Brak historii i brak moich IOTA

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Brak historii i brak moich IOTA

Postautor: mecenas » sobota, 3 listopada 2018, 13:56

Synchronizacja portfela też nic nie dała? Dziwne. Ja mam ZERO problemów z Trinity, oczywiście oprócz znanego w IOTA problemu zużytych adresów, co jest niezwykle irytujące, ale nawet trochę zrozumiałe.

Dodano po 3 minutach 26 sekundach:
@Mski, jak na Discord PL nie odpowiadają, to ich trochę wnerw... napisz np. że IOTA to ściema, scam itp... wtedy przebudzą się ze snu i aktywują do wytarzania Cię w smole i w pierzu. Taka sztuczka, jak nie bronią podwórka przed innowiercami, to zwyczajnie śpią jak susły w swoim kąciku wzajemnej adoracji. :mrgreen:
Taka porada i do tego na marginesie problemu. ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak historii i brak moich IOTA

Postautor: Mski » sobota, 3 listopada 2018, 13:57

Właśnie nie wiem co sie stało... Seed generowalem sam przez keepasa wiec opcja ze ktos ukradł odpada.
Kilkukrotnie przywracalem stan i zawsze było ok. Ostatni raz robilem to pod koniec wrzesnia. Czyli całkiem niedawno. Mam nadzieje ze moj stan w koncu powroci. Zaloze nowy seed i przeleje je tam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak historii i brak moich IOTA

Postautor: benq » sobota, 3 listopada 2018, 14:28

@Mski, Własnie dlatego to jedna z dwóch walut, które trzymam sobie na giełdach - dość się już naużerałem ;)

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak historii i brak moich IOTA

Postautor: gunbus » sobota, 3 listopada 2018, 14:35

@Mski, generuj do skutku. A żeby uniknąc tego problemu przy następnym snapshocie, zrób sobie nowy seed i na niego przelej wszystko, to przy następnych snapach będziesz miał mniej adresów do generowania, choć używając Trinity (portfel zalecany przez Iota Fundation, bo 2.5.7 nie jest już rozwijany), takich problemów nie ma, bo portfel przetrzymuje kluczowe informacje po snapie.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak historii i brak moich IOTA

Postautor: Mski » sobota, 3 listopada 2018, 15:45

Na discrodzie twierdza ze mnie okradli. Bo uzylem 2 raz tego samego adresu kiedys.... Urwa.. Chcialo sie komus dla 640 iot? mie chce mi sie wierzyc!

A jednak. Miesiac temu. Zajebiscie. Na szczescie niewielka ilosc. Ale to juz napewno koniec mojej przygoty z iotą.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak historii i brak moich IOTA

Postautor: gunbus » sobota, 3 listopada 2018, 16:50

@Mski, Jarosław na PW Ci tak napisał?

To nie kwestia "chciało się dla 640 iot", ktoś zapewne napisał program/automat, który nie patrzy na ilość IOT, tylko szuka zduplikowanych adresów. Tobie ukradł grosze, ale mógł znaleźć inne "grubsze" adresy.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak historii i brak moich IOTA

Postautor: Mski » sobota, 3 listopada 2018, 17:04

gunbus pisze: @Mski, Jarosław na PW Ci tak napisał?

To nie kwestia "chciało się dla 640 iot", ktoś zapewne napisał program/automat, który nie patrzy na ilość IOT, tylko szuka zduplikowanych adresów. Tobie ukradł grosze, ale mógł znaleźć inne "grubsze" adresy.
Jarek tez mi duzo pomógł. Ale to na glownym kanale pomocy mi powiedzieli. W ciul transakcji 5go. Reattachem robili po 12 miot. Osobiscie nie uwazam ze to ukradzione zostalo. Bo mam dziwne traksakcje w trinity z tamtego roku... Totalnie nie na moj budzet. Portfel stary nie ma juz opcji promote i rebrodcast... Dziwne to wszystko dla mnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak historii i brak moich IOTA

Postautor: mecenas » sobota, 3 listopada 2018, 20:44

@Mski, a może IOTA po prostu nie zawsze i nie w każdych okolicznościach działa?
- Ja tego oczywiście nie wiem i nie sugeruję... zastanawiam się tylko zgodnie z kontekstem wątku.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 342
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 136
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak historii i brak moich IOTA

Postautor: OlafCrypto » sobota, 3 listopada 2018, 21:23

Portfel portfelem ale jak sprawdzasz adres w explorerze to Ioty są albo ich nie ma.
Ja przez ostatnie 9 miesięcy nie wchodziłem na portfel tylko sprawdzałem w explorerze i zawsze były. Teraz wszedłem na stary portfel 2.5.5 i balance 0.
Odpaliłem trinity - podałem seeda i wszystko jest.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak historii i brak moich IOTA

Postautor: gunbus » sobota, 3 listopada 2018, 22:43

@OlafCrypto, jak można inwestować w coś o czym nie ma się pojęcia (lub niewielkie pojęcie i przez 9 miesięcy nie nadrobić wiedzy w temacie)?
1. Portfel 2.5.5 to stara wersja (ostatnia to 2.5.7) już nie rozwijanego portfela.
2. Po snapshot (co ~3 miesiące następuje) w starym portfelu trzeba było odnowić balans, poprzez generowanie adresów.
3. Nawet po snapshocie IOTY nie znikają z adresu, po prostu są usuwane transakcje z tangle i stary portfel nie potrafił ich sam odnaleźć (Trinity sam sobie z tym radzi).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak historii i brak moich IOTA

Postautor: mecenas » sobota, 3 listopada 2018, 22:45

gunbus pisze: Trinity sam sobie z tym radzi
Kolega @Mski, wraz z Trinity se z tym jakoś nie radzi... co radzi @gunbus, :?: :?: :?:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak historii i brak moich IOTA

Postautor: gunbus » sobota, 3 listopada 2018, 22:48

@mecenas, a czytałeś co napisał w ostatnich postach? Trinity dał radę, tylko IOT tam już nie było.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak historii i brak moich IOTA

Postautor: mecenas » sobota, 3 listopada 2018, 22:53

@gunbus, możliwe, że dał radę... nie przeczę. Powiedz to@Mski,
Pogadajcie sobie na dobranoc. Jak jest niech każdy sam widzi.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 342
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 136
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak historii i brak moich IOTA

Postautor: OlafCrypto » niedziela, 4 listopada 2018, 00:59

gunbus pisze: @OlafCrypto, jak można inwestować w coś o czym nie ma się pojęcia (lub niewielkie pojęcie i przez 9 miesięcy nie nadrobić wiedzy w temacie)?
1. Portfel 2.5.5 to stara wersja (ostatnia to 2.5.7) już nie rozwijanego portfela.
2. Po snapshot (co ~3 miesiące następuje) w starym portfelu trzeba było odnowić balans, poprzez generowanie adresów.
3. Nawet po snapshocie IOTY nie znikają z adresu, po prostu są usuwane transakcje z tangle i stary portfel nie potrafił ich sam odnaleźć (Trinity sam sobie z tym radzi).
Doskonale wiem że w 2.5.5 to stary portfel i nawet nie da się w nim generować adresów. Snapshotów było kilka a moje Ioty cały czas były na adresie. Jak ktoś sprawdza w explorerze adres i nie ma środków to alba sam je wydał albo ktoś zajebał i tyle. Nie wiem jaka wiedza mi tu więcej potrzebna. Odpaliłem trinity wpisałem seeda i Ioty są czyli stary portfel był zjebany a nowy wygląda na OK. Pozdro

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak historii i brak moich IOTA

Postautor: gunbus » niedziela, 4 listopada 2018, 03:06

@OlafCrypto,
Stary portfel wciąż działa, wystarczy go zaktualizować, choć nie jest zalecany.
Dalej nie wiesz jaka jest różnica między balansem, adresem i seedem.

Ale spoko Trinity działa, a to są Twoje pieniądze. A czasem niewiedza to błogosławieństwo :!:

Początkujący
Posty: 342
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 136
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak historii i brak moich IOTA

Postautor: OlafCrypto » niedziela, 4 listopada 2018, 09:17

@gunbus, noż k!@#$% powiedz mi o co CI chodzi bo nie kumam czego ja nie kumam:
-balns to środki na adresie i one tam są albo ich nie ma (łatwo sprawdzić w explorerze)
- SEED - dzięki niemu mamy dostęp do tych środków poprzez jakiś portfel w 2.5.5 lub 2.5.7 pokazywało 0 pomimo że środki były (tzreba było robić jakieś cuda atache itp to może się pojawiały)
-Tworząc nowe konto w Trinity i używając MOJEGO seeda mam dostęp dośrodków i są widoczne (nie wszystkim tak łatwo chyba poszło)
Odpowiedz co tutaj jest nie tak w rozumowaniu - bo to chyba Ty czegoś nie wiesz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Brak historii i brak moich IOTA

Postautor: Mski » niedziela, 4 listopada 2018, 12:26

Jeden i drugi portfel dał radę. Ale w trinity widziałem historię. Miesiac temu wyszla jedna transakcja na 12miot. I bylo duzo reatachmentów pod nią. Ale oglnie straszny bałagan na tym koncie jest i ciezko cokolwiek wiecej ustalic. Jarek napisal ze wyglada na to jakby ktos juz od roku mial dostep do tego konta.
Najwidoczniej adres zostal 2 krotnie wykorzystany choc nie chce mi sie w to wierzyc do konca. No ale mleko sie rozlało. Do ioty juz raczej nie wroce. Wlasnie ze wzgledu na problem z podwojnym uzyciem.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak historii i brak moich IOTA

Postautor: gunbus » niedziela, 4 listopada 2018, 23:11

@Mski, z Trinity nie ma tego problemu, bo portfel nie pozwoli użyć ponownie tego adresu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak historii i brak moich IOTA

Postautor: mecenas » poniedziałek, 5 listopada 2018, 08:33

gunbus pisze: z Trinity nie ma tego problemu, bo portfel nie pozwoli użyć ponownie tego adresu.
Nie pozwoli, to fakt, jednak problem pozostaje...
Jeśli wydałeś z adresu a ktoś zapłacił Ci ponownie na ten adres, to możesz sobie na kasę popatrzeć...
Oczywiście zaraz usłyszę, że są sposoby na wyjęcie tej kasy ze "zużytego" adresu, ale bądźmy poważni - z poziomu portfela jest to już tylko kasa do oglądania, podziwiania, ew. chwalenia się - taka gablotka w muzeum.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 9 marca 2017
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak historii i brak moich IOTA

Postautor: dalarin » wtorek, 6 listopada 2018, 20:39

@Mski Byłbyś tak uprzejmy może aby podzielić się ID transakcji wychodzącej, której nie wykonałeś? Albo publicznie albo w PW? Myślę, że ja (i chyba nie tylko ja) byłbym zainteresowany aby pośledzić jak przebiegał taki przekręt, aby wyciągnąć z tego jakąś wiedzę.

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości