IOTA ostrzeżenie! Przeciągający się reclaim

Rozmowny
Posty: 122
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA ostrzeżenie! Przeciągający się reclaim

Postautor: Kossa » piątek, 22 grudnia 2017, 02:19

Kilka razy pisałem w wątku o kursie, ale tam temat zniknął w gąszczu innych postów.
W październiku IOTA Foundation "ze względów bezpieczeństwa" zablokowała około 13% tokenów na swoim adresie. Jestem oczywiście jednym z tych przymusowych HODLerów. Od tamtej pory co tydzień developerzy obiecują, że IOTY zostaną oddane. Termin jest wciąż przesuwany, a sam proces zwrotu został skonstruowany w tak nietransparentny sposób, żeby dużo osób miało z nim problem. Nie ma przykładowo możliwości sprawdzenia, na jaki adres zostaną zwrócone tokeny. Temat nie jest jeszcze mocno rozpropagowany w środowisku, bo team IOTY ciągle mami inwestorów mglistymi zapowiedziami oddania środków.

Poniżej link z zablokowanymi adresami:

Nieoficjalny temat na forum helloiota, gdzie można obejrzeć obecny status.
https://forum.helloiota.com/1242/Reclaim-Status

Sytuacja staje się coraz bardziej niepokojąca i chciałbym ostrzec inwestujących w IOTĘ. We wszystkich możliwych scenariuszach będziecie stratni w najbliższym czasie. Jeżeli Fundacja odda w końcu zablokowane środku - większość inwestorów sprzeda tę spaloną w ich oczach krytpo. Jeżeli Fundacja nie odda tokenów to cały projekt okazuje się jednym wielkim scamem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA ostrzeżenie! Przeciągający się reclaim

Postautor: Niven » piątek, 22 grudnia 2017, 14:21

@Kossa, sory ale nie Mogę się z Tobą zgodzić w jednej kwesti że nie masz świadomości na który adres zostanie zwrócona iota, podczac użycia poprawnie narzędzia reclaime tools jest podany adres na który zostanie zwrócona iota. Przeważnie jest to pierwszy adres z portfela który ma status pending. Proces był bardzo prosty było wiele tutoriali jak to zrobić więc nie przesadzaj i nie siej FUD. Druga sprawa wolisz stracić całą kasę czy mieć ja zamrożone na pewien czas.Zrobili to żeby ochronić nasze finanse.

Cześć ludzi sprzeda swoje udziału ale pewnie duża część je zachowa nie odpowiadaj za innych i nie napedzaj spirali grozy.

Czy jesteś zalogowany na slacku Dominik już nie raz przepraszał za zaistniałą sytuację i twerdzi że jest to związane że chcą to rozwiązać tak żeby każdy odzyskał swoje fundusze.

Ja rozumiem że jesteś rozgoryczony tą sytuacją i takich osób jest wiele ale trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Uważasz że niemiecki rząd wspierałyby scam?
Uważasz że firma Bosch zainwestowałaby w scam?
Że data market place to sciema?

Szkoda że nie wspomniałeś o MIT bo jakoś wszyscy uwielbiają odgrzewać ten kotlet

Czas pokaże kto miał rację na dzień dzisiejszy większość krypto z pierwszej 10 obawia się Ioty i znajdą każdą możliwą opcję żeby ja zdyskredytować w oczach inwestorów a to już oczymś świadczy i szczerze wątpię że to scam

Ale tak jak napisałam czas pokaże kto miał rację

Pozdrawiam

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA ostrzeżenie! Przeciągający się reclaim

Postautor: S.O.S » piątek, 22 grudnia 2017, 14:42

@Niven, spróbuj też zrozumieć drugą stronę. Nie wiem czy czekasz na jakieś środki z reclaim, ale ja rozumiem, że ktoś się może wkurzyć jak mam trochę IOTA nakupione za małe $, cena leci na 5$ a on nie może nic z tym zrobić bo czeka na reclaim, które już dawno powinno być załatwione. Może wszyscy będą dziękować opatrzności za to, że reclaim przedłużał się i przez to nie sprzedali za 5$ bo cena poleci jeszcze wysoko w górę. A może do końca życia będą rozżaleni na IOTę, że zrobiła z nich na moment wirtualnych milionerów.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA ostrzeżenie! Przeciągający się reclaim

Postautor: Niven » piątek, 22 grudnia 2017, 15:15

S.O.S pisze: @Niven, spróbuj też zrozumieć drugą stronę. Nie wiem czy czekasz na jakieś środki z reclaim, ale ja rozumiem, że ktoś się może wkurzyć jak mam trochę IOTA nakupione za małe $, cena leci na 5$ a on nie może nic z tym zrobić bo czeka na reclaim, które już dawno powinno być załatwione. Może wszyscy będą dziękować opatrzności za to, że reclaim przedłużał się i przez to nie sprzedali za 5$ bo cena poleci jeszcze wysoko w górę. A może do końca życia będą rozżaleni na IOTę, że zrobiła z nich na moment wirtualnych milionerów.
@S.O.S, ale ja rozumiem jego rozgoryczenie i uwierz mi mam kontakt z 3 osobami w podobnej sytuacji . Przecież nie zaprzeczam że nie ma problemu. Ale jak ochłoniesz ze złości i spojrzysz na fakty to większość przemawia za tym że to nie jest scam więc po co taki temat i sianie FUD.
Druga sprawa inwestowanie w krypto jest obarczone wysokim ryzykiem więc jak już pisałem na forum nie masz nerwów spróbuje handlować szafranem. Pozatym tego tematu nie było by gdyby nie korekta na BTC. Bo teraz każdy będzie mówić że mógł sprzedać i zarobić jak było 5$ a jak myślisz co było by jak by histora potoczyła się w drugą stronę każdy by dziękował że reclaime trwał tak długo bo pewnie bym sprzedał po 5$ i teraz bym żałował

Rozmowny
Posty: 122
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA ostrzeżenie! Przeciągający się reclaim

Postautor: Kossa » sobota, 23 grudnia 2017, 02:43

Nie denerwuj mnie Niven. Ten temat by był nawet jakby IOTA szybowała w stronę 1000$, bo do niczego mi nie jest potrzebna w momencie kiedy nie jest moja! Mam się podniecać, że mi rośnie teoretycznie wartość w blockfolio, bo nie rozumiem? Jeszcze tekst z sianiem FUD (?!), to środowisko ma siedzieć cicho, w tak ważnej sprawie?
Temat powstaje, bo łamią czwarty raz obietnicę oddania ich. Ile razy mogą sobie przepraszać? Na bank plułbyś w minutę jakby tylko transakcja zakupu batonika nie przeszła, a team IOTY blokuje w sumie miliard dolarów oraz adresy, na których są dziesiątki milionów $. Dominik przepraszał, Andreas przepraszał, a mijają już dwa miesiące i NIC nie zrobili, więc nie gadaj mi tutaj, żeby nie siać FUD. Zablokowanych jest 13% wszystkich IOTA, co zaprzecza w ogóle całej ideologii krypto, gdzie ma nie być centralnego podmiotu sterującego transakcjami.
Uważasz że niemiecki rząd wspierałyby scam?
Uważasz że firma Bosch zainwestowałaby w scam?
Że data market place to sciema?
Uważam, że ani rząd, ani BOSCH nie są za bardzo świadome co wyprawia team IOTY, po prostu wspierają nową (niemiecką) technologię.
Jak napisałem, temat jest słabo rozpowszechniony w środowisku krypto. Dodatkowo IOTA ma jakiś niezrozumiały dla mnie hype, gdzie wręcz nie wolno napisać (!), że ma jakieś wady. Jakby Ripple odwaliło taką akcję z blokadą środków to w 10 sekund by było napisane, że to banksterskie ścierwo i dobrze tak tym, którzy ruszali to dziadostwo. Za to IOTA to "ochrona środków", "zespół przecież przeprasza", "nowa technologia" itp. bullshit.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA ostrzeżenie! Przeciągający się reclaim

Postautor: wantwrite2014 » sobota, 23 grudnia 2017, 02:49

Ja jeszcze nie zrobiłem reclaim , a Kto z Was już robił? najnowszy wpis na temat reclaim https://forum.helloiota.com/1242/Reclaim-Status

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA ostrzeżenie! Przeciągający się reclaim

Postautor: Niven » sobota, 23 grudnia 2017, 10:19

@Kossa, tak jak napisałem ja rozumiem twoje rozgoryczenie ale możesz wierzyć albo nie, ale jestem blisko ludzi którzy współpracują z firmą Bosch i uwierz że ta firma nie pakuje kasy w byle co. Żeby coś jej sprzedać albo ją czymś zainteresować trzeba przejść bardzo długi etap rekrutacji więc wątpię żeby tak duża firma nie wiedziała co wyprawia Iota. Zgadzam się z Tobą że dali ciała i nigdy nie zaprzeczałem wadom Ioty.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA ostrzeżenie! Przeciągający się reclaim

Postautor: VooCash » sobota, 23 grudnia 2017, 14:18

Bosch nie potwierdził żadnej współpracy z IOTA. Powiedzieli tylko że nie mają zamiaru korzystać z BTC. A na publiczności siedział CEO z IOTA? (poprawka jesli się myle).
Więc tutaj trzymajcie nagłówkowe chwyty i clickbaity na smyczy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA ostrzeżenie! Przeciągający się reclaim

Postautor: Niven » sobota, 23 grudnia 2017, 14:22


Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA ostrzeżenie! Przeciągający się reclaim

Postautor: zbiges » sobota, 23 grudnia 2017, 14:43

@Kossa, bardzo dziekuję za ostrzeżenie. Zaczekam jeszcze na jedno podciągnięcie i wychodzę.
@Niven, widzisz kolego dla Ciebie niemiecki rząd jest jakąś gwarancją, że to nie jest ordynarne chamskie oszustwo...
A dla mnie wręcz przeciwnie. Nie potrafię sobie wyobrazić najgorszej podłości której nie zrobiłby niemiecki rząd gdy na tym coś zyska. Niemiecki rząd robi same scamy. np z Grecją, z Euro które powstało w jednym tylko celu: żeby promować niemiecką gospodarkę. Nie wspomnę już o "refuges welcome" . Niemiecki rząd to wrzód na dupie Europy, tylko dziwnym trafem Europa na razie tego nie dostrzega... ale nie bój żaby już niedługo, patrząc na tego skurwysyna Martina Schultza i jego przydupasów. Niech tylko pozwolą mu rządzić to szybko stanie się jasne, że to drugi Hitler.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA ostrzeżenie! Przeciągający się reclaim

Postautor: Marthu1990 » sobota, 23 grudnia 2017, 14:58

@VooCash, Jak nie sprawdziłeś żadnej informacji to po co się udzielasz? Przeczytałeś wybiórczo jeden post z innego tematu który odnosił się do starego filmu... Nawet nie jesteś na bieżąco ale już chęci do wylewania wiadra pomyj na IOTE to widzę są duże?

@zbiges, Po 1 to chyba obowiązują tutaj jakieś zasady kultury wypowiedzi. Po 2 to nie jest temat do politycznych żali na niemiecki rząd. Jak nie podoba ci się UE to znajdź sobie odpowiednie forum do wypisywania takich teorii spiskowych i straszenia Hitlerem. Po 3 zawsze możesz patriotycznie wybrać jakiś polski projekt, powstaje sporo piramid finansowych.


Ja się dziwię jak ten biedny Niven ma do tych wszystkich ludzi tyle cierpliwości...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA ostrzeżenie! Przeciągający się reclaim

Postautor: Niven » sobota, 23 grudnia 2017, 16:06

@zbiges, szanuję twoją wypowiedź i z zgadzam się z Tobą że to co Niemcy zrobili z Gracją było niezłym przekrętem ale to chyba nie jest forum polityczne więc nie zbaczajmy na ten temat bo polityka zawsze była i będzie brudna.

Niemcy zawsze przodowali w europie w rozwoju technologicznym mają największą liczbę noblistów z różnych dziedzin i dużo kasy w technologię inwestują więc nie widzę nadal powodu żeby rząd wspierały coś co jest związane z przyszłością a miałoby być scamem ale tak jak pisałem i będę to zawsze powtarzać że błądzić jest rzeczą ludzką i czas pokaże kto miał rację.
Każdy musi podjąć decyzję czy gra czy pasuje.
Pozdrawiam

Dodano po 26 minutach 59 sekundach:
@zbiges, Spójrz czy tak wysoce technologicznie rozwinięty kraj jak Japonia chciałaby wspierać scam przez program akceleracji młodych technologi. Tokyo Metropolitan Government dołączył iote do takiego programu
https://blog.iota.org/iota-selected-by- ... e6b34ddc16

Dodano po 19 minutach 55 sekundach:
@zbiges, jeszcze jedno pytanie bo jesteś weteranem czy BTC albo ETH jak tylko powstay działał perfekcyjnie i nie miały problemów z siecią albo portfelem ? Tak z ręką na sercu powiedz jak było. To jest młody projekt całkiem coś nowego programiści nie mają źródeł z których mogliby czerpać wiedzę, więc muszą eksperymentować i błędy będą się zdarzać pewnie jeszcze nie raz.

Rozmowny
Posty: 122
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA ostrzeżenie! Przeciągający się reclaim

Postautor: Kossa » sobota, 23 grudnia 2017, 17:09

tak jak napisałem ja rozumiem twoje rozgoryczenie ale możesz wierzyć albo nie, ale jestem blisko ludzi którzy współpracują z firmą Bosch i uwierz że ta firma nie pakuje kasy w byle co. Żeby coś jej sprzedać albo ją czymś zainteresować trzeba przejść bardzo długi etap rekrutacji więc wątpię żeby tak duża firma nie wiedziała co wyprawia Iota. Zgadzam się z Tobą że dali ciała i nigdy nie zaprzeczałem wadom Ioty.
:lol: Pracuje w Boschu, więc ten argument mnie może tylko rozśmieszyć. Akurat to, że wybrali niemieckie krypto do promowania nie świadczy o niczym. Jestem bardziej niż pewien, że nikt decyzyjny nie wie o jakiś blokadach środków early adapterów.

Wątek jest informacyjny, proszę o niekontynuowanie off-topicu na temat rządu Niemieckiego, uchodźców itp.

Ja jeszcze nie zrobiłem reclaim , a Kto z Was już robił? najnowszy wpis na temat reclaim https://forum.helloiota.com/1242/Reclaim-Status
Lepiej szybko go zrób. Nie wiadomo jak długo później trzeba będzie czekać na kolejną rundę jeżeli w końcu zaczną te wypłaty, które mają obecnie wylistowane. Pamiętaj o bezpiecznym wygenerowaniu nowego seeda (strona internetowa + własna podmianka kilku znaków).
Jeszcze jedno pytanie bo jesteś weteranem czy BTC albo ETH jak tylko powstay działał perfekcyjnie i nie miały problemów z siecią albo portfelem ? Tak z ręką na sercu powiedz jak było. To jest młody projekt całkiem coś nowego programiści nie mają źródeł z których mogliby czerpać wiedzę, więc muszą eksperymentować i błędy będą się zdarzać pewnie jeszcze nie raz.
Nie wiem jak wcześniej, ale w 2013 BTC działało sprawnie (o wiele lepiej niż dziś), a portfel Multibit był już lepszy niż obecnie używany w IOTA. Wadą był brak seedów, a użycie zamiast tego pliku wallet.dat, który łatwo było zgubić.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA ostrzeżenie! Przeciągający się reclaim

Postautor: Niven » sobota, 23 grudnia 2017, 18:52

@Kossa, pracujesz dla Boscha (Możesz powiedzieć w jakim dziale i w jakim kraju) i nie wierzysz w firmę która wypłaca Ci wynagrodzenie to faktycznie musi być źle w tym Boschu :D . Ja znam Boscha GmbH od strony działu zakupów i naprawdę są bardzo wnikliwi jeśli chodzi o nowe produkty. Ale może zracji że tam pracujesz to znasz realia. Pozdrawiam

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA ostrzeżenie! Przeciągający się reclaim

Postautor: Marthu1990 » sobota, 23 grudnia 2017, 19:04

@Kossa, Tak czytam i czytam i wciąż niektórych rzeczy nie rozumiem. Zablokowali 13% tokenów osobom które w październiku posiadały IOTE czy to są tokeny o które każdy może się ubiegać? Skoro posiadam swoją IOTE od około 3 tygodni to mnie to nie dotyczy?

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA ostrzeżenie! Przeciągający się reclaim

Postautor: gunbus » sobota, 23 grudnia 2017, 21:05

@Marthu1990, nie, Ciebie nie dotyczy. Cała akcja polegała na tym, że w sierpniu zmieniono metodę ProofOfWork w celach bezpieczeństwa. W między czasie wydali portfel 2.4, który uaktualniał seeda do nowej metody. Jeśli ktoś do wrześniowego snapshota, nie uaktualnił portfela lub któryś jego adres był użyty 2 lub więcej razy do wypłaty, to fundacja IOTY w celach bezpieczeństwa, przelała jego środki na konto fundacji. I dla tych ludzi stworzono "reclaim tools".

Więcej można przeczytać tu: https://forum.helloiota.com/588/Help-My ... lance-v253

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 1 września 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA ostrzeżenie! Przeciągający się reclaim

Postautor: wsite » sobota, 23 grudnia 2017, 22:52

No to powiem Ci, że nieładnie się zachowują,,,albo nie mają pojęcia jak z tego wybrnąć.

Rozmowny
Posty: 122
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA ostrzeżenie! Przeciągający się reclaim

Postautor: Kossa » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 15:17

@Kossa, pracujesz dla Boscha (Możesz powiedzieć w jakim dziale i w jakim kraju) i nie wierzysz w firmę która wypłaca Ci wynagrodzenie to faktycznie musi być źle w tym Boschu :D . Ja znam Boscha GmbH od strony działu zakupów i naprawdę są bardzo wnikliwi jeśli chodzi o nowe produkty. Ale może zracji że tam pracujesz to znasz realia. Pozdrawiam
Mogę, ale nie muszę ;) Pracuję w Polsce, a od przyszłego roku jak dobrze pójdzie to w Niemczech, tyle mogę powiedzieć.
Bosch to jest GIGANTYCZNA korporacja. Ma ponad 400k dostawców, każda jednostka biznesowa różni się od siebie często tak jakby była oddzielną firmą. Zakupy centralne potrafią zapomnieć o poinformowaniu wszystkich zainteresowanych działów, że np. dostawca bankrutuje. Mam w takiej sytuacji uwierzyć, że ktoś jest świadomy, że zespół IOTY blokuje jakieś środki? Za dużo widziałem wewnętrznego bałaganu w sprawach wielokrotnie ważniejszych. Zwłaszcza, że sam Bosch nic jeszcze nie zainwestował, więc nie dotyczy go w żaden sposób problem early adapterów. Być może jak Fundacja dalej będzie taka opieszała i sprawa zostanie nagłośniona na wszystkie strony przez zainteresowanych to wtedy korpo się obudzi i odwoła optymistyczne wiadomości z początku grudnia. W każdym razie dla wszystkich inwestujących w IOTĘ lepiej jest, żeby środki zostały zwrócone jak najszybciej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA ostrzeżenie! Przeciągający się reclaim

Postautor: Niven » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 15:48

@Kossa, piszesz że Bosch nie zainwestował a ta informacja to sciema? http://www.bosch-presse.de/pressportal/ ... 37411.html

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA ostrzeżenie! Przeciągający się reclaim

Postautor: pk456 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 21:43

Niven pisze: @Kossa, piszesz że Bosch nie zainwestował a ta informacja to sciema? http://www.bosch-presse.de/pressportal/ ... 37411.html
Za wikipedią:

Kod: Zaznacz cały

Venture capital – średnio- i długoterminowe inwestycje w przedsiębiorstwa niepubliczne znajdujące się we wczesnych fazach rozwoju (obarczone wysokim ryzykiem niepowodzenia inwestycji), połączone ze wsparciem menedżerskim (w zakresie optymalizacji procesów biznesowych czy podniesienia jakości zarządzania), prowadzone ...
Zapewne Bosch ma takich inwestycji kilkadziesiąt...

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości