IOTA - wszystko o portfelu

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 8 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: kubowy » czwartek, 8 lutego 2018, 18:47

Na jakiejś stronce IOTA generator Seed. To było w listopadzie i nie pamiętam dokładnie. Jak sprawdzam adres w TheTangle.org to jest info, że January 19, 2018 03:56:44 - 2 weeks and 6 days ago wyszły z mojego portfela... zostały ukradzione?

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: gunbus » czwartek, 8 lutego 2018, 19:34

Niestety na to wygląda:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=124&t=26706
Data powstania tego tematu pokrywa się z datą transferu. Mam nadzieję, że dużo nie miałeś na portfelu.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 8 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: kubowy » czwartek, 8 lutego 2018, 19:38

Na szczęście nie ale każda taka sytuacja boli. Głupie uczucie.

Początkujący
Posty: 265
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: buddookan » niedziela, 11 lutego 2018, 13:06

kubowy pisze: Na szczęście nie ale każda taka sytuacja boli. Głupie uczucie.
Współczuje. Ja też dzisiaj zobaczyłem balans zero. Na szczęście wracają mi IOTY na portfel. Czy to normalne że wracają w ratach ? Po 10 wygenerowanych adresach wróciło tylko 1/3.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: gunbus » niedziela, 11 lutego 2018, 15:46

@buddookan, tak (choć to zależy jak IOTY są rozłożone an adresach). Snapshot usuwa wszystkie adresy z zerowym bilansem. A portfel pokazuje bilans wszystkich adresów do pierwszego zerowego. IOTY wysyłane są zawsze z najstarszego adresu z dodatnim balansem. Więc po snapshocie zwykle balans na pierwszym adresie jest zerowy i portfel przestaje dalej szukać. Dodając adersy do tangle, dodajesz ich bilans do portfela, a dodatkowo zabezpieczasz się przed możliwością wysłania środków więcej niż raz z jednego adresu.
Polecam https://www.youtube.com/playlist?list=P ... cDZBbxHyza chyba 11 odcinek to wyjaśniał, ale warto obejrzeć wszystko (choć część jest zbyt techniczna i nie potrzebna szaremu użytkownikowi, ale i tak warto obejrzeć wszystko).

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 15 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Rafallaa » niedziela, 18 lutego 2018, 15:02

Witam serdecznie wszystkich ;) ,czy ktoś wie jak zrealizować te komendy;
1.you'll need to generate this BGOBF... address in your wallet
2. You'll need to find a host that's well synced enough to recognize the balance that belongs to that address
Ostatnio zrobiłem przelew IOTY z gieldy na wallet 2,5,6,na portfelu widniejejednak stan konta zero,natomiast na thetangle.org
widać moje IOTY,jak rozwiązać ten problem? wybaczcie jeśli był już poruszany ten temat.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Niven » niedziela, 18 lutego 2018, 19:04

Rafallaa pisze: Witam serdecznie wszystkich ;) ,czy ktoś wie jak zrealizować te komendy;
1.you'll need to generate this BGOBF... address in your wallet
2. You'll need to find a host that's well synced enough to recognize the balance that belongs to that address
Ostatnio zrobiłem przelew IOTY z gieldy na wallet 2,5,6,na portfelu widniejejednak stan konta zero,natomiast na thetangle.org
widać moje IOTY,jak rozwiązać ten problem? wybaczcie jeśli był już poruszany ten temat.
1. Adresy generujesz w zakładce "RECEIVE " po czym klikasz "attach to tangle" i teraz możesz przeląc środki na adres który jest podłączony do tangle

2 . hosta/noda wybierasz z listy ze strony http://iota.dance/nodes (najlepszy jest ten na samej gorze listy) albo https://iotanode.host/ możesz też wybrać hosta z listy, która wyświetla Ci się w portfelu --> Tools --> Edit node Confi.... i rozwijasz listę z hostami ,jeśli wybierzesz innego hosta np. ze stron które Ci podałem to musisz wybrać opcje "Custom" na dole listy i wkleić adres pod spodem

Co do portfela to najnowszy jest 2.5.7 https://github.com/iotaledger/wallet/releases jeśli podałeś dobry adres to w historii powinna się znajdować ta transakcja. Chyba że wykonałeś ten przelew przed snapshotem sieci tangle który był 28 stycznia . Jeśli tak to musisz wejść w zakładkę "RECEIVE " i wygenerować parę adresów dokładnie tyle samo co miałeś wykonanych operacji na portfelu.

Jesli masz jakieś pytania zapraszam na polski kanał na Discord https://discordapp.com/invite/fNGZXvh

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 15 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Rafallaa » poniedziałek, 19 lutego 2018, 18:01

Dziękuję za odpowiedź,sprawdzałem w histori i nie mam tego przlewu chodź napewno dobrze skopiowałem adres,oraz zrobiłem go po snapshot,czy jest coś jeszcze co mógbym zrobić?

Dodano po 10 minutach 37 sekundach:
Najprawdopodobniej skopiowałem adres do wysyłki przed kliknieciem ATTACH TO TANGLE,czy myślicię ze to ma jakiś związek?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Niven » poniedziałek, 19 lutego 2018, 19:07

Rafallaa pisze: Dziękuję za odpowiedź,sprawdzałem w histori i nie mam tego przlewu chodź napewno dobrze skopiowałem adres,oraz zrobiłem go po snapshot,czy jest coś jeszcze co mógbym zrobić?

Dodano po 10 minutach 37 sekundach:
Najprawdopodobniej skopiowałem adres do wysyłki przed kliknieciem ATTACH TO TANGLE,czy myślicię ze to ma jakiś związek?
próbowałeś generować nowe adresy w portfelu ?

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 15 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Rafallaa » poniedziałek, 19 lutego 2018, 19:16

Tak,nawet kilka razy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Niven » poniedziałek, 19 lutego 2018, 19:28

Rafallaa pisze: Tak,nawet kilka razy
jesteś pewien, że używasz dobrego SEEDa , czy wpisując seeda zgadzają Ci się 3 litery kontrolne w portfelu .

Czy możesz podać ten adres na który wysłałeś ioty.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 15 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Rafallaa » poniedziałek, 19 lutego 2018, 20:05

GSIPPPWFMKUJBOFFWQZCSBLFHVWNWCCDXLQLTGRSBGQQGLCKATPXRZETGSEPTQFSRAIIGUGBY9UKFBXODKZNUWXYQZ
Proszę:)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Niven » poniedziałek, 19 lutego 2018, 20:30

Rafallaa pisze: GSIPPPWFMKUJBOFFWQZCSBLFHVWNWCCDXLQLTGRSBGQQGLCKATPXRZETGSEPTQFSRAIIGUGBY9UKFBXODKZNUWXYQZ
Proszę:)
hmm jak dla mnie to jest to pomylony seed . Jesteś pewien, że używasz dobrego SEEDa , czy wpisując seeda zgadzają Ci się 3 litery kontrolne w portfelu . Może kopiując uciąłeś pierwszy lub ostatni znak

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 15 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Rafallaa » poniedziałek, 19 lutego 2018, 20:45

Dzięki,sprawdzę,jeśli się okaże że pomyłka ,to już kaplica ze środkami tak?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Niven » poniedziałek, 19 lutego 2018, 20:50

Rafallaa pisze: Dzięki,sprawdzę,jeśli się okaże że pomyłka ,to już kaplica ze środkami tak?
niestety tak ,ale przeszukaj notatki ,pendrive itp może gdzieś zapisałeś ten poprawny seed

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 15 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Rafallaa » poniedziałek, 19 lutego 2018, 21:29

tylko że to z automatu kopiuje adress,wiec jesz sznasa że zły adres skopiowało?i jeszcze jedno pytanie:) jak sprawdzić te trzy litery kontrolne w w portfelu?

Dodano po 3 minutach 54 sekundach:
Czy istnieje jeszcze jakaś rzecz która może mnie uratować?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Niven » środa, 21 lutego 2018, 18:40

Rafallaa pisze: tylko że to z automatu kopiuje adress,wiec jesz sznasa że zły adres skopiowało?i jeszcze jedno pytanie:) jak sprawdzić te trzy litery kontrolne w w portfelu?

Dodano po 3 minutach 54 sekundach:
Czy istnieje jeszcze jakaś rzecz która może mnie uratować?
jak za automatu kopiuje ? masz seeda w keepass schowanego ? Co do liter kontrolnych czy Ty w ogóle je spisałeś za pierwszym razem jak podałeś seeda ?

Nie masz kopi seeda na papierze ?

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: wantwrite2014 » środa, 21 lutego 2018, 18:48

@Niven czy podczas kopiowania seeda z pendriva z keepasa przy logowaniu do portfela seed może być przechwycony przez hakera?

luc
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 207
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: luc » środa, 21 lutego 2018, 21:51

wantwrite2014 pisze: @Niven czy podczas kopiowania seeda z pendriva z keepasa przy logowaniu do portfela seed może być przechwycony przez hakera?
Może być przechwycony przez aplikacje próbujące sprawdzać, co w schowku siedzi. Dlatego warto w Keepass użyć funkcji autotype wraz z opcją Two-Channel Auto-Type Obfuscation:

https://keepass.info/help/v2/autotype_obfuscation.html
Pomogłem? Kliknij na odpowiednią łapkę...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Niven » środa, 21 lutego 2018, 21:51

wantwrite2014 pisze: @Niven czy podczas kopiowania seeda z pendriva z keepasa przy logowaniu do portfela seed może być przechwycony przez hakera?
jeśli masz keyloggera to jak najbardziej ale jeśli masz keyloggera to masz problem z każdym hasłem czy to poczta czy to bank

https://www.youtube.com/watch?v=LfkQf7Q6R30 tu taj masz jak ustawić keepaas żeby uniknąć keyloggera przy podawaniu seeda

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości