IOTA - wszystko o portfelu

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Marthu1990 » sobota, 23 grudnia 2017, 18:54

Ja do tego czasu trzymałem IOTE na Binance, postanowiłem wypłacić na portfel. Oczywiście na początek małą ilość ale już wisi 4 godziny i nie wiem czy wgl dotrze na portfel.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: MarcK » sobota, 23 grudnia 2017, 22:03

Właśnie też się obawiam że transkacja gdzieś utknie a niestety z Bitfinex wypłata to min 250$.
Czy komuś udało się wysłać IOTA z Bitfinex na portfel ?

luc
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 207
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: luc » sobota, 23 grudnia 2017, 22:57

Ostatnio robiłem z Bitfinex i dotarł (tak z 3 dni temu to było, ale nie pamiętam, jak długo szło). Z Binance podobnie (21 grudnia). Z tego co widzę w iotasear.ch, to jeden reattach był robiony.
Pomogłem? Kliknij na odpowiednią łapkę...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Marthu1990 » sobota, 23 grudnia 2017, 23:31

Moje MIOTA dotarły na potrfel z Binance. Niestety ponad 7-8 godzin to wciąż bardzo długo.
Co do samego potrfela to też już zdążyłem najeść się strachu, ponieważ kiedy go otworzyłem to okazało się, że nie ma opcji do wpisania seeda i widoczne było tylko logo. Dopiero na zagranicznym forum wyczytałem że node który wybrałem jest nieaktywny i muszę go zmienić. Potem już mogłem się zalogować. Zresztą pewnie jeszcze wiele ciekawych problemów mnie czeka łącznie z znikającym balance :|

luc
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 207
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: luc » niedziela, 24 grudnia 2017, 00:05

Ostatnio balance na portfelu testowym (założyłem na potrzeby napisania tuturiala dotyczącego portfela; chyba udostępnię jego adres na tipy ) skakał w tę i z powrotem. Moim zdaniem to kwestia tego, czy node jest w pełni zsynchronizowany i to, jak wygląda to u jego sąsiadów.
Pomogłem? Kliknij na odpowiednią łapkę...

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Biger » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 08:50

luc pisze:Ostatnio balance na portfelu testowym (założyłem na potrzeby napisania tuturiala dotyczącego portfela; chyba udostępnię jego adres na tipy Obrazek) skakał w tę i z powrotem. Moim zdaniem to kwestia tego, czy node jest w pełni zsynchronizowany i to, jak wygląda to u jego sąsiadów.
Portfel ioty tez jest dla mnie nowoscia, ale nie jest skomplikowany. Wydaje mi sie (i prosze mnie poprawic jesli glupoty pisze) ze nie powinnismy korzystac z nodow ktore nie sa zsynchronizowane, latwo to sprawdzic w lewym dolnym narozniku - ilosc "milestone". Aktualna ilosc synchro/dostepna ilosc calkowita.
Wiele nodow nie jest synchro, np taki na bitfinex! (3dni temu)

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: magik2161 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 10:11

Chce przelać IOTY z Bitfinex na portfel IOTY, mam wygenerowanego seeda. Jak wchodzę w "RECEIVE" i klikam "ATTACHING TO TANGLE" od 30 minut nic się nie dzieje cały czas trwa ładowanie tego attaching to tangle. Nie wiem czy ja coś źle robię?

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: MarcK » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 10:22

Obawiałem się wykonać transfer s Bitfinex na portfel. Informuję że nie było żadnych problemów, transakcja zatwierdzona po 15 min. IOTA na portfelu.

@magik2161
Miałem to samo, uruchomiłem portfel raz jeszcze oraz w firewall ustawiłem wyjątek dla aplikacji wallte, pracuję na OSX, po 1 min adres został poprawnie dodany do sieci.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 listopada 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: LukaszLukasz » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 13:49

IOTA Wallet 2.6.6 Przed instalacją pyta o wybór Light node lub Full node. Ktoś może z grubsza to wyjaśnić i doradzić który wybrać ? Przy wyborze light node można wybrać hosta, obojętnie który ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Niven » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 14:02

LukaszLukasz pisze: IOTA Wallet 2.6.6 Przed instalacją pyta o wybór Light node lub Full node. Ktoś może z grubsza to wyjaśnić i doradzić który wybrać ? Przy wyborze light node można wybrać hosta, obojętnie który ?
Fullnode jest to pełny węzeł sieciowy na obecną chwilę ta opcja jest polecana dla bardziej zawansowanych użytkowników
Lightnode to uproszczona wersja tam musisz tylko wybrać nod/host i przy wyborze kieruj się stroną http://iota.dance/nodes najlepiej wybrać pierwszy z listy. Jak już wybierzesz host to w lewym dolnym rogu masz dwie liczby im ich wartość jest bliżej siebie tym lepiej a jeśli masz konto na slacku to na kanale #botbox możesz sprawdzić jaki jest najnowszy kamień milowy i jeśli te trzy liczby się zgadzają to teoretycznie twoja transakcje powinna byc zrealizowana w ciągu 30min

Dodano po 2 minutach 12 sekundach:
Najnowszy kamień milowy to / 311505 milestones /

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Marthu1990 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 20:16

Zrobiłem 2 wypłate z Binance na portfel i tym razem jestem miło zaskoczony bo doszło w 20 min :D

Takie pytanie mam jeszcze, można bez obaw aktualizować portfel? W sensie nasze środki z poprzedniej wersji "nie wyparują" ani nie będą ukryte?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 208
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: BTC-m » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 20:36

Można, już trzy updejty za mną i IOTy póki co są:)

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 27 lutego 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: gorzki8412 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 21:58

Witam. Mam problem z dodaniem adresu odbiorcy do sieci w portfelu 2.5.6 Wyskakuje komunikat request error. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem??

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: gunbus » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 22:13

@gorzki8412, próbowałeś zmienić node? Tu masz listę http://iota.dance/nodes

Tools -> Edit Node Configuration -> Host

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Kamien » wtorek, 26 grudnia 2017, 23:17

Jest jakiś powód, dla którego nie ma IOTy nw mnemonicu Code? - https://coinomi.com/recovery-phrase-tool.html

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 27 lutego 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: gorzki8412 » środa, 27 grudnia 2017, 09:59

Już kilkakrotnie próbowałem zmienić node i wcąż to samo. Tak się zastanawiam czy nie jest to wina mojego internetu. Odkąd mam zainstalowanego antyvira G Data wykrywa mi niebezpieczeństwo WLAN w postaci słabego hasła. Nie mam pojęcia czy ma to jakiś związek. Może ktoś się odnieść??

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 listopada 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: LukaszLukasz » środa, 27 grudnia 2017, 10:52

Nie mogę zrobić ataching to tangle, ciągle wyskakuje mi error. Jak to jest z tą wersją Lightnode, czy będę miał dostęp do portfela z dowolnego miejsca? Seed będzie zarazem loginem i hasłem ?

luc
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 207
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: luc » środa, 27 grudnia 2017, 11:58

Najważniejszy seed. Za pomocą niego dostaniesz się do swojego portfela za pomocą każdej OFICJALNEJ aplikacji. Czy to na Windows, Linux, czy Macu...
Pomogłem? Kliknij na odpowiednią łapkę...

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 27 lutego 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: gorzki8412 » środa, 27 grudnia 2017, 12:14

Rozwiązałem swój problem. Proszę nie odpowieadać . Pozdrawiam

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 67
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Beliar90 » środa, 27 grudnia 2017, 13:12

Wyjaśni ktoś jakie są różnice przy odbieraniu IOTA pomiędzy przyciskami REBROADCAST, PROMOTE oraz REATTACH? Za co one odpowiadają i kiedy ich można używać ?

Ok znalazłem odpowiedź. Nie ma jedynie nic na temat PROMOTE
Reattach vs Rebroadcast
Reattach: The process of reattaching a transaction is simply doing the proof of work and tip selection process to reattach the transaction to a different part of the Tangle. Reattach once every 30 minutes that a transaction remains pending, and then if still pending after 5 reattachments be sure to contact the sender to verify that the transaction wasn’t double spent.
Chances of confirmation are significantly increased with each reattachment
In the future, reattachments will all be "under the hood" within the wallet's functionality, and will never be noticed by the end user.
Rebroadcast: Rebroadcasting is basically sending the exact same transaction to all of your neighbors again. Most of the time, apart from a situation where you're sure that your neighbors didn't get your transactions, reattaching is more useful to get your transaction accepted by the network. Besides some edge cases, you don't need to ever use "rebroadcast".

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości