brak środków

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 września 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

brak środków

Postautor: philipsv_pl » sobota, 1 września 2018, 21:57

Witam, z góry przepraszam, że tworzę kolejny post mimo że niedawno pojawił się identyczny ale ja po prostu mam już dość, mam masę pieniędzy na portfelu i nie moge ich odzyskać. może od początku. Light wallet założyłem w styczniu na wersji 2.5.4 albo 2.5.5 ustawiłem swój seed 65-znakowy. w czerwcu oczywiście gónwo nie działało nawet nie dało się zalogować na konto(mialem portfel 2.5.7) i chyba ustawiłem nowy seed 81-znakowy, pisze chyba bo teraz moge sie zalogować z obydwu seedów na portfel. Chce wreszcie zrobić z tym porządek. Czytałem jeden wątek i niby mam caly czas klikać "generate new adress" ? dopóki nie pojawią się moje ioty? Niestety zrobiłem chyba z 20 razy i nadal nic :(. Pomóżcie proszę.
nawet zapłace jeśli mi ktoś to zrobi

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

brak środków

Postautor: gunbus » sobota, 1 września 2018, 23:58

@philipsv_pl,
Offtop
Trzeba było po prostu w ostatnim temacie napisać tego posta, a nie nowy temat robić. Czy Mod mógłby połączyć ten wątek z https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=124&t=30342
/Offtop off

Kilka pytań:
Jak/gdzie generowałeś te seedy? Chyba czy na pewno masz dobre seedy? Na którym seedzie były środki? Jak dużo było transakcji na seedzie ze środkami?

O kilka odpowiedzi:
Seed to nie hasło, seed (w uproszczeniu) to twoje konto. Możesz zalogować się na dowolny seed, ale szansa, że zalogujesz się na seed z czyimiś środkami jest mniejsza niż gwiazd w znanym wszechświecie (~1 i 115 zer).
Jeśli masz prawidłowy seed, wygenerowany w bezpieczny sposób, to po dodaniu tylu adresów w zakładce receive ile było wygenerowanych adresów/transakcji przed snapshotem, balans wróci do właściwego stanu. Jako, że pamięć czasem zawodzi, warto dodać więcej niż wydaje się, że powinno wystarczyć, z drugiej strony dodawanie +100 adresów więcej raczej mija się z celem.

Dwie przyczyny braku balansu mimo dodania więcej adresów niż było przed snapem to:
a) źle zapisałeś seed
b) seed był wygenerowany na "lewym" generatorze https://steemit.com/cryptocurrency/@sir ... pto-update



Zapraszam na oficjalny kanał Fundacji Ioty https://discord.gg/GTpg8Bx
potem w #rank-yourself wpisz !rank pl by uzyskać dostęp do Polskiego zakątka. Lub możesz spróbować uzyskać pomoc w języku angielskim na #general.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 września 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

brak środków

Postautor: philipsv_pl » niedziela, 2 września 2018, 09:45

Oba seedy sam wymyśliłem, na początku korzystałem z tego 65-znakowego i robiłem kilka operacji, tzn. działał przez około dwa tygodnie. W czerwcu wygenerowałem nowy seed 81-znakowy. Mam około 5k$, czyli ciągle mam geerować adresy? ale na jakim seedzie? krótkim czy długim

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

brak środków

Postautor: gunbus » niedziela, 2 września 2018, 11:52

Jeśli robiłeś kilka transakcji, to kilka generowań powinno rozwiązać sprawę, ale dla pewności lepiej zrobić to ~20x.
Na seedzie na którym były środki, dodawanie adresów na pustym seedzie nie ma sensu.

Skąd Wy (nie jesteś pierwszy z krótkim sedem) wzięliście 65 znakowy seed? Niby na 2.5.7. można na taki wejść, ale fundacja zawsze mówiła o 81 znakowych seedach.

Zajrzyj na discord, bo tu mało kto zagląda, a ja cały dzień w pracy dziś siedzę.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 września 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

brak środków

Postautor: philipsv_pl » niedziela, 2 września 2018, 14:57

prawdopodobnie było można ustawić od 65 do 81

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

brak środków

Postautor: adam1226 » niedziela, 2 września 2018, 17:30

@philipsv_pl, masz jakikowliek adres z tamtego portfela?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 9 marca 2017
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

brak środków

Postautor: dalarin » niedziela, 2 września 2018, 18:15

philipsv_pl pisze: na początku korzystałem z tego 65-znakowego i robiłem kilka operacji
Np. jakich operacji? Jeśli przelałeś środki na inny adres, to nie ma ich już na Twoim.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 września 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

brak środków

Postautor: philipsv_pl » poniedziałek, 3 września 2018, 14:39

dalarin pisze:
philipsv_pl pisze: na początku korzystałem z tego 65-znakowego i robiłem kilka operacji
Np. jakich operacji? Jeśli przelałeś środki na inny adres, to nie ma ich już na Twoim.
przelałem na giełde i z powrotem na portfel kilka razy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

brak środków

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 3 września 2018, 20:18

@philipsv_pl, ok to wez teraz zobacz czy podczas generowania adresow z Twojego seeda pojawia sie ktorys z tych adresow
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości