnione przez cenę)

1. Bitcoin - znaczący spadek ceny, z okolic 5 tysięcy $ zjechaliśmy do niewielu ponad 4050$ - naturalne, że wszystkie alty wymieniane, na rynkach, w parze ALT/BTC podążyły za spadkiem BTC
2. Informacja jeszcze ważniejsza i najbardziej druzgocząca w krótkim okresie: Chiny blokują ICO.

Wieść bardzo szybko się rozniosła i zaczęła się wyprzedaż wszelkich tokenów. Najbardziej ucierpiały oczywiście projekty, które zabłyszczeć miały na rynku chińskim w wymiarze ICO - np. NEO, QTUM, WALTON

W stanie ogólnej paniki ciężko dokopać się do informacji wiarygodnych, niewyolbrzymionych i samemu panice nie ulec, dlatego sprostowanie:
- w długofalowym wymiarze czasu zakaz ze strony rządu chińskiego jest jak najbardziej słuszny, dobry i pozytywny dla inwestorów (w ostatnim czasie rynek chiński zalewany był piramidami finansowymi opartymi na ICO, scamem i zwykłymi projektami bez żadnego produktu/pokrycia wartości emitowanych tokenów)
- zakaz jest tymczasowy, za bliżej nieokreślony czas zostanie najprawdopodobniej zniesiony, a wprowadzone zostaną regulacje mające na celu zlikwidowanie większości oszustw związanych z ICO i wykorzystujących wczesną sprzedaż tokenów do celów takich jak: wykupywanie przez dużych graczy całości zasobów ICO i sztuczne zawyżanie ceny tuż po wprowadzeniu na giełdę
- obecna większość ICO, nie tylko chińskich, to wysnute z niczego, marzenia twórców i jeszcze większe, ułudne marzenia kupujących o nagłym wzroście ceny (np. ostatnio taka sytuacja miała miejsce z kilkoma dobrymi ICO - 0x, DNT, BNB, kiedy to cena po ICO w ciągu kilkunastu dni rosła dwudziestokrotnie), dochodziło więc do olbrzymiej liczby oszustw, powstawały tokeny bez pokrycia, bez produktu, bez wartości

Panika przerzuciła się również na GAS - cena dotknęła ok 0.5$ za 1 token. Moment myślę warty zapisania, gdyż (o ile nie czekają nas w najbliższym czasie wielkie spadki całego rynku) może się już nie powtórzyć. Dosłownie po kilkudziesięciu minutach kurs wrócił na stary tor i wzrósł do ok. 10$. Pojawiła się fenomenalna możliwość zarobku, dzięki dobrej obserwacji rynku. Oczywiście w momencie tak drastycznego spadku ceny (95%), widać wielki wolumen grany na spadek, najprawdopodobniej - podsycanie paniki, aby wykupić tokeny za niesamowicie niską cenę, o czym świadczy bardzo szybki powrót do ceny otwarcia.

Trzecim czynnikiem, myślę nie mniej ważnym, był fakt, że Stany Zjednoczone właśnie rozkoszowały się wakacjami. Proszę pomyśleć o następującym czynniku psychologicznym - spokojnie rozkoszujesz się urlopem kiedy to otrzymujesz informacje jak to wartość twoich aktywów spadła kilkadziesiąt procent. Większość ludzi w tym momencie sprzeda bojąc się dalszych spadków. Stąd mogliśmy zaobserwować tą anomalię w postaci ceny 0.5$ za 1 GAS, BNB po 0.5$, a także Walton za 0.6$.

Jak widać manipulacja wartości kryptowalut, w tym tak zamkniętego rynku jak GAS/BTC (przypominam, że handel nim dostępny jest tylko na giełdzie Binance) jest ogromna, panikę można bardzo łatwo podsycić, grając dużym wolumenem na spadki, co widać na wykresie.

W najbliższych dniach spodziewam się powrotu ceny GAS'u do ok 13/15$ za sztukę, z chwilowymi wzrostami do ok 22/27$ - powszechne ostatnio na Binance sterowanie wzrostami (polecam spojrzeć na wykres Walton'a na tejże giełdzie, sprzedawanie sobie wzajemnie tokenów w celu zaangażowania małych inwestorów i podbicia ceny nawet kilkukrotnie, sprzedaż na samej górce po czym bardzo duże i szybkie zjazdy cenowe)

Jeśli nadal ktoś głodny jest informacji, boi się o swoją inwestycję lub po prostu szuka informacji, proszę pisać w wiadomości prywatnej, z chęcią zdementuję, lub potwierdzę, na bazie wiarygodnych danych wszelkie plotki o NEO, GAS, BNB, WTC. Jeżeli ktoś zainteresowany jest również pozyskaniem wiedzy o tychże krypto, z chęcią oferuję swoją pomoc, na ile oczywiście sięga moja wiedza.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8098
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1054
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

GAS - kompendium wiedzy

Postautor: adam1226 » wtorek, 5 września 2017, 01:44

stokarz pisze: informacji, proszę pisać w wiadomości prywatnej
Dlaczegoz nie na forum?;)
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

GAS - kompendium wiedzy

Postautor: stokarz » wtorek, 5 września 2017, 17:53

adam1226 pisze:
stokarz pisze: informacji, proszę pisać w wiadomości prywatnej
Dlaczegoz nie na forum?;)
Ależ na forum jak najbardziej, nie zamierzam jedynie pisać w tym wątku rzeczy nie związanych z głównym tematem, tym samym zaśmiecać go. Zdecydowanie wole stworzyć osobny temat w którym zbiorę konkretne informacje o innych walutach. Dlatego ponawiam pytanie, jeśli pojawi się zainteresowanie (np. ktoś poprosi o takie informacje w wiadomości prywatnej bądź tutaj) zamierzam owy temat zrealizować. Po prostu nie będę go robił jeśli nikt nie będzie zainteresowany taką wiedzą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8098
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1054
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

GAS - kompendium wiedzy

Postautor: adam1226 » czwartek, 14 września 2017, 21:48

GAS/BTC and GAS/ETH Gas markets added (Poloniex)
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2128
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

GAS - kompendium wiedzy

Postautor: stokarz » czwartek, 14 września 2017, 22:33

Gas został dodany na Poloniex. Wiadomość zaskoczyła zapewne wszystkich. Oczywiście wejście GAS'u na Poloniex zapowiada umieszczenie tam również NEO, prawdopodobnie już jutro możemy się tego spodziewać.

Dlaczego jedna z najstarszych giełd dodaje najpierw GAS, a nie NEO? Ponieważ wprowadzenie GAS'u jest konieczne jeżeli chcemy nagradzać nim posiadaczy NEO - tak samo jak w portfelu lub na giełdzie Binance.

Jakie są plusy tego wydarzenia? Po pierwsza, GAS w końcu wchodzi na giełdę z dużym wolumenem. Kolejny rynek to coś, na co osobiście czekałem z niecierpliwością. Pozwoli to w końcu na uniknięcie tak dużych manipulacji ceną jakie miały miejsce na Binance. W dodatku dodanie GAS'u na Poloniex wprowadza pewnego rodzaju presje na Bittrex, jedyną giełdę na której posiadacze NEO nie otrzymują GAS'u, a który, giełda, najprawdopodobniej wcześniej sama zabierała (polecam przeczytać kilka postów wyżej, fenomen dodania kilku milionów GAS'u do obiegu, którym mógł posiadać tylko wielki gracz - na moje, był to właśnie Bittrex). Myślę, że w ciągu kilku tygodni możemy się spodziewać GAS'u również na Bittrexie. (użytkownicy na pewno będą dopytywali się o to coraz mocniej, a Bittrex, aby ludzie nie uciekli z NEO na Polo, będzie zmuszony dodać dystrybucję GAS'u, w tym i rynek wymiany)

Dodatkowo, jeżeli spadki na Bitcoinie niedługo ustaną, cena zaliczy swoje dno i odbije, a plotki o umieszczeniu NEO na jednej z koreańskich giełd się potwierdzą, dostaniemy kolejny rynek dla GAS'u, myślę, że możemy mówić o sporym wzroście ceny (proszę nie brać tego jako żadnej porady inwestycyjnej). Dlaczego prognozuję wzrost ceny w dłuższym okresie?
- NEO i GAS dodawane na coraz to kolejne duże światowe giełdy
- Wraz z tym na pewno pojawi się większe zainteresowanie GAS'em - czym jest, jaką rolę spełnia w sieci itd
- Brak ciągłej manipulacji ceną na odizolowanym rynku z małym wolumenem jakim był Bianance
- Kilkukrotnie mniejsza liczba tokenów w porównaniu do NEO
- Większa ważność GAS'u w sieci
- Dywidenda (Stackowanie NEO musi być bardziej opłacalne niż handel)
- Trudność w pozyskaniu GAS'u (więcej info w postach powyżej)
- GAS jest po naprawdę dużych spadkach (wcześniej osiągnął kilkukrotnie cenę 35$)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2128
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

GAS - kompendium wiedzy

Postautor: stokarz » czwartek, 2 listopada 2017, 14:58

Zapraszam do mojego najnowszego opracowania nt. GAS i NEO: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=24347
Znajdziecie w nim najświeższe informacje o tym projekcie i nie tylko.

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

GAS - kompendium wiedzy

Postautor: antimagic_ray » sobota, 20 stycznia 2018, 13:34

GAS mimo że jest podzielny, to jak na razie można go przenosić między giełdami bez opłat.
Część giełd wprowadziła tylko minima do wycofania.

Początkujący
Posty: 534
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

GAS - kompendium wiedzy

Postautor: kirucha2 » czwartek, 14 czerwca 2018, 21:26

Sa jakies wylicznenia ile GAS potrzebuje zeby przesylac tokeny? czy do przesylania wszystkich tokenow potrzebny jest GAS?czy tylko do niektórych?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 357
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 265
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

GAS - kompendium wiedzy

Postautor: GoPro » piątek, 15 czerwca 2018, 11:08

kirucha2 pisze:Sa jakies wylicznenia ile GAS potrzebuje zeby przesylac tokeny? czy do przesylania wszystkich tokenow potrzebny jest GAS?czy tylko do niektórych?
O ile wiem, to przelewy w sieci NEO sa darmowe. Przynajmniej dla Neo i Gas.

Niewiem jak te ICO wszystkie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 139
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

GAS - kompendium wiedzy

Postautor: diamanti » piątek, 15 czerwca 2018, 13:28

kirucha2 do przesyłania tokenów potrzebna jest dosłownie kropla gasu czyli np 00001 ona nawet nie zostanie odjeta przy przelewie ale jakies sladowe ilosci tego gasu musza być.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8098
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1054
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

GAS - kompendium wiedzy

Postautor: adam1226 » piątek, 15 czerwca 2018, 22:19

Przy czym ten gas sam aie produkuje przy trzyma niu neo tak?
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 534
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

GAS - kompendium wiedzy

Postautor: kirucha2 » piątek, 15 czerwca 2018, 22:20

diamanti pisze: kirucha2 do przesyłania tokenów potrzebna jest dosłownie kropla gasu czyli np 00001 ona nawet nie zostanie odjeta przy przelewie ale jakies sladowe ilosci tego gasu musza być.
ok ale nie jest to w ogole zalezno od ilosc przesylanych tokenow?

Wróć do „NEO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: egoniasty i 1 gość